Domov » Testy a recenzie » Najlepšie vitamíny na vlasy 2024! TOP produkty, ktoré fungujú! – recenzie

Najlepšie vitamíny na vlasy 2024! TOP produkty, ktoré fungujú! - recenzie

Tieto najlepšie vitamíny na vlasy odporúčame:

Víťaz testu

bloom hair vitaminy
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Takmer s istotou môžeme povedať, že každý človek chce mať zdravé a pevné vlasy. V ideálnom prípade, aby to tak bolo celý život. V tomto prípade vám môžu pomôcť vitamíny na vlasy. Ktoré vitamíny a tabletky na vlasy sú však najlepšie? Ako dopadli v recenzii? Už teraz môžeme prezradiť, že ide o prírodné vitamíny na rast vlasov. 

O vlasy sa môžete starať rôznymi spôsobmi – doplnkami výživy, zdravou stravou alebo profesionálnou starostlivosťou od kaderníka. V tomto článku sa pozrieme na prvý menovaný spôsob, ktorým sú doplnky výživy. Zistíte, ktoré sú najlepšie, aké majú výhody a aké benefity vám dokážu poskytnúť. Poďme na to!

Kľúčové informácie

icon Najlepšie vitamíny na vlasy sú Bloom Hair, Nicelis a Venira medvedíky.
icon Vitamíny na vlasy môžu pomôcť podporiť zdravý rast a pevnosť vlasov.
icon Vitamíny na vlasy sú často dostupné vo forme doplnkov výživy, ktoré môžu obsahovať rôzne účinné zložky ako vitamín B, D, vápnik alebo extrakt zo žihľavy a zeleného čaju.
icon Pri výbere vitamínov na vlasy je dôležité zvážiť ich zloženie, kvalitu a hodnotenie od ostatných užívateľov.

TOP prírodné vitamíny na vlasy na základe testu

VITAMÍNY NA VLASY RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie vitamíny na vlasy recenzie

Bloom Hair - víťaz testu

Na prvom mieste v teste najlepších vitamínov na vlasy sa právom nachádza produkt Bloom Hair. Pýtate sa prečo? Hneď vysvetlíme. Ide o výživové doplnky, ktoré efektívne podporujú zdravie vašich vlasov a celého tela. Priaznivý efekt dosahujú vďaka svojmu skvelému zloženiu. Medzi účinné zložky patria extrakt zo žihľavy a zeleného čaju, vitamín B, vitamín D či vápnik.

Skvelou správou je, že produkty Bloom Hair nájdete vo forme kapsúl alebo gumíkov. Vyberať môžete medzi baleniami na 1, 3 alebo až 6 mesiacov. Dostupné ceny a množstvo spokojných zákazníkov sú faktory, ktoré potvrdzujú kvalitu produktov Bloom Hair. Jednoduché užívanie, kvalitné zloženie a množstvo spokojných zákazníkov len dokazujú, že ide o najlepšie vitamíny na vlasy.

Bloom Hair vitamíny alebo gumíky môžete získať na oficiálnom webe už za 35 €.

Na druhom mieste v našom rebríčku najlepších vitamínov na vlasy sa umiestnil produkt Nicelis. Ide o pomerne nový produkt na našom trhu, ktorý nie je až tak známy, čo je celkom škoda.

Vitamíny na vlasy Nicelis sú vyrábané v Českej republike a obsahuje až 23 aktívnych látok. Okrem posilnenia rastu a objemu vlasov, tak tento produkt zároveň zabezpečuje aj to, aby sa vám vlasy nelámali a nevypadávali.

V zložení dokonca nájdete aj kolagén, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou takýchto doplnkov. Tak isto látka Astaxanthin, ktorý silný antioxidant. Dávkovanie je jednoduché – 1 tabletka ráno a 1 večer.

Venira gumové medvedíky pre vlasy, nechty a pleť

Značka Venira prišla na trh s produktom, ktorý podporí vaše vlasy, nechty i pleť. Ide tak o skvelú kombináciu pre človeka, ktorému záleží na svojom zdraví. Výhodou je, že vďaka svojmu zloženiu dodávajú vášmu telu potrebné množstvo vitamínov a minerálov. V zložení tak nájdete množstvo dôležitých látok – kolagén, vitamín A, vitamín C, zinok či selén.

Tieto vitamíny na rast vlasov nájdete v atraktívnej forme gumových medvedíkov, ktoré majú jahodovú príchuť. V jednom balení ich nájdete 60 kusov. Denná odporúčaná dávka sú 2 gumové medvedíky, takže vám celé balenie vydrží jeden mesiac. Okrem toho, že Venira podporuje zdravie vašich vlasov a nechtov, pomáha aj znižovať mieru únavy a vyčerpania. Výživový doplnok je vhodný pre ľudí, ktorí chcú podporiť zdravie a kvalitu svojich vlasov, nechtov a pleti.

Gumové medvedíky Venira na jeden mesiac môžete získať za 19,50 €.

Hairburst je ďalšia značka doplnkov výživy na podporu vlasov, ktorá sa jednoznačne oplatí vyskúšať. Vďaka skvelému zloženiu účinne podporujú zdravý rast vlasov. Medzi kľúčové zložky doplnku výživy Hairburst patrí selén, zinok a biotín. Napríklad zinok hrá kľúčovú rolu pri raste a oprave vlasového tkaniva. 

Selén je nevyhnutný pre produkciu hormónov štítnej žľazy, ktoré pomáhajú regulovať rast vlasov. Ďalšia kľúčová látka, biotín, stimuluje produkciu keratínu vo vlasoch a môže zvýšiť rýchlosť rastu folikulov. V tele sa dlho neukladá, preto aby bol účinný, musíte ho užívať vo forme doplnku stravy.

Tieto prírodné vitamíny na vlasy vo forme žuvacích vitamínov vám poskytujú plnohodnotnú hydratáciu už po dvoch týždňoch. Rýchlejší rast vlasov môžete zaznamenať už po jednom mesiaci užívania tohto doplnku výživy. Skvelou správou je, že po troch mesiacoch je stav vlasov stabilizovaný a vy si môžete vychutnávať všetky benefity, ktoré Hairburst ponúka. V balení na jeden mesiac sa nachádza 60 gumíkov.

Mesačné balenie žuvacích vitamínov Hairburst môžete zakúpiť za 25,50 €.

Tablety Curapil sú vhodné ako vitamíny na vlasy pre ich účinnosť, ktorá bola potvrdená u 92% spokojných zákazníčok. Navyše, spoločnosť Curapil poskytuje záruku spokojnosti, takže ak nie ste s produktmi spokojní, dostanete svoje peniaze späť.

Jedným z hlavných prvkov v ich zložení je topinambur, prírodný zdroj bielkovín, inulínu, draslíka, fosforu, vápnika, horčíka a kremíka. Táto bylina pozitívne pôsobí nielen na rast nechtov a vlasov, ale tiež na ďalšie aspekty vášho zdravia.

Okrem toho tablety na vlasy Curapil obsahujú aj odkvasené pivovarské kvasnice, ktoré sú dôležitým zdrojom mnohých vitamínov skupiny B, a aminokyseliny L-methionin a L-cysteín, ktoré prispievajú k obnove a zlepšeniu kvality vlasov.

Inca Collagen je prípravok, ktorý obsahuje kolagén, ktorý sa používa ako doplnok výživy na podporu zdravia vlasov. Kolagén je dôležitý proteín, ktorý tvorí až 30% celkového obsahu proteínov v ľudskom tele a je dôležitý pre udržanie zdravia a krásy vlasov, nechtov a pokožky.

Kolagén je dôležitý pre vlasy, pretože poskytuje podporu a pevnosť vlasovej štruktúre. Keď sa kolagén v tele spotrebúva, vlasy sa stávajú krehkými a lámavými. Užívanie Inca Collagen môže pomôcť doplnit stratené kolagén a tým pomôcť vlasom získať silu a kvalitu. Pozrite si aj našu recenziu na Inca Collagen.

Inca Collagen tiež obsahuje vitamín C, ktorý pomáha pri produkcii kolagénu v tele a tiež má antioxidantné vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť vlasy pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

KolagenDrink Active Vegan Collagen 500 ml

Známa značka KolagenDrink má vo svojej ponuke čisto vegánsky kolagén v tekutej forme. Jeho výhodou je, že obsahuje aminokyseliny, vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú tvoriť v našom tele kolagén. Ide o najrozšírenejšiu bielkovinu v tele, pričom tvorí približne 30 % všetkých bielkovín. Kolagén je základným stavebným prvkom pokožky, svalov, kostí, šliach, väzov a iných spojivových tkanín tela.

Vekom je kolagénu v tele čoraz menej, preto je potrebné dopĺňať ho prostredníctvom doplnkov výživy. Ako vám môže kolagén pomôcť? Napríklad sa podieľa na výmene odumretých kožných buniek, pomáha zrážaniu krvi alebo poskytuje ochranu pre orgány. V produkte Active Vegan Collagen nájdete látku MSM, ktorá má protizápalové a antioxidačné účinky.

Okrem toho sa v zložení nachádza aj vitamín C, vitamín E, kyselina hyaluronová či kremík.  Denne by ste mali užívať 5 čajových lyžičiek, čo predstavuje približne 25 ml. Jedna fľaša s objemom 500 ml vám tak vydrží 20 dní.  

KolagenDrink Active Vegan Collagen 500 ml môžete získať už za 24,95 €.

Revonix je doplnok výživy v podobe vitamínov na vlasy, ktorý vám vďaka kvalitnému zloženiu sľubuje prvotriednu starostlivosť o vaše vlasy. A tento sľub skutočne plní. V zložení nájdete unikátnu kombináciu vitamínov, prírodných látok a extraktov z rastlín, ktoré plnohodnotne podporujú vaše vlasy.

Vitamíny na zahustenie vlasov obsahujú látky ako rakytník, biotín, niacín, vitamín D či zinok, ktoré sa postarajú o to, aby vaše vlasy boli silné, lesklé a rástli rýchlejšie ako predtým. Praslička, biotín a zinok pomáhajú udržiavať vaše vlasy zdravé a prirodzene krásne. V jednom balení nájdete 60 kapsúl, pričom denná odporúčaná dávka je jedna až dve kapsule denne

Balenie Advance Renovix získate teraz už od 13,50 €.

Hair Gummies Vitamins High Biotin

Tieto vitamíny na vlasy od značky Bodybe nájdete vo forme žuvacích cukríkov. Pokiaľ máte slabé vlasy, ktoré vám vypadávajú, tento produkt je jednoznačne pre vás. Jeho hlavnou zložkou je biotín, ktorého nedostatok môže spôsobiť kožné vyrážky, lámanie nechtov a vypadávanie vlasov. Hlavnou úlohou biotínu je premieňať prijatú potravu na energiu. Okrem toho ho telo potrebuje aj na tvorbu keratínu – typ bielkoviny, z ktorej sa tvoria vlasy, koža a nechty.

Hair Gummies okrem toho obsahujú aj vitamín C, E a zinok, ktoré chránia telo pred oxidačným stresom. Výhodou je, že tieto vitamíny na vlasy pre deti neobsahujú žiadne hormóny. Nemusíte mať tak strach z rastu nežiaducich chĺpkov či už na tele alebo na vašej tvári. Denná odporúčaná dávka je 1 medvedík denne, pričom v balení nájdete 60 kusov gumených cukríkov.

Hair Gummies Vitamins High Biotin od spoločnosti Bodeby si môžete teraz zakúpiť už za 14,45 €.

Bears Ah-mazing Hair Vitamin Biotin

Biotín je pre zdravie vlasov naozaj dôležitý, preto sme sa rozhodli do nášho rebríčka zaradiť aj doplnok stravy Ah-mazing Hair Vitamin Biotin. Nájdete v ňom komplex 11 najdôležitejších vitamínov a minerálov pre zdravie vašich vlasov, pokožky aj nechtov. Výhodou je, že každý gumový medvedík obsahuje 5 000 mg biotínu, čo predstavuje naozaj vysokú a účinnú dávku.

Taktiež v ňom nájdete vitamín A, C, B6, B8, zinok či veľmi kvalitný kokosový olej. Skvelou správou je, že tieto vitamíny na vlasy pre tehotné ženy sú bez konzervačných látok, umelých prísad a taktiež ich môžu užívať aj vegáni. Vybrať si môžete medzi dvoma baleniami – 45 alebo 60 kusov. Denná odporúčaná dávka je 1 medvedík denne.

Ah-mazing Hair Vitamin Biotin môžete zakúpiť za 14,95 €

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5

Náš rebríček ukončíme týmto skvelým produktom, ktorým je Vichy Dercos Aminexil Clinical 5. Ide o špeciálnu kúru, ktorá vám pomôže v prípade, že máte problém s opakujúcim sa alebo pretrvávajúcim vypadávaním vlasov. Veľkou výhodou tohto produktu je, že výsledky sa dostavia už po troch týždňoch

V zložení sa nachádza látka aminexil, ktorá účinne a efektívne eliminuje vypadávanie vlasov a zvyšuje prekrvenie vlasových folikulov, čo vyvoláva zvýšený rast vlasov. Výhodou je, že tento produkt nemá žiadne vedľajšie účinky. Síce je označený ako pre mužov, no použiť ho môžu aj ženy. V balení nájdete 21 ampuliek s objemom 6 ml. Ideálne spravíte, ak budete používať jednu ampulku denne počas šiestich týždňov

Produkt Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 môžete získať už za 49 €.

Vlasové hnojivo je prípravok, ktorý sa používa ako doplnok výživy na podporu rastu a zdravia vlasov. Tento typ hnojiva obsahuje rôzne zložky, ako sú vitamíny, minerály a rastlinné extrakty, ktoré spoločne prispievajú k posilneniu a zlepšeniu kvality vlasov.

Jednou z hlavných zložiek vlasového hnojiva je biotín, vitamín B komplexu, ktorý je dôležitý pre rast vlasov. Biotín pomáha udržiavať vlasovú pokožku zdravú a podporuje rast vlasov. Biotín tiež pomáha chrániť vlasy pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

Vlasové hnojivo tiež často obsahuje zinok, ktorý je dôležitý pre produkciu keratínu, proteínu, z ktorého sa vlasy skladajú. Zinok tiež pomáha udržiavať vlasy zdravé a krásne.

Najčastejšie dôvody vypadávania vlasov

Vypadávanie vlasov môže byť dôsledkom dedičnosti, hormonálnych zmien, zdravotných ťažkostí alebo len bežnou súčasťou starnutia. Zaujímavosťou je, že môže postihovať len pokožku hlavy alebo celé telo. Taktiež môže byť dočasné alebo trvalé. 

Vo všeobecnosti ľudia strácajú 50 až 100 jednotlivých vlasov denne. Aj keď je vypadávanie vlasov súčasťou prirodzenej rovnováhy, niekedy ich môže vypadávať viac, ako tých, čo dorastajú. Mnoho ľudí si myslí, že vypadávanie vlasov postihuje len mužov. Avšak odhaduje sa, že viac ako 50 % žien pociťuje výrazné vypadávanie vlasov.

Zvyčajne ide o ženy staršie ako 40 rokov, ženy po pôrode alebo ženy, ktoré často nosia pevné vrkoče či používajú na vlasy drsné chemikálie. 

zena držiaca si vlasy aby jej nevypadli

Aké látky podporujú rast a zdravie vlasov

Ako ste mohli vidieť v našom zozname, viacero látok v zložení produktov sa opakuje. Nižšie si ich rozpíšeme a povieme si o nich viac.

MSM (metylsulfonylmetán)

MSM je látka bohatá na organickú síru, ktorá je dôležitým stavebným prvkom pre naše kosti a kĺby, a taktiež podporuje aj imunitný systém. Rôzne štúdie dokazujú, že MSM môže mať mierny účinok na zlepšenie bolestí a opuchu kĺbov. Okrem toho môže byť napríklad účinný pri znižovaní oxidačného stresu a zápalu, ktoré môžu oslabovať imunitu. 

Vitamín C

Vitamín C je pre vaše vlasy naozaj potrebný, pretože vytvára bielkovinu zvanú kolagén. Tento vitamín preukázateľne podporuje zdravie vlasov, znižuje vypadávanie vlasov a zlepšuje ich rast. Jeho nedostatok môže mať za následok suché vlasy a štiepenie končekov.

Vitamín A

Vitamín A je nevyhnutný pre rast buniek, ktoré pomáhajú rastu vlasov. Taktiež využíva aj vaše kožné žľazy, ktoré ho využijú na produkciu kožného mazu. S vitamínom A to však nepreháňajte, jeho nadmerné množstvo môže spôsobiť dokonca až vypadávanie vlasov.

Zinok

Zinok je zodpovedný za rast, opravu a udržiavanie vlasového tkaniva. Dôležitý je obzvlášť pri budovaní nového spojivového tkaniva, čo je dôležité najmä pre zlepšenie obnovovacích funkcií buniek u starších ľudí. Pravidlom pre zdravé a silné vlasy je zabezpečiť si dostatočný príjem zinku, aby ste znížili riziko ich vypadávania.

Selén

Selén ničí huby spôsobujúce lupiny, preto je dôležitou zložkou mnohých prípravkov na liečbu lupín. Voľné radikály môžu prispievať k poškodeniu, ktoré oslabuje vlasové folikuly. Austrálska štúdia z roku 2008 zistila, že selén pomáha regenerovať antioxidanty v tele, ktoré tieto voľné radikály neutralizujú.

Železo

Železo je dôležitým vitamínom pre vlasy, pretože pomáha transportovať kyslík do buniek vlasového folikulu, čo je potrebné pre rast vlasov. Nedostatok železa v organizme môže spôsobiť, že vlasy sú slabé a krehké a môže tiež viesť k ich vypadávaniu. Preto je dôležité udržiavať dostatočnú hladinu železa v tele prostredníctvom stravy bohatej na železo alebo užívaním prípravkov s obsahom železa.

Vitamín B

Vitamín B je skupina vitamínov, ktoré sú dôležité pre zdravie vlasov. Vitamín B3 (niacín) podporuje krvný obeh v pokožke hlavy, čo môže pomôcť zlepšiť rast vlasov. Vitamín B5 (kyselina pantoténová) pomáha udržiavať vlasy silné a lesklé. Vitamín B6 (pyridoxín) pomáha regulovať hormonálne hladiny, ktoré ovplyvňujú rast vlasov. Vitamín B12 (kyanokobalamín) je nevyhnutný pre tvorbu nových buniek, vrátane buniek vlasov. Nedostatok vitamínu B môže viesť k vypadávaniu vlasov, lámavosti a suchým vlasom.

tabletky na vlasy v podobe vitamínov

Kolagén

Kolagén je proteín, ktorý je dôležitý pre zdravie a rast vlasov. Je to jeden z hlavných stavebných materiálov vlasov, nechtov a pokožky hlavy. Kolagén pomáha udržiavať vlasy silné a pružné, čo im umožňuje rásť dlhšie a zabraňuje ich vypadávaniu. Kolagénom sme sa už dopodrobna venovali v tomto článku.

Kolagén tiež pomáha udržiavať vlasy hydratované a chráni ich pred poškodením. Môže tiež pomôcť zlepšiť kvalitu pokožky hlavy, čo môže viesť k menšiemu vypadávaniu vlasov a lepšiemu rastu.

L-Methionín

L-methionín je esenciálna aminokyselina, ktorá sa podieľa sa na tvorbe keratínu, proteínu, ktorý tvorí vlasy a nechty. Tiež sa zistilo, že môže pomôcť znížiť vypadávanie vlasov a zlepšiť ich rast

Je dôležité mať dostatočnú hladinu L-methionínu v tele, aby sa podporil rast a zdravie vlasov. Je možné ho získať prostredníctvom stravy bohatej na L-methionín alebo užívaním prípravkov s obsahom L-methionínu.

L-cysteín

Je dôležitý pre tvorbu disulfidických väzieb, ktoré dávajú vlasom pevnosť a elasticitu. L-cysteín tiež môže pomôcť zlepšiť kvalitu vlasov tým, že pomáha chrániť pred poškodením a udržiavať ich lesklé. 

Nedostatok L-cysteínu v tele môže viesť k suchým, krehkým a lámavým vlasom. Udržiavanie dostatočnej hladiny L-cysteínu prostredníctvom stravy bohatej na L-cysteín alebo užívaním prípravkov s obsahom L-cysteínu môže pomôcť udržať zdravie vlasov.

Pivovarské kvasnice

Tieto kvasnice sú bohatým zdrojom mnohých vitamínov a minerálov, ktoré sú dôležité pre zdravie vlasov. Patria medzi ne vitamín B, ktorý podporuje krvný obeh v pokožke hlavy, čo môže pomôcť zlepšiť rast vlasov. Tiež obsahujú vysoké hladiny biotínu (vitamín B7), ktorý pomáha udržiavať vlasy silné a lesklé. Pivovarské kvasnice sú tiež bohatým zdrojom železa, ktoré je dôležité pre transport kyslíka do buniek vlasového folikulu, a zinku, ktorý pomáha udržiavať zdravú pokožku hlavy.

Žihľava dvojdomá

Žihľava dvojdomá (Urtica dioica) je bylina, ktorá je bohatá na minerály ako železo, zinok a selén, ktoré sú dôležité pre rast a zdravie vlasov. Žihľava dvojdomá má tiež silné antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť vlasy pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi.

Ľudia často používajú žihľavu dvojdomú na výrobu šampónov, kondicionérov a tonik na vlasy, alebo ju pridávajú do kúpeľov na vlasy, ktoré môžu pomôcť podporiť zdravie vlasov.

Ako sa správne starať o pokožku hlavy?

Správna starostlivosť o pokožku hlavy je dôležitá pre udržanie zdravia vlasov a celkovej kondície pokožky. Tu sú niektoré tipy pre správnu starostlivosť o pokožku hlavy:

 1. Udržiavajte ju čistú: Pravidelné čistenie pokožky hlavy pomáha odstraňovať nečistoty a maz, ktoré môžu spôsobovať zápaly a lupiny. Dôležité je vyberať šampón, ktorý je vhodný pre vašu pokožku hlavy a nevysušuje ju.

 2. Masírovanie hlavy: Masírovanie pokožky hlavy pomáha stimulovať krvný obeh a tiež pomáha rozptýliť maz a nečistoty.

 3. Doprajte jej dostatok vlhkosti: Pokožka hlavy potrebuje dostatok vlhkosti, aby zostala hydratovaná a zdravá. Doprajte jej dostatok vlhkosti pomocou hydratačných prípravkov pre pokožku hlavy alebo pomocou kondicionéra po každom umytí vlasov.

 4. Udržujte ju v teple: Pokožka hlavy potrebuje teplo, aby sa udržala zdravá a aby sa vlasy rástli. Doprajte jej dostatok tepla pomocou šatky alebo čelenky po umytí vlasov.

Aké typy vitamínov na vlasy poznáme?

Na trhu existuje viacero typov vitamínov na vlasy. Poznáme aj komplexné, ale teraz sa zameriame práve na jednotlivé druhy.

Vitamíny na vlasy proti vypadávaniu vlasov

Vypadávanie vlasov môže mať mnoho príčin, ako napríklad genetiku, stres, hormonálne zmeny, nevhodnú stravu a nedostatok vitamínov. Avšak, existuje niekoľko vitamínov, ktoré sú dôležité pre zdravie vlasov a ich rast.

Jedným z najdôležitejších vitamínov pre vlasy je vitamín B, ktorý obsahuje vitamín B3, B5, B6 a B12. Vitamín B3 zlepšuje krvný obeh v pokožke hlavy, B5 zabezpečuje pružnosť a lesk vlasov, B6 reguluje hormonálnu rovnováhu a B12 podporuje rast vlasov.

Ďalším dôležitým vitamínom je vitamín D, ktorý je potrebný pre správne vstrebávanie vápnika a podporuje rast vlasov.

Vitamíny na vlasy pre rast vlasov

Pre rast vlasov sú najdôležitejšie vitamíny skupiny B, ako napríklad Biotín (vitamín H), kyselina listová (vitamín B9) a vitamín B12. Tie podporujú rast vlasov tým, že zlepšujú krvný obeh v pokožke hlavy a poskytujú vlasom dostatok živín. Taktiež železo, meď a aminokyseliny.

Vitamíny na vlasy na poškodené vlasy

Pre poškodené vlasy sú dôležité vitamíny A, C a E. Vitamín A pomáha obnoviť elasticitu a lesk vlasov, vitamín C posilňuje kutikulu vlasov a zlepšuje ich prirodzenú ochranu, zatiaľ čo vitamín E chráni vlasy pred poškodením UV žiarením a škodlivými vonkajšími vplyvmi. 

Okrem toho, vitamín B5 (kyselina pantoténová) a B3 (kyselina niacínová) pomáhajú vlasom absorbovať živiny a udržiavať ich hydratáciu. Pre poškodené vlasy hľadajte najmä prípravky s  obsahom stopových prvkov, zinku, kremíka a biotínu.

Vlasy vitaminy

Aký je správny postup umývania vlasov?

Správny postup pri umývaní vlasov zahŕňa niekoľko krokov, ktoré pomôžu udržať vaše vlasy zdravé a krásne.

 1. Pred umývaním vlasov si dôkladne rozčešte vlasy, aby ste rozptýlili zapletené končeky a rozdelili nečistoty.

 2. Teplota vody by mala byť príjemná pre vašu pokožku hlavy. Príliš horúca voda môže vysušiť pokožku hlavy a príliš studená voda nemôže účinne odstrániť nečistoty.

 3. Aplikujte šampón na mokré vlasy a jemne ho vmasírujte do pokožky hlavy. Dôkladne ho umyte a potom ho dôkladne opláchnite vodou.

 4. Ak máte suché vlasy, môžete použiť kondicionér, ktorý sa aplikuje na končeky vlasov po umytí šampónom. Dôkladne ho vmasírujte do vlasov a potom ho dôkladne opláchnite.

 5. Potom vlasy dôkladne osušte uterákom, nerozčesávajte ich keď sú mokré, pretože to môže poškodiť vlasy.

 6. Posledným krokom by malo byť vysušenie vlasov prirodzeným spôsobom, alebo ich fénovanie na nízke teplo.

Čo môže zhoršiť kvalitu vlasov?

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu zhoršiť kvalitu vlasov. Tu je niekoľko z nich:

 1. Nedostatok výživy: Nedostatok živín, ako sú biotín, železo, vitamín B a vitamín D, môže spôsobiť suché, krehké a matné vlasy.

 2. Znečistenie: Znečistenie ovzdušia môže znížiť kvalitu vlasov, pretože znečistenie môže blokovať póry a zabraňovať dýchaniu pokožky hlavy.

 3. Škodlivé produkty na vlasy: Používanie škodlivých produktov na vlasy, ako sú silné chemikálie, farby na vlasy a laky, môže poškodiť vlasy a spôsobiť ich suchosť, krehkosť a lámavosť.

 4. Styling: Používanie teplých stylingových nástrojov, ako sú žehličky, fény a kulmy, môže poškodiť vlasy a znížiť ich kvalitu.

 5. Stres: Stres môže ovplyvniť zdravie vlasov, pretože môže spôsobiť vypadávanie vlasov a zhoršiť ich kvalitu.

 6. Nedostatočná hydratácia: Nedostatočné pitie vody a nedostatočná hydratácia môže spôsobiť suchosť a lámavosť vlasov.

 7. Nesprávna starostlivosť: Nesprávna starostlivosť o vlasy, ako napríklad časté umývanie vlasov, môže tiež ovplyvniť kvalitu vlasov.

FAQ - často kladené otázky

Vitamíny, ako sú biotín, kyselina listová a vitamín H (biotín), sú považované za najdôležitejšie pre rast vlasov, pretože pomáhajú podporovať zdravie pokožky hlavy a vlasov.

Áno, vitamíny, ako sú železo, vitamín D a vitamín B, môžu pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov tým, že podporujú zdravie pokožky hlavy a vlasov.

Nie je nutné užívať vitamíny na vlasy vo forme doplnku, pretože mnohé z nich sa dajú nájsť v potravinách. Avšak, ak má daná osoba nedostatok určitých vitamínov, alebo má problémy s vypadávaním vlasov, môže byť užívanie vitamínov vo forme doplnku vhodnou voľbou po konzultácii s lekárom alebo odborníkom na výživu. Je dôležité si uvedomiť, že užívanie vitamínov vo forme doplnku by malo byť len súčasťou komplexnej starostlivosti o vlasy a zdravie a nie jediným riešením.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *