Domov » Zdravie a krása » Stressfix – Môže pomôcť proti strese a nervozite? (recenzia a skúsenosti)

Stressfix - Môže pomôcť proti strese a nervozite? (recenzia a skúsenosti)

stressfix oficialna foto

Nie nadarmo sa hovorí, že stres je tichý zabijak. Každý z nás sa s ním do istej miery už stretol, závisí to najmä od nášho štýlu života. Súčasná doba však nie je úplne jednoduchá, práve naopak. Práca, škola, deti, zdravotné problémy alebo čokoľvek, čo dokáže človeka poriadne vystresovať.

Čo teda spraviť v prípade, ak človek žije dlhodobo v strese a začína sa to už odzrkadľovať na jeho zdraví? Efektívnym riešením môžu byť špeciálne doplnky výživy, vďaka ktorým upokojíte svoj organizmus. 

Prípravky na prírodnej báze sú primárne určené na zmiernenie stresu a na to, aby ste ho lepšie zvládali. Práve tu prichádza na rad výživový doplnok Stressfix, o ktorom si povieme viac nižšie v recenzii. Zistíte, čo to vlastne Stressfix je, aké má výhody, či pre koho je najviac vhodný. Poďme na to!

V skratke - to najdôležitejšie

  • účinky už po pár dňoch pravidelného užívania
  • pomerne vyššia cena, ale dostanete za tu kvalitný produkt
  • utlmuje úzkostné stavy a pomáha uvoľňovať organizmus
  • dávkuje sa 2-4 kapsule denne
  • po prvom týždni som pocítil príznaky úľavy od stresu a zlepšil sa mi spánok

STRESSFIX RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo je to Stressfix?

Stressfix je výživový doplnok, ktorý je primárne určený pre ľudí žijúcich v dlhodobom strese. V zložení nájdete kombináciu viacerých prírodných látok, minerálov a vitamínov

Produkt veľmi účinne pôsobí na centrálny nervový systém, vďaka čomu sa vám upokojí myseľ a zvýši sa schopnosť sústrediť sa. O jeho kvalitu sa nemusíte obávať, Stressfix je schválený Úradom Verejného zdravotníctva Slovenskej Republiky, pričom bol testovaný v nezávislých laboratóriach.

Ďalšími skvelými účinkami sú napríklad aj to, že budete lepšie zvládať stres, ale taktiež sa vám zlepší kvalita vášho spánku. Ak máte ale dlhodobý problém so spánkom, tak potom určite môžete skúsiť CBD oleje

Prírodné zloženie ako najväčšia výhoda

Produkt Stressfix sa môže pýšiť čisto prírodným zložením, vďaka ktorému zaručuje optimálny stav duševného zdravia. Nižšie sa pozrieme na konkrétne látky, ktoré sa v Stressfix-e nachádzajú.

Levanduľa lekárska

Jej hlavnou výhodou je, že odbúrava kŕče a má utišujúce účinky. Taktiež má blahodárne účinky na celkové zdravie človeka, podporuje nervový systém a pomáha pri krvnom obehu.

Medovka lekárska

Medovka najviac pomáha pri menštruácií, nadúvaní a vysokom krvnom tlaku. Upokojuje náš organizmus, pomáha pri psychických ťažkostiach a podporuje zaspávanie. Jej ďalšou výhodou je, že pomáha proti migréne, zastavuje zvracanie a taktiež podporuje chuť do jedla.

Valeriána lekárska

Ide o rastlinu, ktorá je známa najmä svojimi účinkami na zlepšenie spánku. Taktiež tlmí pocit úzkosti a zmierňuje menštruačné bolesti. Valeriána má okrem toho blahodárne účinky na kardiovaskulárny systém, zlepšuje kognitívne funkcie a upravuje zažívanie.

Slncovka kalifornská

Táto liečivá rastlina má predovšetkým sedatívne, analgetické a antispazmodické vlastnosti. Podobne ako predošlé rastliny, aj slncovka kalifornská pôsobí pozitívne na spánok, čo pri stresovom období určite oceníte. Taktiež znižuje vysokú telesnú teplotu, znižuje srdcový tep a uľavuje od bolesti zubov.

Magnézium

Magnézium, inak známe ako horčík, hrá v našom tele nezameniteľnú úlohu. Má významný vplyv na hladinu hormónov ako u mužov, tak aj u žien. Zlepšuje fungovanie nervovej sústavy, zvyšuje vitalitu a energiu a taktiež podporuje trávenie a činnosť hrubého čreva.

Železo

Ide o jeden z najdôležitejších minerálov pre naše fungovanie a zdravie. Pravidelné užívanie znižuje únavu, podporuje imunitný systém či pomáha liečiť anémiu. Ďalšou výhodou je, že obnovenie normálnej hladiny železa vám pomôže zlepšiť koncentráciu a zvýšiť kognitívny výkon.

Zinok

Po železe je zinok druhým najviac zastúpeným stopovým prvkom v ľudskom tele. Je naozaj dôležitý pri syntéze kolagénu a bielkovín, čo znamená, že nedostatok zinku spôsobuje úbytok svalovej hmoty. Ak ho však máte dostatok, zvyšuje odolnosť organizmu voči infekciám, znižuje tvorbu zápalov a je naozaj účinný pri vypadávaniu vlasov a lámavosti nechtov.

Vitamíny B2, B6, B9 A B12

Vitamíny skupiny B sú mimoriadne dôležité pre naše zdravie a v tele sa zúčastňujú na mnohých významných procesoch. Vitamín B2 (riboflavín) je dôležitý pre zdravie našich očí a kože, znižuje oxidačný stres a potláča zápalové procesy na bunkovej úrovni. Vitamín B6 (pyridoxín) patrí k najznámejším vitamínom, ktoré pochádzajú zo skupiny B. Podieľa sa na rozklade bielkovín, cukrov a tukov. Vďaka tomu podporuje zdravie metabolizmu a naše každodenné fungovanie. 

Vitamín B9 (kyselina listová) pomáha pri tvorbe nukleových kyselín, teda DNA a RNA. Taktiež metabolizuje bielkoviny, prispieva k tvorbe červených krviniek a znižuje riziko mŕtvice. Vitamín B12 (kobalamín) podporuje tvorbu červených krviniek, pomáha regenerovať mozgové a nervové funkcie či podporuje zdravie centrálnej nervovej sústavy.

Vitamín E

Ide o antioxidant, ktorý môže spomaliť proces starnutia. Taktiež zvyšuje odpoveď imunitného systému a podobne ako vitamíny skupiny B, aj vitamín E hrá zásadnú úlohu pri tvorbe červených krviniek

Vitamín D3

Vitamín D3 je kľúčový pre naše zdravie a celkové každodenné fungovanie. Pomáha pri vstrebávaní vápnika a fosforu, podporuje funkciu imunitného systému a znižuje výskyt respiračných ochorení.

Aké účinky vám ponúka Stressfix?

Stressfix je doplnok výživy, ktorý keď budete užívať pravidelne a dlhodobo, pocítite jeho pozitívne účinky. Medzi tie najhlavnejšie patrí zníženie stresu a uvoľnenie organizmu

Taktiež pomáha znižovať úzkostné stavy a vďaka svojmu prírodnému zloženiu zlepšuje proces zaspávania a aj spánok samotný. Okrem toho pomáha vyrovnať hladinu viacerých hormónov, pričom prináša viac serotonínu, ktorý je inak známy aj ako “hormón šťastia”. 

Stressfix a jeho dávkovanie

Ide o doplnok výživy, ktorý je potrebné užívať dlhodobo a najmä pravidelne. Odporúčaná denná dávka je 4 kapsule denne. Dávku je vhodné rozdeliť veľmi jednoducho a to dve kapsuly ráno a dve kapsuly večer, pred spaním. Táto dávka sa odporúča v prípade, že čelíte nadmernej psychickej záťaži. 

Po dobratí prvého balenia môžete dávku znížiť na 2 kapsule denne. Všetko však závisí od vášho psychického stavu. Dokonca pri treťom balení sa odporúča len jedna kapsula denne, samozrejme ale záleží od stresu. Ak sa opäť vyskytne u vás pravidelný stres – odporúčame sa vrátiť k 4 kapsulám denne. Užívanie tohto výživového doplnku však odporúčame prekonzultovať so svojim lekárom alebo s odborníkom.

Pre koho nie je Stressfix vhodný a má vedľajšie účinky?

Napriek tomu, že má Stressfix vynikajúce prírodné zloženie, jeho užívanie sa neodporúča niektorým skupinám ľudí. Napríklad deťom mladším ako 15 rokov, tehotným a dojčiacim ženám a osobám, ktoré sú alergické na akúkoľvek zložku v obsahu

Okrem toho však jeho užívanie nenesie so sebou žiadne riziko vedľajších účinkov. Avšak určite si v prvom rade prečítajte zloženie, aby ste zabránili akýmkoľvek problémom či alergickej reakcii. Stressfix sa určite neodporúča užívať s alkoholom, ktorý zhoršuje prejavy psychických 

Moje skúsenosti so Stressfix

Stressfix som si zakúpil v stresovo náročnejšom období, kedy toho bolo na mňa veľa. Určite som nechcel siahnuť po tabletkách na predpis, preto som uvažoval nad vhodnou alternatívou. Jednoznačne ma presvedčili recenzie na internete a hlavne to, že Stressfix je čisto prírodný produkt a nevytvoríte si na ňom žiadnu závislosť! Užívanie je naozaj jednoduché, s prírodným zložením taktiež neboli žiadne problémy, všetko bez vedľajších účinkov

Tabletky som užíval podľa odporúčania – 4 tabletky denne – 2 ráno a 2 večer. Približne po jednom týždni som pocítil prvé príznaky úľavy, zlepšil sa spánok a aj nálada bola lepšia a ustálenejšia. Stressfix teda určite odporúčam každému, kto žije v strese a je toho na naňho veľa. Určite vám pomôže. Ešte však musím dodať, že Stressfix tabletky sa veľmi jednoducho prehĺtajú, takže pokojne zvládnete aj dve naraz. 

Cena za Stressfix

Pri tomto faktore sa dostávame k prvej a vlastne aj poslednej nevýhode Stressfixu – a tou je cena. Za jedno balenie, ktoré obsahuje 60 kapsúl zaplatíte 48,90 €. Určite preto odporúčame využiť množstevné zľavy. Ešte sa nám však podarilo dohľadať zľavový kupón na 10% z objednávky, stačí ak na konci objednávky zadáte kód – BEZSTRESU.

Podobné doplnky na trhu

De-press stop zlej nálade

Ide o kvalitný výživový doplnok, ktorý vďaka svojmu zloženiu podporuje duševné zdravie a znižuje stres. Okrem toho znižuje únavu, zlepšuje náladu a ponúka jednoduché užívanie.

Persen Forte

Persen Forte v sebe kombinuje skvelé zloženie, má upokojujúce účinky a zmierňuje príznaky nervového napätia.

Často kladené otázky

Žiaľ, Stressfix nie je dostupný v lekárni. Kúpiť ho môžete jedine cez oficiálnu webstránku výrobcu.

Výrobcom produktu Stressfix je slovenská spoločnosť Ideal Media s.r.o. Produkt prešiel kompletnými certifikáciami a cez registráciu ŠÚKL. 

Stressfix ponúka naozaj mnoho výhod. Medzi tie najlepšie patrí prevencia psychických problémov, uvoľnenie nahromadeného stresu a viac energie a vitality.

Zhrnutie a moj názor na Stressfix

Stressfix vďaka svojmu čisto prírodnému zloženiu môže do vášho života priniesť potrebnú úľavu od nahromadeného stresu. Jeho výhodou je aj to, že je dostupný bez lekárskeho predpisu, takže si ho môže zakúpiť naozaj každý. 

Počas celej doby užívania sa neobjavili žiadne vedľajšie účinky, čo je tiež veľké plus. Za jeho jedinú nevýhodu však považujem cenu. Balenie s obsahom 60 kapsúl totiž stojí 48,90 €, čo môže pre niekoho byť naozaj veľa. 

Na záver však môžem dodať, že recenzia na doplnok Stressfix dopadla nad moje očakávania. Ak teda máte problémy so stresom a zároveň chcete podporiť aj kvalitu spánku – Stressfix môže byť pre vás ta správna voľba.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *