V ničom som nenašiel väčšiu motiváciu do práce, než v rape!

Pre niekoho je rap len hudba, pre iného móda, pre mňa tou najväčšou motiváciou.


Možno to niektorým z vás bude pripadať hlúpe, ale ja som chcel využiť tento príspevok k tomu, aby bol autentický a aby som sa naozaj podelil o to, čo ma vo všedné dni motivuje k práci. Je to rap, respektíve dokumenty o raperoch a rozhovory s nimi. V poslednej dobe mi učaroval hlavne Separ a chcem sa s vami podeliť o pár bodov, ktoré si vďaka nemu, ale i iným raperom, neustále pripomínam. Aj tí, čo nemáte rap v láske, skúste dať tomu šancu.

Pre mňa sú raperi motiváciou v tom, že sa dokázali z priemerného prostredia vyšplhať veľmi vysoko a to nielen finačne či kariérne, ale aj osobnostne. Či už sa bavíme o Separovi, Spiritovi alebo Rytmusovi.  Tu je niekoľko bodov, ktoré si od nich pripomínam.

1. Môžeš byť úspešný, v čom len chceš
Viacerí raperi, najmä Separ a Spirit, vo svojich rozhovoroch zdôrazňujú, že človek môže byť úspešný v čom len chce. Je potrebné len nájsť to, čo máš rád a to, na čo máš vlohy. Potom je to už len o zlepšovaní sa a tvrdej práci.

2. Recept na úspech? Minimálne 10 rokov tvrdej práce

Verím tomu na 100 percent. Verím tomu, že keď človek nájde svoju prácu snov a vrazí do nej aspoň 10 rokov, počas ktorých sa každý deň malými krôčkami zlepšuje, úspech jedného dňa musí prísť. V tomto sú pre mňa vzormi nielen raperi, ale aj športovci. Aj ten najslávnejší futbalista na svete musel minimálne od 6 rokoch do 16/17 hrávať, trénovať a robil to zadarmo. z lásky k hre a až potom prišli prvé zarobené peniaze. Žiadny 5-ročný chlapec neprišiel do futbalového mužstva s názorom – budem za vás hrať, ale koľko mi zaplatíte? Cieľom (aspoň mojim) nie je mať prácu alebo zamestnanie, ale mať vášeň a závislosť.

3. Musíš veriť v seba, že si najlepší

Napriek tomu, že raperi spolupracujú, chodia spoločne na akcie atď, každý z nich v rozhovore pripúšťa, že si o sebe myslí, že je najlepší. To nie je nerešpekt voči ostatným, je to ale viera v seba samého. Iba ten, čo verí, že je najlepší alebo že môže byť najlepší, iba taký človek sa ním skutočne stane. Tu ma napadá silný citát, ktorý síce nie je od nikoho z raperov, ale je maximálne pravidvý. “Všetko vyzerá byť nemožné, kým sa o to niekto nepokúsi.”

4. Peniaze nie sú motivácia 

Napriek tomu, že sa raperi často prezentujú tým, čo dosiahli, tá skutočná motivácia vznikla niekde veľmi veľmi dávno, keď ešte nikto z nich ani nechyroval o tom, kam sa môže slovenský hip-hop dostať. Peniaze nie sú správnou motiváciou na budovanie kariéry, ale je to láska (nie, nie som slniečkár). Je to láska k “práci”, ktorej obetuješ všetko, čo vieš a čo máš.

Videá, ktoré mňa motivujú, keď dochádzajú sily

Hip Hop Reality 50
Dopredu upozorňujem, že video má 2 hodiny, ale som presvedčený o tom, že môže dať veľa aj človeku, ktorý nemá rád hip-hop. V tomto videu totiž najhlavnejší predstavitelia slovenského hip-hopu spomínajú na ich začiatky a sami uvidíte, že ich úspech nikdy nestál na tom, že idem to robiť, ale koľko za to dostanem a podobne.

Separ – Pancier Snippet

Video dokumentujúce vznik posledného Separovho albumu Pancier. Pre mňa nádherná ukážka toho, že človek robí niečo, čo naozaj miluje. Vtedy sa totiž nenechá odradiť maličkosťami, ako je návšteva zubára alebo podobne. Pre mňa veľmi motivujúce video!

A na záver prikladám dva rozhovory so Separom
V nich Separ podľa mňa veľmi jednoduchým a priamočiarym spôsobom podáva recept na úspech, ukazuje myslenie úspešného človeka i jeho cestu za dosiahnutím cieľa. Nemusíte sa stotožňovať s každým jeho názorom, či s jeho hudbou, ale jeho názory na prácu a úspech sú podľa mňa správne a aspoň ja im teda verím.

What's Your Reaction?

Zmätený Zmätený
0
Zmätený
Fail! Fail!
0
Fail!
Sranda Sranda
0
Sranda
Nenávidím Nenávidím
0
Nenávidím
Milujem Milujem
0
Milujem
Zabil Zabil
0
Zabil
geeky geeky
0
geeky
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg

0 Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NEZMEŠKAJTE

Vyberte formát príspevku
Test osobnosti
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anketa
Voting to make decisions or determine opinions
Článok
Formatted Text with Embeds and Visuals
Zoznam
The Classic Internet Listicles
Odpočítavanie
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format