Domov » Zdravie a krása » Primulus recenzie a skúsenosti

Primulus: Najlepší doplnok na zvýšenie testosterónu, alebo len nefunkčný suplement? (Recenzia a skúsenosti)

primulus

Muži vo vyššom veku (50+) trápi viacero zdravotných problémov – vyššia váha, horšia kondícia či slabšia erekcia a následkom toho aj chudobnejší intímny život. Okrem úpravy jedálnička a pohybových návykov môže pomôcť práve účinný doplnok výživy.

V tejto recenzii sa pozrieme na produkt Primulus, ktorý má podporiť vašu erekciu a aj viaceré oblasti vášho zdravia. Aké je jeho zloženie, má nejaké výhody a kto by ho mal užívať? Naozaj sa oplatí Primulus vyskúšať? Môže dokonca zvýšiť testosterónDozviete sa nižšie.

Primulus sa umiestnil aj v našom rebríčku najlepších doplnkov na podporu erekcie.

PRIMULUS RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo je to Primulus?

Primulus je výživový doplnok, ktorý v sebe obsahuje čisto prírodné látky. Primárne je určený na zvýšenie libida a udržanie hladiny testosterónu. Za to môže kombinácia dvoch účinných látok – kotvičník zemný a vysoký obsah zinku. Okrem zvýšeného libida vám Primulus môže pomôcť aj zlepšiť spánok

To však nie je všetko. Vďaka kvalitnému zloženiu vám Primulus môže pomôcť so sústredením a podporí váš imunitný systém

Primulus som vyskúšal hlavne kvôli vynikajúcemu zloženiu, ktoré si rozoberieme nižšie. Osobne som ale neočakával že mi zvýši testosterón a tak sa aj stalo. Naopak som ale zaznamenal mnoho skvelých účinkov Primulusu.

Zloženie, ktoré vás osloví

Práve vďaka jednotlivým zložkám a ich kombinácii je Primulus tak účinný a efektívny. Nižšie vám predstavíme každú zložku a dozviete sa, aké zdravotné výhody vám ponúka.

Zinok - 15,4 mg

Zinok je základná živina, ktorá sa nachádza v rôznych rastlinných a živočíšnych potravinách a v rôznych doplnkoch stravy. 

V skutočnosti je zinok druhým najrozšírenejším stopovým minerálom v tele a je prítomný v každej bunke. 

Zaujímavosťou je, že je potrebný pre činnosť viac ako 300 enzýmov, ktoré pomáhajú pri metabolizme, trávení, činnosti nervov, a mnohých ďalších procesoch. Jedna dávka Primulusu obsahuje 15,4mg zinku, ktorý je zastúpený vo forme citrónanu zinočnatého.

Senovka grécka - 350,6 mg

Senovka grécka je silná liečivá rastlina, ktorá pochádza z Indie a severnej Afriky. Semená, listy a ďalšie časti rastliny sa používajú v doplnkoch stravy, práškoch, tonikách a čajoch. Taktiež sú obľúbenými prísadami pri varení, napríklad v indickej kuchyni. 

Niekoľko štúdií ukázalo, že užívanie doplnkov stravy zo senovky gréckej môže zvýšiť hladinu testosterónu a príznaky súvisiace s nízkym libidom. Protodioscín je druh saponínu v senovke gréckej, ktorý môže byť obzvlášť účinný pri zvyšovaní hladiny testosterónu.

Kotvičník zemný - 300 mg

Ide o malú listnatú rastlinu, ktorá je známa aj pod názvami ako Tribulus terrestris, gokšura, kaltrop či kozia hlava. V tradičnej čínskej medicíne sa používa na liečbu očných problémov, opuchov, žalúdočných ťažkostí a sexuálnych dysfunkcií.

Okrem zvýšenia libida vám môže pomôcť aj pri znížení krvného tlaku a cholesterolu a pri znižovaní hladiny glukózy u ľudí s cukrovkou.

Horčík - 245 mg

Horčík je minerál, ktorý je zodpovedný za reguláciu mnohých procesov v našom tele – syntéza bielkovín, funkcia svalov i nervov, regulácia krvného tlaku či kontrola hladiny glukózy v tele. Horčík sťažuje väzbu testosterónu na bielkoviny a umožňuje, aby ho zostalo viac v krvnom obehu. Vďaka tomu sa váš sexuálny apetít zvýši. 

Vitamín D3

Vitamín D3 sa rozpúšťa v tukoch a v našom tele zohráva mnoho dôležitých úloh. Jednou z jeho hlavných úloh je pomáhať udržiavať zdravie kostí. Mimo to je dôležitý aj pri produkcii testosterónu. Niekoľko štúdií naznačuje silné prepojenie medzi hladinou vitamínu D a hladinou testosterónu

Napríklad štúdia z roku 2011 zistila, že suplementácia vitamínom D môže zvýšiť hladinu testosterónu u mužov s nadváhou. Taktiež existujú dôkazy, že muži, ktorí trpia erektilnou dysfunkciou, majú nedostatok vitamínu D. Zvýšenie hladiny vitamínu D by podľa výskumu mohlo pomôcť zlepšiť hladinu testosterónu, čo vedie k lepšiemu sexuálnemu zdraviu.

Vitamín C - 100 mg

Vitamín C je esenciálny vitamín, čo znamená, že naše telo si ho nedokáže vyrobiť samo. Napriek tomu hrá v našom organizme dôležitú úlohu a je spojený s pôsobivými zdravotnými účinkami. Konzumácia aspoň 500 mg vitamínu C denne môže znížiť riziko srdcových ochorení. Okrem toho znižuje krvný tlak ako u zdravých jedincov, tak aj u osôb s vysokým krvným tlakom.

Hoci vitamín C pomáha nášmu imunitnému systému viacerými spôsobmi, všetky sa týkajú prevencie chorôb, nie liečby. Kyselina askorbová nielenže pomáha podnietiť telo, aby vytváralo viac bielych krviniek, ale pomáha im aj efektívnejšie pracovať.

Selén - 5,5 mikrogramov

Selén je minerál, ktorý sa nachádza v pôde, vode a v niektorých potravinách vrátane mäsa, morských plodov, obilnín a orechov. Štúdie ukázali, že selén môže byť naozaj dôležitý pre zdravie mužov. Napríklad sa ukázalo, že môže podporuje zdravie prostaty

Tento minerál tiež môže zvýšiť hladinu testosterónu u mužov s nízkou hladinou hormónov. Okrem toho podporuje reprodukčné zdravie, ochraňuje telo pred poškodením voľnými radikálmi a oxidačným stresom alebo zlepšuje kognitívne funkcie.

Biotín - 60 mikrogramov

Biotín, tiež známy ako vitamín B7 alebo H, je dôležitým vitamínom, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri zdraví pokožky, vlasov a nechtov. Jeho hlavnou úlohou je podieľať sa na metabolizme tukov, sacharidov a aminokyselín, a tiež pomáha pri tvorbe glukózy.

Biotín má tiež pozitívny vplyv na zdravie vlasov, pretože zvyšuje ich elasticitu a pevnosť, a tým znižuje riziko vypadávania vlasov. Okrem toho podporuje zdravie nechtov a pokožky, zvyšuje ich pevnosť a zlepšuje ich vzhľad.

Extrakt z čierneho korenia - 10 mg

Čierne korenie je jedno z najčastejšie používaných korenín na celom svete. Medzi jeho výhody patrí to, že má vysoký obsah antioxidantu piperín, ktorý môže pomôcť zabrániť poškodeniu buniek voľnými radikálmi. Mnohé laboratórne štúdie naznačujú, že táto látka môže účinne bojovať proti zápalom. 

Vitamín B6 - 2 mg

Vitamín B6 je významným vitamínom v našom tele, ktorý pomáha regulovať metabolizmus a podporuje dobré zdravie mozgu. Jeho hlavnou úlohou je pomáhať pri syntéze neurotransmiterov, ktoré sú kľúčové pre riadenie nálady a správne fungovanie nervového systému. Taktiež zohráva kľúčovú úlohu pri tvorbe hemoglobínu, ktorý je zodpovedný za prenos kyslíka v tele.

Nedostatok vitamínu B6 môže mať vplyv na naše zdravie. Zahrňuje to symptómy ako úzkosť, depresiu, bolesti hlavy, únava a nevoľnosť. Dlhodobý nedostatok vitamínu B6 môže spôsobiť zdravotné komplikácie, ako napríklad anémia, kŕče, zvýšené riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a ďalšie zdravotné problémy.

Aká je odporúčaná dávka a ako produkt užívať?

Výživový doplnok Primulus sa odporúča užívať 2x denne, ideálne ráno a večer. Tabletky sú pomerne malé, vďaka čomu ich môžete jednoducho zapiť s dostatočným množstvom vody. Následkom toho sa uvoľnia v organizme všetky prospešné látky, ktoré sú obsiahnuté v zložení.

Primulus a moje skúsenosti

Moje skúsenosti s doplnkom Primulus sú pozitívne a účinky sa dostavili, nemôžete to brať ako všeliek a očakávať od tohto produktu zázraky. Tak ako to je pri všetkých prírodných tabletkách na zlepšenie libida. 

Každopádne som vďaka Primulusu zaznamenal zvýšenie dobrej nálady, zlepšila sa mi kvalita spánku a nezaznamenal som žiadne výkyvy nálad ani akné. 

Netreba zabudnúť na to, že Primulus a ostatné doplnky stravy na zvýšenie testosterónu nefungujú rýchlo v zmysle že zjete jednu tabletku a o pár hodín sa výsledky dostavia. Je potrebné ho užívať dlhodobo. Môže dokonca pomôcť aj pri hormonálnych výkyvoch, ale toto sa prejavu len u ľudí nad 35 rokov. Preto ak máte pod 30 – 35 rokov, tento produkt vám bude zbytočný. Ste plný testosterónu a toto ani nemusíte riešiť.

Pre koho je Primulus vhodný?

Tento multivitamín na podporu mužského zdravia je vhodný pre tých, ktorí trpia nízkou hladinou testosterónu alebo zníženým libidom. Primulus je taktiež vhodný pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny apetít, energiu či vitalitu. Dôležité je poznamenať, že výživový doplnok je vhodný pre mužov od 30 rokov

Úbytok testosterónu zvyšujúcim sa vekom je úplne prirodzený a nikto z nás sa tomu nevyhne. Odborne sa tomuto javu hovorí andropauza a väčšinou sa u mužov začína po tridsiatke. 

Na prvý pohľad sa to môže zdať ako zanedbateľný fakt, avšak testosterón ovplyvňuje zdravie a vitalitu muža vo všetkých smeroch. Ovplyvňuje aj zlú náladu, stratu svalovej hmoty, udržiava viac tuku v oblasti brucha, zníženie libida a problémy s erekciou. Toto všetko sa deje pri zníženom testosterónu. Dokonca ako fakt môžem prezradiť aj to, že v USA je bežné, že sa chlapom po 40. tke predpisuje u lekárov testosterón v injekčnej forme, aby mohli mať stále takú istú chuť a radosť do života ako aj predtým. U nás toto však nie je legálne.

Zaujímavosťou je fakt, že dnešná generácia mužov má až o 1/4 menej testosterónu, než muži v 80. rokoch minulého storočia. Týmto konečne zodpovedáme na otázku, pre koho je Primulus primárne určený. Pre všetkých mužov ideálne nad 30 rokov, ktorým sa postupne znižuje hladina testosterónu. 

Obsahuje všetky dôležité látky (horčík, zinok, vitamín D, selén, …), ale predsa len si stále priplácate za produkt vytvorený primárne na zvýšenie testosterónu.

Prečo je testosterón dôležitý?

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý má dôležitú úlohu v tele oboch pohlaví. Pre mužov zvyšuje hladinu svalovej hmoty, sily a vytrvalosti. Tiež podporuje tvorbu spermií, reguluje sexuálnu funkciu a prispieva k tvorbe kostnej hmoty.

U žien tiež testosterón pomáha udržiavať svalovú hmotu a zvyšuje libido. Zohráva tiež úlohu pri tvorbe estrogénu, ktorý je kľúčovým hormónom pre reprodukčný systém žien.

Okrem toho testosterón pomáha udržiavať zdravú hladinu glukózy v krvi, reguluje hmotnosť a má vplyv aj na náladu a duševné zdravie. Výrazné poklesy hladiny testosterónu môžu mať negatívny vplyv na zdravie

Testosterón je mužský hormón produkovaný hlavne v semeníkoch. Jeho funkcie a účinky môžeme rozdeliť do nasledujúcich bodov:

  • Zvyšuje hladinu svalovej hmoty, sily a vytrvalosti u mužov
  • Podporuje tvorbu spermií a reguluje sexuálnu funkciu u mužov
  • Zvyšuje libido u mužov a žien
  • Pomáha udržiavať zdravú hladinu glukózy v krvi a reguluje hmotnosť
  • Má vplyv na náladu a duševné zdravie
  • Zohráva úlohu pri tvorbe estrogénu u žien
  • Prispieva k tvorbe kostnej hmoty u mužov a žien

Okrem toho výrazné poklesy hladiny testosterónu môžu mať negatívny vplyv na zdravie, ako napríklad oslabenie kostí, zvýšené riziko srdcových ochorení alebo depresie.

Primulus cena a kde ho môžete kúpiť

Jedno balenie doplnku výživy na podporu erekcie Primulus môžete získať už za 23 € a výhodou je, že má aj vysoký počet kapslí – 60. Primulus si môžete zakúpiť na oficiálnom webe výrobcu, pričom dodanie je úplne zadarmo.

Podobné doplnky na trhu

Zerex

Zerex patrí spolu s Primulusom medzi top produkty na podporu erekcie a zvýšenie libida. Jedno balenie Zerex Klasik môžete získať už za 28,99 €, pričom v ňom nájdete 12 kapsúl.

Proerecta

Doplnok výživy na podporu erekcie Proerecta vám ponúka na výber z troch druhov – Klasik, Shot a Long. V jednom balení sa nachádza 12 tabliet, pričom cena sa pohybuje od 22 €.

Často kladené otázky

Primulus funguje najmä vďaka svojmu kvalitnému a čisto prírodnému zloženiu. Ide o výbornú kombináciu látok, ktoré vám pomôžu na ceste za lepšou a kvalitnejšou erekciou. 

Každý človek je iný, takže každý pocíti účinky za odlišný časový úsek. Vo všeobecnosti sa však prvé účinky dostavia približne po prvom mesiaci užívania.

Vďaka prírodnému zloženiu vám žiadne vedľajšie účinky nehrozia. Pokiaľ však užívate lieky na zníženie tlaku, užívanie Primulusu by ste mali prekonzultovať so svojim lekárom.

Môj názor na doplnok Primulus

Primulus je zaujímavý doplnok výživy, ktorý si pochvaľujú viacerí muži. Za veľké plus určite označujeme skvelé zloženie z prírodných látok a vitamínov. Taktiež aj dávkovanie a užívanie je jednoduché a nerobí žiadne problémy. Primulus okrem toho, že podporí vašu erekciu, pôsobí pozitívne aj na váš imunitný systém a ďalšie zdravotné stránky. A práve to môže byť jeho nedostatkom. 

Napriek tomu, že ide o kvalitný výrobok, pokiaľ hľadáte produkt, ktorý podporuje čisto erekciu, nájdete lepšie u konkurencie. Ak však chcete komplexný balíček, ktorý okrem erekcie podporí aj vaše celkové zdravie, Primulus vás nesklame. Môžem povedať, že som s Primulusom úplne spokojný a rozhodne tento doplnok môžem odporučiť. 

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *