Domov » Testy a recenzie » Najlepšie matrace 2024! Test, recenzie + ako vybrať!

Najlepšie matrace 2024! - Vďaka nim zaspíte raz-dva! Recenzie, test a porovnanie

Tieto najlepšie matrace odporúčame:

Víťaz testu

MATRAC IMEMORY S PLUS 8V1
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Správny a kvalitný matrac je veľmi dôležitou súčasťou nášho každodenného života. Pokiaľ chcete mať kvalitný život, musíte mať aj kvalitný matrac. Ten totiž ovplyvňuje spánok, ktorý má veľký vplyv na všetko, čo v živote robíte a ako sa počas dňa cítite. 

V tomto článku vám preto prinášame rebríček tých najlepších matracov, aké na našom trhu nájdete. Dozviete sa o materiáloch, ktorými disponujú a o viacerých výhodách, ktoré vás určite presvedčia. Ako vybrať matrac? Aké matrace sú tie najlepšie? Všetko sa dozviete v našom prehľadnom teste matracov. Poďme na to!

Najlepšie matrace na základe testu

Najlepšie matrace na trhu

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

iMemory S Plus 8v1

Matrac Libra Fresh 3.0

Dream Inspiration

Partnerský matrac Duo Plus Visco

Palau Clinic

3-zónový matrac Dormeo Bamboo

Visco Kokos Clinic

NAJLEPŠIE MATRACE RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie matrace v našom teste - recenzie a skúsenosti

Matrac iMemory S Plus 8v1 pochádza z dielne spoločnosti Dormeo, ktorá sa snaží svojim zákazníkom dodať v každom produkte tú najvyššiu kvalitu. Matracae Dormeo sme už testovali tu. Na tomto matraci sa dobre vyspí naozaj každý bez ohľadu na výšku, telesnú váhu či polohu, v ktorej spáva. Matrac disponuje ôsmimi kombináciami tvrdosti, pričom je priam ideálny pre páry. Za nás najlepší matrac na chrbticu.

Bezpochyby ide o najlepší matrac v pomere ceny a kvality, vďaka čomu sa umiestnil na prvom mieste v našom teste najlepších matracov. Penové pružiny matracu disponujú vysokokvalitnou penou Ecocell® – tieto produkty sú vyrobené z kombinácie recyklovaných a obnoviteľných vlákien. Oproti tradičným matracom má iMemory S Plus 8v1 až 8x vyššiu priedušnosť. To všetko kvôli špeciálnej technológii Octaspring® aerospace, ktorá znižuje teplotu v posteli o 3 °C.

Výhodou je aj to, že vrchný poťah matracu od firmy Dormeo disponuje unikátnym povrchovým ošetrením CleanEffect®, ktoré ho chráni pred roztočmi, baktériami a rôznymi mikróbmi.

Matrac od spoločnosti Dormeo iMemory S Plus 8v1 si môžete zakúpiť v zľave už za 367,99 €.

Matrac Libra Fresh 3.0

Kvalitný matrac Libra Fresh 3.0 disponuje špeciálnym poťahom, na ktorom sa nachádzajú výťažky z Aloe Vera. Vďaka tomu sa mikro kapsule aktivujú dotykom, pričom slúžia ako antioxidant a na našu pokožku majú blahodárne účinky – pomáhajú hojiť ekzém, vrásky alebo malé ranky. Okrem toho vám matrac Libra Fresh 3.0 poskytuje termoreguláciu. To znamená, že odvádza preč nadbytočné teplo a v posteli sa udrží príjemná teplota. To zvýši váš komfort počas spánku na maximum. 

Pri matraci si môžete vybrať viacero úrovní tuhosti, takže je vhodný pre partnerov. Ide o ideálny výber, pokiaľ sa v noci nepokojne prehadzujete a neviete si vybrať správnu polohu. Nájdete na ňom aj špeciálnu penu Extra Soft, ktorá vám zabezpečí maximálny pocit mäkkosti a plnohodnotný komfort. 

Príjemný matrac Libra Fresh 3.0 môžete mať už od 854. Kvôli vyššie uvedeným vlastnostiam mu patrí 2.miesto v rebríčku najlepších matracov v našej recenzii.

Dream Inspiration

Matrac Dream Inspiration od spoločnosti Dormeo vznikol vďaka 20-ročným skúsenostiam s výrobou kvalitných matracov. Vrchná časť matracu pozostáva z troch typov pamäťovej peny, ktorá ponúka maximálny komfort a účinné uvoľnenie svalov a kĺbov. Výhodou je, že rôzne stupne mäkkosti rozložia vašu hmotnosť rovnomerne – tým bude zaistený pohodlný a ničím nerušený spánok.

V jadre matraca sa nachádzajú 2 penové vrstvy novej generácie Ecocell®, ktoré zaisťujú vysokú priedušnosť a prispôsobiteľnosť vášmu telu. Pri objednávke bude matrac Dream Inspiration zrolovaný a vákuovo zabalený. To zjednoduší jeho prepravu, pričom sa počas prevozu k vám nezašpiní.

Dormeo matrac Dream Inspiration môžete dostať so zľavou 15 % už za 365,49 €

Partnerský matrac Duo Plus Visco

Duo Plus Visco je matrac, ktorý ocenia najmä páry. Poskytuje štyri úrovne tuhosti – mäkká, stredná, tuhšia a veľmi tvrdá úroveň. Vďaka tomu si môže každý vybrať, čo mu počas spánku vyhovuje. Výhodou tak je, že si môžete tuhosť zmeniť kedykoľvek podľa toho, ako sa vám spí. 

Na poťahu nájdete 2 cm pamäťovej peny ViscoMind®, ktorá spôsobí to, že sa dokonale prispôsobí vášmu telu. Pamäťová pena navyše napomáha lepšiemu prekrveniu svalov, takže už viac nemusíte ráno vstávať so stuhnutým telom. V jadre matraca sa nachádza 8 cm studenej peny, ktorá spôsobuje vysokú priedušnosť a efektívne odvádzanie tepla. Vďaka tomu vám matrac dlhšie vydrží a zachová si svoj tvar.

Partnerský matrac Duo Plus Visco môžete kúpiť už od 384 €. Najlepší matrac v tejto kategórii.

Tento kvalitný matrac je vhodný pre všetkých, ktorí majú radi tuhší komfort počas spánku a majú problémy s chrbticou. Jeho výhodou je, že si môžete zvoliť mäkkú alebo tvrdú stranu matraca. Stredná vrstva je vyrobená z pružnej peny Flexifoam®, ktorá má vysoké elastické vlastnosti, takže sa prispôsobí krivkám vášho tela. Matrac Palau Clinic disponuje aj 7-zónovou masážnou 3D profiláciou, ktorá uľaví svalom a prekrvuje pokožku.

Na matraci nájdete poťah Thermo, ktorá poskytuje termoregulačné vlastnosti, pričom je vybavený klimatizačnou vrstvou z dutého vlákna. Dobrou správou je, že vďaka dvojdielnej konštrukcii ho môžete kedykoľvek sňať a dať vyprať na teplotu 60 °C. Matrac Palau Clinic je vhodný na rošty lamelové, latkové či mechanicky i elektricky polohovateľné.

Obojstranný matrac Palau Clinic kúpite už za 449 €.

3-zónový matrac Dormeo Bamboo

Kvalitný matrac Dormeo Bamboo ponúka 3 zóny pohodlia, ktoré poskytnú vašej chrbtici plnohodnotný oddych. Tento matrac ponúka to najlepšie z kombinácie nových technológií a tradičných materiálov. Jedným z nich je aj bambus, ktorý je jemnejší ako hodváb, čo z neho robí jeden z najpohodlnejších materiálov na svete. Výhodou je aj to, že bambusová tkanina má prierezové vlákna, ktoré pomáhajú udržať teplo v chladnejších dňoch.

Dormeo Bamboo má na povrchu ošetrenie CleanEffect®, ktoré vás chráni pred baktériami, roztočmi a dokáže pomôcť pri alergiách. V jadre sa nachádza 16 cm pena Ecocell®, ktorá sa prispôsobí telu, vďaka čomu vám poskytne maximálny komfort. Matrac Dormeo Bamboo je súčasťou kolekcie, v ktorej nájdete vankúše, prikrývku, vrchný matrac, uteráky a posteľnú bielizeň. 

3-zónový matrac Dormeo Bamboo môže byť váš už za 479 €.

Matrac Visco Kokos Clinicsedem rôznych zón, vďaka ktorým má výborné ortopedické vlastnosti. Má dve strany, ktoré môžete striedať podľa toho, na akú tuhosť sa práve cítite. Pamäťová strana pomôže priniesť úľavu napätým svalom, zvýši priedušnosť a účinne a efektívne prekrvuje pokožku. Strana Classic vám zas ponúka väčšiu tuhosť. 

Poťah matraca Visco Kokos Clinic je priedušný, pričom má prešívanú klimatizačnú vrstvu dutého vlákna, vďaka čomu ho môžete pokojne prať aj na 95 °C. Ide o vysoko hygienický matrac, ktorý si zachová dlhú životnosť a čistotu. Výhodou je aj to, že je vhodný pre alergikov a uložiť ho môžete na lamelový i latkový rošt. 

7-zónový matrac Visco Kokos Clinic si môžete zakúpiť už za 239 €.

Prečo je kvalitný matrac dôležitý?

Pýtali ste sa niekedy sami seba, prečo je vlastne matrac dôležitý a prečo na ňom vôbec záleží? Nižšie vám to podrobnejšie vysvetlíme.

V prvom rade vám kvalitný matrac pomôže lepšie sa vyspať, čo je nevyhnutné pre fyzické i duševné zdravie. Pohodlný matrac môže znížiť bolesť vášho tela, minimalizovať poruchy spôsobené pohybom počas noci a zabrániť prebúdzaniu sa so stuhnutosťou a bolesťou. 

Navyše pomáha zlepšiť vaše celkové zdravie. Správny spánok je totiž veľmi dôležitý pre funkciu imunitného systému, kognitívnu výkonnosť a fyzickú pohodu. Taktiež pomáha regulovať hormóny, ktoré ovplyvňujú metabolizmus, chuť do jedla a hladinu energie počas dňa. 

Dobrý matrac je jednoducho investíciou do vašej budúcnosti – najmä zdravia a pohody. Môže vám vydržať mnoho rokov a poskytovať stálu oporu a pohodlie počas celej doby jeho životnosti. Tiež môže pomôcť znížiť stres tým, že poskytuje pohodlné a uvoľňujúce prostredie na spanie. Keď ste menej vystresovaní, je pravdepodobnejšie, že zaspíte rýchlejšie a aj spánok samotný bude dlhší a kvalitnejší.

Silna menstruacia

Ako správne vybrať matrac

Pri výbere správneho matraca je potrebné sa zamyslieť, v akej polohe najčastejšie spíte. Napríklad ľudia, ktorí spia na boku, zvyčajne upredňostňujú mäkší matrac, ktorý dokáže tlmiť ich tlakové body. Na druhej strane ľudia, ktorí spia na chrbte a na bruchu, často potrebujú tvrdší matrac, ktorý dokáže podoprieť ich chrbticu a zabráni tak bolestiam chrbta.

Ďalej je vhodné rozhodnúť sa, koľko peňazí ste ochotní do matracu investovať. Predtým, ako začnete nakupovať, rozhodnite sa o svojom rozpočte, aby ste sa vyhli nadmerným výdavkom. Vyberať môžete aj podľa materiálu, ktorým matrac disponuje – pamäťová pena, latex, vnútorné pružiny alebo hybridné materiály. Preskúmajte jednotlivé materiály a zistite, ktorý z nich vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Určite odporúčame prečítať si recenzie od zákazníkov na konkrétne matrace, ktoré sa vám zapáčili. Vďaka nim si môžete utvoriť lepší obraz o tom, či je matrac vhodný aj pre vás. Taktiež môžete hľadať certifikáty ako CertiPUR-US alebo OEKO-TEX Standard 100. Tie zaručujú, že materiály matraca spĺňajú prísne normy bezpečnosti a šetrnosti k životnému prostrediu.

Môžete si prečítať všetky odporúčania sveta, no ak si konkrétny matrac nevyskúšate, nikdy nebudete presne vedieť, ako sa na ňom sedí či leží. Pred kúpou si teda určite matrac vyskúšajte a pokojne si naň ľahnite aspoň na 15 minút, aby ste zistili, aká je jeho opora, úroveň pohodlia a najmä to, ako sa na ňom cítite.

Tipy na lepší spánok

Pokiaľ máte problémy so spánkom, ako bonus prinášame viacero tipov, ktoré vám pomôžu v dlhodobom horizonte výrazne zlepšiť váš spánkový režim. V prvom rade sa snažte chodiť spať a vstávať každý deň v rovnakom čase, a to aj počas víkendov. Pomôže vám to regulovať cyklus spánku a bdenia – inak nazývaný aj cirkadiánny rytmus. 

Pred samotným spánkom by ste si mali vytvoriť relaxačný režim, ktorý vám pomôže uvoľniť sa a navodiť telo do pokojového režimu. Môže to zahŕňať teplý kúpeľ, cvičenie relaxačných techník alebo čítanie knihy. Taktiež by ste si mali vytvoriť príjemné prostredie na spánok. Uistite sa, že vaša spálňa je tmavá, tichá, chladná a že váš matrac a vankúše sú dostatočne pohodlné.

Čas strávený pri obrazovke s modrým svetlom je taktiež veľmi dôležitý. Modré svetlo vyžarované elektronickými zariadeniami, ako sú smartfóny a tablety, môže narušiť spánok. Snažte sa večer obmedziť čas strávený pri modrom svetle alebo používajte okuliare blokujúce modré svetlo, aby ste znížili jeho vplyv na spánok. Okrem toho sa pred spaním vyhýbajte stimulujúcim činnostiam ako je práca, cvičenie alebo sledovanie dramatických filmov či seriálov. To všetko môže sťažovať vaše zaspávanie. Určite vám na zlepšenie spánku môžu dopomôcť aj kvalitné a prírodné tabletky na spanie alebo čoraz populárny CBD olej. Ak neviete čo to je CBD olej – viac v našom článku.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *