Domov » Testy a recenzie » Symprove recenzia

Probiotiká Symprove - najlepšie na trhu alebo len skvelý marketing? Recenzie a skúsenosti

symprove balenie

Vedeli ste, že kondícia nášho tráviaceho systému ovplyvňuje napríklad aj imunitu? Mikroflóra v črevách je u každého človeka jedinečná ako očná zrenička alebo odtlačok prsta, a patrí medzi najdôležitejšie súčasti ľudského tela. To je pár “fun facts” na úvod. S mikroflórou sa spájajú aj antibiotiká a probiotiká. Väčšinou začíname probiotiká užívať práve spolu s antibiotikami, keďže zničia aj tie dobré baktérie. 

Probiotiká by sa mali užívať pravidelne. Prečo? Slúžia ako prevencia a aj podpora pri liečbe ochorení tráviaceho systému, niektoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi a pomáhajú aj pri zápaloch. Ale ako sme už spomínali, spokojnosť trávenia ovplyvňuje aj spokojnosť celého tela. Ale späť k téme tohto článku – probiotiká Symprove a ich vlastnosti. Aké sú ich výhody, zloženie, ako dopadli v recenzii a aké mám so Symprove skúsenosti?  

V skratke - to najdôležitejšie

  • Symprove neobsahuje tablety, je v tekutej forme
  • Obsahuje najmä vodu a niekoľkokrát prefiltrované klíčky jačmeňa
  • Účinnými zložkami sú 4 druhy živých baktérií
  • Pomáha s tráviacimi ťažkosťami či oslabenou imunitou

SYMPROVE RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

O značke Symprove

Ich probiotiká obsahujú extrakt z klíčkov jačmeňa a výroba prebieha na bývalej farme neďaleko Londýna. Jačmeň sa dostáva do produktu až po niekoľkých filtráciách, ktoré zabezpečia, že sa v probiotikách budú nachádzať živé a aktívne bakteriálne kultúry. Produkt je navrhnutý tak, aby baktérie vydržali kyslosť žalúdka a tým sa mohli dostať na miesto pôsobenia – do čriev.

Spoločnosť má za sebou niekoľko nezávislých štúdií, ktoré realizovala University College London a Kings College London. Tieto štúdie z roku 2014 dokázali, že Symprove ako jediné spĺňalo všetký štyri kritériá – prežiť kyslosť v žalúdku, dostať sa do čriev, priamo v črevách pôsobiť a pomáhať vďaka štyrom kmeňom užitočných baktérií.

Takisto dostali aj pár ocenení, napríklad Women’s Health Food Awards 2020, The Janey Loves Platinum Awards 2019 a vyhrali cenu Hip and Healthy v kategórii Wellness Brand v roku 2020.

Zloženie probiotík Symprove

Probiotiká Symprove sú zložené najmä z vody a extraktu z jačmeňa. Obsahujú takisto aj 4 živé a aktívne baktérie, vitamín C, regulátor kyslosti (citrát trisodný) a konzervačnú látku (sorban draselný). Medzi aktívne batérie patrí: Lacticaseibacillus rhamnosus, Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus a Lactiplantibacillus plantarum. Poďme sa spoločne bližšie pozrieť na ich účinnosť.

Lacticaseibacillus rhamnosus

Táto “dobrá” baktéria sa nachádza v ústnej dutine, v črevách a vo fermentovaných potravinách. “Dobré” baktérie, ako je táto, majú za úlohu rozkladať potravu, absorbovať živiny a bojovať proti choroboplodným organizmom. L. rhamnosus sa pridáva do fermentovaných potravín (jogurt) a nachádza sa aj vo veľkom množstve probiotík.

Lacticaseibacillus rhamnosus plní rôzne funkcie. Medzi hlavné patrí zmiernenie hnačky z antibiotík a liečenie ekzémov. Užíva sa preventívne proti alergickým reakciám a infekciám dýchacích ciest. Poradí si tiež so sennou nádchou, bolesťami žalúdka, vredmi, kolikou a inými podobnými problémami.

Enterococcus faecium

Tento mikroorganizmus dokáže riešiť množstvo problémov súčasne. Má jedinečnú schopnosť tvoriť bakteriocíny, ktoré sú antimikrobiálne. Pomáha odvracať škodlivé patogénne mikróby. Viaže sa na povrchu črevných buniek a tým vytvára okolo čreva ochrannú bariéru.

Lactobacillus acidophilus

Už z názvu vyplýva, čo táto baktéria produkuje – kyselinu mliečnu. No nedá sa to len tak. Najprv musí vytvoriť enzým laktázu, ktorá rozloží laktózu. Laktóza je cukor v mlieku. Produktom celého rozkladu je potom kyselina mliečna. Vo všeobecnosti je Lactobacillus veľmi prospešný pre naše telo, existuje však veľa druhov a každý z nich má iné účinky. Ak ho chceme prijať z domácej stravy, vo veľkom množstve sa vyskytuje v kyslej kapuste. Pridáva sa tiež do syrov a jogurtov ako probiotikum.

Lactiplantibacillus plantarum

V ľudskom tele sa L. plantarum vyskytuje v ústnej dutine a v črevách. Napomáha pri vysokom cholesterole, ekzémoch, syndróme dráždivého čreva (IBS) a pri zápalovom ochorení čriev (ulcerózna kolitída). Používa sa ako prevencia pred prechladnutím a ďalších infekcií dýchacích ciest. Nachádza sa v jogurte.

Účinky probiotík Symprove

Štyri vyššie spomínané živé a aktívne baktérie majú každá svoje účinky. Ak sa však dostanú do čriev bez poškodenia žalúdočnou kyselinou, dokážu spolupracovať na podpore správneho trávenia, ochrane pred škodlivými organizmami a zabezpečení optimálneho fungovania tráviaceho systému. 

Pomáhajú tiež udržiavať rovnováhu mikrobiómu v črevách a môžu mať pozitívny vplyv na zdravie celého ľudského organizmu (upravenie cholesterolu, zmiernenie ekzémov a pod.). Baktérie dokážu ovplyvniť aj imunitu, stav pleti, kvalitu spánku či náladu. Probiotiká zmierňujú aj príznaky črevných ochorení ako je syndróm dráždivého čreva, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída alebo SIBO. Takisto vedia pomôcť aj pri intoleranciách na lepok, laktózu či histamín. 

Väčšina užívateľov nemáva vedľajšie účinky. V prvé dni však môžete pociťovať zmeny vo vyprázdňovaní (zápcha, mierna hnačka). To je však len znakom toho, že baktérie začínajú účinkovať tam, kde majú. Keď sa vaše telo prispôsobí, problémy by mali vymiznúť.

Aké majú probiotiká Symprove dávkovanie a skladovanie

Spolu s produktom vám príde odmerka, ktorá má objem 70 ml, čo predstavuje odporúčanú dennú dávku. Dávku užívajte vždy ráno na prázdny žalúdok aspoň 10 minút pred jedlom. Pre dospelých sa odporúča 70 ml denne, pre deti je vhodný 1 ml na 1 kg ich telesnej hmotnosti (to znamená 30 kg = 30 ml).

Zlepšenie črevnej mikroflóry si vyžaduje čas. Odborníci odporúčajú užívať produkt minimálne 3 mesiace na to, aby si telo zvyklo na zmenu. Väčšina ľudí pociťuje zmeny práve po 3 mesiacoch. Neodporúča sa však prestať s užívaním, pretože by sa črevá mohli znovu vrátiť do pôvodného stavu. Preto sa aj veľa ľudí rozhodne užívať Symprove celý život.

Fľašku s probiotikami uchovávajte na chladnom a tmavom mieste ešte pred otvorením. Po otvorení skladujte probiotiká v chladničke a spotrebujte ich do 10 dní.

Moja skúsenosť so Symprove

Približne v decembri 2020 som začala cítiť prvé ťažkosti s trávením. Po zjedení akéhokoľvek jedla som mala pocit na zvracanie a aj keď som bola možno hladná, bolo mi zle pri každom pohľade na jedlo. Postupne sa k tomuto pocitu pridávalo aj pálenie záhy, ekzémy, problémy s vyprázdňovaním a neustála únava. Skúšala som zo svojej stravy vylúčiť mlieko a mliečne výrobky, neskôr mastné a údené veci, stále som nevedela, čo mi je. 

Niekedy v novembri 2022 som sa rozhodla to začať riešiť s alergológom. Ten mi povedal, že má podozrenie na histamínovú intoleranciu. Začala som dodržiavať diétu, ale aj napriek tomu mi bolo stále zle. Alergológ ma preto poslal na gastro. Tam mi bolo povedali, že mám gastritídu (zápal žalúdka). Začala som užívať Nolpazu a Ganaton. 

Po niekoľko týždňovom hľadaní ďalších riešení som narazila na Symprove. Je jasné, že to nevyrieši takýto vážny problém, akým bola moja diagnóza. No ako podpora pri liečbe mi to prišlo vhodné. Probiotiká boli jedným z riešení, ktoré dali trávenie do poriadku a ja som sa konečne nebála toho, čo príde po jedle. Určite ho odporúčam všetkými desiatimi každému, kto má problémy s trávením. 

Recenzie užívateľov

99% užívateľov probiotík Symprove potvrdili, že to, čo reklamujú, naozaj funguje. Pani Patrícia začala vnímať Symprove po dlhodobom užívaní antibiotík, kedy sa jej zhoršili ťažkosti s trávením a pociťovala zníženú imunitu. Už po niekoľkých týždňoch užívania probiotík Symprove sa začala cítiť omnoho lepšie. Bolesti v bruchu ustúpili a jej trávenie sa stalo omnoho efektívnejším. Mala možnosť potešiť sa širším výberom jedál bez obáv o tráviace ťažkosti.

Pani Daniele vyoperovali žlčník pre jeho nefunkčnosť. Musela dodržiavať striktnú diétu, no aj napriek tomu jej problémy s trávením pretrvávali. Preto sa po niekoľkých mesiacoch rozhodla pre Symprove. Objednala si 12 týždňovú kúru a priznala, že jej trávenie sa za ten čas výrazne zlepšilo. Ustúpili jej bolesti po operácii, mohla sa najesť viac ako predtým a zväčšil sa jej výber jedál. Na čas skúsila Symprove vysadiť a po užívaní antibiotík sa jej ťažkosti postupne vracajú. Preto sa rozhodla si znova zakúpiť 12 týždňovú kúru. 

Pani Zuzana sa dlhý čas trápila s neustálym nadúvaním a zlým trávením. Vyskúšala veľmi veľa rôznych probiotík (dokonca aj drahších ako je Symprove), ani jeden jej však nepomohol natoľko, aby bola spokojná. Keď si objednávala Symprove, už nemala nádej, že by jej niečo pomohlo nadobudnúť znova ten zdravý pocit. Účinky začala cítiť už po prvom týždni, kedy sa nadúvanie začalo zmierňovať. Po druhom týždni sa jej upravila stolica. Na tretí týždeň dostala menštruáciu a čakala, že ako obvykle bude opuchnutá a nebude mať chuť do jedla. Opak bol však realitou. Priznala, že celý čas bola neobvykle hladná a brucho sa jej vôbec nezväčšilo.

Podobné doplnky na trhu

Probio24

Jedno z najlepších probiotík na našom trhu – vyhrali aj prvé miesto v teste probiotík.

Probiomix

Kvalitné zloženie, ktoré prioritne slúži na ochranu tráviaceho traktu a imunitného systému.

Často kladené otázky

Probiotiká Symprove sa vyrábajú v 3 príchutiach: originál (bez príchute) – kyslá až trpká, mango s marakujou – osviežujúca chuť tropického ovocia, mierne kyslá, a jahoda s malinou – najsladšia, jemná a mierne kyslá. 

Symprove sa predáva v 2 variantách – 4 týždňový program za 99,99€ a výhodnejší 12 týždňový program za 199,80€.

Aby boli baktérie čo najčerstvejšie a tým pádom aj najúčinnejšie, prvé dve dávky vám prídu hneď a tretia príde zadarmo o 7 týždňov. Probiotiká tak prídu čerstvé s dostatočne dlhým dátumom spotreby. 

Výživový doplnok Symprove je určený najmä pre ľudí s rôznymi črevnými ochoreniami či potravinovými intoleranciami. Môže ich však užívať každý, kto chce podporiť svoje trávenie a zdravie.

Ak trpíte alergiami, pozrite si pre istotu zloženie. Nemal by obsahovať mlieko ani lepok. Je vhodný aj pre vegánov.

Áno, veľké množstvo ľudí užíva Symprove počas FODMAP diéty. Vždy je však najlepšie poradiť sa o užívaní so svojím lekárom.

Až 95% zákazníkov potvrdilo, že do troch mesiacov začali pociťovať pozitívne účinky probiotík. Mnohí z nich ho užívajú už celý život.

Probiotiká Symprove – zhrnutie

Ak chcete investovať do svojho tela a máte problémy s trávením, ktoré neviete vyriešiť, Symprove je ideálna voľba. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že naozaj funguje a som veľmi milo prekvapená, ako rýchlo mi dokázal pomôcť s mojím dlhodobým trápením. V článku som spomenula len 3 recenzie, no na ich stránke si ich môžete prečítať oveľa viac. 

Ako plus hodnotím okrem zlepšenia trávenia aj konzistenciu a dávkovanie. Keďže je produkt v tekutej forme, ide ľahko dole krkom a nemusíte nič zapíjať. V balení je odmerka s objemom presne 70 ml, takže si nemusíte dávať veľký pozor na množstvo. Užívanie 10 minút pred jedlom je optimálne, pretože za tých 10 minút si akurát pripravíte raňajky. 

Nevýhodou by mohlo byť skladovanie, pretože po otvorení treba probiotiká skladovať v chladničke. Problém nastáva vtedy, keď chcete so Symprove niekde cestovať. Probiotické baktérie by mohli vplyvom tepla alebo mrazu stratiť svoje schopnosti. Preto ich treba vždy po príchode na miesto vložiť do chladničky. A to sa nie vždy dá.

Kristína Šafrová
Kristína Šafrová

Práca so slovami je pre mňa fascinujúca, pretože s nimi dokážete rôzne čarovať. Aj preto sa venujem copywritingu a marketingu už tak dlho. Začala som ešte na strednej škole, kde som dostala príležitosť pracovať v jednej agentúre práve na pozícií textárky. Tam som zistila, že písanie je niečo, čo ma naozaj baví. Pokračovala som ako freelancer v podstate až dodnes, kedy si okrem práce v digitálnej agentúre vypĺňam voľný čas aj písaním článkov na najrôznejšie témy. Okrem toho mi voľný čas vypĺňa moja dcéra, prechádzky v prírode, čítanie kníh a sledovanie trendov v online svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *