Domov » Recenzie eshopov » Primulus recenzie a skúsenosti

Vivantis - najlepší eshop na trhu? Recenzia a skúsenosti!

vivantis logo

Pripravili sme si pre vás recenziu na eshop Vivantis, ktorý má na Slovensku, no najmä v susednom Česku odkiaľ pochádza, dlhoročnú tradíciu. Motom eshopu je „od kabelky po parfém“, čo dokonale odzrkadluje bohatú škálu produktov, ktoré tu vy ako zákazník nájdete. 

VIVANTIS RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Sortiment eshopu Vivantis

Vivantis má vo svojom portfóliu okolo 50 000 produktov od tých najznámejších a najkvalitnejších svetových značiek.  Na stránkach eshopu nájdete všetko od hodiniek, šperkov, módnych doplnkov, parfémov, či rôznych produktov pre zdravie a krásu. 

Napriek obrovskému výberu produktov a značiek je eshop veľmi prehľadný a nakupovanie na ňom je príjemné a jednoduché. Samotná úvodná stránka pôsobí už na prvý dojem prehľadne a sympaticky. 

Všetky produkty sú logicky zoradené do hlavných kategórii, ktoré sú následne delené ešte na niekoľko podkategórií. V lepšej orientácii určite pomáha aj veľmi široká ponuka rôznych filtrov, ktoré vám zjednoduhšia hľadanie toho, čo hľadáte. 

VivaKlub - vernostný klub Vivantisu

Pre príležitostných nakupujúcich je určite plusom možnosť nakupovať na eshope Vivantis bez zdĺhavej registrácie. Ak však patríte medzi verných zákazníkov, tak vám registrácia prinesie množstvo rôznych výhod, akciových ponúk, bonusov, či zľavových kupónov. 

Vďaka členstvu vo VivaKlube môžete využívať zľavy na nákup do výšky až 5%. Okrem toho za každý nákup získavate body, ktoré môžete neskôr využiť na ďalšie zľavy a výhody. Na vašu mailovú adresu vám budú pravidelne chodiť špeciálne zľavové kódy a ďalšie zaujímavé ponuky z dieľne eshopu Vivantis.

Ako to je s dopravou?

Prejdime na dopravu. Spôsobov ako sa objednaný tovar dostane až do vašich rúk je hneď niekoľko a dozaista uspokoja potreby všetkých nakupujúcich. Balík si môžete dať doručiť kuriérom priamo na adresu, na výber máte spoločnosti SPS, 123 Kuriér, Packeta, či Slovenská pošta. Druhou možnosťou je nechať si balík doručiť na výdajné miesto SPS, prípadne do Zbox-u Packety. 

Cena za doručenia sa pohybuje od 2,99 € do 4,50 €, avšak v prípade, že vaša objednávka neprekročí celkovú sumu 15 € je nutné počítať aj s príplatkom za balné, ktoré si eshop účtuje v hodnote 1 €. Menším mínusom je aj fakt, že absentuje doprava zdarma v prípade, že nakúpite v určitej sume. 

Čo však určite poteší je doba doručenia. Obchodník sľubuje, že ak zrealizujete objednávku do určitej hodiny, tak tovar odošlete ešte v ten istý deň. Svoj nákup tak môžete mať doma už na druhý deň, čo je naozaj veľkým benefitom eshopu. Všetok tovar je navyše precízne balený a zaistený proti prípadnému poškodeniu, či znehodnoteniu.

Spôsob platby

Za svoju objednávku môžete zaplatiť klasickými metódami. Najbežnejšie používanou metódou je platba na dobierku, pri ktorej doručovateľovi uhradíte sumu, ktorá je uvedená vo vašej objednávke, a to v okamihu doručenia a prevzatia tovaru. Treba sa však pripraviť nato, že tento spôsob platenia má eshop spoplatnenú sumou 1 €.

Ďalšou možnosťou akou zaplatiť za objednávku je poslať peniaze bankovým prevodom na účet eshopu. Po dokončení a odoslaní objednávky sa vám zobrazia údaje potrebné pre prevod peňazí, ako je suma, číslo účtu na ktorý treba peniaze poslať a variabilný symbol. Všetky tieto informácie vám eshop zároveň pošle spolu s potvrdením objednávky na vašu mailovú adresu. Nevýhodou tohto spôsobu je dlhšia doba doručenia, nakoľko eshop tovar odosiela až po tom, čo budú peniaze prevedené na jeho účet, čo môže trvať 1 až 3 pracovné dni. Výhodou však je väčšia bezpečnosť, nakoľko platobnú operáciu uskutočnujete vo svojom internetovom bankovníctve. 

No a poslednou možnosťou je online platba kartou priamo obchodníkovi. Pri tomto type platby je výhodou, že peniaze sú prevedené prakticky okamžite a tovar je tak obchodníkom expedovaný v čo najkratšom možnom čase. Vivantis využíva pri akceptácii platobných kariet systém 3D-Secure. Ide o najmodernejšiu celosvetovú aplikáciu kartových Asociácií MasterCard a Visa, umožňujúcu bezpečné platby kartou na internete.

Reklamácia tovaru na Vivantise

Ako to vyzerá s reklamáciami? So skúsenosti treba povedať, že Vivantis kladie na spokojnosť pri vrátení tovaru veľký dôraz. V prípade, že sa rozhodnete vrátiť nepoužitý tovar bez udania dôvodu, určite vás poteší neobvykle dlhá lehota na jeho vrátenie, ktorá je 60 dní. K nepoškodenému balíčku je potrebné vytlačiť vratkový formulár, ten priložiť k zásielke a odoslať späť.  

V košíku si môžete za symbolický poplatok predĺžiť lehotu na vrátenie na 6 mesiacov. Rovnakým spôsobom môžete vrátiť aj tovar vyzdvihnuté na výdajni.

Rovnako bezproblémové a relatívne rýchle je aj vrátenie peňazí na váš účet, ktoré trvá približne 6 dní od odoslania zásielky späť do eshopu. Zákonná lehota je pritom 14 dní. Určite poteší, že okrem peňazí za tovar sa vám vrátia aj tie, ktoré ste platili za odoslanie.

Záverečné hodnotenie

Orientácia a široký výber – ponuka tovaru je tu skutočne široká. Každá z hlavných kategórií má ešte niekoľko podkategórií, celý systém rázcestníka je však urobený tak prehľadne, že jednoducho nájdete to, čo hľadáte.

Zákaznícky servis – Vernostný klub, ktorý nesie názov VivaKlub sa naozaj oplatí všetkým, ktorý sa  plánujú do obchodu vrátiť. Získate tak množstvo zliav, výhodných akcií a ďalších benefitov, ktoré vám ušetria peniaze aj čas. 

Rýchle a spoľahlivé doručenie – Tovar môžete mať vo svojich rukách už na druhý deň od zakúpenia, čo je naozaj veľkým plusom. Všetko vám navyše príde precízne zabalené a vyhnete sa tak následnému stresu z možného poškodenia.

Bezproblémová reklamácia –  a v prípade, že by predsa len došlo k poškodeniu tovaru, prípadne by ste s ním neboli spokojný, môžete ho veľmi jednoducho vrátiť. Postup pri reklamáciách je ďalší z aspektov, na ktoré si dnes zákazník potrpí. 

Poplatok za balné – Chybičkou krásy na inak výbornom a pokojnom nákupe je poplatok za balné, ktoré si obchod účtuje v prípade, že objednávka nepresiahne 15€. Aj keď ide len o 1€, tak veľkú časť zákazníkov to môže nemilo prekvapiť.

Doprava zdarma pri vyššej sume chýba –  Absentuje aj možnosť získať v prípade vyššej objednávky dopravu zdarma, čo je pomerne neobvyklé. A tak je úplne jedno, či nakúpite tovar za 15 alebo 300 €, poplatok za dopravu si budete musieť zaplatiť.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *