Domov » Zdravie a krása » Najúčinnejší detox

Najúčinnejší detox tela 2024! Stačí dodržať toto a výsledky sú zaručené!

Tieto najlepšie prípravky na detox odporúčame:

Víťaz testu

blendea supergreens
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Niekedy sa zdá, že zima nemá konca kraja. Dlhé večery, ktoré trávime predovšetkým v pohodlí domova nás nútia, častejšie ako inokedy, pozrieť sa do chladničky a čo to si odtiaľ aj uchmatnúť. 

Nie je na tom nič zlé, ale potom je zrazu po zime a nám stále ostali pocity preplnenia, únava a istá lenivosť a bezmocnosť ako sa opäť “naštartovať” no a nedajbože aj nejaké tie kilá navyše. Práve s tým nám vie pomôcť aj detox tela. Aký je ten najúčinnejší detox? Má to zmysel? Všetko potrebné sa dozviete v tomto článku.

NAJÚČINNEJŠÍ DETOX - OBSAH ČLÁNKU

Kľúčové informácie

icon Detox tela slúži ako komplexná očista, predovšetkým od nahromadených toxínov.
icon Detox tela prináša rad priaznivých účinkov ako je viacej energie, lepšia imunita a odolnosť organizmu, krajšie vlasy a pleť.
icon Môže pomôcť pri chudnutí, ale nie je to zaručené.
icon Na detox tela sa používajú rôzne metódy a bylinky, ako napríklad rakytník, kurkuma, aloe vera, chlorella, spirulina, zelený jačmeň.
icon Existujú rôzne produkty na detox tela, vrátane čajov, jednotlivých superpotravín alebo zmesi viacerých superpotravín.

Čo je to detox tela a prečo je dobrý

Vezmime si to celé od začiatku, detox tela nie je dnes ničím novým už Kleopatra mala som stravovacie zvyky, ktoré zahŕňali niekoľkodňové pôstne obdobia, počas ktorých konzumovala výluhy zo špecifických druhov rastlín. 

Detox tela alebo teda detoxikácia organizmu slúži najmä ako jeho komplexná očista, predovšetkým od nahromadených toxínov, ktoré naše telo postupne poškodzujú. Telo sa toxínov zbavuje postupne počas celého roka a to najmä za pomoci pečene, obličiek a čriev, prečo je teda dobré robiť takúto očistu aj cielene? 

Jednoducho preto, že naše telo sa samovoľne nedokáže zbaviť všetkých toxínov, ktoré sa následne usádzajú a poškodzujú aj spomínané orgány a navyše dnes žijeme rýchlym životom v dobe plnej stresu, nedostatku spánku a nekvalitných potravín a kozmetiky aj s nálepkou “bio” či “prírodné”

Detox potraviny

Aj keď možno nepatríte medzi fajčiarov, milovníkov nadmerného pitia kávy či nebodaj pitia alkoholu, napriek tomu je detox tela vhodný aj pre vás. Detox tela so sebou prináša rad priaznivých účinkov ako je viacej energie, lepšia imunita a odolnosť organizmu, krajšie vlasy a pleť, zbavuje telo prebytočnej vody a známe sú aj jeho účinky spojené s naštartovaním metabolizmu čo súvisí aj s úpravou váhy a chudnutím

Po detoxe ľudia najčastejšie siahajú na jar a tak dnes poznáme pojem tzv. jarný detox, nie je to však pravidlom, či sa rozhodnete pre jar leto jeseň alebo samotnú zimu je to na vás. Jar je však veľmi vhodným obdobím na detoxikáciu a to hlavne z dôvodu, že sme po zime väčšinou prejedení a potrebujeme opäť nájsť stratenú energiu a rovnováhu, okrem toho jar je na detox výborná aj preto, že sú k dispozícii priamo v záhrade rôzne druhy bylín, ktoré na takúto očistu slúžia.

Detox a chudnutie - funguje?

Mnohí si miestami spájajú či zamieňajú detox s diétou, čo však nie je správne a v prípade, že počas detoxu neschudnú považujú ho za nesprávny. Detox tela má však predovšetkým slúžiť ako očista od škodlivín, no je pravdou, že okrem toho zbavuje telo prebytočnej vody a štartuje aj metabolizmus čo k úbytku váhy napomáha, avšak detox nerovná sa rovno tomu, že aj zaručene schudnete. 

Je možné, že vaše telo momentálne nezadržiava nadbytočnú vodu a váš metabolizmus funguje relatívne ako má, preto počas detoxu či po ňom nemusíte zaručene aj schudnúť, no to určite neznamená, že ste urobili niečo nesprávne či detox tela nefungoval!

Detox sa rozhodne pred dietou odporúča, očistí a pripraví vaše telo, čím je chudnutie počas diéty jednoduchšie. Dnes dokonca existujú produkty či balíčky produktov podporujúce chudnutie a vaše telo zároveň aj detoxikujú, ide tak o veľmi účinné zhadzovanie prebytočných kíl bez rizika “jojo efektu”.

Pitie nápoja vhodného na deotx

Neexperimentujte - riaďte sa overenými postupmi

Rôznych zaručených metód a rád na najúčinnejší detox organizmu či rýchly detox organizmu je dnes plný internet, treba však dať pozor kedy sa naozaj organizmus prečisťuje a zbavuje škodlivých toxínov a kedy naopak už hazardujeme s vlastným zdravím. 

Na detox tela sa používajú rôzne metódy a bylinky, pričom najčastejšie ide o rakytník, kurkumu, aloe vera, chlorella, spirulina, zelený jačmeň či výluhy rôznych rastlín (napríklad žihľava lekárska, repík lekársky a iné). Okrem toho sa odporúča počas detoxu piť veľa vody, obmedziť soľ a cukor a zvýšiť príjem vlákniny, výborným doplnkom je aj sauna či bylinný kúpeľ alebo kúpeľ s morskou soľou (avšak určite nie tie rôzne prifarbené “morské” soli, dostupné v drogérii, stavte skôr na čistú prírodnú morskú soľ).

Veľmi známy je aj pestrec (či ostropestrec) mariánsky, ktorý pôsobí blahodárne najmä na našu pečeň. Ako som už spomínala práve pečeň je jedným z ústredných orgánov pri detoxe tela! Ja osobne však odporúčam pestrec užívať po detoxe na regeneráciu pečene a rozhodne dlhodobo, niekoľko mesiacov.

Nápoje na detox

V prípade, že nemáte naozaj overený spôsob detoxikácie, radšej neexperimentujte. To, čo sa dočítate na rôznych fórach nemusí byť vždy pravdivé. Stretla som sa dokonca s názormi, že pri detoxe býva človeku nevoľno, točí sa mu hlava alebo ho hlava bolí, okrem nej aj žalúdok a podobne. Áno je možné, že ak je telo zanesené môžu sa dostaviť aj takéto účinky, tie ale nie sú pravidlom a niekedy môžu byť signálom úplne niečoho iného, napríklad toho, že ste sa miesto detoxu priotrávili experimentom a to vás môže vyjsť celkom draho. Ja sama som vyskúšala skôr dostupné, vopred pripravené produkty na detox tela

Zaručený účinný detox

Na detox tela je dnes dostupných niekoľko variant produktov. Ide napríklad o jeden čistý produkt s danou superpotravinou alebo produkt, ktorý obsahuje zmes niekoľkých superpotravín, no a napokon sú tu aj čaje, ktoré obsahujú sušené rastliny s detoxikačným účinkom. Čo si zvolíte je úplne na vás, každému predsa vyhovuje niečo iné.

Produkty obsahujúce superpotravinu s detoxikačným účinkom:

5/5

Výživový doplnok pre kvalitný detox tela s jasným pôvodom bez farbív a prísad!

4.5/5

Šťava bez výraznej arómy či chute, naštartuje organizmus tým správnym smerom!

5/5

 V prémiovej bio kvalite, detoxikuje telo a vaša imunita bude nepriestrelná.

4.5/5

Kvalitný produkt pre kvalitné zdravie a vitalitu so silným detoxikačným účinkom.

Produkty obsahujúce zmes viacerých superpotravín s detoxikačným účinkom:

5/5

Prírodná očista vďaka jedinečnej zmesi niekoľkých účinných látok.

4.5/5

Unikátne spojenie detoxu a zároveň chudnutia v jednom nápoji, ktorý si pripravíte kdekoľvek a kedykoľvek.

5/5

Najlepšie z najlepšieho, chuť, energia, vitalita jednoducho detox s štvoricou superpotravín.

4.5/5

Silný detox tela a zároveň prevencia pred onkologickým ochorením v jednom produkte.

Čaje so silným detoxikačným účinkom:

5/5

Silný detox tela vo forme šálky čaju, samozrejme bez prídavkov a sladidiel. Pozrite si kompletnú recenziu na Tummytox.

4.5/5

100% prírodné zloženie pre 100% kvalitný detox prinášajúci vitalitu a energiu. Produkty Slimjoy sme testovali tu.

5/5

Kvalitný sypaný čaj avšak v pyramídovom vrecúšku, dokonale prečistí celé telo.

4.5/5

Na záver spomínaný pestrec, ktorý odporúčam konzumovať aj dlhodobejšie, blahodárne zotaví a prečistí pečeň.

FAQ - často kladené otázky

Detox je proces, ktorý pomáha organizmu odstrániť toxíny a škodlivé látky z tela.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete detoxikovať svoje telo. Môžete napríklad piť veľa čistej vody, jesť zdravé potraviny, ako sú ovocie a zelenina, a vyhnúť sa škodlivým látkam, ako sú alkohol, fajčenie a príliš veľa kávy.

Detoxikácia môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie a vitalitu, pomôcť vám zbaviť sa nadbytočných kilogramov a pomôcť vám cítiť sa lepšie. Môže tiež pomôcť zlepšiť váš tráviaci systém a znížiť riziko vzniku rôznych ochorení.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *