Domov » Zdravie a krása » Najlepšie séra na mihalnice a riasy

Najlepšie sérum na rast mihalníc (rias) 2024! Pomôže pravidelná aplikácia! Recenzie a skúsenosti

Tieto najlepšie sérum na mihalnice odporúčame:

Víťaz testu

rastové serum na mihalnice - FacEvolution
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Mihalnice ako také sú veľmi dôležitým prvkom tváre, pretože zvyšujú pôvab a očiam dodávajú výrazný a nemeniteľný ráz. Okrem iného dokážu vyzdvihnúť make-up a dokonca aj bežné denné líčenie je vďaka mihalniciam výraznejšie. Veď kto by nechcel mať krásne dlhé a husté mihalnice. Ako však dosiahnuť to, aby boli vaše mihalnice presne to, čo si ľudia na vašej tvári všimnú ako prvé? 

Ako mať hustejšie a dlhšie mihalnice? Vyskúšajte jedno z našich najlepších sérum na rast mihalníc, ktoré sme zrecenzovali a porovnali v našom článku. 

Odporúčame pozrieť aj náš prehľad najlepších prípravkov na rast vlasov.

Najlepšie sérum na rast mihalníc

Najlepšie sérum na rast mihalníc

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

Facevolution HairPlus

Venira sérum pre podporu rastu rias

Hairburst - sérum na riasy

GigaLash Sérum na predĺženie mihalníc

No.1 Lash Extend Serum

LONG 4 LASHES FX5 Eyelash

FaceEvolution - Nuvega

EVELINE Aktivátor rastu rias 3v1

The Ordinary Multi-Peptide Lash and Brow Serum

Synouvelle Cosmetics

NAJLEPŠIE SÉRUM NA MIHALNICE RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie sérum na mihalnice (riasy) recenzie a skúsenosti

Facevolution HairPlus

Sérum na riasy HairPlus je vďaka unikátnemu zloženiu vhodné pre všetky ženy, ktoré chcú výrazný, oslnivý a zapamätateľný pohľad. Klinické štúdie preukazujú, že počas 6 – 8 týždňov používania budú vaše riasy o 40 – 45% dlhšie oproti pôvodnej dĺžke. 

Aplikácia séra je rýchla a jednoduchá vďaka štetcu, ktorý má na sebe po vytiahnutí presne také množstvo, aké vaše riasy potrebujú. Sérum sa nanáša na odlíčené očné viečko 2mm od spodných a horných mihalníc.

Venira sérum pre podporu rastu rias a obočia

Sérum na rasť mihalníc od značky Venira sľubuje viditeľné účinky vďaka patentovanej zložke AnaGain v kombinácii s nizkomolekulárnym hyaluronátom, blahodárnymi olejmi a vitamínmi. 

Každá použitá zložka dokonale plní svoj účel. Toto sérum je vhodné pre všetkých, ktorí chcú, aby bolo ich obočie a mihalnice lesklé, rýchlo rastúce a vyživené. Výrobca sľubuje viditeľné výsledky a to až 3 mm pri pravidelnom používaní, ktoré je odporúčané každý druhý deň 3 – 4krát týždenne.

Hairburst - sérum na riasy

Máte radi WOW efekt? Potom je toto sérum pre vás ako stvorené. Sérum na rast obočia od Hairburst je bohaté na živiny, ktoré podporujú rast a hustotu rias a obočia, takže používanie tohto výrobku sľubuje, že vaše mihalnice a obočie budú krásne predĺžené, husté a budú vyzerať prirodzene. 

Sérum na mihalnice má riasenkový nanášač a nanáša sa po celej dĺžke mihalnice. Po nanesení je potrebné nechať sérum uschnúť cca 90 sekúnd. Hairbust sérum na riasy sľubuje viditeľné výsledky asi po 4 až 6 týždňoch, ak budete prípravok nanášať pravidelne a to večer, keď je pokožka čistá a bez make-upu. Ich produkty sme už testovali v kompletnej recenzii Hairburst.

GigaLash Sérum na predĺženie mihalníc

Ako už názov napovedá, sérum sľubuje gigantické zväčšenie vašich mihalníc. Sérum GigaLash sľubuje zrýchlenie rastu mihalníc a obočia. Sérum má unikátne zloženie, vďaka ktorému sľubuje predĺženie, zvýraznenie, zahustenie a rast ako mihalníc, tak aj obočia

Viditeľné výsledky by sa mali dostaviť v priebehu prvých 7 dní používania. Cena za toto sérum je viac ako prijateľná, dokonca si ho môžete kúpiť aj vo výhodných setoch.

No.1 Lash Extend Serum

Sérum No.1 Lash Extend Serum od značky di ANGELO cosmetics je určené pre všetky dámy, ktoré túžia po dlhších, objemnejších a zdravších riasach. Po troch mesiacoch pravidelného používania tohto séra, ktoré sa jednoducho aplikuje, môžete očakávať riasy, ktoré sú až o 7 milimetrov dlhšie. Prvé výsledky účinkov séra sú viditeľné už po 4 týždňoch. Sérum je vhodné aj na obočie.

Ako funguje? Sérum vyživuje korienky rias a obočia a obsahuje unikátnu zmes nanopeptidov, ktoré podporujú ich rast. Vďaka tomu sa predlžuje rastová fáza rias a odďaľuje čas, kedy riasa prirodzene vypadne.

Zloženie: Sérum obsahuje množstvo účinných zložiek, vrátane Biotinoyl tripeptidy 1, Zizyphus Jujuba Extract, Panax Ginseng Extract, Hydrolyzed Silk, Panthenol a mnoho ďalších.

LONG 4 LASHES FX5 Eyelash

Sérum na rast mihalníc sa postará o to, aby bolo vaše obočie a mihalnice krásne predĺžené, dokonalo husté a viditeľne posilnené v priebehu 4 týždňov pravidelného užívania. Ak však chcete dosiahnuť maximálny efekt, výrobca odporúča dokončiť celú štvormesačnú kúru

Pre udržanie efektu by sa malo sérum následne užívať 3 – 4krát týždenne. Sérum LONG 4 LASHES FX5 Eyelash sa aplikuje jedným ťahom na čistú a suchú pokožku pozdĺž hornej línie rias a nanášať by sa malo raz denne – večer.

FaceEvolution - Nuvega

FacEvolution Nuvega je vegánske rastové sérum na mihalnice a obočie, ktoré ponúka riešenie pre všetkých, ktorí túžia po dlhších a hustejších mihalniciach. Obsahuje množstvo účinných ingrediencií, ktoré revitalizujú mihalnice, posilňujú ich štruktúru a podporujú ich rast. Pri dlhodobom používaní mihalnice stmaví. Toto sérum je obľúbeným produktom pre pozoruhodnú premenu mihalníc a zvýraznenie pohľadu, a to všetko bez použitia živočíšnych zložiek.

Ako funguje FacEvolution Nuvega? Sérum kombinuje výťažky z fazúľ mungo a ďateliny lúčnej s biomimetickými peptidmi, ktoré spoločne stimulujú rast mihalníc a obočia. Tieto zložky pracujú synergicky na posilnenie a ochranu mihalníc pred vonkajšími vplyvmi. 

Aplikátor je navrhnutý tak, aby presne a rovnomerne nanášal produkt na korienky mihalníc, čím zabezpečuje maximálnu účinnosť. Pri pravidelnom používaní môžete očakávať viditeľné výsledky už za 4-6 týždňov.

EVELINE Aktivátor rastu rias 3v1

Sérum od Eveline pôsobí ako komplexná starostlivosť 3v1. Aplikátor v tvare riasenky mihalnice vyživuje od korienkov až ku končekom, chráni ich, dodáva im pružnosť a hydratuje. Sérum je vhodné pre citlivé oči a odporúča sa tiež ženám, ktoré nosia kontaktné šošovky. Sérum sa môže používať ako základ pod make-up alebo ako obnovujúce sérum pre spaním na čisté a suché riasy.

The Ordinary Multi-Peptide Lash and Brow Serum

Sérum svojim zložením bez alkoholu, olejov, silikónov a lepku s obsahom kofeínu sľubuje, že vaše mihalnice budú po 4 týždňoch aktívneho používania zosilnené, lesklé, plnšie a zdravo vyzerajúce. Sérum na mihalnice sa nanáša ráno a večer na vyčistenú a suchú líniu obočia a mihalníc v tenkej vrstve.

Synouvelle Cosmetics

Prírodné ingrediencie a najmodernejšie technológii použité pri výrobe séra na mihalnice od Synouvelle sľubujú, že vaše riasy budú po 8 týždňoch pravidelného používania silné a dlhé a váš pohľad bude tak zvodný, že na neho ľudia len tak rýchlo nezabudnú. 

Sérum sa na mihalnice nanáša 1krát denne, ideálne večer po vyčistení tváre a odlíčení. Na nanášanie sa používa silikónový hrot a sérum sa nanáša len na vrchné korienky. Vďaka silikónovému hrotu budete mať stále presné množstvo na oboch očiach.

Ako mať výrazné mihalnice?

Každá žena túži mať krásny a zvodný pohľad. Ako ho však dosiahnuť? V dnešnej dobe je na trhu dostupné množstvo riešení tohto problému.

Farbenie

Tento spôsob je najjednoduchší a najzakladanejší a určite patrí do dennej rutiny takmer každej ženy. Hustejšie a výraznejšie mihalnice môžete dosiahnuť obyčajnou špirálou. Ak ale nie ste ranné vtáča a namiesto farbenia mihalníc špirálou si radšej pospíte, tak môžete navštíviť kozmetičku, ktorá vám vaše mihalnice nafarbí a efekt je dlhodobejší. 

Predlžovanie

Tento proces dokáže urobiť šikovná kozmetička. Procedúru je potrebné absolvovať aspoň raz za 6 týždňov a o riasy sa musíte riadne starať, ináč vypadnú.

Nalepovanie

Mihalnice si môžete kúpiť v každej drogérii a doma si ich môžete sama nalepiť. Bez šikovnosti a skúsenosti to však nejde a ak tento úkon neurobíte správne, tak okolie veľmi rýchlo spozná, že vaše mihalnice sú umelé a nie prirodzené.

Vitamíny

Aj užívanie rôznych vitamínov môže podporiť rast a hustotu vašich mihalníc. Na trhu sú dostupné mnohé vitamíny, ktoré sľubujú krásne a zdravo vyzerajúce mihalnice. Ak chcete skúsiť túto formu siahnite po vitamínoch C, H, E, B3 a tiež aj po vápniku.

Sérum na rast mihalníc

V dnešnej dobe stále viac používaný zázrak, ktorý sľubuje krásne a zdravé mihalnice v priebehu jedného až dvoch mesiacov. Poďme sa teda pozrieť, ako také sérum na rast mihalníc funguje. 

Farbenie mihalnic

Čo je sérum na rast mihalníc a na čo slúži?

Sérum na rast mihalníc je zázračný produkt, ktorý sľubuje krásne zdravé, výrazné a predĺžené mihalnice v priebehu krátkej doby jeho užívania. Jeho úlohou je zlepšiť kvalitu rias dlhodobým užívaním. 

Sérum na rast mihalníc je navrhnuté tak, aby podporilo rast mihalníc. Pýtate sa prečo? Mihalnice, podobne ako vlasy, rastú v cykloch, čo znamená, že majú obdobie, kedy rastú a potom zas obdobie, kedy nerastú. Tieto fázy sa nazývajú anagénna, teda rastová fáza a regresná fáza, kedy sa tempo rastu mihalníc zastaví a mihalnice sa pripravujú na vypadnutie, aby nám opäť mohli narásť nové. Kvalitné séra na rast mihalníc svojim zložením podporujú najmä anagénnu fázu a vďaka tomu sú riasy hustejšie a dlhšie. 

Ako rýchlo účinkuje sérum na rast mihalníc?

Účinky séra na rast mihalníc sú individuálne, keďže na trhu sa môžete stretnúť s rôznymi sérami, v rôznej cenovej kategórii a s rôznym zložením. Vo všeobecnosti však platí, že pri užívaní kvalitného séra sú výsledky viditeľné po cca 4 až 6 týždňoch. Ak však do séra na rast mihalníc naozaj zainvestujete, tak môžete výsledky vidieť aj skôr. Výber je len na vás.

Ako sa sérum na rast mihalníc aplikuje?

Séra na podporu rastu mihalníc sa spravidla predávajú aj s aplikátorom. Ten môže vyzerať ako jemná kefka alebo ako štetec, na základe toho či sa sérum nanáša na celé riasy alebo len na korienky rias. 

Pri každom sére si však prečítajte informáciu o nanášaní od výrobcu. Sérum na podporu rastu mihalníc nanášajte jeden až dvakrát denne, najlepšie je zaradiť jeho užívanie do dennej rutiny. Po aplikácii séra počkajte cca 1 minútu, kým sérum do mihalníc vsiakne.

Serus na rast mihalnic na stole

Aké je zloženie séra na rast mihalníc?

Na trhu sa môžete stretnúť s rôznymi sérami na podporu rastu mihalníc s rôznym zložením a v rôznej cenovej kategórii. Výber je len na vás. Podľa zloženia však dané sérum sľubuje aj výsledky. Nie všetky séra pôsobia komplexne. Niektoré sú vďaka svojmu zloženie používané primárne na objem rias, iné zas na ich dĺžku a hustotu. 

Najčastejšie látky používane v sérach na riasy:

Kyselina hyalurónová – mihalniciam dodáva potrebnú vlhkosť a zabraňuje ich vysušovaniu

D- panthenol – táto zložka ma upokojujúce účinky a prirodzene obnovuje bunky

Prosglandinové lipidy – pomáhajú pri raste mihalníc a tiež aj vlasov. Tieto látky totižto predlžujú anagénnu a teda rastovú fázu, takže vďaka nej budú vaše riasy krásne dlhé a husté. Pozor však na vedľajšie účinky v podobe podráždenia očí. 

Peptidy vo forme aminokyselín – tieto látky stimulujú produkciu keratínu, ktorý je kľúčovým štrukturálnym proteínom mihalníc.

Správna aplikácia séra na riasy

Aby ste dosiahli najlepšie výsledky pri používaní séra na riasy, je dôležité dodržiavať správnu techniku aplikácie. Nielenže vám to pomôže maximalizovať účinky produktu, ale tiež minimalizovať možné vedľajšie účinky. Tu je postup, ako správne aplikovať sérum na rast mihalníc:

 1. Dôkladné očistenie: Pred aplikáciou séra je dôležité dôkladne očistiť oči a odstrániť všetky zvyšky make-upu. Použite jemný odličovač a opláchnite oči čistou vodou.

 2. Nanesenie séra: Aplikujte malé množstvo séra na aplikátor. Mnohé rastové séra na mihalnice majú špeciálny aplikátor navrhnutý tak, aby presne a rovnomerne nanášal produkt na korienky mihalníc.

 3. Aplikácia na mihalnice: S aplikátorom jemne prejdite pozdĺž línie mihalníc, od vnútorného kútika oka smerom von. Aplikujte sérum tak, ako by ste aplikovali tekuté linky. Snažte sa vyhnúť kontaktu so samotným okom.

 4. Použitie na obočie: Ak je sérum vhodné aj na obočie, môžete ho aplikovať podobným spôsobom, ako na mihalnice. Jemne prejdite aplikátorom pozdĺž línie obočia.

 5. Nečistite a neoplachujte: Po aplikácii séra neoplachujte oči a neaplikujte žiadne ďalšie produkty na mihalnice aspoň 15 minút. To umožní séru plne absorbovať a začať pôsobiť.

 6. Pravidelnosť: Pre najlepšie výsledky aplikujte sérum na mihalnice každý večer pred spaním. Prvé výsledky by mali byť viditeľné už po 4-6 týždňoch pravidelného používania.

Prečo riasy rednú?

Rednutie mihalníc môže byť spôsobené mnohými faktormi, ktoré sa pohybujú od genetických predispozícií po vonkajšie vplyvy. Tu sú niektoré z najčastejších príčin rednutia rias:

 1. Starnutie: S vekom môže prírodný rast mihalníc spomaľovať, čo vedie k ich rednutiu a slabšiemu rastu.

 2. Agresívne odličovanie: Príliš silné trenie alebo používanie drsných odličovacích prostriedkov môže poškodiť mihalnice a spôsobiť ich vypadávanie.

 3. Kozmetické procedúry: Niektoré kozmetické procedúry, ako sú permanentné maskary alebo predĺženie mihalníc, môžu oslabiť prirodzené mihalnice a spôsobiť ich vypadávanie.

 4. Zdravotné problémy: Niektoré zdravotné stavy, ako sú problémy so štítnou žľazou, kožné ochorenia alebo hormonálne zmeny, môžu ovplyvniť rast a hustotu mihalníc.

 5. Lieky: Určité lieky môžu mať vedľajší účinok rednutia alebo vypadávania mihalníc.

 6. Nesprávna strava: Nedostatok dôležitých vitamínov a minerálov môže ovplyvniť rast mihalníc. Vitamíny ako biotín, proteíny alebo železo sú kľúčové pre zdravý rast vlasov, vrátane mihalníc.

 7. Fyzické poškodenie: Trauma alebo zranenie v oblasti oka môže spôsobiť vypadávanie mihalníc.

 8. Genetika: Pre niektorých ľudí môže byť rednutie mihalníc geneticky predisponované.

Ak si všimnete nadmerné vypadávanie alebo rednutie mihalníc, je dôležité konzultovať sa s dermatológom alebo odborníkom na očnú kozmetiku. Môžu vám pomôcť identifikovať príčinu a odporučiť vhodné liečebné postupy alebo produkty, ako sú sérum na rast mihalníc, ktoré môžu pomôcť obnoviť ich hustotu a zdravie.

úprava mihalníc žene

Rôzne typy aplikátorov pre séra na mihalnice

Pri výbere správneho séra na mihalnice je dôležité zvážiť nielen jeho zloženie a účinky, ale aj typ aplikátora, ktorým sa produkt nanáša. Aplikátor môže výrazne ovplyvniť komfort, presnosť a účinnosť aplikácie. Poďme sa pozrieť na rôzne typy aplikátorov a ich vlastnosti:

 1. Presný štetec: Tento aplikátor pripomína štetec na tekuté linky. Je ideálny pre tých, ktorí hľadajú presné a kontrolované nanášanie séra priamo ku korienkom mihalníc.

 2. Kefkový aplikátor: Podobá sa štetinovej kefke na riasenku a je skvelý na rozčesávanie mihalníc a rovnomerné nanášanie séra po celej ich dĺžke. Často sa nachádza v sérach s kondicionujúcimi vlastnosťami.

 3. Pero na presné nanášanie: Tento typ aplikátora je navrhnutý tak, aby poskytoval presnú a jednoduchú aplikáciu, hlavne pri korienkoch mihalníc.

 4. Mäkký penový aplikátor: Pripomína aplikátory, ktoré sa často nachádzajú u leskov na pery. Sú mäkké a príjemné na použitie, avšak môžu byť menej presné.

 5. Dvojitý aplikátor: Ide o kombináciu štetinovej kefky a presného štetca, ktorý je vhodný pre aplikáciu séra na mihalnice aj obočie.

Pri výbere séra na mihalnice je dôležité venovať pozornosť aj typu aplikátora, ktorý môže ovplyvniť vašu spokojnosť s produktom. Vždy dodržiavajte odporúčania výrobcu týkajúce sa správnej aplikácie, aby ste dosiahli optimálne výsledky a predišli možným komplikáciám.

Nanasanie sera na mihalnice ženou
Natália Bučáková
Natália Bučáková

Moje meno je Natália a mám 29 rokov. Písaniu sa venujem už od strednej školy. Okrem písania rada prekladám a robím korektúry textov. Prekladateľstvo a tlmočníctvo som vyštudovala na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Ak práve nesedím za notebookom tak rada behám, plávam, bicyklujem alebo čítam. Som však neskutočný workoholik, takže za notebookom presedím aj celý deň :)

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *