Domov » Zdravie a krása » Najlepšie proteíny na chudnutie

Najlepšie proteíny na chudnutie 2024! Môžu pomôcť schudnúť? Recenzie a skúsenosti

Tieto najlepšie proteíny na chudnutie odporúčame:

Víťaz testu

protein na chudnutie Protein & Co
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Proteínové prášky si získali obrovskú popularitu ako pohodlné a účinné doplnky, ktoré poskytujú základné živiny pre rast svalov, regeneráciu a chudnutie. Avšak s nespočetnými možnosťami, ktoré zaplavujú trh, môže byť výber kvalitného proteínu na chudnutie veľmi náročný.

V tomto článku tak predstavíme tie najlepšie proteíny na chudnutie, ktoré vám môžu pomôcť na ceste za vaším cieľom. Taktiež si vysvetlíme ako proteínový prášok môže podporiť chudnutie a ako sa rôzne proteínové nápoje delia. 

Odporúčame pozrieť aj náš prehľad najlepších kokteilov na chudnutie a taktiež top kávy a tabletky na chudnutie

Najlepšie proteíny na chudnutie na základe testu

Najlepšie proteíny na chudnutie

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

Protein & Co

Diétny koktejl Chia Shake

Warrior WPC 80

Vilgain Grass-Fed Whey Protein Aktin

Proteinový koktejl KetoMix

BrainMax Lauf Protein

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Impact Whey Protein

GymBeam True Whey Protein

BioTech USA Iso Whey Zero Native 2

GymBeam BeastPink Yum Yum Whey

NAJLEPŠIE PROTEÍNY NA CHUDNUTIE RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie proteinové nápoje a kokteily na chudnutie

Protein & Co - najlepší proteín na chudnutie

CFM Whey Protein 80 je univerzálny proteín na chudnutie navrhnutý na podporu rôznych fitness cieľov a stravovacích preferencií. Obsahuje 23 g bielkovín v jednej dávke, takže poskytuje skvelú výživu pre vaše telo. Vďaka tomu je vhodný pre silovo a vytrvalostne orientovaných športovcov, ako aj pre osoby na redukčnej diéte alebo vegetariánov, ktorí chcú doplniť dôležité živiny.

Výrobok tiež obsahuje 4 g BCAA (aminokyselín s rozvetveným reťazcom) v každej dávke. BCAA, vrátane leucínu, izoleucínu a valínu, zohrávajú kľúčovú úlohu pri regenerácii svalov a minimalizácii ich úbytku počas intenzívneho tréningu a diétnych obmedzení. CFM Whey Protein 80 obsahuje aj Opti-7-Digest, ktorý zlepšuje vstrebávanie a využitie živín. Tieto enzýmy pomáhajú pri trávení bielkovín a sacharidov, čím znižujú riziko neúplného trávenia alebo prítomnosti toxických nestrávených častíc potravy.

Použitie metódy CFM (Cross Flow Microfiltration) vo výrobnom procese zachováva prirodzenú formu bielkovín a dôležité biologické frakcie. Tieto frakcie podporujú imunitu, kontrolujú chuť do jedla a pomáhajú pri regenerácii svalov, čím poskytujú ďalšie zdravotné výhody.

Jedno balenie má váhu 1 kg, pričom bežná dávka predstavuje jednu odmerku (30 gramov). CFM Whey Protein 80 1 kg + 1 kg od spoločnosti Protein & Co si môžete kúpiť už za 46,69 €. Pozrite si aj článok na najlepšie proteíny a ako si vybrať ten správny.

Diétny koktejl Chia Shake

Chia Shake diétny koktejl je výnimočný produkt, ktorý ponúka rýchlu náhradu jedla s nízkym obsahom sacharidov. Tento proteinový koktejl na chudnutie je ideálny pre tých, ktorí chcú chudnúť, ale zároveň si pochutnať bez výčitiek. Obsahuje kvalitný srvátkový proteín, ktorý zvyšuje pocit sýtosti a zabraňuje strate svalovej hmoty pri diéte a cvičení. Omega-3 mastné kyseliny z chia semienok posilňujú imunitu, cievy a pomáhajú udržiavať správnu hladinu lipidov v krvi.

Jedným z hlavných rysov tohto produktu je prítomnosť MCT oleja, ktorý v pečeni premení na ketóny, čím navodí stav ketózy – rebríček najlepších keto diét. Tento proces pomáha spaľovať tuky a dodáva telu potrebnú energiu. MCT oleje tiež podporujú optimálny stav črevnej mikroflóry, ktorá je dôležitá pre udržanie zdravia a podporu chudnutia. Chia Shake produkty sme už testovali v predchádzajúcom článku.

WPC 80 – CFM srvátkový proteín na chudnutie od spoločnosti Warrior je prémiový produkt, ktorý ponúka niekoľko výhod pre jednotlivcov, ktorí chcú doplniť svoj príjem bielkovín. Pripravuje sa nechemickou, šetrnou metódou CFM pri nízkych teplotách, čo zaručuje, že výživné zložky proteínu zostanú neporušené.

Tento proteín na chudnutie sa môže pochváliť zlepšenou rozpustnosťou, vďaka ktorej sa ľahko mieša vo vode alebo iných nápojoch. Jeho rýchla vstrebateľnosť zabezpečuje, že sa bielkoviny dostanú do svalov rýchlo po konzumácii, čo napomáha regenerácii po tréningu a budovaniu svalov. Navyše obsahuje významné množstvo bioaktívnych zlúčenín. Tieto zlúčeniny zohrávajú zásadnú úlohu v rôznych fyziologických procesoch a prispievajú k celkovému zdraviu a pohode.

Skvelou správou je, že obsah bielkovín vo výrobku je overený nezávislým certifikátom akreditovaného laboratória na Slovensku. Okrem toho je jeho kvalita potvrdená analytickým certifikátom, čo poskytuje spotrebiteľom istotu o jeho pravosti a účinnosti. Jedno balenie proteínu má váhu 1 kg a bežná dávka predstavuje 30 gramov, čo je jedna odmerka. Proteínový výživový doplnok Warrior WPC 80 si môžete zakúpiť už za 17,99 €. Za nás jeden z najlepších proteínov na chudnutie.

Vilgain Grass-Fed Whey Protein Aktin

Vilgain Grass-Fed Whey Protein je prémiový srvátkový koncentrát, ktorý je vyrábaný z mlieka kráv kŕmených trávou a je sladený iba stéviou. Tento proteínový nápoj na chudnutie je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kvalitné bielkoviny bez umelých prísad. Má vysoký obsah bielkovín, vrátane BCAA, ktoré podporujú rast a udržanie svalovej hmoty.

Jedným z hlavných výhod tohto produktu je jeho zloženie. Je vyrobený z mlieka kráv, ktoré sú kŕmené trávou minimálne 10 mesiacov v roku, čo zabezpečuje vyššiu kvalitu proteínu. Vďaka ultrafiltrácii za nízkych teplôt sú v proteíne zachované hodnotné proteínové frakcie, ktoré posilňujú imunitu a chránia telo proti bakteriálnym a vírusovým infekciám.

Čo robí tento srvátkový protein na chudnutie výnimočným, je jeho prírodné sladidlo z listov stévie, ktoré nemá žiadny vplyv na hladinu krvného cukru. Na rozdiel od iných proteínov, Vilgain Grass-Fed Whey Protein sa vyhýba použitiu sukralózy, syntetického sladidla, ktoré môže mať potenciálne negatívne účinky na zdravie.

Proteinový koktejl KetoMix 1200 g (40 porcí)

Proteinový koktejl KetoMix je výnimočný produkt, ktorý získal ocenenie PRODUKT ROKU 2021 v súťaži Heuréka. Proteinový koktejl na chudnutie od Ketomix je navrhnutý tak, aby bol vhodný nielen pre keto diétu, ale aj pre ľudí, ktorí hľadajú kvalitné a vyvážené proteínové jídlo. 

Koktejl je bez chuti, čo umožňuje pridanie rôznych príchutí podľa vlastného výberu. Vďaka obsahu dostatočného množstva bielkovín, vitamínov, minerálnych látok a vlákniny je tento produkt ideálnym doplnkom stravy.

Jednou z hlavných výhod tohto produktu je jeho flexibilita. Môže byť použitý ako náhrada až 5 jedál denne v kombinácii s inými povolenými potravinami, čo je obzvlášť užitočné v prvej fázi KetoMix diéty. Okrem toho tento proteinový nápoj pomáha pri chudnutí a zároveň zasýti, má lahodnú plnú chuť a je jednoduchý na prípravu. Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch Ketomix, prečítajte si našu recenziu.

BrainMax Lauf Protein 1 000 g

BrainMax Lauf Protein je pôvodný srvátkový proteín pochádzajúci z mlieka voľne chovaných kráv kŕmených trávou. Pýši sa tým, že je najčistejšou formou srvátkového proteínu, čím sa odlišuje od ostatných proteínových výrobkov na trhu. Pozoruhodný je výrobný proces, pretože šetrná technológia výroby za studena priamo z čerstvého mlieka zachováva jemné väzby medzi aminokyselinami. Vďaka tejto vlastnosti je proteín pre telo ľahšie stráviteľný a zvyšuje sa jeho využiteľnosť pri budovaní svalovej hmoty.

Jedným z výrazných aspektov proteínu BrainMax Lauf je jeho chuť, vôňa a krémová konzistencia. Na rozdiel od mnohých proteínových doplnkov je ochutený len stéviou a prírodnou arómou, čím sa vyhýba použitiu prídavných látok, farbív alebo syntetických sladidiel. Zloženie proteínu je zmesou 50 % natívneho koncentrátu a 50 % natívneho izolátu. Táto kombinácia spája výhody oboch typov. Natívny koncentrát obsahuje imunoglobulíny, laktoferín a ďalšie látky, ktoré ponúkajú telu výhody a podporujú celkové zdravie.

Jedno balenie proteínu BrainMax Lauf obsahuje 1 kg proteínového prášku. Odmerka obsahuje 30 gramov prášku, pričom sa v ňom nachádza až 26 gramov bielkovín. BrainMax Lauf Protein si môžete zakúpiť za 41,50 €.

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard 2270 g

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard je unikátny proteín, ktorý získal uznanie od amerických spotrebiteľov ako výrobok roku. V 100 g tohto produktu nájdete až 80 g proteínov najvyššej kvality. Je zmesou koncentrovaného proteínu srvátky, čistého extraktu proteínu srvátky a peptidov srvátky a je ideálny nielen pre objemovú prípravu s cieľom nárastu svalovej hmoty, ale aj pre rysovacích diét na skvalitnenie svalovej hmoty a prevenciu jeho odbúravania.

Produkt je obohatený o vysoké hladiny antikatabolických reťazcov aminokyselín, ktoré sú skvelým zdrojom výživy pre svaly, obzvlášť po intenzívnom tréningu. Tieto aminokyseliny napomáhajú regenerácii svalov a podporujú bunkový rast.

Hlavnou zložkou je srvátkový proteínový izolát (WPI). Produkt obsahuje viac ako 4 gramy glutamínu a glutamínové kyseliny v každej porcii a viac ako 5 gramov BCAA (aminokyselín s rozvetveným reťazcom) vrátane leucínu, izoleucínu a valínu. Protein na chudnutie pre ženy a mužov je známy svojou vynikajúcou rozpustnosťou a chutnosťou.

Impact Whey Protein je populárny proteínový prášok v Spojenom kráľovstve, navrhnutý tak, aby poskytoval denné doplnenie živín. Jednou porciou získate pôsobivých 21 g bielkovín z vysoko kvalitných surovín, získaných z mlieka kráv, ktoré vyrábajú aj syry a iné mliečne výrobky. Proteín na chudnutie je filtrovaný a sušený rozprašovaním, pričom si zachováva zdravé prirodzené živiny.

Jednou z výnimočných vlastností Impact Whey Protein je jeho akreditácia na Cologne List®, čo znamená, že prechádza prísnym testovaním kvality a je považovaný za jeden z najlepších proteínových práškov dostupných na trhu. Taktiež sa môže pochváliť certifikáciou Informed Choice Certification, ktorá zaisťuje prísnu kontrolu kvality produktov športovej výživy, čím sa znižuje riziko kontaminácie nečistotami a zakázanými látkami.

Okrem toho produkt obsahuje 4,5 g aminokyselín s rozvetveným reťazcom (BCAA), ktoré sú nevyhnutné pre rast a regeneráciu svalov. Prítomnosť týchto prirodzene sa vyskytujúcich aminokyselín zvyšuje účinnosť produktu a zaisťuje, že budete pripravení na ďalší intenzívny tréning.

Čo sa týka načasovania, odporúča sa rozmiešať jednu veľkú odmerku (25g) proteínového prášku vo vode alebo mlieku a konzumovať 30-60 minút po tréningu pre rýchle vstrebanie. Je však dostatočne všestranný na to, aby ste ho mohli užívať kedykoľvek počas dňa pre pohodlné doplnenie bielkovín. Jedno balenie obsahuje 1 kg proteínového prášku.

GymBeam True Whey Protein

True Whey Protein od známej spoločnosti GymBeam je vysoko kvalitný srvátkový proteínový koncentrát určený na podporu rastu svalov, regeneráciu a celkovú fyzickú výkonnosť. Skladá sa zo 100 % srvátkového proteínového koncentrátu, ktorý ponúka pozoruhodný obsah bielkovín v rozmedzí od 75 % do 82 % v závislosti od príchute. Vďaka tomu je vynikajúcim zdrojom bielkovín, nevyhnutných pre obnovu a rast svalov.

Proteín na chudnutie sa vyrába metódou krížovej filtrácie (CFM), čo je moderný a účinný proces filtrácie. Táto metóda zaisťuje najvyššie využitie bielkovín v porovnaní s inými typmi bielkovín, vďaka čomu je TrueWhey efektívnou možnosťou pre podporu a regeneráciu svalov.

TrueWhey sa pýši svojou čistou a prirodzenou receptúrou. Neobsahuje žiadne zbytočné konzervačné látky, umelé arómy, umelé farbivá ani aminokyseliny pridané na zvýšenie percenta bielkovín a zlepšenie chuti. Transparentnosť v jeho zložení eliminuje potrebu patentovaných zmesí alebo skrytých zmesí, čo vzbudzuje dôveru v kvalitu produktu.

Produkt je bohatý na aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), najmä leucín, ktorý tvorí až 8 % profilu aminokyselín. Jedno balenie proteínu obsahuje 1 kg a odmerku, ktorá má objem 30 gramov.

Gymbeam True Whey Protein si môžete zakúpiť už za 18,90 €.

BioTech USA Iso Whey Zero Native 2 270 g

BiotechUSA ISO WHEY ZERO NATIVE je prémiový izolát srvátkového proteínu, ktorý neobsahuje pridaný cukor, laktózu ani lepok. Môže sa pochváliť použitím Native Whey Isolate ako základnej suroviny spolu s ďalšími aminokyselinami BCAA a glutamínom. Cieľom tohto produktu je poskytnúť vysokokvalitný proteínový doplnok, ktorý môže telo ľahko absorbovať, čo z neho robí atraktívnu možnosť pre aktívnych športovcov či tých, ktorí sa snažia o rast svalov.

Výrobný proces BiotechUSA Native Whey Isolate zahŕňa sériu krokov, vrátane pasterizácie a ultrafiltrácie vykonávanej pri nízkych teplotách. Tento unikátny postup je určený na zachovanie proteínovej štruktúry v plnšej forme so zachovaním základných zložiek ako imunoglobulín a laktoferín, ktoré zohrávajú úlohu pri podpore obranných mechanizmov organizmu. Okrem toho tento výrobok neobsahuje antibiotiká, chemikálie a iné kontaminanty.

S 21 g bielkovín na 25 g porciu ponúka BiotechUSA ISO WHEY ZERO NATIVE značnú dávku bielkovín, ktoré podporujú rast svalov a regeneráciu pre fyzicky aktívnych jedincov. Jedno balenie obsahuje 2 270 gramov proteínového prášku

Doplnok stravy BioTech USA Iso Whey Zero Native si môžete zakúpiť za 69,90 €.

GymBeam BeastPink Yum Yum Whey

GymBeam BeastPink Yum Yum Whey je srvátkový proteín špeciálne navrhnutý pre ženy, ktorý ponúka celý rad výhod, ktoré uspokoja ich jedinečné výživové potreby a fitness ciele. S vysokým obsahom bielkovín 68 % poskytuje skvelú kombináciu aminokyselín, vďaka čomu je účinným doplnkom na dosiahnutie fitness cieľov. Taktiež obsahuje základné vitamíny a minerály, ktoré podporujú celkové zdravie, vrátane zdravia vlasov, nechtov a pokožky.

Tento produkt vyniká zahrnutím jedinečných tráviacich enzýmov, bromelaínu a DigeZyme®. Bromelaín získaný z ananásu pomáha pri rozklade bielkovín, podporuje správne trávenie a prispieva k redukcii hmotnosti. DigeZyme®, zmes 5 tráviacich enzýmov, zlepšuje vstrebávanie živín a trávenie, čím znižuje pravdepodobnosť zažívacích ťažkostí a potravinovej intolerancie.

Vďaka vysokému obsahu bielkovín a profilu aminokyselín tento proteín na chudnutie účinne podporuje rast a regeneráciu svalovej hmoty, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre ženy, ktoré chcú budovať svalovú hmotu. Pridanie vitamínov a minerálov, ako je vitamín B6, vitamín C, horčík a chróm, pomáha urýchliť metabolizmus. To podporuje efektívnu produkciu energie, znižovanie únavy a celkový športový výkon.

Jedno balenie produktu obsahuje 1 kg proteínového prášku, pričom jedna odmerka má objem 30 gramov. GymBeam BeastPink Yum Yum Whey si môžete zakúpiť už za 23,90 €.

Čo je to proteín?

Proteín je základným stavebným kameňom všetkých živých organizmov a patrí medzi tri hlavné makroživiny, spolu s tukmi a sacharidmi. Je to zložitá molekula, ktorá sa skladá z menších jednotiek nazývaných aminokyseliny. Tieto aminokyseliny sú navzájom spojené peptidovými väzbami a vytvárajú tak dlhé reťazce.

Proteíny majú v tele mnoho rôznych funkcií. Slúžia ako enzýmy, ktoré urýchľujú chemické reakcie, ako hormóny regulujúce rôzne telesné funkcie, alebo ako protilátky, ktoré chránia telo pred infekciami. Sú tiež dôležité pre stavbu a opravu tkanív, vrátane svalov.

Strava bohatá na proteíny je nevyhnutná pre rast a regeneráciu tkanív, pre správnu funkciu imunitného systému a pre výrobu dôležitých molekúl v tele. Preto je dôležité, aby sme pravidelne konzumovali potraviny bohaté na proteíny, ako sú mäso, ryby, vajcia, mliečne výrobky, strukoviny alebo orechy.

V posledných rokoch sa proteíny stali obľúbeným doplnkom stravy, najmä medzi športovcami a ľuďmi, ktorí sa snažia o redukciu telesnej hmotnosti. Proteínové prášky a nápoje môžu pomôcť doplniť denne potrebné množstvo bielkovín, najmä ak je strava chudobná na tieto živiny.

protein na stole prasok

Aké sú výhody užívania proteínov?

Proteíny sú často označované ako “stavebné kamene” nášho tela, a to nie je bez dôvodu. Užívanie proteínov, či už cez stravu alebo doplnky, prináša mnoho výhod pre naše zdravie a celkovú kondíciu. Tu sú niektoré z hlavných výhod:

 1. Podpora rastu a regenerácie svalov: Po intenzívnom tréningu alebo fyzickej námahe svaly potrebujú proteíny na opravu a rast. Preto je proteínový prášok na chudnutie často obľúbeným doplnkom medzi športovcami a fitness nadšencami.

 2. Zvýšený pocit sýtosti: Proteíny zvyšujú pocit sýtosti viac ako tuky alebo sacharidy. To môže pomôcť pri kontrole príjmu kalórií a podpore chudnutia. Proteinový nápoj na chudnutie môže byť skvelým riešením pre tých, ktorí hľadajú zdravý a sýtiaci snack.

 3. Podpora metabolizmu: Môžu zvýšiť metabolickú rýchlosť, čo vedie k vyššiemu spaľovaniu kalórií. Toto je dôvod, prečo proteín na chudnutie pre ženy a mužov je často súčasťou diétnych plánov.

 4. Posilnenie imunitného systému: Aminokyseliny v proteínoch sú nevyhnutné pre tvorbu protilátok, ktoré bojujú proti infekciám a chorobám.

 5. Optimálna funkcia hormónov: Proteíny sú nevyhnutné pre tvorbu mnohých hormónov v tele, vrátane tých, ktoré regulujú náladu, spánok a rast.

Druhy proteínu na chudnutie

Pri hľadaní ideálneho proteínu na chudnutie je dôležité vedieť, že existuje niekoľko rôznych druhov proteínov, z ktorých každý má svoje vlastné výhody a vlastnosti. Tu je prehľad najpopulárnejších druhov proteínov vhodných na chudnutie:

 1. Izoláty (WPI): Sú to čistejšie formy srvátkového proteínu s vyšším obsahom bielkovín a nižším obsahom tukov a laktózy. Sú rýchlo vstrebateľné a ideálne pre tých, ktorí hľadajú čistý zdroj proteínu.

 2. Koncentráty (WPC): Obsahujú menej bielkovín ako izoláty, ale majú viac tukov a sacharidov. Sú ekonomickejšie a môžu mať plnšiu chuť v porovnaní s izolátmi.

 3. Hydrolyzovaný proteín (WPH): Tento druh proteínu je predspracovaný tak, aby bol rýchlejšie vstrebateľný. Je obzvlášť užitočný pre športovcov, ktorí potrebujú rýchlu obnovu po intenzívnom tréningu.

Tieto tri druhy sa následne delia na : 

 1. Srvátkový proteín (Whey): Toto je jedna z najpopulárnejších foriem proteínu. Je rýchlo vstrebateľný, bohatý na BCAA a je ideálny pre konzumáciu po cvičení. Srvátkový protein na chudnutie je často odporúčaný pre jeho schopnosť podporovať rast svalov a zároveň spaľovať tuky.

 2. Kazeínový proteín: Na rozdiel od srvátkového proteínu je kazeín pomaly vstrebateľný, čo znamená, že poskytuje dlhodobý prísun aminokyselín svalom. Je ideálny na konzumáciu pred spaním alebo medzi jedlami.

 3. Mliečny proteín: Tento proteín je získavaný priamo z mlieka a kombinuje vlastnosti srvátky a kazeínu. Poskytuje rýchly aj pomalý prísun aminokyselín, čo ho robí všestranným zdrojom bielkovín.

 4. Rastlinné proteíny: Tieto proteíny sú získavané z rastlinných zdrojov ako sója, hrach, ryža alebo konope. Sú ideálne pre vegetariánov a vegánov.

 5. Vajíčkový bielok: Je bohatý na proteíny a neobsahuje tuky ani cholesterol. Je to skvelý zdroj bielkovín pre tých, ktorí sa vyhýbajú mliečnym výrobkom.

 6. Kolagénový proteín: Získava sa z kostí a šliach zvierat. Okrem podpory svalovej hmoty môže kolagén tiež podporovať zdravie pokožky, vlasov a kĺbov.

Pri výbere najlepšieho proteínu na chudnutie je dôležité zohľadniť individuálne potreby a preferencie.

Protein v ruke a sejker

Môže proteín pomôcť schudnúť?

Proteín môže skutočne pomôcť pri chudnutí, avšak nie je to zázračný liek na schudnutie. Jeho prínos spočíva v niekoľkých vlastnostiach:

Proteíny sú esenciálnym stavebným kameňom nášho tela, ktoré podporujú rast a regeneráciu svalovej hmoty. Tým, že svaly sú metabolicky aktívne, môžu pomôcť zvyšovať metabolickú rýchlosť, čo vedie k vyššiemu spaľovaniu kalórií.

Jednou z hlavných výhod proteínov je ich schopnosť znižovať pocit hladu. Keďže sa trávia pomalšie, poskytujú dlhotrvajúci pocit sýtosti, čo môže viesť k menšiemu príjmu kalórií.

Okrem toho, trávenie proteínov vyžaduje viac energie, čo znamená, že telo spaľuje viac kalórií pri ich spracovaní. Toto môže prispieť k celkovému kalorickému deficitu, ktorý je potrebný na chudnutie.

Takže, zatiaľ čo samotný proteín vás nenechá zázračne schudnúť, jeho kombinácia s vyváženou stravou a fyzickou aktivitou môže byť kľúčovým faktorom v úspešnom chudnutí. Je dôležité pamätať na to, že proteín by mal byť súčasťou vyváženej stravy, ktorá zahŕňa aj zdravé tuky a komplexné sacharidy.

Pre koho je proteín na chudnutie vhodný?

Proteín na chudnutie je vhodný pre široké spektrum ľudí, ktorí majú rôzne ciele a potreby:

 1. Pre ženy, ktoré chcú schudnúť: Dámy, nemusíte sa obávať, že by vám po konzumácii proteínu narástli obrovské svaly. Aby svaly výrazne narástli, je potrebné intenzívne cvičenie a špecifická strava. Ženy navyše prirodzene produkujú menej testosterónu, hormónu, ktorý podporuje rast svalov.

 2. Pre tých, ktorí chcú udržať svalovú hmotu: Počas chudnutia je dôležité chrániť svaly pred rozkladom. Proteín pomáha udržiavať svalovú hmotu a zabezpečuje, aby hlavná časť stratenej hmotnosti pochádzala z tukových zásob.

 3. Pre ľudí, ktorí hľadajú dlhotrvajúcu sýtosť: Proteín môže pomôcť znižovať pocit hladu a zvyšovať pocit sýtosti, čo môže viesť k menšiemu príjmu kalórií.

 4. Pre tých, ktorí potrebujú rýchlu a výživnú alternatívu: Proteínové nápoje sú ideálne pre tých, ktorí nemajú čas na prípravu jedla alebo potrebujú rýchly zdroj energie po cvičení.

 5. Pre ľudí s častými chuťami na sladké: Mnohé proteínové nápoje sú chutné a môžu pomôcť uspokojiť chuť na sladké bez zbytočných kalórií.

V konečnom dôsledku je proteín na chudnutie vhodný pre každého, kto chce dosiahnuť a udržať zdravú hmotnosť, podporiť svalový rast a regeneráciu a zlepšiť celkové zdravie a pohodu. Je však dôležité kombinovať príjem proteínov s vyváženou stravou a pravidelným cvičením.

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Internet je úžasný svet. Ponúka nekonečné možnosti vzdelávania sa. Pohltil aj mňa, preto milujem písanie článkov na rôzne témy, návodov, ako si poradiť s nejakým problémom a recenzií produktov, ktoré vám často pomôžu s rozhodovaním. Popri písaniu článku sa dozviem vecí, o ktorých som často ani nechyrovala. A práve tieto informácie sa snažím posúvať ďalej. Zaujímam sa najmä o bývanie a domácnosť, krásu a zdravie, hobby, elektroniku a pod. Ak nepripravujem články pre vás, píšem knihy (som autorkou niekoľkých kníh určených najmä ženám). Okrem toho milujem chalupárčenie, nakoľko bývam na krásnej hornatej Orave.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *