Domov » Testy a recenzie » TOP sedačky na trhu 2024! +11 najlepších a najpredávanejších sedacích súprav!

TOP sedačky na trhu! Najpredávanejšie a najlepšie sedacie súpravy 2024! - recenzie a skúsenosti

Tieto najlepšie sedačky odporúčame:

Víťaz testu

Univerzalna sedacia suprava BONN
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Správna sedacia súprava by nemala byť len pekným doplnkom vášho príbytku. V prvom rade musí spĺňať potrebné parametre – komfort a funkčnosť. Pokiaľ tieto parametre dokážete skĺbiť, máte vyhraté. Ak ste však stále nenašli vhodnú sedaciu súpravu pre vás, nezúfajte. V tomto článku vám pomôžeme a predstavíme rebríček tých najlepších sedacích súprav na trhu.

NAJPREDÁVANEJŠIE SEDACIE SÚPRAVY RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Kľúčové informácie

icon Sedačka by mala spĺňať potrebné parametre – komfort a funkčnosť.
icon Najlepšie sedačky na trhu sú BONN, ANKA SORO 13 a LENA SORO90.
icon Pri výbere sedačky je dôležité zohľadniť jej orientáciu a rozmery.
icon Výber správnej látky či čalúnenie je dôležitý vzhľadom na životný štýl a potreby.
icon Pred kúpou je odporúčané vyskúšať čo najviac sedačiek, ktoré rozmerovo i orientáciou pasujú do domácnosti.

TOP sedacie súpravy na základe testu

Najlepšie a najpredávanejšie sedacie súpravy

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

Sedacia súprava BONN

Rohová sedačka Anka Soro 13

Rohová sedacia súprava Amareto New ​

Rohová sedačka Roma

Rohová sedacia súprava Amareta

Sedacia súprava Segoria Lux

Rohová sedacia súprava LENA Soro 90​

Rohová sedacia súprava FRAY

Rohová sedačka Santiago

Rohová sedačka MARIETA U

Rohová sedačka Atlanta

Najlepšie a najpredávanejšie sedacie súpravy recenzie

Univerzálna sedacia súprava BONN - víťaz testu

Ako sme spomínali už vyššie, okrem dizajnu musíte pri výbere sedačky pozerať aj na jej funkčnosť a komfort. Dobrou správou je, že ďalej už hľadať nemusíte, pretože práve univerzálna sedacia súprava BONN toto všetko spája – aj preto ju zaraďujeme medzi top sedačky

Jej najväčšou výhodou je, že kedykoľvek môžete zameniť ľavú stranu s pravou. Sedacia súprava BONN je celočalúnená, rozkladacia a dodávaná so štýlovými vankúšmi. Tie nahrádzajú opierky chrbta a zvyšujú tak váš komfort.

Ďalšou výhodou je, že sedacia súprava disponuje úložným priestorom a plochou na spanie 130 x 260 cm. Molitanová výplň a variabilita využitia v kombinácii s jemnými líniami vytvárajú naozaj kvalitnú sedaciu súpravu, ktorá poteší každého. 

Univerzálna sedacia súprava BONN je dostupná na stránke dodávateľa s 50 %-nou zľavou.

Parametre:

 • Výška: 40 cm
 • Hĺbka sedu: 47 cm
 • Šírka po rozložení: 130 cm

Univerzálna rohová sedačka Anka Soro 13

Výhodou tejto univerzálnej a kvalitnej rohovej sedačky je najmä to, že si pri montáži sami zvolíte, do ktorého rohu ju umiestnite. Jednoduché hranaté tvary spríjemňujú celkový dizajn sedačky, vďaka čomu pôsobí nadčasovo a nepodlieha tak zubu času. O vysoký komfort sa postarajú dvojkužeľové pružiny vlastnej výroby. Rohovú sedačku môžete použiť na sedenie ale aj na spánok, pokojne každú noc.

Šírka sedačky je 250 cm, pričom výška má 86 cm. Béžová rohová sedačka Anka Soro má čalúnenú aj zadnú stranu, vďaka čomu ju môžete bez problémov umiestniť aj do priestoru. Preto zaslúžene patrí medzi najlepšie sedačky.

Rohovú sedačku Anka Soro 13 v béžovej farbe s úložným priestorom môžete získať už za 639 €.

Parametre:

 • Výška: 86 cm
 • Hĺbka sedu: 97 cm
 • Šírka po rozložení: 115 cm
 • Šírka: 250 cm

Rohová sedacia súprava Amareto New

Ak hľadáte štýlovú a pohodlnú sedaciu súpravu, Amareto New vás iste poteší. Kvalitné materiály, možnosť rozkladania či veľký úložný priestor sú len malá časť z toho, čo vám táto rohová sedacia súprava skutočne ponúka. Primárne je určená na každodenný oddych, no neuškodí jej ani príležitostné spanie. Výhodou je, že dve hlavy si môžete polohovať až v šiestich rôznych pozíciach. Sedacie súprava Amareto New je orientovaná na ľavú stranu.

Čalúnenie je prevedené vďaka látke a ekokoži Portland, pričom si môžete vyberať zo siedmich farebných prevedení. Podobne ako predošlá sedacia súprava v tomto rebríčku, aj kvalitná sedacia súprava Amareto New má čalúnenú zadnú stranu, takže je vhodná aj na umiestnenie do priestoru

Rohová sedacia súprava Amareto New je momentálne dostupná v zľave 21 %.

Parametre:

 • Výška: 40 cm
 • Hĺbka sedu: 60 cm
 • Šírka po rozložení: 125 x 200 cm
 • Šírka: 275 cm

Univerzálna rohová sedačka Roma, modrá Diosa 75

Najväčšou výhodou rohovej sedačky Roma je jej univerzálnosť. Dve identické časti totiž môžete ľubovoľne kombinovať a umiestniť do tvaru, aký si želáte vy. Môže byť z nej napríklad rohová sedačka, no bez problémov z nej viete spraviť aj sedačku na plnohodnotný spánok. Dvojkužeľové pružiny v sedacej či lôžkovej časti pomáhajú pre vás zabezpečiť maximálny komfort.

Vďaka kovovým úchytom je možné opierky umiestniť do ktorejkoľvek časti sedacej súpravy. Pokiaľ sa rozhodnete na sedačke spať, spojením oboch častí vám vznikne dvojlôžko s rozmerom 160×200 cm. Sedačka na každodenné spanie, ktorá aj podľa recenzií je veľmi kvalitná.

Modrá univerzálna rohová sedačka Roma je dostupná v zľave za cenu 999 €.

Parametre:

 • Výška: 88 cm
 • Hĺbka sedu: 55 cm
 • Šírka: 294 cm

Rohová sedacia súprava Amareta, modrá, pravá

Sedacia súprava Amareta vás zaujme už na prvý pohľad vďaka svojmu vkusnému dekoratívnemu šitiu. Okrem pekného dizajnu však ponúka aj množstvo funkčných prvkov – veľký úložný priestor, možnosť rozkladania či tri polohovacie opierky hlavy. Tieto opierky je možné nastaviť až v šiestich rôznych stupňoch, takže výrazným spôsobom prispievajú k celkovému komfortu.

O komfort sa taktiež stará pružinová výplň a čalúnenie kvalitnou látkou Monolith. Zadná strana sedacej súpravy Amareta je taktiež čalúnená, takže v prípade potreby ju môžete umiestniť aj do priestoru. Orientovaná je na pravú stranu. Potešiť vás môže aj dekoratívny vankúš, ktorý dostanete k objednávke.

Modrá rohová sedacia súprava Amareta je dostupná v zľave za 799 €.

Parametre:

 • Výška: 70/90 cm
 • Hĺbka sedu: 60 cm
 • Šírka: 280 cm

Sedacia súprava Segoria Lux 2+2, sivá

Sivá sedacia súprava Segoria Lux 2+2 vám ponúka celočalúnené prevedenie, vďaka ktorému je vhodná ako do rohu, tak aj do voľného priestoru. Vďaka použitej sivej látke Portland zažijete relax a maximálnu mieru komfortu. Skvelou správou je, že poskytuje 4 polohovacie opierky hlavy, ktoré môžete nastaviť v šiestich stupňoch. 

Po rozložení sedacej súpravy sa na nej môžu plnohodnotne vyspať dvaja dospelí ľudia, čo taktiež zvyšuje vaše pohodlie. Sedacia súprava Segoria disponuje aj veľkým úložným priestorom

Sivá sedacia súprava Segoria Lux 2+2 je dostupná v zľave 19 % za 999 €.

Parametre:

 • Výška: 80 cm
 • Hĺbka sedu: 56 cm
 • Šírka: 263 cm

Rohová sedacia súprava LENA Soro 90

Rohová sedacia súprava LENA Soro 90 je vyrobená z kvalitného materiálu a má béžovú farbu, ktorá pridáva na estetickosti a zapadne do každého interiéru. Výhodou tejto sedacej súpravy je najmä jej univerzálnosť pri montáži, keďže si sami zvolíte, do ktorého rohu ju umiestnite. Jej jednoduché hranaté tvary spríjemňujú celkový dizajn a pôsobia nadčasovo, takže sa nemusíte báť, že by zaostávala za aktuálnymi trendmi. 

O vysoký komfort sa postarajú dvojkužeľové pružiny vlastnej výroby. Rohovú sedačku môžete použiť na sedenie aj na spánok, pokojne každú noc. Šírka sedacej súpravy LENA Soro 90 je 250 cm a výška má 90 cm. Tiež má čalúnenú aj zadnú stranu, takže ju môžete bez problémov umiestniť do akéhokoľvek priestoru. Navyše, táto sedacia súprava je vybavená úložným priestorom, čo ju ešte viac zvyšuje na praktickosti.

Rohová sedacia súprava FRAY

V poradí ďalšia top sedačka FRAY zo Sconto.sk je vyrobená z kvalitného materiálu a má šedú farbu, ktorá pridáva na elegancii a zapadne do každého interiéru. 

Výhodou tejto sedacej súpravy je najmä jej pohodlné sedenie a možnosť rozkladania do lôžka, ktoré zaisťujú maximálny komfort počas sedenia alebo spánku. 

Tiež má úložný priestor v sedáku, ktorý je veľmi praktický na uskladnenie rôznych vecí. Šírka sedacej súpravy FRAY je 237 cm a výška má 89 cm. Tiež má čalúnenú aj zadnú stranu, takže ju môžete bez problémov umiestniť do akéhokoľvek priestoru.

Rohová sedačka Santiago

Rohová sedačka Santiago v prevedení ekokoža/látka (biela/Matrix 16 sivá) je skvelou voľbou pre každú obývačku. Jej atraktívny dizajn a precízne spracovanie prinesú do miestnosti šmrnc a pohodlie. 

Výhodou tejto sedacej súpravy je najmä jej rozkladacia funkcia, ktorá umožňuje využiť ju aj ako lôžko pre dve osoby. Tiež má úložný priestor ukrytý v útrobách sedačky, ktorý je veľmi praktický na uskladnenie rôznych vecí. 

Sedacia súprava na každodenné spranie Santiago je vyrobená z kvalitného materiálu, ako je textília Matrix s odolnosťou podľa testu Martindale: 72 000 oderov a ekokoža s odolnosťou podľa testu Martindale: 100 000 oderov. Tiež má špeciálne tvarované polohovacie opierky hlavy, ktoré zvyšujú pohodlie pri sedení.

Rohová sedačka MARIETA U

Kvalitná rohová sedacia súprava MARIETA U je luxusnou voľbou pre každú obývačku a patrí medzi top sedačky. Na prvý pohľad jej kvalitné a precízne prepracovanie zaujme. So šírkou až 320 cm je priestranná a v obľúbenom tvare U s pohodlnými otomanmi a štyrmi dekoratívnymi vankúšikmi. 

polohovacie opierky hlavy a úložný priestor v kratšom otomane. Tiež obsahuje funkciu rozkladania, čo z nej robí plnohodnotné lôžko s rozmermi 130×260 centimetrov. Rohová sedačka MARIETA U je k dispozícii v sedmi farbách látky Cablo alebo sedmi farbách ekokože a má chromové nožičky a kvalitnú konštrukciu. Dodacia doba je 6-8 týždňov.

Rohová sedačka Atlanta

Rohová sedačka Atlanta je moderná a pohodlná sedacia súprava, ktorá sa vyznačuje svojím trendovým sivým prevedením a úložným priestorom. Môžete si vybrať z troch farebných variantov a tiež z pravého alebo ľavého prevedenia. Sedačka je vybavená šiestimi sklápacími záhlavkami, ktoré zabezpečujú dokonalý odpočinok. Farebné prevedenie si môžete vybrať z obrovského množstva odtieňov látky alebo kože.

Vnútro sedačky je tvorené kvalitným masívnym korpusom, ktorý zaručuje jej dlhú životnosť. Základný prvok sedacej časti pozostáva z bonelových pružín v kombinácii s pamäťovou penou, čo zabezpečuje maximálny komfort. Sedačka je tiež vybavená funkciou rozkladania, ktorá poskytuje plnohodnotné lôžko s rozmermi 120 × 200 cm. Údržba sedačky je veľmi jednoduchá – stačí ju utrieť navlhkou čistou vodou.

Všeobecné rozmery sedačky sú 280 × 190 × 85/100 cm, výška, šírka a hĺbka. Je to ideálna voľba pre obývačku alebo spálňu, kde poskytne pohodlie aj úložný priestor. Jej kvalitná konštrukcia a precízne spracovanie zabezpečujú, že bude slúžiť po dlhé roky.

Ako vybrať vhodnú sedaciu súpravu pre vás?

Výber sedacej súpravy je jedno z tých najdôležitejších rozhodnutí ohľadom vašej domácnosti. Pokiaľ si vyberiete nesprávnu sedačku, či už dizajnovo alebo funkčne, bude vás to trápiť dlhý čas. Relax po práci alebo cez víkend, sledovanie televízie či hostenie priateľov – veľké množstvo činností sa odohráva na sedačke. 

Nižšie vám prezradíme pár tipov, vďaka ktorým si zvolíte sedaciu súpravu vhodnú pre vás.

top sedačky na trhu

Zistite orientáciu a rozmer súpravy

Prvá vec, ktorú by ste mali pred kúpou vedieť, je správny rozmer a orientáciu sedacej súpravy. Chcete sedačku pri stene, alebo sa bude nachádzať v strede miestnosti, kde bude jej zadná časť odhalená? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu vylúčiť všetky možnosti, ktoré nezodpovedajú vašim požiadavkám.

Pri určení správneho rozmeru je potrebné merať viackrát. Pre istotu. V tomto kroku sa dá spraviť množstvo chýb, preto sa uistite, že presne viete, akú malú či veľkú pohovku si môžete dovoliť.

Správna látka je dôležitá

Výber správnej látky či čalúnenie pre váš životný štýl je veľmi dôležitý. Pokiaľ máte malé deti či domáce zvieratá, je potrebné si vybrať naozaj kvalitnú látku, ktorá toho vydrží veľa. Pred výberom je taktiež dôležité zvážiť odporúčania na údržbu konkrétnej látky. Niektoré totiž vedia byť veľmi komplikované a finančne náročnejšie ako iné.

Vyskúšajte predtým, ako kúpite

Tento bod je pravdepodobne najdôležitejší. Áno, je dôležité poznať rozmer, orientáciu či kvalitu látky, no pokiaľ sa na sedačke nebudete cítiť dobre, všetko ostatné je zbytočné. Pred kúpou teda odporúčame vyskúšať čo najviac sedačiek, ktoré rozmerovo i orientáciou pasujú do vašej domácnosti.

FAQ - často kladené otázky

Je dôležité zmerať si priestor, kde bude sedacia súprava umiestnená a zistiť, či bude mať dostatočný priestor pre pohodlné sedenie a pohyb okolo nej. Je tiež dobré zvážiť, koľko ľudí by malo súčasne sedieť na sedacej súprave a zohľadniť to pri výbere veľkosti.

Materiál, z ktorého je sedacia súprava vyrobená, môže ovplyvniť jej pohodlie a odolnosť. Kožené alebo ekokožené sedačky sú často považované za pohodlnejšie a odolnejšie, ale môžu byť drahšie. Látkové sedačky sú často lacnejšie, ale môžu byť menej odolné a menej pohodlné.

Rozkladacie sedačky sú vhodné pre menšie priestory, pretože sa dajú rozložiť na lôžko, keď nie sú používané. Stále sedačky sú vhodné pre väčšie priestory alebo pre tých, ktorí chcú mať počas dňa lôžko vždy pripravené. Je dôležité zvážiť, či máte dostatočný priestor na rozloženie rozkladacej sedacej súpravy, ak ju zvažujete.

Väčšina sedačiek má niekoľko možností úprav a poťahov, takže si môžete vybrať takú, ktorá bude vyhovovať vašim preferenciám.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *