Domov » Zdravie a krása » Prodietix – (Ne)kvalitná keto diéta? (recenzia a skúsenosti)

Prodietix - (Ne)kvalitná keto diéta? (recenzia a skúsenosti)

vyhodny-prodietix-balicek-na-rychle-chudnutie-prodietix

Myslím, že už takmer každý počul o keto diéte, ktorá si po celom svete získava stále viac a viac prívržencov. Na trhu nájdete mnoho výrobkov a diét, no nie každý je taký kvalitný ako Prodietix. V článku sa dozviete, čo to Prodietix je, ako funguje, aké sú jeho výhody, kde ho kúpite a mnoho ďalšieho. Okrem toho sme tento produkt zaradili do nášho rebríčka najlepšie keto diéty

Táto recenzia Prodietix vám má pomôcť vybrať si vhodný produkt pre vás, ideálne taký, ktorý vám pomôže schudnúť a žiť život, po akom túžite. Článok doplním aj o moje skúsenosti s keto diétou Prodietix.

PRODIETIX RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo je to Prodietix?

Prodietix je diéta, ktorej základ je postavený na keto alebo aj bielkovinovej diéte. Ide o to, že zo svojho jedálnička “vyhodíte” všetky sacharidy (cukry) a zvýšite príjem bielkovín a tukov. Spoločnosť ponúka efektívnu redukciu hmotnosti za pomerne krátky čas. Produkt je vyrábaný vo Francúzsku a môžete si vybrať z 3 rôznych balíčkov podľa toho, ako moc chcete schudnúť.

Ako bonus, ku každej objednávke dostanete sklenenú fľašu na pitie a shaker, taktiež môžete kombinovať jednotlivé jedlá podľa vašej chuti.

Ako Prodietix funguje?

Diéta funguje na princípoch ketónovej diéty. Podstatou keto diéty je stav zvaný ketóza, do ktorého sa dostanete vtedy, keď vyradíte všetky sacharidy zo svojho jedálnička

V ketóze si telo berie energiu z tukov a nie cukrov, ako to býva pri bežnom stave. Na začiatku sa môže stať, že budete pociťovať nevoľnosť alebo bolesti hlavy. Tento stav sa nazýva aj “keto chrípka”, no nebojte sa, trvá len pár dní a niekto si to ani nevšimne. Prodietix ponúka diétu bez váženia a počítania kalórií, pretože výrobcovia to už spravili za vás. 

Ktoré potraviny sú povolené v jednotlivých fázach diéty?

Celá diéta je rozdelená do 3 fáz, pričom každý fáza sa líši množstvom a typom povolených jedál. Prvá fáza je najprísnejšia a aj najťažšia zo všetkých troch. V tejto fáze sa váš jedálny lístok bude skladať z proteínových jedál, zeleniny vody. Taktiež aj výsledky prídu v krátky čas, všeobecne sú viditeľné už po 5. až 7. dňoch. Medzi povolené jedlá patrí najmä zelenina ako karfiol, cuketa, špenát alebo uhorka.

V druhej fáze, ktorá sa nazýva aj stabilizačná, je to už o trošku uvoľnenejšie, avšak stále sa nachádzate v ketóze. Postupne pridávate množstvo sacharidov, hlavne prostredníctvom zeleniny. Ak ste v prvej fáze konzumovali 5 proteínových jedál, teraz budete jesť 4 proteínové jedlá + jedno vlastné. 

V poslednej, fixačnej fáze opäť navyšujete príjem sacharidov a jedno proteínové jedlo nahrádzate svojim vlastným. Okrem zeleniny môžete postupne pridať aj ovocie a prílohy ako ryža, zemiaky alebo cestoviny. Počas celého priebehu diéty majte stále na pamäti dostatočný pitný režim.

Najväčšie benefity keto diéty Prodietix

Medzi najväčšie výhody tejto diéty patrí to, že svoje kilá schudnete za pomerne krátky čas a kľudne aj bez cvičenia. Všetky balíčky si môžete prispôsobiť na mieru, s tým vám pomôže kalkulačka, ktorú nájdete na webe. 

Keď už spomíname web, ten je veľmi prehľadný a intuitívny, takže užívateľská skúsenosť je taktiež na vysokej úrovni. Okrem toho si z produktov Prodietix vyberie aj vegetarián.  Ďalšou skvelou výhodou je cena, pretože jednotlivé porcie stoja od 1,20€.

Diétne plány Prodietixu

Prodietix majú vo svojej ponuke 3 základné diétne plány. Označujú ich písmenami “S”, “M” a “L”, podľa toho, ako moc chce človek schudnúť. Každý typ má ešte ďalšie delenie podľa toho, ako moc chcete schudnúť. Poďme si jednotlivé plány postupne rozobrať.

Diéta “S”

Tento plán je vhodný pre osoby, ktoré na začiatku diéty majú menej kíl, pretože celkový jedálniček je založený na nízkych kalóriách. Počas celej doby trvania diéty “S” jete 4 jedlá za deň. V 1. fáze jete 4x denne jedlo od Prodietix, v 2. fáze 3x denne Prodietix jedlo plus jedno vlastné a v záverečnej 3. fáze jete 2x denne Prodietix jedlo a dve vlastné.

Diéta “M”

Diéta vhodná pre osoby so “strednou” stavbou tela a počas trvania tohto plánu konzumujete 5 jedál denne. V prvej fáze jete 5x denne jedlo od Prodietix, v 2. fáze je to 4x denne plus jedno vlastné jedlo a v 3. fáze 3x denne Prodietix porcie plus 2 krát vlastné jedlo.

Diéta “L”

Diéta “L” je určená predovšetkým pre mužov a ženy s väčšou telesnou konštitúciou. Plán má celkovú dĺžku 3 týždne a jednotlivé fázy sú rozdelené po jednom týždni. V 1. fáze jete 6 proteínových jedál denne, v 2. je to 5 jedál a v tretej sú to 4 jedlá denne. Jednotlivé fázy programu sa dajú kúpiť samostatne alebo ako celok.

Čo robiť, aby diéta fungovala?

V prvom rade je najdôležitejšie dodržiavať správny pitný režim. Bez vody jednoducho nemôže náš organizmus fungovať. Okrem toho je dôležité, aby ste pravidelne jedli, ideálne každý deň v rovnakom čase raňajky, obed aj večeru.

Alkohol je ďalším nepriateľom, pokiaľ sa pokúšate zhodiť nadbytočné kilá. Ten sa totiž v tele mení na glukózu a preruší tak stav ketózy. Taktiež si dávajte pozor na tzv. “skryté kalórie”, ktoré môžu byť napríklad v podobe omáčok, niektorých druhov zeleniny alebo strukovín.

Dostatok pohybu je ďalší dôležitý faktor, pokiaľ chcete, aby bola vaša diéta úspešná. Nemusíte vykonávať žiadne intenzívne aktivity, úplne stačí chôdza alebo jazda na bicykli. Pohyb zrýchľuje váš diétou spomalený metabolizmus a taktiež odbúrava stres, takže určite si párkrát do týždňa nájdite aspoň polhodinku času na pohyb.

Kde kúpiť Prodietix?

Produkty Prodietix si môžete ideálne zakúpiť na oficiálnych stránkach výrobcu prodietix.sk. Stránka je veľmi prehľadná a nájdete na nej všetko, čo k nákupu potrebujete vedieť. 

Na stránke nájdete pomerne širokú ponuku produktov, preto tam nájdete aj kalkulačku, vďaka ktorej zistíte, ktorý produkt sa vám najviac hodí. Okrem toho tam môžete kontaktovať aj samotných výživových poradcov, ktorí vám radi s čímkoľvek poradia. 

Aké jedlá nájdem v ponuke?

Prodietix má vo svojej ponuke mnoho jedál, z ktorých si môže vybrať azda každý. Nájdete tam napríklad pizzu, Bolonské špagety alebo zemiakové placky. Okrem hlavných jedál ponúkajú aj polievky, pečivo, cestoviny, krémy a pudingy, dezerty, palacinky, ovsené kaše a nápoje.

Jednotlivé fázy diéty Prodietix

Bez ohľadu na to, akú diétu si vyberiete, každá sa delí na 3 fázy. Poďme si ich rozobrať.

1. Fáza

Prvá fáza je najťažšia, no zároveň v nej prídete o najväčšiu časť vašej hmotnosti. Počas prvých dní sa telo dostáva do stavu ketózy, preto na vás môže prísť “keto chrípka”, kedy môžete pociťovať nevoľnosť alebo bolesti hlavy. No nedajte sa odradiť. Vaše telo si po pár dňoch zvykne, bolesti hlavy odídu a vy prestanete mať chuť na sladké. 

V tejto fáze sa konzumujú čisto iba Prodietix jedlá plus môžete pridať trochu zeleniny a orieškov. Pokiaľ ste v 6 týždennej diéte, táto fáza vám bude trvať 2 týždne.

2. Fáza

V druhej fáze budete stále jesť jedlá od Prodietix, no už môžete pridať aj niečo z vlastnej kuchyne. Všetko to ale musia byť jedlá s nízkym alebo žiadnym obsahom sacharidov. Ideálne 4x Prodietix jedlá plus jedno vlastné. Táto fáza by taktiež mala trvať 2 týždne.

3. Fáza

Táto fáza je dôležitá hlavne preto, aby ste sa vyhli jojo efektu a nenabrali naspäť všetko, čo ste schudli. Denne jete 3 Prodietix jedlá a dve vlastné.

Ako ukončiť diétu?

Aby ste sa po skončení diéty vyhli jojo efektu, je potrebné dodržiavať pár pravidiel. Naďalej sa držte pestrej a vyváženej stravy, majte dostatok pohybu, prijímajte väčšie množstvo kvalitných bielkovín a taktiež aj zeleniny. Okrem toho dodržiavajte pitný režim a dostatočne soľte vaše jedlá.

Na čo dávať pozor pri keto diéte?

Diéta Prodietix, rovnako ako všetky keto diéty, nie je vhodná úplne pre každého. Do tejto skupiny patria tehotné a dojčiace ženy alebo ľudia nad 65 rokov. Okrem toho nie je vhodná ani pre ľudí so závažnými ochoreniami ako dna, porucha príjmu potravy, fenylketonúria alebo krvná zrážanlivosť.

Pokiaľ trpíte alergiou alebo intoleranciou, pred užívaním si pozorne prečítajte zloženie jednotlivých jedál, ktoré nájdete na webe Prodietix.

Počas prvých dní diéty sa vám taktiež môžu objaviť vedľajšie účinky ako únava, malátnosť, bolesti hlavy alebo nervozita.

Najlepšie keto diéty na trhu

Ketomix

Ketomix patrí medzi najznámejšie a najobľúbenejšie keto diéty na Slovensku. Základom sú chutné jedlá, ktoré vás dostanú do stavu ketózy a vy tak budete chudnúť rýchlejšie a efektívnejšie. Naše skúsenosti s Ketomix TU.

Chia Shake

Pomerom cena/výkon patrí medzi to najlepšie, čo u nás máme. Jej nízka cena je veľkým lákadlom, taktiež ako mnoho spokojných zákazníkov a rýchle výsledky.

Často kladené otázky

Ktoré potraviny nesmiem počas diéty jesť?

V skratke, všetky potraviny, kde sa nachádzajú sacharidy a teda aj cukor. To znamená, že vyhnúť by ste sa mali ryži, zemiakom, pečivu, cestovinám alebo aj ovseným vločkám. Taktiež všetkým sladkostiam a pozor by ste si mali dať aj na niektoré druhy zeleniny (primárne červené) a ovocia.

Prečo je táto diéta taká účinná?

Primárne je to spôsobené tým, že telo neprijíma takmer žiadne sacharidy, a energiu čerpá z tukových zásob. Týmto sa telo dostane do stavu, ktorý nazývame ketóza a opísali sme ho aj vyššie.

Je potrebné počas diéty dodržiavať aj cvičebný plán?

Výhodou keto diéty je to, že pri nej naozaj nemusíte športovať. Pokiaľ by ste ale chceli, kľudne môžete, ale dávajte si pozor najmä v prvej fáze. Pred začiatkom diéty odporúčame konzultáciu s vašim lekárom.

Prodietix - celkové zhrnutie

Prodietix je skvelá diéta, ktorá vám pomôže schudnúť rýchlo a efektívne. Výhodou je, že si môžete vyberať z rôznych balíčkov podľa toho, ako moc potrebujete schudnúť. Taktiež aj zákaznícka podpora je na vysokej úrovni a zamestnanci vám tak rýchlo pomôžu s akýmkoľvek problémom.

Zo širokého výberu jedál si vyberie snáď každý, aj keď chuť nemusí sadnúť úplne každému. Jedlá od Prodietix môžete kombinovať ľubovoľne podľa vašej chuti a na webe nájdete množstvo chutných receptov.

Pokiaľ teda potrebujete schudnúť, s Prodietix nespravíte krok vedľa. Môžeme teda skonštatovať, že Prodietix dopadol v recenzii veľmi dobre.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *