„To nie je možné,“ zašepkal.

...


Tvár pod kapucňou mu oblieval pot. Kráčal nočnou ulicou a nebyť bielych tenisiek na jeho nohách, nevidel by pred sebou asi nič. Stále mal pocit, že mu niečo alebo niekto dýcha na chrbát. Všetky svetlá už boli zhasnuté a tak si nebol úplne istý, kde je. Mal však pocit, že je práve na rohu ulice pred svojim panelákom. Pocit, že niečo je za ním, stále silnel. Bál sa otočiť.

Cítil, ako mu naskočila husia koža. Do očí sa mu nahrnuli slzy, ako vždy, keď sa začal niečoho silne báť. Odrazu to nevydržal a otočil sa za chrbáť. Nikde nebolo nič, len čiernočierna tma. Chvíľu jastril do prázdnoty, či neuvidí nejaký pohyb, ale nikde sa nepohol ani lístok. S čudným pocitom sa otočil späť. Tesne pred sebou zrazu zbadal stareckú tvár….

.

.

.

Bol to (zrejme) nejaký bezdomovec. Prosil ho, že mu musí niečo povedať.

. . .

Ani nevedel, ako presne prišiel domov. Cítil len kvapôčky potu na svojej tvári a srdce mu tĺklo ako splašené. Vošiel do kuchyne, zažal malé svetlo a odišiel na balkón. Dvere za sebou nezavrel, nechal ich pootvorené a na balkóne si zapálil cigaretu.  Oprel sa o zábradlie na balkóne a hľadel do čiernočiernej tmy pred sebou. Zdalo sa mu, že na rohu ulice uvidel nejaký pohyb.

Cigareta pomaly dohárala, vyfúkol dym a opäť mu naskočila husia koža. Niečo bolo inak. Odrazu sa mu zdalo, že začul závan vetra, ale na tvári necítil nič. Z ničoho nič sa tichom rozoznela zvonkohra. Do očí sa mu opäť nahrnuli slzy strachu. Už niekoľkokrát sa díval na všetky okná a balkóny svojho paneláku v snahe vidieť tú prekliatu zvonkohru. Nikdy ju však nevidel. Ale občas, keď v noci zaspával a zhasol všetky svetlá, počul ju hrať. Akoby hrala priamo na jeho balkóne. On však samozrejme žiadnu zvonkohru nemal. Dofajčil.

Zahasil cigaretu, naposledy vrhol pohľad na ulicu pred ním a zdalo sa mu, že vidí postavu v kapucni kráčať poblíž svojho paneláku. Nevenoval jej pozornosť.  Otočil sa späť k svojmu bytu a chcel sa vrátiť z balkóna do kuchyne. Niekto v nej však bol!

. . .

Cítil, ako stojac v balkónových dverách zmeravel. V jeho kuchyni stála postava. Nedokázal identifikovať, čo mala na sebe, možno plášť, možno len široké nohavice so sakom. Bola celá v čiernom a jemu otočená chrbtom. Keď sa nadýchol, postava sa otočila. Nevidel žiadnu tvár, zbadal len záblesk prekvapených očí a počul niečo, ako šepot či tlmený smiech. Odrazu preťal noc jeho výkrik a postava zmizla v chodbe pred kuchyňou…

.

.

.

Zobudil sa nejaký dobitý, napriek tomu, že mal pocit, že spal celú večnosť. Zrejme zaspal pri čítaní knihy. Odložil ju a kráčajúc do kuchyne si v hlave usporadúval veľmi čudný sen. Postavil sa k linke a rozhodol sa, že si spraví kávu. Z ničoho nič sa tichom rozoznela zvonkohra. Do očí sa mu opäť nahrnuli slzy strachu. Už niekoľkokrát sa díval na všetky okná a balkóny svojho paneláku v snahe vidieť tú prekliatu zvonkohru. Nikdy ju však nevidel. Ale občas, keď v noci zaspával a zhasol všetky svetlá, počul ju hrať. Akoby hrala priamo na jeho balkóne. Zdalo sa mu, že v kuchyni je akosi chladno. Obzrel sa na balkón a v odraze okna zbadal svoju tvár. „To nie je možné,“ zašepkal.

Odrazu noc preťal výkrik. Nevedel, či patrí jemu alebo nie, ale v panike sa rozbehol z bytu preč.

.

.

.

Vybehol na ulicu a nerozumel tomu, čo práve videl. V odraze balkónového okna zbadal svoju tvár, ale tá vyzerala tak o 50 rokov staršie, než si sám seba pamätal ešte ráno. Ráno? Akosi si absolútne nespomínal na nič spred svojho nedávneho zobudenia. V hlave si premietal len útržky posledného sna a pozrel na svoje ruky. Na svoje starecké ruky! Rozochveli sa mu pery a po líci mu začala stekať slza. Netušil, čo sa stalo.

Odrazu mal pocit, že niečo je za ním. Ten pocit silnel. Cítil ako mu naskočila husia koža, do očí sa mu nahrnuli slzy, ako vždy, keď sa začal niečoho silne báť. Odrazu to nevydržal a otočil sa za chrbáť. Nikde nebolo nič, len čiernočierna tma. Chvíľu jastril do prádznoty, či neuvidí nejaký pohyb, ale nikde sa nepohol ani lístok. S čudným pocitom sa otočil späť a tesne pred sebou zbadal svoju vlastnú tvár. Svoju o desiatky rokov mladšiu tvár…

What's Your Reaction?

Zmätený Zmätený
0
Zmätený
Fail! Fail!
0
Fail!
Sranda Sranda
0
Sranda
Nenávidím Nenávidím
0
Nenávidím
Milujem Milujem
0
Milujem
Zabil Zabil
0
Zabil
geeky geeky
0
geeky
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg

0 Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z kategórie Nezaradené

NEZMEŠKAJTE

Vyberte formát príspevku
Test osobnosti
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anketa
Voting to make decisions or determine opinions
Článok
Formatted Text with Embeds and Visuals
Zoznam
The Classic Internet Listicles
Odpočítavanie
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format