Domov » Zdravie a krása » Powerlogy Power Coffee: Ide o naozaj kvalitné kávy? (skúsenosti a recenzia)

Powerlogy káva Power Coffee: Patria právom do skupiny kvalitných káv? [úprimná recenzia a skúsenosť]

powerlogy káva power coffee

Ani vy si neviete predstaviť začať svoj deň bez voňavej šálky dobrej kávy, ktorá vás postaví na nohy? U mňa jednoducho ranná káva nesmie chýbať.

Na trhu je nespočetné množstvo značiek a druhov káv, ktoré sú konzumentom ponúkané. Stačí zájsť do supermarketu a vybrať si.

Kvalitná zrnková káva v regáloch obchodov je ale v dnešnej dobe skôr raritou. A medzi takéto rarity nepochybne patrí práve Power Coffee od slovenskej firmy Powerlogy.

V tejto recenzii sa pozriem na všetky druhy organických káv Powerlogy, ktoré sú dostupné na trhu.

Powerlogy Organic Coffee, Powerlogy Organic Coffee Strong a Powerlogy Woman Coffee. Čo majú spoločné a čím sa naopak od seba líšia tieto kávy od Powerlogy

Kľúčové informácie

icon Powerlogy Power Coffee je kvalitná káva s 100% BIO certifikáciou, ktorá je pražená na Slovensku.
icon Káva sa vyznačuje pomalým a šetrným pražením, čo eliminuje prepraženie kávových zŕn.
icon Powerlogy ponúka rôzne druhy organických káv, vrátane Powerlogy Organic Coffee, Powerlogy Organic Coffee Strong a Powerlogy Woman Coffee.
icon Powerlogy káva je pestovaná bez použitia pesticídov a chemikálií, čo zaručuje jej výnimočnú kvalitu.
icon Káva prechádza detailnými laboratórnymi testami na kontrolu ochratoxínov a aflatoxínov, čo znižuje riziko prítomnosti škodlivých látok.

POWERLOGY KÁVA POWER COFFEE RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Čo všetko by ste mali vedieť o Power Coffee

Powerlogy bio káva je vysoko kvalitná zrnková káva, ktorej zrnká sú pestované výlučne bez použitia pesticídov a chemikálií.
 
Môžeme tak hovoriť o 100% BIO kvalite a teda o skutočne výnimočnej káve, ktorú nenájdeme kdekoľvek. Predstavte si, že každé zrnko, ktoré nameliete, prešlo detailným laboratórnym testom na kontrolu ochratoxínov a aflatoxínov.
 
Plesní a podobných škodlivých látok, ktoré sa môžu v kávových zrnách nachádzať a na ľudský organizmus pôsobia toxicky, sa pri Power Coffee naozaj nemusíme obávať.
 
Všetky druhy Powerlogy kávy sú pražené na Slovensku. Ide o pomalé a šetrné praženie, pri ktorom sa eliminuje prepraženie kávových zŕn.
 
Tento, už na prvý pohľad dokonalý proces, môžem len potvrdiť. Skutočne sa mi nikdy nestalo, že by som v balení Power Coffee našla čo i len jedno prepražené či inak poškodené zrnko kávy.
 
Usudzujem tak aj z faktu, že odkedy pijem výlučne kávu Powerlogy, ani jediný raz som nezaregistrovala pocit podráždeného žalúdka či iné negatívne vplyvy na môj organizmus.
 
Ranná káva je odvtedy pre mňa ešte obľúbenejšia časť dňa ako kedykoľvek predtým.

Zloženie a príprava Power Coffee

Powerlogy Organic Coffee

Powerlogy Organic Coffee je zmes 100% BIO arabiky pochádzajúcej z Peru, Kolumbie a Etiópie.

Vyznačuje sa sladšou, intenzívnou chuťou. Neobsahuje žiadne alergény. Táto kvalitná zrnková káva je pražená na Slovensku. Ide o pomalé a šetrné praženie v dĺžke 21 minút, čím sa docieli vyvážená chuť bez kyslosti.

Odporúča sa na prípravu kávy pomocou klasického pákového kávovaru či Moka kávovaru (koťogo).

Powerlogy Organic Coffee Strong

Powerlogy Organic Coffee Strong je zmes 50% BIO robusty z Indie a 50% BIO arabiky z Etiópie a Peru.

Hlavný rozdiel v chuti medzi Powerlogy Organic Coffee a Powerlogy Organic Coffee Strong je v silnejšej intenzite a výraznej dochuti práve vo verzii Strong kávy.

Inak podobne ako klasická Organic Power Coffee, neobsahuje žiadne alergény a je pražená na Slovensku na stupeň medium. Opäť ide o pomalé a šetrné praženie v rovnakej dĺžke.

Táto organická káva si určite nájde svoje miesto medzi milovníkmi klasického espressa pripraveného pomocou automatického kávovaru, Moka kávovaru či pomocou French pressu. V prípade French Pressu nezabudnite na maximálny čas extrakcie v dĺžke 3 minút.

Powerlogy Woman Coffee - Káva určená pre ženy

Powerlogy Woman Coffee je výnimočná bio káva. Hovoríme totiž o selektívnom ručnom zbere, ktorý je prvým dôležitým faktorom vplyvu na kvalitu kávy.

Zrnká tejto kávy pochádzajú od lokálnej farmárky Eloir Nogueira de Souza z Brazílie, štátu Norte Pioneiro. Ide o 100% arabiku.

Rovnako neobsahuje žiadne alergény a je pražená na Slovensku. Dominuje sladkastou chuťou s tónmi karamelu.

Asi aj preto si táto kvalitná zrnková ranná káva vyslúžila názov odvodený od nášho nežnejšieho pohlavia. Rozdiel je v dĺžke praženia, ktorá je o niečo kratšia ako v predošlých druhoch Power Coffee.

V tomto prípade ide o 18 minút na stupeň Omni roast. Odporúča sa na prípravu filtrovanej kávy, AeroPressu, zalievania či Moka.

Pre maximálne využitie potenciálu Power Coffee odporúčam mlieť si kávové zrnká vždy tesne pred prípravou kávy. Určite nie je dobrý nápad investovať do kvalitnej zrnkovej kávy, namlieť si ju vopred a takto odstatú ju používať niekoľko dní za sebou. Jej obrovský potenciál a maximálny pôžitok z chuti by sa stratil ako šibnutím čarovného prútika.

Pre koho je organická káva Power Coffee určená?

Keby bolo na mne, odporučila by som Power Coffee úplne každému, kto pije kávu na dennej báze a ranná káva je pre neho priam posvätným rituálom.

V konečnom dôsledku však táto kvalitná zrnková káva dokáže byť ocenená najmä ľuďmi, ktorí majú pozitívny vzťah k zdravej životospráve ako takej.

Taktiež nesmiem opomenúť vyznávačov organickej kávy s plnou a nezameniteľnou chuťou, športovcov či biohackerov. Práve poslední spomenutí poznajú Power Coffee najmä v spojení s kvalitným ghee maslom a MCT olejom. Ide o tzv. bulletproof kávu, ktorá pomáha pri zvýšení nielen fyzického výkonu, ale aj výkonu nášho mozgu.

Recenzie a skúsenosti zákazníkov

Osobne pijem Power Coffee už nejaký ten piatok a v mojom okolí som sa s negatívnou recenziou zatiaľ nestretla, práve naopak.

Rozhodla som sa pozrieť si aj názory iných ľudí a výsledky sú jednoznačné. Jedna pozitívna recenzia za druhou.

Podobné výrobky na trhu

Zlatezrnko.sk

Skvelý eshop so širokou ponukou káv rôzneho druhu, kde si určite prídete na svoje. Dokonca si môžete vybrať ako darček personalizovanú kávu.

Gourmet kava

Taktiež veľmi podobný a kvalitný eshop v kávou, kde si rozhodne vyberiete. Dokonca zákaznícka podpora je veľmi ústretová a pomôže aj s výberom.

Často kladené otázky

V čom je Power Coffee iná ako bežné, komerčné, alebo talianske kávy?

Powerlogy bio káva je kvalitná zrnková káva a radí sa do sveta výberovej kávy, ktorá reprezentuje iba 10 – 15 % trhu s kávou. V Powerlogy vyberajú do ich zmesí len kávu, ktorá získa viac ako 80 bodov zo 100 pri degustáciách a naceňovaní odborníkmi – someliérmi v pestovateľských krajinách po sezónnych zberoch. Aj keď výnimka potvrdzuje pravidlo, väčšina bežne konzumovaných káv patrí do množiny priemerných komerčných káv a nájdeme v nich viacero nedostatkov.

Aká je ideálna denná dávka kávy?

Denná dávka Powerlogy kávy je pre každého individuálna. Výrobcovia odporúčajú 1 až 4 kávy denne, avšak záleží od toho, či pôjde o menej kofeínové espresso alebo silnú zalievanú kávu.

Môžu Power Coffee piť ľudia, ktorí majú histamínovú intoleranciu a kofeín nemôžu?

Powerlogy káva kofeín obsahuje. Keďže pri histamínovej intolerancii reaguje každý na rôzne druhy potravín individuálne, výrobca na túto otázku nevie jednoznačne odpovedať.

Čo ak mi organická káva Powerlogy nebude chutiť?

Powerlogy garantuje 100% návratnosť peňazí. Podobnú skúsenosť však majú len v 1% prípadov, takže zlej investície sa vôbec nemusíte obávať.

Power Coffee - záverečné zhodnotenie

Power Coffee považujem bezpochyby za jednu z najlepších káv aké som doteraz ochutnala. Okrem iného, práve Powerlogy Organic Espresso je káva, pri ktorej som sa naučila piť tento obľúbený čierny nápoj bez cukru a mlieka. A to je myslím si fakt, ktorý hovorí za všetko. Je pravda, že cena za 250g je vyššia ako pri iných druhoch káv, môžeme sa ale spoľahnúť na tú najlepšiu kvalitu a nezameniteľnú chuť. 

Z môjho pohľadu si táto organická káva zaslúži pozornosť každého, kto uprednostňuje kvalitu pred kvantitou a rád si svoju šálku kávy naplno vychutnáva. Môžem jednoznačne zhodnotiť, že kávy od Powerlogy dopadli v recenzii veľmi dobre.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *