Domov » Testy a recenzie » Oslo Skin Lab kolagén recenzia

Venira kolagén - Skrytý poklad medzi kolagénmi? Recenzia a skúsenosť

kolagenovy drink venira s prichutami jablko jahoda a marhula

O kolagénoch sa v posledných rokoch dosť často hovorí. Niektorí sú z toho otrávení, iní zas naň nedajú dopustiť. Ako ste na tom s kolagénom vy? Nech je vaša odpoveď na túto otázku akákoľvek, pozitívne účinky kolagénu na naše telo sa nedajú popierať, keďže sú podložené faktami a výskumom. Stará sa o napnutú pokožku, pevnosť kostí, kondíciu kĺbov a mladý vzhľad. Aj preto ho obľubujú najmä ženy, no dopĺňajú ho aj športovci. 

Kolagén sa nachádza prirodzene v našom tele, no s pribúdajúcim vekom je ho nedostatok. Dnes tu máme pre vás tip na konkrétny produkt – kolagén od českej značky Venira. Povieme si všetky bližšie informácie, výhody, nevýhody a zodpovieme na tie najčastejšie otázky. Ako dopadol Venira kolagén v recenzii a aké mám s ním skúsenosti? Pocítila som nejaké zmeny po pravidelnom užívaní?

V skratke - to najdôležitejšie

 • Hydratuje pleť, spevňuje nechty a vyživuje vlasy 
 • Znižuje tvorbu vrások
 • Má lahodnú malinovú príchuť
 • Je obohatený o kyselinu hyalurónovú a vitamín C
 • Je bez cukru, lepku a laktózy

VENIRA KOLAGÉN RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

O značke Venira

Venira je česká značka prírodnej kozmetiky, ktorá vznikla v roku 2017. Ich hlavným cieľom je, aby aj ten najnáročnejší zákazník bol spokojný. Takisto ich víziou a prioritami je vytváranie najlepších prírodných produktov na trhu a poskytovanie služieb najvyššej kvality. To znamená rýchle dodanie produktu (v pracovné dni do 24 hodín) a darček ku každému nákupu.

Pretože dbajú na životné prostredie, mimo čisto prírodných látok v produktoch sa snažia používať ekologické obaly a žiadne ich produkty neboli testované na zvieratách. 

Zloženie Venira kolagénu

V kolagéne Venira sa nachádza veľa rôznych látok ktoré je aj ťažké vysloviť, preto sa radšej zameriame na látky, ktoré sú dôležitejšie – účinné látky. Hlavnými účinnými látkami vo všetkých kolagénových drinkoch je kolagén, kyselina hyalurónová, MSM, zinok, vitamín B2, B3, B6, B9 a C. Poďme sa teraz pozrieť na to, ako jednotlivé látky pôsobia na naše telo.

Kolagén (8 000mg)

Je to vo vode rozpustná látka, ktorá podporuje regeneráciu pokožky, vlasov a nechtov. Zabraňuje tiež vypadávaniu vlasov, podporuje ich rast a znižuje ich štiepenie a lámanie nechtov.

Kyselina hyalurónová

V ľudskom tele sa nachádza takmer v každom tkanive a slúži na hydratáciu, vypĺňa priestor medzi kolagénovými vláknami a udržiava normálny stav pokožky. Jej úžasnou vlastnosťou je aj to, že na seba dokáže naviazať až o 1000x viac vody, než sama váži. To jej umožňuje udržiavať pokožku stále hydratovanú, pevnú a pružnú.

MSM

MSM alebo aj organická síra sa vyskytuje u zelených rastlín, živočíchov a aj u ľudí. Charakterizovať by sme ho mohli ako prášok bez chuti, farby a vône. Jeho funkcie v organizme je udržiavanie správnej funkcie bielkovín, stará sa tiež o zdravie kĺbových a kožných tkanív, vlasov a nechtov.

Zinok

Zinok slúži v organizme ako antioxidant, chráni bunky pred škodlivými vplyvmi z vonku, napomáha k udržaniu zdravia nechtov a vlasov a znižuje tvorbu kožného mazu a akné.

Vitamín B2

Vitamín B2 sa stará o váš zrak, pokožku a chráni bunky pred oxidatívnym stresom.

Vitamín B3

Vitamín B3 podporuje udržiavať pokožku v zdravom stave, znižuje únavu a vyčerpanie a napomáha správnej činnosti nervovej sústavy.

Vitamín B6

Úlohou vitamínu B6 v tele je vytvárať nové bunky, okysličovať pokožku, obmedziť vypadávanie vlasov a podporiť ich rast.

Vitamín B9

Vitamín B9 je dôležitý pri obnove DNA, tvorbe aminokyselín, zamedzuje vypadávaniu vlasov a ich stenčovaniu. 

Vitamín C

Vitamín C je pomocníkom pri tvorbe a vstrebávaní kolagénu, a tým posilňuje kožnú bariéru. Posilňuje imunitu, ochraňuje bunky pred oxidatívnym stresom a znižuje pocit vyčerpania a únavy.

Zinok

Je to nevyhnutný stopový prvok a antioxidant, ktorý chráni bunky pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi. Prispieva k udržaniu normálneho stavu nechtov, vlasov a pokožky. Zinok tiež pomáha znižovať produkciu kožného mazu a eliminovať akné.

Selén

Selén je dôležitý stopový prvok, ktorý sa podieľa na udržaní normálneho stavu nechtov a zároveň chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Pomáha vyhladzovať pleť, čím minimalizuje vznik vrások a podporuje jej elasticitu. Navyše krásne podporuje posilnenie vlasov a eliminuje ich lámanie.

Biotin

Biotín podporuje tvorbu keratínu, čo je hlavný proteín, ktorý dodáva vlasom pevnosť a pružnosť. Okrem toho pomáha udržať normálny stav vlasov a kože.

Účinky kolagénu Venira

Kolagénový drink od značky Venira je prírodný, veľmi kvalitný a tak ďalej. Ale čo jeho účinky? Je naozaj taký účinný ako sa zdá? Tento konkrétny produkt je určený na vlasy, nechty a pleť, preto asi nikoho neprekvapí, že po dlhodobejšom užívaní vám pomôže práve s týmito problémami. Má však tento výživový doplnok aj iné účinky?

V predošlej časti sme rozobrali, aké aktívne látky kolagén obsahuje a čo ktorá spôsobuje. V tejto časti si to teda zhrňme, aby ste to mali pekne pokope. Mimo starostlivosti o pleť, nechty a vlasy sa vám tento produkt postará o zredukovanie vrások, hydratáciu pleti a obnovu jej pevnosti a pružnosti. 

Zaujímavou funkciou kolagénu môže byť práve posilnenie imunitného systému, zníženie únavy a vyčerpania alebo dokonca redukcia celulitídy. Kolagénový drink od Veniry je teda komplexným riešením na veľké množstvo vašich problémov.

Pre koho je Venira kolagén vhodný?

 1. Ženy aj mužov od 25 rokov: Produkcia kolagénu v tele prirodzene začína klesať približne od 25 rokov a od 40 rokov je produkcia kolagénu v tele úplne zastavená.
 2. Tehotné a dojčiace ženy: Vďaka šetrnému zloženiu je tento kolagénový drink vhodný aj pre ženy v období tehotenstva a dojčenia. Avšak odporúča sa predchádzajúca konzultácia s ošetrujúcim lekárom kvôli možným individualitám každej z mamičiek.
 3. Osoby so špecifickými problémami s pokožkou, vlasmi alebo nechtami: Tento doplnok stravy je ideálny pre tých, ktorí majú problémy s lámavými nechtami, slabými a vypadávajúcimi vlasmi, drobnými nedokonalosťami pleti, hlbokými vráskami, dehydratovanou pokožkou, oslabenou kožnou bariérou alebo oslabeným imunitným systémom.

Výsledky pravidelného užívania tohto kolagénového drinku môžu zahŕňať zlepšenie stavu pleti, vlasov a nechtov, elimináciu vzniku vrások, hydratáciu pokožky a jej zvýšenú pružnosť a pevnosť. Drink tiež posilňuje imunitný systém a znižuje mieru únavy a vyčerpania.

Dávkovanie kolagénu Venira

Celé balenie kolagénu obsahuje okolo 30 dávok. Keďže denne by sa drink mal užívať aspoň raz, balenie vám postačí na mesiac. 

Samotná príprava prebieha takto: 

 • nasypte 2 odmerky kolagénu do prázdneho pohára
 • zalejte 200 – 500 ml chladnej vody
 • dôkladne premiešajte 
 • nechajte odstáť aspoň minútu (nie však veľmi dlho)

Kolagén je najlepšie vypiť do 5 minút, pretože by po čase mohol stratiť svoju sladkú chuť.

Kolagén môžu užívať aj tehotné a dojčiace ženy, pre ne má Venira špeciálny rad produktov. Nezabúdajte však, že každá žena je iná a preto vám odporúčam sa najprv poradiť so svojim lekárom.

Moje skúsenosti s kolagénom Venira

Na svojej stránke má Venira viacero druhov kolagénových drinkov, ja som sa rozhodla pre príchuť zmiešanú príchuť – jahoda, jablko a marhuľaKeď som prvýkrát otvorila balenie Venira Premium kolagénového drinku, okamžite ma zaujala jeho jemná a príjemná vôňa – po otvorení samotného sáčku

Po pridaní prášku do vody som bola maximálne spokojná s tým, ako rýchlo a ľahko sa rozpúšťa, bez akýchkoľvek hrudiek. Táto vlastnosť je skutočne obdivuhodná, pretože to znamená, že produkt je vyrobený z kvalitných surovín a je ideálne spracovaný

Chuť kolagénu bola sladká, ale nie príliš, čo je ideálne pre takýto typ doplnku stravy. Možno malá nevýhoda v tom, že to nemôžete pridať do hocijakého jedla alebo nápoja, je to určené primárne na rozpustenie do vody. Čím viac vody som pridala, tým bol kolagén menej sladký, takže ho odporúčam aj pre ľudí, ktorí nemajú radi ochutené a veľmi sladké nápoje. 

Po vypití som mala pocit, že som si dopriala niečo, čo nielen podporuje moju krásu zvnútra, ale je aj príjemné na pitie. Celkovo môžem povedať, že Venira kolagén je nielen efektívny, ale aj príjemný na konzumáciu. Určite by som ho odporučila každej žene, ktorá chce podporiť svoju pokožku, vlasy a nechty prirodzeným spôsobom.

Kolagén som užívala každý deň na ráno a naozaj mi pomohol s rannou únavou, pretože nie som veľmi ranný človek. Po užití som sa vždy cítila ako nabitá energiou. Prvými dlhodobejšími účinkami boli zlepšenie kvality nechtov a vlasov. Nechty boli tvrdšie, menej sa lámali a vlasy mi zhustli, a vyzerali zdravšie. Po asi 3 týždňoch sa mi zlepšila pleť, zredukovalo sa mi akné a pleť sa viditeľne rozžiarila. V priebehu nasledujúcich týždňov mi začala miznúť celulitída na stehnách a keď som po mesiaci prešla na druhé balenie, cítila som sa celkovo oveľa lepšie ako predtým. 

Značka Venira sa mi naozaj osvedčila a odporúčam ju každému, kto má akýkoľvek zo spomínaných problémov. Naozaj sa oplatí.

Skúsenosti iných užívateľov

Zákazníci si veľmi chvália hlavne rýchlosť dodania a okamžitá komunikácia medzi zákazníkom a e-shopom, čo musím uznať aj ja. Pozitívne hodnotia aj pridané darčeky k nákupu, luxusné ale zároveň ekologické balenie, v ktorom im bol kolagén doručený, a zľavy a ich pravidelnosť. Takisto bola často vyzdvihovaná aj kvalita a funkčnosť produktov. 

Podobné doplnky na trhu

Kolagendrink

Jeden z najlepších a najkvalitnejších kolagénov na našom trhu. Možnosť z viacero variantov. Pozrite si podrobnú recenziu na kolagendrink.

Inca Collagen

Čistý prírodný kolagén, ktorý dostanete spoločne s vitamínom C. Kompletná recenzia na Inca Collagen.

Oslo Skin Lab

Český produkt, ocenení za svoju kvalitu. Vďaka členstvu si ho viete zabezpečiť za skvelú cenu. Taktiež sme Oslo Skin Lab kolagén testovali.

Často kladené otázky

Produkt obsahuje hydrolyzovaný kolagén, čo sú vlastne kolagénne peptidy. 

Nápoj má sladkú chuť. Čím viac vody doňho dáte, tým menej sladký bude. 

Kolagén je čisto prírodný a zdravotne nezávadný. Spĺňa všetky normy, prešiel všetkými testami a jeho predaj je úplne schválený v Českej republike a v Európskej Únii. Je teda bezpečný.

Diabetici ho môžu užívať, ale ako vždy platí, že aj v tomto prípade je lepšie to odkonzultovať so svojim lekárom. 

Venira kolagénový drink - rekapitulácia

Po mojich skúsenostiach s týmito produktami viem s určitosťou povedať, že značka Venira je naozaj veľmi kvalitná. Na svojich zákazníkoch im veľmi záleží, a to dokazujú či už komunikáciou so zákazníkom, expresnou dodávkou, balením produktu alebo darčekom ku objednávke. To je pre mňa veľké plus.

S produktami som nadmieru spokojná aj z hľadiska kvality samotného produktu. Splnili moje očakávania hlavne účinnosťou a jednoduchou prípravou a dávkovaním.

Celkovo hodnotím kolagénové drinky od značky Venira veľmi pozitívne. Odporúčam ich hlavne ženám, ktoré majú problémy s pokožkou nie len tváre, ale aj zvyšku tela. Na záver len dodám, že Venira kolagén dopadol v mojej recenzii skvele, čo potvrdzujú aj moje skúsenosti a výsledky.

Kristína Šafrová
Kristína Šafrová

Práca so slovami je pre mňa fascinujúca, pretože s nimi dokážete rôzne čarovať. Aj preto sa venujem copywritingu a marketingu už tak dlho. Začala som ešte na strednej škole, kde som dostala príležitosť pracovať v jednej agentúre práve na pozícií textárky. Tam som zistila, že písanie je niečo, čo ma naozaj baví. Pokračovala som ako freelancer v podstate až dodnes, kedy si okrem práce v digitálnej agentúre vypĺňam voľný čas aj písaním článkov na najrôznejšie témy. Okrem toho mi voľný čas vypĺňa moja dcéra, prechádzky v prírode, čítanie kníh a sledovanie trendov v online svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *