Domov » Zdravie a krása » Najlepšie sety na bielenie zubov doma 2024! Žiadny peroxid!

Najlepšie prípravky na bielenie zubov doma 2024! Žiadny peroxid! (recenzie a skúsenosti)

Tieto najlepšie sety na bielenie zubov na doma odporúčame:

Víťaz testu

bieliaci set DayNight
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Azda každý človek by chcel mať svoje zuby zdravé a žiarivo biele. Je však známe, že ceny u zubárov sú naozaj vysoké. Čo teda robiť v prípade, keď nechcete investovať do zubov naozaj veľké sumy? Môžete si vyskúšať vybieliť zuby doma

Na trhu nájdete veľké množstvo bieliacich setov, vďaka ktorým budú vaše zuby biele a čisté. V tomto článku sa pozrieme na to, ktoré sety na bielenie zubov sú najlepšie, ako dopadli v recenzii, popíšeme si ich výhody a nevýhody a zistíte, či sú cenovo výhodné. Predstavíme si tie najlepšie a najúčinnejšie sety na bielenie zubov doma. Poďme na to!

BIELENIE ZUBOV DOMA RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Kľúčové informácie

icon Na trhu existuje mnoho sád na bielenie zubov doma, ktoré neobsahujú peroxid.
icon Sady na bielenie zubov doma sú cenovo výhodnejšie než profesionálne bielenie u zubára.
icon Bielenie zubov doma môže byť účinné, ale výsledky sa môžu líšiť v závislosti od individuálnych podmienok zubov.
icon Pri výbere sady na bielenie zubov je dôležité zohľadniť zloženie produktu a vlastný stav zubov.

Najúčinnejšie prípravky na bielenie zubov na základe testu

Najlepšie sety na domáce bielenie zubov recenzie

Day Night - víťaz testu

Bieliaci set od značky DayNight sa nenachádza na prvom mieste len tak náhodou. A náhoda nie je ani náš článok a kompletná recenzia o ňom. Tento balíček obsahuje sonickú kefku s LED svetlom, dennú a nočnú pastu a dve náhradné hlavice. Denná zubná pasta obsahuje 100 % prírodného kokosového oleja, ktorý efektívne zníži množstvo baktérii vo vašich ústach. Taktiež predstavuje vhodnú prevenciu pred tvorbou škvŕn na zubnej sklovine. 

Druhá zubná pasta, nočná, obsahuje aktívne čierne uhlie, vďaka ktorému budú vaše zuby belšie prírodnou cestou. Pokiaľ sa chcete zbaviť nečistôt a povlaku v medzizubnom priestore, sonická zubná kefka s dvomi LED svetlami vám s ich odstránením efektívne pomôže. Jej výhodou sú jemné štetinky, ktoré kmitajú 9800 krát za minútu. Možno vás presvedčí aj to, že LED zubná kefka je 7 krát efektívnejšia ako bežná zubná kefka.

Kompletný bieliaci set Day Night zakúpite už za 34,99 €. Ide o prírodné a šetrné bielenie zubov.

Brilliantcoco - vynikajúca kvalita za skvelú cenu

Bieliaci set od značky Brilliantcoco sme taktiež recenzovali v našom článku, pričom sme boli veľmi spokojní. Výhodou je, že ide o domáci produkt zo Slovenska, takže aj zákaznícka podpora je na naozaj vysokej úrovni. Nemusíte sa teda báť, že sa v prípade problému nikam nedovoláte. V bieliacom sete od Brilliantcoco nájdete kvalitnú zero waste zubnú pastu, ktorá obsahuje kombináciu aktívneho čierneho uhlia a kokosového oleja. Vďaka týmto zložkám budú vaše zuby zdravšie a belšie. 

Ďalej v balení nájdete kokosový olej, vďaka ktorému môžete vykonávať oil pulling metódu. V tomto 100 % prírodnom oleji nájdete aj výťažok mäty. Je potvrdené, že oil pulling čistí zuby a podporuje zdravie ústnej dutiny. 

Okrem vyššie spomenutých produktov sa v sete nachádzajú aj bambusová kefka a čistič jazyka, ktorý je taktiež vyrobený z bambusu. Vďaka jemným štetinkám vám tieto produkty pomáhajú udržiavať vaše zuby a jazyk čisté. Výhodou je aj to, že značka si dáva naozaj záležať na malých detailoch, čoho výsledkom sú kvalitné produkty a veľmi príjemné balenie.

Bieliaci set od Brilliantcoco si môžete zakúpiť za 34,99 €. Jednoznačne najúčinnejší spôsob ako si vybieliť zuby doma.

TeethTox - sada na domáce bielenie zubov

Značka TeethTox prináša na trh naozaj kvalitný produkt na bielenie zubov. Ten vaše zuby chráni a posilňuje ich zdravie. Výhodou je, že bieliaci gél má čisto prírodné zloženie, takže neobsahuje ani peroxid. Vďaka tomu ho môžete užívať až 6 krát za deň. Samotné bielenie je naozaj jednoduché, pričom odporúčaná denná dávka je 2,5 ml.

V balení TeethTox setu nájdete 1x LED svetlo, 2x ústne formy a 3x10ml bieliaceho gélu. Výsledky bielenia vo veľkej miere závisia od vašej stravy a od toho, či pijete kávu, alkoholické nápoje alebo fajčíte. 

Čisté a biele zuby si tak dokážete udržať 2 týždne až 3 mesiace, všetko závisí od vás. Pri používaní produktu je dobré riadiť sa pravidlom 6-7-6-7. To znamená, že výrobky môžete používať raz denne po dobu 6 dní. Potom prichádza 7 dňová prestávka, po ktorej môžete postup zopakovať.

Bieliaci set od značky TeethTox môžete získať už za 32,90 €. Naozaj ide o efektívne bielenie zubov LED svetlom.

Ben & Anna

Príbeh založenia značky Ben & Anna je skutočne zaujímavý. Manželia Ben a Anna žili v Berlíne, no nikdy nevedeli nájsť dezodoranty bez látok ako hliník alebo ftaláty. Tak sa rozhodli založiť si vlastnú značku s vegánskymi produktami, a naozaj sa im darí. 

Medzi ich obľúbené produkty patrí aj zubná pasta White Sensitive, ktorá ponúka naozaj šetrné bielenie zubov. Obsahuje aktívne uhlie, ktoré vašim zubom poskytuje efektívnu ochranu pred kazom. Taktiež sa v zložení nachádza mäta, ktorá poskytuje svieži dych, no nájdeme tam aj rakytník a harmanček, ktoré sa o vaše zuby taktiež postarajú a odstraňujú nežiaduce sfarbenie zubov.

Výhodou tejto pasty je, že obsahuje čisto prírodné zloženie, ktoré je plné vysoko kvalitných ingrediencii. 100 % vegánske zloženie zaručí, že v produkte sa nenachádzajú žiadne parabény, mikroplasty alebo formaldehydy. Okrem toho sa produkty od Ben & Anna môžu pochváliť certifikátmi VEGAN, NATURE a ICADA.

Zubnú pastu na bielenie zubov White Sensitive zakúpite už za 7,39 €. Naše skúsenosti s bielením zubov pomocou White Sensitive dopadli nad naše očakávania. Navyše tá cena je bezkonkurenčná. 

Coslys

Coslys je kvalitná zubná pasta s obsahom mentolu, ktorá vás naozaj osvieži. Vďaka kombinácii éterických olejov z mentolu a mäty priepornej prispieva k lepšej ústnej hygiene a čerstvému dychu. Ako všetky produkty v tomto rebríčku, aj zubná pasta Coslys obsahuje len čisto prírodné zloženie. Nemusíte sa teda obávať žiadnych látok ako fluorid alebo oxid titaničitý.

Mentol a mäta sa postarajú o osviežujúci a stimulačný účinok, ktorý vedie ku skvalitneniu zubnej hygieny. Veľkou výhodou je aj to, že zubná pasta Coslys jednoducho nepení, pričom v ústach vytvára jemnú krémovú emulziu.

Vaše zuby sú vďaka tejto paste naozaj čisté a v ústach máte príjemný pocit čistoty. Okrem toho vám pomôže zbaviť sa zvyškov jedla alebo zubného povlaku.Prírodnú zubnú pastu Coslys môžete získať už od 6,80 €.

My White Secret

Česká spoločnosť My White Secret predáva na trhu veľmi zaujímavé a kvalitné výrobky, vďaka ktorým budú vaše zuby belšie a čistejšie. Medzi ne patria aj bieliace pásky na zuby. Tie obsahujú aktívne uhlie, kokosový olej, chloritan sodný a kyselinu citrónovú. 

Všetko sú to čisto prírodné látky, ktoré zabezpečia vašim zubom čistotu a svieži dych. Bieliace pásky na zuby od My White Secret neobsahujú peroxid, vďaka čomu sú šetrné k vašej zubnej sklovine. 

Množstvo skúseností s týmto domácim bielením zubov už dokázalo, že prípravky s peroxidom môžu spôsobiť pálenie ďasien a trnutie zubov, preto sa im určite vyhnite. Používanie bieliacich pásikov je naozaj jednoduché. V jednom balení nájdete 28 kusov, pričom 14 je určených na horné a 14 na dolné zuby. Oba druhy stačí aplikovať na zuby približne 30 minút každý deň.

Výhodou je, že tieto pásky efektívne šetria zuby a prvé výsledky môžete vidieť už po 14 dňoch.

Bieliace pásky s aktívnym uhlím od My White Secret môžu byť vaše už od 32,60 €.

White Pearl

Sada na bielenie zubov od značky White Pearl je naozaj špeciálna. Ak máte záujem o profesionálne bielenie zubov z pohodlia vášho domova, tento produkt je určený priamo pre vás. Tento bieliaci gél bol vyvinutý americkými dentistami tak, aby vaše zuby vybielil efektívne a zároveň šetrne

Bieliaci gél od White Pearl neobsahuje žiadne častice, ktoré by brúsili zuby, no účinne odfarbuje pigmenty usadené v zubnej sklovine. Gél je určený na užívanie s tvarovateľným nasadzovacím aplikátorom, vďaka ktorému pokryje zuby rovnomerne a efektívne sa dostane aj do medzizubných priestorov.

V zložení nájdete chlorid sodný, ktorý bieli zuby naozaj šetrne, bez nijakého narušenia povrchu. Ďalej tam nájdeme extrakt z harmančeka a Aloe vera, ktoré sa starajú o ďasná a zuby. Treťou účinnou látkou sú fluoridy, vďaka ktorým budete mať silný chrup a zubnú sklovinu

Do aplikátora stačí zahryznúť, naplniť ho bieliacim gélom, nasadiť na zuby a nechať pôsobiť 30 až 60 minút 1 až 3 krát týždenne. V jednom balení nájdete 2 tuby bieliaceho gélu s objemom 65 ml, 4 gumené tvarovateľné aplikátory a 1 dávkovač.

Stomatologický bieliaci systém od značky White Pearl zakúpite už za 38,94 €.

Ako vybrať sadu na bielenie zubov?

Na trhu sa objavuje veľké množstvo produktov, ktoré vám sľubujú biele a čisté zuby. Ktoré z nich sú však tie kvalitné, a naopak, ktoré len podvod? Každý produkt má totiž odlišné zloženie a nemusí byť vhodný pre každého

Na začiatok je dobré vedieť, aký typ zafarbenia majú vaše zuby a v akom stave momentálne sú. Pred každým výberom bieliacej sady je vhodné tento nákup prekonzultovať so zubným lekárom. 

Ak máte mierne povrchové zafarbenie, pomôcť vám môže bieliace pero, v ktorom sa nachádza bieliaci gél. Ak by ste chceli vybieliť všetky zuby a docieliť prirodzene biely odtieň, odporúčame vyberať medzi setmi na bielenie zubov s dvoma násadami a bieliacim gélom.

V prípade, že ste si na svojich zuboch všimli výraznejšie vnútorné zafarbenie, budete musieť navštíviť svojho zubného lekára, ktorý vám predpíše postup na domáce bielenie a pomôže vám s týmto problémom. Bežné sady vám nepomôžu s výraznejším zafarbením, pretože neobsahujú látku karbamid peroxid, ktorý si s týmto typom zafarbenia poradí.

Prečo je potrebné bieliť si zuby?

Biele zuby už na pohľad pôsobia zdravšie a krajšie. V prvom rade je dôležité spomenúť, že žiadne zuby nie sú od prírody úplne biele. Zuby každého človeka majú určitý stupeň zafarbenia, ktorý môžeme vidieť na najtmavšej časti zubu, zubnom krčku. Pamätajte aj na to, že napríklad očné zuby majú vždy najväčší nádych do žlta.

Ďalej je dobré vedieť, že základný odtieň zubov a jeho intenzita sú jednoducho vrodené, takže to nemôžete ovplyvniť. Aj kvôli tomu sa výsledky bielenia zubov líšia od človeka k človeku

Prečo je peroxid zlý?

Citlivosť zubov je pravdepodobne najčastejší vedľajší efekt používania peroxidu vodíka pri bielení zubov. Po ošetrení peroxidom sa vám môže stať, že konzumácia horúcich alebo studených jedál bude pre vás veľmi nepríjemná. Preto je potrebné sa týmto jedlám vyhnúť, najmä ak pociťujete bolesť. 

Stáva sa to preto, lebo peroxid môže spôsobiť značné poškodenie ochrannej skloviny zubov, hlavne ak sa používa príliš často alebo vo vysokých koncentráciách. Medzi závažnejšie vedľajšie účinky bielenia peroxidom vodíka patrí zápal koreňov zubov v ďasnách. Tento problém môže viesť k ďalším problémom, napríklad k infekcii, ktorej liečba môže byť veľmi drahá.

Pre koho nie je bielenie zubov vhodné?

Pokiaľ máte zubný kaz, citlivé zuby alebo ochorenia ako napríklad paradentóza, bielenie zubov pre vás vhodné nebude. Taktiež nie je dobré, ak máte zuby s citlivými krčkami, pretože bielenie môže tento stav len zhoršiť. 

Okrem toho sa neodporúča bieliť si zuby s povrchovými pigmentáciami. Taktiež ak máte alergiu na niektorú látku v zložení, alebo máte menej ako 15 rokov.

Môže mať domáce bielenie zubov vedľajšie účinky?

Aj pri domácom bielení zubov môžu nastať komplikácie v podobe vedľajších účinkov. Šanca je síce minimálna, ale stále tu je. Medzi nežiaduce účinky patrí pálenie ďasien alebo precitlivenosť zubov. Dobrou správou však je, že tieto stavy trvajú len pár dní a potom zmiznú. 

FAQ - často kladené otázky

Ako dlho vydrží výsledok bielenia zubov?

V prvom rade záleží na prirodzenom pigmente zubov, genetike alebo starostlivosti pri hygiene ústnej dutiny. V priemere ale vybielené zuby dokážu vydržať od 12 do 36 mesiacov.

Musím pri bielení zubov zmeniť aj jedálniček?

Či už si vaše zuby bielite doma, alebo u odborníka, 24 hodín po procedúre by ste nemali konzumovať kávu, čaj, alebo červené víno. Tieto nápoje totiž zanechávajú pigmenty na vašich zuboch.

Má bielenie zubov zlý vplyv na zubnú sklovinu?

Nemusíte sa obávať, bielenie zubov nemá žiadny negatívny vplyv na zubnú sklovinu. Práve naopak, množstvo produktov zubnú sklovinu podporu, vďaka čomu bude odolnejšia.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *