Domov » Zdravie a krása » Zinzino olej – zázračný liek alebo vyhodené peniaze? Recenzia a skúsenosti

Zinzino olej - zázračný liek alebo vyhodené peniaze? Recenzia a skúsenosti

zinzino balance oil

Ľudia si od nepamäti chcú zlepšiť a podporiť svoje zdravie. Okrem vhodnej stravy existuje na trhu množstvo doplnkov výživy, ktoré vám zdravie zlepšia a podporia. Aké to však sú a kde ich nájsť? Odpoveďou môže byť olej Zinzino

V našom článku sa dozviete, o aký olej ide, spoznáte skúsenosti s užívaním a aké výhody pre vaše telo ponúka. Ako dopadol Zinzino v našej recenzii? Zaujalo nás hlavne odkiaľ pochádzajú suroviny a aké je presne zloženie. Všetko však bolo podrobne vypísané, tak sme Zinzino olej kúpili a otestovali.

Kľúčové informácie

icon Zinzino olej je doplnok stravy, ktorý podporuje imunitu, zdravie srdca, funkciu očí a zdravé zuby.
icon Olej pomáha pri zlepšení pomeru Omega 6 a Omega 3 mastných kyselín.
icon Cena Zinzino oleja sa pohybuje od 50 €.
icon Dávkovanie oleja je prispôsobené telesnej hmotnosti užívateľa.
icon Zinzino olej je výrobok škandinávskej spoločnosti Zinzino, ktorá sa snaží zlepšovať život a zdravie svojich zákazníkov.

ZINZINO OLEJ RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo je to Zinzino?

Zinzino je škandinávska spoločnosť, ktorá sa svojimi produktami snaží zlepšovať život a zdravie svojich zákazníkov. Medzi ich produkty patrí napríklad BalanceOil+, BalanceTest, ZinoShine+, ZinoGene+ či Xtend. Práve BalanceOil+ budeme rozoberať v tomto článku.

Ide o olej, ktorý sa skladá zo špeciálnej zmesi olejov získaných z malých voľne žijúcich rýb a extra panenského olivového oleja. Jeho hlavným benefitom je, že zvyšuje a udržiava hladinu omega-3 mastných kyselín. Okrem toho upravuje pomer medzi omega-6 a omega-3 mastnými kyselinami. Vďaka tomu podporuje zdravie vášho srdca, mozgu a cholesterolu.

Taktiež je dôležité poznamenať, že Zinzino nepodlieha oxidácii, vďaka vitamínu D3 podporuje aj imunitu a zdravie srdca. Taktiež podporuje aj funkciu očí, hladinu vápnika v krvi, zloženie kostí, zdravé zuby a podobne.

Zloženie BalanceOil+

V špeciálnom oleji od spoločnosti Zinzino nájdeme množstvo zložiek, ktoré preukázateľne zlepšujú vaše zdravie. Nižšie nájdete ich zoznam, vďaka ktorému sa dozviete veľa zaujímavých informácií.

Rybí olej

Rybí olej, ako už názov napovedá, sa získava z rybieho tkaniva. V BalanceOil+ ho pochádza zo sardely, makrely a sardinky. Približne 30 % rybieho oleja tvoria omega-3 mastné kyseliny, zatiaľ čo zvyšných 70 % tvoria iné ruky. Rybí olej zvyčajne obsahuje aj vitamín A a D.

Hlavnými typmi omega-3 v rybom oleji sú EPA a DHA, zatiaľ čo typom nachádzajúcim sa v rastlinných zdrojoch je najmä ALA. Hoci ALA je esenciálna mastná kyselina, EPA a DHA majú oveľa viac zdravotných výhod. 

Najväčšou výhodou rybieho oleja je, že podporuje zdravie vášho srdca. Rybí olej tak môže napríklad zlepšiť hladinu cholesterolu, znížiť triglyceridy o 15-30% alebo znížiť krvný tlak u ľudí so zvýšenou hladinou.

Olivový olej

Veľkou výhodou olivového oleja je, že obsahuje veľké množstvo antioxidantov a aj malé množstvo vitamínov E a K. Spomínané antioxidanty sú biologicky aktívne a môžu znižovať riziko rôznych chronických ochorení. Bojujú tiež proti zápalom a pomáhajú chrániť cholesterol v krvi pred oxidáciou. Tieto dve výhody môžu znížiť riziko srdcových ochorení.  

Olivový olej môže pomôcť predchádzať mŕtvici. Veľký prehľad štúdií na 841 000 ľuďoch ukázal, že olivový olej je jediným zdrojom mononenasýtených tukov, ktorý sa spája so zníženým rizikom mŕtvice a srdcových ochorení.

Vitamín D

Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, o ktorom je už dlho známe, že pomáha telu absorbovať a zadržiavať vápnik a fosfor, ktoré sú dôležité pre stavbu kostí. Okrem toho sa zistilo, že vitamín D pomáha kontrolovať infekcie a zmierňovať zápaly

V rámci štúdie Health Professionals Follow-up Study bolo 10 rokov sledovaných takmer 50 000 zdravých mužov. Tí, ktorí mali najnižšie hladiny vitamínu D, mali 2-krát vyššiu pravdepodobnosť srdcového infarktu ako muži, ktorí mali najvyššie hladiny. 

Zaujímavosťou je, že ľudia s najnižšími hladinami vitamínu D mali výrazne zvýšené riziko mozgovej príhody a akejkoľvek príhody srdcového ochorenia v porovnaní s ľuďmi s najvyššími hodnotami.

Ako užívať Zinzino BalanceOil+?

BalanceOil+ je druh produktu, pri ktorom nemáte univerzálne určené, koľko čoho máte za deň skonzumovať. Dávkovanie je prispôsobené vašej telesnej váhe, vďaka čomu bude užívať každý človek o niečo odlišné množstvo dávky. Odporúčané množstvo je 0,15 ml na kilogram vašej telesnej hmotnosti

Napríklad ak má niekto 80 kilogramov, denne bude užívať 12 ml. Denná odporúčaná dávka by sa nemala prekračovať. Pozor by si mali dávať ľudia, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi – tí sa musia pred užívaním oleja poradiť so svojim lekárom alebo špecialistom

Pred začatím ale odporúčame si vykonať Zinzino Balance test, aby ste zistili v akom stave máte pomer Omega 6 a Omega 3 mastné kyseliny. Následne užívajte výrobky Zinzino aspoň 120 dní. Po doužívaní si opäť vykonajte test a porovnajte zmeny stavu mastných kyselín.

Pre koho je Zinzino BalanceOil+ vhodný?

BalanceOil+ od spoločnosti Zinzino je vhodný pre každého, kto chce urobiť niečo pre seba a podporiť stav svojho zdravia. Samozrejme, Zinzino olej je doplnok stravy a nenahrádza živiny získané z kvalitného a pestrého jedálnička. Pre čo najlepšie výsledky vám odporúčame pestrú stravu plnú výživných látok a dostatok pohybu.

Výhody a prínosy užívania Zinzino oleja

  • Význam DHA a EPA pre zdravie je nepopierateľný. Ich prítomnosť umožňuje funkčnosť mozgu, srdca, očí a imunity. 
  • Rovnováha medzi omega-6 a omega-3 kyselinami je zásadná a tieto látky ju udržiavajú. 
  • Oxidačný stres je pre organizmus nepriaznivý, avšak DHA a EPA mu pomáhajú vďaka udržiavaniu dostatočnej hladiny polyfenolov. 
  • Vitamín D3 hraje kľúčovú úlohu pri zachovaní správnej funkcie kostí, svalov, zubov a pri regulácii buniek. 
  • Zdravá hladina krvného tlaku a vápnika v krvi je ďalšou výhodou užívania vitamínu D3, ktorý obsahuje Zinzino.

Pomer kvality a ceny

Zinzino BalanceOil+ v objeme 300 ml momentálne kúpite za 52 €. Pokiaľ máte cca 60 kg, produkt vám vydrží 33 dní, takže jeden mesiac. Možno sa vám zdá 52 € na mesiac veľa, no pokiaľ by ste chceli rovnaké množstvo živín z rýb, zaplatili by ste mnohonásobne viac. Zdravie je to najdôležitejšie, čo máme, preto sa doň vždy oplatí investovať.

Zinzino olej a moje skúsenosti

Priznám sa, že som bol celkom skeptický, avšak Zinzino olej ma príjemne prekvapil. Po pár dňoch som pocítil zvýšenie vitality a hlavne zníženie únavy. Bol som naozaj nadšený a môj prvotný názor sa hneď zmenil.

Samozrejme zásluhu treba určite pripísať aj v zmene stravovacích návykov – veď keď už do toho idem tak na plný plyn! Toto vidím ako veľmi dôležitý faktor, pretože na internete som sa dočítal aj na to, ako sa ľudia sťažovali, že im to nezaberá, avšak zistilo sa, že vôbec nezmenili životný štýl a ani stravovacie návyky.

Zhrnutie recenzie na Zinzino olej

Špeciálny olej BalanceOil+ je pravdepodobne najlepší doplnok výživy svojho druhu na trhu. Samozrejme, nájdete aj iné doplnky stravy, ktoré vám zvýšia hladinu omega-3 mastných kyselín, no žiadny z nich nemá také účinky, ako BalanceOil+. Dokazujú to aj mnohé výsledky krvi od viacerých zákazníkov.

Výhodou je taktiež personalizované dávkovanie podľa vašej telesnej hmotnosti. Zinzino BalanceOil+ tak odporúčame naozaj každému, kto si chce zlepšiť svoje zdravie a to, ako sa vo svojom tele cíti. Môžeme teda zhodnotiť že Zinzino olej v našej recenzii dopadol výborne a dokonca som aj sám zaznamenal pozitívne skúsenosti.

Výhody
Nevýhody
Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *