Domov » Zdravie a krása » Najlepšie tabletky na odvodnenie 2024! Odvodnenie tela počas chudnutia + zoznam potravín na odvodnenie

Najlepšie tabletky na odvodnenie 2024! Odvodnenie tela nielen počas chudnutia + zoznam potravín na odvodnenie

Tieto najlepšie tabletky a bylinky na odvodnenie odporúčame:

Víťaz testu

SlimJoy-water-out-extreme-slimjoy
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Pravdepodobne každý človek príde raz v živote do bodu, kedy chce zredukovať svoju hmotnosť. Tvrdé kalorické reštrikcie však z dlhodobého hľadiska nič neriešia. Je potrebné ísť na to pomaly, pridať trochu pohybu a ubrať málo kalórií. Pokiaľ do toho pridáte ešte tabletky na odvodnenie, úspech bude zaručený.

Hľadáte najlepšie tabletky na odvodnenie, ale neviete, ktoré vybrať? V tomto článku vám predstavíme top tabletky na odvodnenie, ktoré sú momentálne na trhu. Prečítate si recenzie a zistíte, ktoré lieky na odvodnenie sú najúčinnejšie.

V dnešnej dobe, keď je naša strava často plná soli a iných látok, ktoré môžu spôsobiť zadržiavanie vody v tele, je dôležité vedieť, ako sa efektívne odvodniť. A práve preto sme tu, aby sme vám pomohli nájsť tie najlepšie tabletky a bylinky na odvodnenie.

Či už hľadáte prírodné diuretiká alebo lieky na odvodnenie na predpis, v našom článku nájdete všetky potrebné informácie.

Najlepšie tabletky na odvodnenie tela na základe testu

Najlepšie tabletky na odvodnenie

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

WaterOut Shots

Forfemina Slim

Now WaterOut

Vitar Detox

Liftea bylinky na odvodnenie

Desert - Biotech USA

NAJLEPŠIE TABLETKY NA ODVODNENIE RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie tabletky na odvodnenie recenzie a skúsenosti

Spoločnosť Sensilab má vo svojej ponuke produkt s názvom WaterOut Shots, ktorý má za úlohu odstrániť prebytočnú vodu z tela. To vám pomôže znížiť hmotnosť a cítiť sa ľahšie. V zložení nájdete ibištek, ananás, prasličku roľnú a citrón, ktoré spoločne pôsobia ako prírodné diuretikum. Napríklad ananás je účinný antioxidant a obsahuje enzým bromelaín, ktorý pomáha štiepiť bielkoviny, vďaka čomu budete lepšie tráviť. Kompletne sme produkty Slimjoy otestovali tu.

Okrem toho sa v zložení nachádza aj praslička roľná – bylina, ktorá sa pre svoje liečivé schopnosti používa už stáročia. Tá má diuretické vlastnosti, čo znamená, že môže zvýšiť tvorbu moču a pomôcť vyplavovať toxíny z tela, čím podporuje funkciu obličiek. Taktiež môže zlepšiť pružnosť pokožky a podporiť jej zdravie. Antioxidanty v praslici pomáhajú znižovať oxidačný stres, ktorý je spojený s celým radom chronických ochorení.

Produkt na odvodnenie WaterOut Shots je vo forme malých fľaštičiek, ktorých sa v jednom balení nachádza desať. Dobrou správou je, že za deň vám stačí vypiť len jednu fľaštičku ideálne po jedle. Podobné produkty na chudnutie a odvodnenie ponúka aj značka patriaca taktiež pod Sensilab – Tummytox, kde sme tiež otestovali ich top produkty.

Výživový doplnok na odvodnenie WaterOut Shots si teraz môžete zakúpiť v 50 % -nej zľave za 21,99 €.

Forfemina Slim

Tabletky na odvodnenie pri chudnutí Forfemina Slim vám pomôže k lepšej kontrole telesnej hmotnosti a taktiež podporuje normálnu funkciu vylučovacieho systému. Je to spôsobené tým, že tieto tabletky na odvodnenie pôsobia diureticky. Skladajú sa z čisto prírodných zložiek – extrakt z horkého pomaranča, extrakt z pŕhľavy, chróm, zinok a extrakt z čierneho korenia.

Napríklad chróm je minerál, ktorý zohráva skutočne dôležitú rolu pri rôznych metabolických procesoch v tele. Suplementácia chrómom môže pomôcť pri chudnutí tým, že znižuje chuť do jedla, zlepšuje citlivosť na inzulín a zvyšuje metabolizmus tukov. Navyše má protizápalové vlastnosti a môže vám zlepšiť náladu zvýšením hladiny serotonínu. Ten zohráva dôležitú úlohu pri regulácii nálady a chuti do jedla.

Forfemina Slim sa odporúča užívať 2x denne po jednej tablete, ktorú stačí zapiť vodou. Taktiež sa odporúča neužívať súčasne 2 kapsuly naraz. V jednom balení nájdete 60 kapsúl. 

Doplnok stravy na odvodnenie Forfemina Slim si môžete zakúpiť už za 8,04 €.

Now WaterOut

Tabletky na odvodnenie WaterOut od spoločnosti Now vám ponúkajú zaujímavú zmes doplnkových bylín, ktoré podporujú zdravú funkciu močových ciest. Produkt sa skladá z prírodných zložiek a bylín ako púpava, medvedica lekárska a borievka. Práve púpava má v zložení najväčšie zastúpenie pre svoju podporu zdravia močových ciest a udržiavania vodnej rovnováhy. 

Okrem toho sú dobrým zdrojom vitamínov a minerálov – vitamín A, C a K, vápnik, železo a draslík. Púpavy sa už po stáročia používajú ako prírodný liek na problémy s pečeňou. Predpokladá sa tak, že pomáhajú detoxikovať pečeň a podporujú jej celkové zdravie. Navyše môže pomôcť znížiť krvný tlak tým, že pôsobí ako prírodné diuretikum a podporuje vylučovanie prebytočných tekutín z tela.

Now WaterOut sa užíva vo forme tabliet, ktoré sú vhodné aj pre vegánov. V jednom balení sa nachádza 100 kusov tabliet a denne sa odporúča prijať 2 kusy spolu s dostatočným množstvom vody.

Tabletky na odvodnenie Now WaterOut si zakúpite už za 14,60 €.

Tabletky na odvodnenie tela – Vitar Detox je doplnok stravy určený na odstránenie prebytočnej vody z tela a detox organizmu. Okrem toho podporuje trávenie a normálnu funkciu pečene. V tabletách sa nachádzajú viaceré výživné a prírodné zložky – vitamín C a E, vitamíny skupiny B a najmä ostropestrec mariánsky. Ten v najväčšej miere podporuje trávenie, funkciu pečene a prispieva k jej detoxikácii.

Pestrec mariánsky sa v prírodnej medicíne používa už stáročia, pričom má antioxidačné, protizápalové a ochranné účinky na pečeň. Taktiež môže pomôcť pečeni detoxikovať škodlivé látky, ako je alkohol a toxíny zo životného prostredia. Prospešný môže byť aj pre ľudí s cukrovkou, pretože zlepšuje kontrolu hladiny cukru v krvi a znižuje inzulínovú rezistenciu. 

Jedno balenie Vitar Detoxu obsahuje 60 celulózových kapsúl vhodných aj pre ľudí s vegánskou stravou. Denne stačí zapiť jednu kapsulu dostatočným množstvom vody. 

Vitar Detox si môžete zakúpiť už za 8,66 €.

Liftea bylinky na odvodnenie

Spoločnosť Liftea ponúka svojim zákazníkom bylinky na odvodnenie, ktoré sú vhodné pre ľudí s príznakmi nadmerného zavodnenia organizmu – opuchy, ťažké nohy či nadmerné zadržiavanie vody v tele. Jedinečné zloženie pozostáva z kombinácie viacerých prírodných zložiek – žihľava dvojdomá, breza, jalovec obyčajný a petržlen záhradný. 

Spomínaná breza obsahuje antioxidanty, ktoré môžu pomôcť chrániť telo pred poškodením spôsobeným škodlivými voľnými radikálmi. Taktiež má diuretické účinky, čo znamená, že môže zvýšiť tvorbu moču a pomôcť vylúčiť prebytočné tekutiny z tela. Jalovec obyčajný vám môže taktiež pomôcť vylúčiť prebytočné tekutiny a zároveň má antibakteriálne účinky a môže byť prospešný pri liečbe rôznych infekcií.

V jednom balení byliniek na odvodnenie sa nachádza 30 kapsúl. Denná odporúčaná dávka je 1-2 kapsule, ktoré stačí zapiť dostatočným množstvom vody.

Desert - Biotech USA

Produkt Desert od spoločnosti BioTechUSA je výživový doplnok obsahujúci kofeín s rastlinnými extraktmi a horčíkom. Tieto tabletky na odvodnenie bez aspartámu, lepku, laktózy a cukru, čo ho robí vhodným pre ľudí s rôznymi diétami a životnými štýlmi.

Desert od BioTechUSA je vynikajúci výživový doplnok pre tých, ktorí hľadajú efektívne riešenie na odvodnenie. Tento produkt je bohatý na horčík, ktorý prispieva k udržiavaniu rovnováhy elektrolytov, podieľa sa na energeticky prospešných metabolických procesoch a prispieva k udržiavaniu normálnej svalovej funkcie a normálnom fungovaní psychologických procesov.

Ako vybrať prípravok na odvodnenie?

Výber prípravku na odvodnenie môže byť náročný, ale s týmito tipmi to bude jednoduché.

 1. Zloženie: Pri výbere prípravku na odvodnenie je dôležité venovať pozornosť jeho zloženiu. Hľadajte prípravky, ktoré obsahujú elektrolyty ako horčík, ktorý podporuje rovnováhu elektrolytov v tele.

 2. Bez alergénov: Ak máte alergie alebo intolerancie, hľadajte prípravky bez aspartámu, lepku, laktózy alebo cukru.

 3. Kofeín: Niektoré prípravky na odvodnenie môžu obsahovať kofeín. Ak ste citliví na kofeín, hľadajte prípravky bez kofeínu.

 4. Recenzie: Prečítajte si recenzie od ostatných užívateľov. Tieto recenzie vám môžu poskytnúť užitočné informácie o účinnosti a kvalite prípravku.

 5. Cena: Porovnajte ceny rôznych prípravkov na odvodnenie. Hľadajte prípravky, ktoré ponúkajú dobrú hodnotu za peniaze.

Pamätajte, že najlepší prípravok a lieky na odvodnenie pre vás závisí od vašich individuálnych potrieb a preferencií.

Ako vybrať tabletky na odvodnenie?

Pri hľadaní tabletiek na odvodnenie je dôležité vedieť, na čo sa zamerať. Na trhu je dostupných len niekoľko takýchto produktov, väčšinou patria do kategórie diuretík.

Diuretiká sú látky, ktoré stimulujú obličky a zvyšujú vylučovanie vody z tela. Existujú dva hlavné typy diuretík – syntetické a prírodné.

Syntetické diuretiká sú veľmi účinné a rýchlo pôsobiace, ale môžu mať aj nežiadúce účinky. Zvyčajne sú dostupné len na predpis od lekára.

Na druhej strane, prírodné diuretiká sa nachádzajú v rôznych bylinách, ako sú napríklad žihľava a lopúch. Hlavnou výhodou prírodných diuretík je, že nemajú žiadne vedľajšie účinky. Sú dostupné v rôznych formách, ako sú tablety, kapsuly alebo kvapky. Je však dôležité byť opatrný na možné alergické reakcie.

voda v pohari pri kohutiku

Aké potraviny sú najlepšie na odvodnenie?

Pokiaľ sa pokúšate o odvodnenie, pridajte do svojho jedálnička potraviny, ktoré majú diuretický a protizápalový efekt. To znamená, že pomáhajú odstraňovať prebytočné tekutiny z tela. V prvom rade vám pomôže odplaviť vodu z tela pitie vody. Ďalej do svojho jedálnička pridajte listovú zeleninu ako špenát či kapusta. 

Tie sú bohaté na vitamíny a minerály, ktoré podporujú prirodzené detoxikačné procesy v tele. Uhorky sú takisto skvelou potravinou, ktorá je bohatá na vodu. Ďalej odporúčame konzumovať zázvor, kurkumu a zelený čaj, ktoré majú tiež močopudné účinky.

Ako na odvodnenie organizmu?

 1. Pite dostatok vody: Hydratácia je kľúčová pre odvodnenie organizmu. Odporúča sa piť aspoň 2 litre vody denne, ale množstvo môže závisieť od vášho životného štýlu a fyzickej aktivity.

 2. Konzumujte potraviny bohaté na vodu: Okrem pitia vody môžete zvýšiť príjem vody aj konzumáciou potravín s vysokým obsahom vody, ako sú uhorky, melóny alebo citrusové plody.

 3. Vyhýbajte sa alkoholu a kofeínu: Alkohol a kofeín môžu dehydratovať telo. Ak sa snažíte odvodniť, je dobré tieto nápoje obmedziť.

 4. Pite bylinné čaje: Niektoré byliny, ako je napríklad žihľava, majú diuretické vlastnosti a môžu pomôcť pri odvodnení.

 5. Užívajte prírodné diuretiká: Existujú prírodné doplnky stravy, ktoré môžu pomôcť pri odvodnení. Vždy sa však poraďte so svojím lekárom alebo odborníkom na výživu pred začatím užívania akéhokoľvek nového doplnku stravy.

 6. Obmedzte príjem soli: Soľ môže zadržiavať vodu v tele a spôsobiť opuchy. Ak sa snažíte odvodniť, je dobré obmedziť príjem soli.

voda v pohári

Ako zistím, že telo zadržiava vodu?

Zadržiavanie vody v tele, známe aj ako edém, môže mať niekoľko príznakov. Tu sú niektoré z nich:

 1. Opuchy a napuchnutie: Jedným z najčastejších príznakov zadržiavania vody je opuch alebo napuchnutie, najmä na končatinách ako sú ruky, nohy, členky a chodidlá.

 2. Náhle zvýšenie telesnej hmotnosti: Ak ste náhle pribrali na hmotnosti bez zjavného dôvodu, môže to byť spôsobené zadržiavaním vody.

 3. Pocit ťažkosti: Zadržiavanie vody môže spôsobiť pocit ťažkosti alebo nepohodlia, najmä v oblasti brucha.

 4. Stlačiteľné opuchy: Ak stlačíte kožu a vytvorí sa jamka, ktorá sa pomaly vráti do normálu, môže to byť príznak zadržiavania vody.

 5. Zmeny na koži: Zadržiavanie vody môže spôsobiť zmeny na koži, ako je napríklad opuchnutá alebo napuchnutá koža.

Ak máte niektorý z týchto príznakov, mali by ste sa obrátiť na lekára. Zadržiavanie vody môže byť príznakom vážnejšieho zdravotného problému, ako je srdcové ochorenie alebo obličkové ochorenie.

Lieky na odvodnenie na predpis

Lieky na na odvodnenie na predpis sú často používané pri liečbe závažných foriem zadržiavania vody, ktoré môžu byť spojené s rôznymi zdravotnými problémami. Tieto môžu zahŕňať hypertenziu, srdcové zlyhávanie alebo vážne poruchy funkcie obličiek.

Najbežnejšou skupinou liekov na predpis používaných pri odvodnení sú diuretiká. Tieto lieky pôsobia priamo na obličky a prostredníctvom rôznych mechanizmov stimulujú diurézu, teda močenie. Týmto spôsobom pomáhajú telu odstrániť prebytočnú vodu.

Je dôležité pripomenúť, že tieto lieky by mali byť užívané len pod dohľadom lekára, pretože môžu mať vedľajšie účinky a môžu interagovať s inými liekmi. Vždy sa poraďte so svojím zdravotníckym odborníkom pred začatím užívania akýchkoľvek nových liekov na odvodnenie.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *