Domov » Testy a recenzie » Oslo Skin Lab kolagén recenzia

Oslo Skin Lab - Najlepší kolagén na našom trhu? Recenzia a skúsenosti

oslo skin lab kolagen the solution

Kolagén je jednou z najdôležitejších bielkovín v našom tele, ktorá sa stará o zdravie a vzhľad našej pleti, vlasov a nechtov. S pribúdajúcim vekom však naše telo produkuje menej a menej kolagénu, čo vedie k vzniku vrások, štiepeniu nechtov a iným problémom. 

Na trhu je mnoho doplnkov stravy obsahujúcich kolagén, ale jeden produkt sa v poslednej dobe výrazne vyníma – kolagén od značky Oslo Skin Lab. Tento článok vám ponúka podrobnú recenziu a skúsenosti s týmto produktom.

V skratke - to najdôležitejšie

  • Čistý hovädzí kolagén
  • Jednoduché dávkovanie – 1 vrecúško denne
  • Skvelá cena cez podporný program
  • Pomáha pri redukcii vrások, elasticite pokožky
  • U mňa nastali viditeľné účinky už po 6 týždni pravidelného užívania

KOLAGÉN OSLO SKIN LAB RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

O značke Oslo Skin Lab

Oslo Skin Lab je pomerne mladá značka, ktorá bola založená v roku 2017 Cecilie Nordstorm a zameriava na výrobu nielen kolagénových prípravkov, ktoré sú distribuované po celej Európe. Prvým produktom bol kolagén, ktorý rozoberám v recenzii – the Solution. 

Filozofiou značky je, že krása začína zvnútra a preto sa snažia vytvárať produkty, ktoré sú čisto prírodné a dodávajú telu potrebné vitamíny a minerály. Určite musím podotknúť, že všetky produkty vrátane kolagénu Oslo Skin Lab prešli dôkladným testovaním a taktiež spĺňajú kvalitatívne, ekologické a udržateľné normy. 

Čo je vlastne kolagén a prečo je dôležitý?

Je hlavnou zložkou spojivových tkanív, ktoré tvoria rôzne časti tela, vrátane šliach, väzov, kože a svalov. Kolagén má mnoho dôležitých funkcií, vrátane poskytovania štruktúry našej koži a posilnenia našich kostí.

Existuje 28 typov kolagénu, ale najčastejšie sa stretávame s týmito štyrmi:

  • Typ I: najbežnejší typ, nachádza sa vo všetkých spojivových tkanivách
  • Typ II: nachádza sa v kĺboch a medzistavcových platničkách (t.j. vankúšoch, ktoré slúžia ako tlmiče nárazov pre vašu chrbticu)
  • Typ III: hlavná zložka retikulárnych vlákien, ktoré sa nachádzajú v našej koži a krvných cievach
  • Typ IV: zložka našich obličiek, vnútorného ucha a šošovky oka

V posledných rokoch sa stali populárnymi doplnky stravy obsahujúce kolagén. Väčšina z nich je hydrolyzovaná, čo znamená, že kolagén bol rozložený na menšie časti, aby sa ľahšie vstrebával. Tieto doplnky sú hlavne vo forme prášku, ale sú dostupné aj v kapsulách.

Zloženie Oslo Skin Lab kolagénu

Oslo Skin Lab kolagén je v podobe neochuteného prášku, ktorý obsahuje iba jednu ingredienciu – 100% hydrolyzovaný kolagén I. typu, ktorý neobsahuje žiadne iné zložky.

Tento kolagén je živočíšneho pôvodu, konkrétne hovädzieho. Produkt je balený v jednotlivých sáčkoch – každý z nich obsahuje 2 500 mg čistého hovädzieho kolagénu, čo umožňuje jednoduché dávkovanie a prenášanie. Kolagén je bez lepku, GMO, syntetických látok, sacharidov a iných prídavných látok, takže je bezpečný aj pre osoby s intoleranciou na lepok.

Účinky kolagénu od Oslo Skin Lab

Moje prvé výsledky som pocítila už po 6 týždni od užívania (výrobca deklaruje maximálne 8 týždňov, ak chcete dosiahnuť prvé viditeľné výsledky). Pomáha najmä k vyššej pružnosti pokožky, vyhladzuje vrásky, podporuje kĺby a pohybový aparát a v neposlednom rade pomáha v bojí s celulitídou.

Ide o naozaj kvalitný a účinný kolagén, ktorý potvrdzuje aj fakt, že vyhral v roku 2021 súťaž Cosmopolitan Beauty Awards, v kategórii najlepších výživových doplnkov. 

Výhody užívania kolagénu

Užívanie kolagénu môže mať rôzne zdravotné výhody, od zmiernenia bolesti kĺbov po zlepšenie zdravia kože. Tu sú tri hlavné výhody užívania kolagénu podložené vedeckými dôkazmi:

Zlepšenie zdravia kože

Kolagén je hlavnou zložkou našej kože. Má úlohu v posilnení kože, ako aj v elasticite a hydratácii. S vekom naše telo produkuje menej kolagénu, čo vedie k suchej pokožke a tvorbe vrások. Avšak niekoľko štúdií ukázalo, že doplnky kolagénu môžu zlepšiť elasticitu kože, hydratáciu a znížiť prejavy starnutia (zdroj)

Zmiernenie bolesti kĺbov

Niekoľko štúdií ukázalo, že užívanie kolagénu môže zmierniť bolesti kĺbov. Jedna štúdia ukázala, že športovci, ktorí užívali 10 gramov kolagénu denne po dobu 24 týždňov, mali výrazne menšie bolesti kĺbov pri pohybe a v pokoji.

Prevencia strát kostnej hmoty

Kosti sú výrazne tvorené kolagénom, ktorý im dodáva štruktúru a pevnosť. S vekom môže dôjsť k poklesu produkcie kolagénu, čo môže viesť k strate kostnej hmoty a vzniku ochorení ako osteoporóza. Niekoľko štúdií ukázalo, že užívanie kolagénu môže inhibovať stratu kostnej hmoty a zvýšiť hustotu kostí.

Moje skúsenosti s Oslo skin Lab

Mala som možnosť vyskúšať produkt The Solution™ od značky Oslo Skin Lab. Tento neochutený kolagénový prášok ma zaujal svojim zložením, ktoré obsahuje iba jednu ingredienciu – hydrolyzovaný kolagén typu I. Tento kolagén je živočíšneho pôvodu, konkrétne hovädzieho, čo z neho robí čistý a bezpečný prípravok.

Užívala som ho každý deň, pričom som ho pridávala len do 250 ml vody, ale môžete ho pridať do rôznych nápojov a jedál. Vďaka tomu, že je bez chuti a vône, som ho mohla jednoducho pridať do akéhokoľvek jedla alebo nápoja, a to kedykoľvek v priebehu dňa. Ak si ho pridávate do vody, stačí zamiešať a počkať niekoľko sekúnd, kým sa prášok celkom rozpustí. Každé vrecúško The Solution™ obsahuje 2,5 g čistého kolagénu, čo je optimálna denná dávka na dosiahnutie najlepších účinkov.

Po dlhodobom užívaní kolagénu som zaznamenala viditeľné výsledky. Moja pokožka sa stala celkovo pevnejšou a pružnejšou. Vrásky boli menej viditeľné a celková textúra pokožky sa výrazne zlepšila. Okrem toho som zaznamenala aj redukciu celulitídy a prevenciu známok starnutia.

Tento produkt mi pomohol zlepšiť kvalitu mojej pokožky a som s ním veľmi spokojná. Plánujem ho užívať aj naďalej a teším sa na ďalšie pozitívne výsledky.

Dávkovanie

Kolagén od Oslo Skin Lab som užívala tak, ako je uvedené na balení – to znamená len jeden sáčok denne. Je to aj odporúčaná denná dávka kolagénu, tak pokiaľ vás netrápia zjavné problémy, určite dávku neprekračujte.

Obsah vrecka som zmiešala s 2 dcl čistej vody – neočakávajte však sladkú chuť, skôr išlo o neutrálnu príchuť, ktorá mi ale vôbec neprekážala. Môžete si ho zmiešať aj do iných nápojov – napríklad do džúsu, pretože samotný kolagén je úplne bez chuti. 

Veľmi jednoducho a rýchlo sa rozpúšťa – nezostanú žiadne hrudky, takže vám bude stačiť len lyžica na zamiešanie.

Skúsenosti iných užívateľov

Mnohí užívatelia hlásia pozitívne skúsenosti s používaním Oslo Skin Lab kolagénu. Uvádzajú, že po niekoľkých týždňoch používania si všimli zlepšenie v pružnosti svojej pokožky a silnejších vlasov a nechtov. Niektorí užívatelia však uviedli, že zažili tráviace problémy, najmä pri prvom použití produktu.

Oslo Skin Lab členstvo

Ako dlhodobá užívateľka produktov Oslo Skin Lab, som veľmi rada, že som sa rozhodla pre členstvo. Toto členstvo mi prinieslo mnoho výhod, ktoré mi uľahčili cestu za krásnou a zdravou pokožkou.

V prvom rade, členstvo mi umožnilo pravidelné dodávanie kolagénu The Solution™ priamo k mojim dverám. Toto mi ušetrilo čas, ktorý by som inak strávila nakupovaním, a zároveň mi pomohlo nezabudnúť na moje denné dávky kolagénu.

Ďalšou výhodou členstva je zvýhodnená cena. Ako členka som mala nárok na 30% zľavu na všetky zásielky, čo mi umožnilo ušetriť značnú sumu peňazí. Navyše, prvú zásielku som dostala so zľavou až 50%!

Členstvo mi tiež prinieslo pohodlie bezplatného poštovného a 14-dňovej splatnosti faktúry. A najlepšie na tom všetkom je, že členstvo je bez záväzkov. Môžem ho kedykoľvek zastaviť alebo úplne zrušiť, bez akýchkoľvek komplikácií.

Vďaka členstvu som mala aj prístup k vedeckým štúdiám, ktoré potvrdzujú účinnosť produktov Oslo Skin Lab. Tieto štúdie mi dali ešte väčšiu dôveru v produkty, ktoré používam.

Celkovo, členstvo v Oslo Skin Lab mi prinieslo mnoho výhod a uľahčilo mi cestu za krásnou a zdravou pokožkou. Určite by som ho odporučila každej žene, ktorá chce investovať do svojej pleti a dosiahnuť viditeľné výsledky.

Ak máte záujem o členstvo, môžete sa o ňom dozvedieť viac tu.

Koľko stojí Oslo Skin Lab kolagén

Na oficiálnej stránke Oslo Skin Lab kolagén máte možnosť vybrať si medzi jednorazovým nákupom alebo výhodným predplatným. Ak sa rozhodnete pre jednorazový nákup, cena je bez špeciálnych zliav a približne 50 eur. Takéto balenie vám postačí na jeden mesiac.

Pre tých, ktorí si chcú dopriať kolagén dlhodobo, je predplatné ideálnym riešením. S predplatným získate až 30% zľavu z pôvodnej ceny, čo je približne úspora 15 eur na balení. A to nie je všetko! Na vaše prvé balenie dostanete dokonca 50% zľavu. Predplatné neobsahuje žiadne skryté podmienky a môžete ho kedykoľvek zrušiť. Je teda možné vybrať si kolagén na obdobie troch mesiacov, pol roka alebo akýkoľvek čas, ktorý vyhovuje práve vám. Voľba je na vás.

Podobné doplnky na trhu

Kolagendrink

Jeden z najpredávanejších kolagénov na našom trhu. Možnosť z viacero variantov. Pozrite si podrobnú recenziu na kolagendrink.

Inca Collagen

Čistý prírodný kolagén, ktorý dostanete spoločne s vitamínom C. Kompletná recenzia na Inca Collagen.

Často kladené otázky

Oslo Skin Lab kolagén je prémiový produkt, ktorý je navrhnutý tak, aby podporoval zdravie pokožky, vlasov a nechtov.

Niektorí užívatelia môžu zaznamenať nežiaduce účinky, ako sú tráviace problémy, najmä pri prvom použití produktu.

Oslo Skin Lab kolagén je dostupný na rôznych online platformách a v niektorých maloobchodných predajniach.

Oslo Skin Lab kolagén môže byť pre niektorých užívateľov drahý, ale mnohí užívatelia tvrdia, že výsledky stoja za investíciu.

Kolagén od Oslo Skin Lab - zhrnutie

Po dlhodobom užívaní kolagénu The Solution od Oslo Skin Lab môžem povedať, že som nadmieru spokojná. Tento produkt mi pomohol zlepšiť stav mojej pokožky a priniesol mi viditeľné výsledky. Moja pleť je teraz pevnejšia, pružnejšia a vrásky sú menej viditeľné. Pozitívne účinky Oslo Skin Lab kolagénu potvrdzujú vedecké výskumy, ale aj početné recenzie od spokojných zákazníkov.

Čo sa týka užívania, kolagén je veľmi jednoduchý na použitie. Vďaka tomu, že je balený v jednotlivých sáčkoch, som ho mohla vziať so sebou kamkoľvek. Prášok som mohla zmiešať s akýmkoľvek nápojom alebo jedlom, čo mi umožnilo prispôsobiť si jeho konzumáciu podľa mojich potrieb a preferencií.

Celkovo, kolagén Oslo Skin Lab je produkt, ktorý by som odporučila každej žene, ktorá chce investovať do svojej pleti a dosiahnuť viditeľné výsledky. V mojej recenzii dopadol veľmi dobre.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *