Domov » Zdravie a krása » Najlepšie kĺbové výživy na trhu 2024! Dajte si pozor pri výbere! (recenzie)

Najlepšie kĺbové výživy na trhu 2024! Ktoré naozaj fungujú? (recenzie)

3 najlepšie kĺbové výživy na trhu

Víťaz testu

alavis triple blend
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Novinka na trhu

4.5/5

Čím je človek starší, tým je flexibilita kĺbov slabšia. Samozrejme, všetko to záleží aj od životného štýlu. Vo všeobecnosti však platí, že s pribúdajúcim vekom sa kĺby čoraz častejšie opotrebúvajú. Aby ste mali túto časť tela neustále posilnenú, prinášame vám tipy, na tie najlepšie kĺbové výživy.

Najsilnejšia kĺbová výživa je tá, ktorá prináša množstvo priaznivých účinkov na kĺby. To zistíte na základe zloženia a obsahu aktívnych látok. Vybrať si ten správny produkt tak vôbec nie je jednoduché. Práve preto sme si pre vás pripravili recenzie a skúsenosti jednotlivých výživových doplnkov.

Je totiž pochopiteľné, že na prvý pohľad neviete odhadnúť, ktorá je najlepšia kĺbová výživa. Niektoré produkty môžu stáť desiatky eur, no neobsahujú až tak účinné látky. Z toho dôvodu nebudú ani vlastnosti danej výživy na kĺby tak efektívne. Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám výber najlepších kĺbových výživ na trhu, ktoré sme si mali možnosť aj odskúšať.

NAJLEPŠIE KĹBOVÉ VÝŽIVY RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Kľúčové informácie

icon Kĺbová výživa je dôležitá pre udržanie flexibility a pevnosti kĺbov, najmä u starších ľudí a športovcov.
icon Pri výbere kĺbovej výživy je potrebné venovať pozornosť zloženiu produktu, najmä obsahu účinných látok ako sú MSM, hydrolizovaný kolagén, chondroitín sulfát a glukosamín sulfát.
icon Kĺbová výživa môže mať priaznivý vplyv aj na stav pokožky, vlasov a nechtov.
icon Pred začatím užívania kĺbovej výživy je vhodné poradiť sa s lekárom alebo odborníkom.

Najlepšie výživové doplnky na kĺby na základe testu

Najlepšie kĺbové výživy na trhu recenzie

Alavis Triple Blend

Najsilnejšia kĺbová výživa na trhu je aj v podobe produktu s názvom Alavis Triple Blend. Sami sme si ho odskúšali a môžeme potvrdiť jeho blahodarne účinky. Kompletný test Alavisu tu.

Prispieva k správnej funkcii kostí a chrupaviek, pričom podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu. Veľkým benefitom je aj zloženie, ktoré sa nachádza v produkte Alavis Triple Blend. 

Ide o látky, ako napríklad MSM, chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a morský kolagén. Ten pochádza priamo z rají a rýb, vďaka čomu je vysoko efektívny. Ak vás zaujíma dávkovanie, odporúča sa užiť polovicu odmerky denne. Tú je potrebné rozmiešať v približne 200 ml vody. Cena sa pohybuje v okolí 40 €.

Kolagendrink - Flexirep

Najsilnejšia kĺbová výživa je na základe našich skúseností práve produkt KolagenDrink – Flexirep. Účinky potvrdili, že táto najlepšia kĺbová výživa na trhu zmierňuje bolesť a opuchy kĺbov. 

Zistilo sa však aj mnoho ďalších benefitov. Je totiž dokázané, že KolagenDrink slúži aj ako prevencia reumatoidnej artritídy a zároveň môže zmierňovať príznaky osteoporózy, čiže rednutia kostí

KolagenDrink tak dokáže zlepšiť stav kĺbov, ale aj kostí. Vďaka pravidelnému užívaniu sa tak môžete vyhnúť problémom s kĺbmi, v dôsledku čoho sa zníži riziko vzniku aj mnohých iných ochorení.

Kloubus

Za najlepší kolagén na kĺby sa považuje aj Kloubus. Tento produkt má sviežu grepovú chuť, pričom je navrhnutý podľa tých najväčších odborníkov v tejto oblasti. Kloubus sme už testovali tu.

Kloubus slúži aj ako kĺbová výživa pre bežcov. Užívať ho tak môžu aj športovci z rôznych smerov. Obsahuje totiž zložky, ako napríklad hydrolyzovaný kolagén, chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a vitamín C. 

Vďaka týmto účinným látkam sú vlastnosti tohto produktu mimoriadne efektívne. Dávkovanie produktu Kloubus je skutočne jednoduché a ľahko zapamätateľné. Denne vám totiž postačí rozmiešať jedno vrecko v 250 ml pitnej vody. Následne nápoj zamiešajte a vypite. Cena tohto produktu sa pohybuje okolo 30 €, čo je v dnešnej dobe skutočne dostupná kĺbová výživa.

Marine Collagen - Bionutrian

Marine Collagen (kompletná recenzia) je prvotriedny Švajčiarsky kolagén. Recenzie poukázali na to, že za vysoko kvalitný produkt sa považuje aj Marine Collagen. Obsahuje totiž bioaktívne látky, bez prímesi, lepku alebo laktózy.

 Obohatený je aj o vitamín C, vďaka ktorému napomáha aj pri redukcii vrások. Zároveň zlepšuje stav kĺbov, kostí a chrupiek. Marine Collagen môžete užívať aj v kombinácii s pitnou vodou, ovocným džúsom, mliekom alebo kávou. 

Po premiešaní nápoj nechajte chvíľu odstáť a následne si môžete užiť jeho jedinečnú chuť. Denné odporúčané dávkovanie je 5 mg, čo zodpovedá jednej odmerke. Obsah dôkladne rozmiešajte približne v 200 ml pitnej vody. Marine Collagen vyniká aj cenou. Tá je v tomto prípade vo výške približne 44 €. Dokonca ho nájdete aj v našom porovnaní najlepších kolagénov.

Ultra Joint Flex

Kĺbová výživa pre bežcov môže byť aj v podobe produktu Ultra joint flex. Tento doplnok výživy obsahuje vysoko účinné látky, ako napríklad glukosamín, chondroitín a kurkumu

Kombinácia týchto látok môže zaručiť zlepšenie stavu vyčerpanej chrupavky, podporí regeneráciu kĺbov a ich pružnosť. Ultra joint flex obsahuje aj látku s názvom bowselia. Práve táto zložka má za úlohu zmierňovať zápaly, ktoré vznikli v okolí kĺbov. 

Ultra joint flex je aj výborná kĺbová výživa aj pre seniorov rôzneho veku. Ak chcete dosiahnuť skutočne efektívne výsledky, odporúča sa dodržiavať dávkovanie. v prípade tejto kĺbovej výživy sú to tri kapsule denne. Tie je potrebné užiť pred jedlom. Cena tohto produktu je približne 14 €.

Flextor

Kĺbová výživa Flextor vyniká v mnohých smeroch. Obsahuje totiž až 7 účinných látok, ktoré prinášajú veľké množstvo zdravotných benefitov

Flextor je skvelým riešením na podporu kĺbov, chrupaviek a kostí. Ide o prémiovú starostlivosť o kĺby, vďaka čomu si tento produkt určite zamilujete. Táto kĺbová výživa sa užíva veľmi jednoducho, čo je ďalším veľkým benefitom. 

Dávkovanie spočíva v podobe užitia dvoch až troch tabliet denne. Užívajte najlepšie s jedlom alebo po jedle, pričom je dôležité dostatočné zapitie vodou. U detí sa dávkovanie líši. Cena kĺbovej výživy Flextor je taktiež veľmi lákavá. Záleží od počtu tabliet, no vo väčšine prípadov máte tento doplnok možnosť kúpiť do 20 €.

Colafit

Medzi najlepšie kĺbové výživy sa v súčasnosti zaraďuje aj čistý kryštalický kolagén Colafit. Ide o mäkké kocky, ktoré obsahujú až 99,9 % čistého kolagénu.

Veľkým benefitom je jednoduché užívanie a vysoká účinnosť. Pri pravidelnom užívaní tak pocítite na sebe a svojom zdravotnom stave isté zmeny. Vaše kĺby sa môžu vyznačovať vyššou flexibilitou a pružnosťou

Colafit slúži aj ako prevencia rôznych ochorení, ktoré sú spojené práve s kĺbmi a kosťami. Táto kĺbová výživa pôsobí aj proti zápalom, ktoré v značnej miere znižuje. Čo sa týka dávkovanie, odporúča sa užiť jednu kocku denne. Tú je potrebné skonzumovať aspoň 10 minút pred jedlom. Colafit vyniká aj cenou, ktorá je v tomto prípade 36,70 €.

Ako si vybrať tú najlepšiu kĺbovú výživu?

Neviete si poradiť s výberom tej najlepšej kĺbovej výživy? V tom prípade ste tu správne! Keď si budete vyberať kĺbovú výživu, dôležitý je obsah zložiek. U každého výživového doplnku môže byť totiž iný, v dôsledku čoho sa budú líšiť aj jednotlivé účinky. Vo všeobecnosti však platí, že najlepšia kĺbová výživa by mala obsahovať látky, ako je MSM, hydrolizovaný kolagén, chondroitín sulfát a glukosamín sulfát

Tieto zložky sa totiž považujú za najviac účinné. V niektorých prípadoch platí, že čím menej látok daný produkt obsahuje, tým je to lepšie. Samozrejme, všetko záleží aj od výrobcu, ktorého si zvolíte. Okrem iného, výborným riešením sú aj doplnky výživy, ktoré sú obohatené o vitamín C, morský kolagén, poprípade iné minerály.

alavis triple blend na stole - klbova vyziva

Obsah účinných látok

Ako sme si už vyššie spomenuli, najskôr by ste sa mali zamerať na obsah účinných látok. V nasledujúcich riadkoch si ich dopodrobna opíšeme.

Kolagén

Základom všetkého je kolagén, ktorý tvorí najväčšiu časť kĺbových výživ. Vo všeobecnosti platí, že kolagén je bielkovina a tvorí veľkú časť kože. Je veľmi dôležitým faktorom pre stavbu tkanív, ako napríklad väzív, chrupaviek a kostí. Akú úlohu má kolagén v tele? Spojivovým tkanivám dodáva pevnosť, pružnosť a flexibilitu.

Chondroitín sulfát

Pri väčšine kĺbových výživ sme si spomenuli aj chondroitín sulfát. Táto zložka zmierňuje zápaly v tele, vďaka čomu môže zabrániť aj ochoreniam, ako napríklad reumatoidná artritída alebo osteoartritída. Nástup týchto účinkov sa však vo všeobecnosti prejaví až po dlhšej dobe, preto je kĺbové výživy potrebné užívať pravidelne a dlhodobo.

Glukosamín sulfát

Možno by ste neverili, no glukosamín tiež patrí medzi látky, ktoré sa v tele vyskytujú prirodzene. Jeho funkciou je najmä podpora chrupavky a jej budovanie. Slúži ako akási stavebná zložka chrupavky, pričom napomáha pri bolestiach a zápaloch kĺbov. Účinky zväčša nastupujú až po troch mesiacoch od začiatku užívania.

MSM

Pri mnohých produktoch sme si spomenuli látku s názvom MSM. Ide o metylsulfonylmetán, ktorý má silné antioxidačné účinky. Pôsobí aj protizápalovo, pričom kĺbom dodáva všetky potrebné látky. Zúčastňuje sa mnohých fyziologických procesov v tele, vďaka čomu sa pridáva do veľkého množstva doplnkov výživy.

Ďalšie látky

V neposlednom rade je potrebné povedať, že každá výživa pre kĺby obsahuje iné zložky, pričom sa menia aj účinky. Mnohé prípravky totiž môžu obsahovať aj vitamín D a C, poprípade magnézium. Mali by ste si však vyberať také doplnky výživy pre kĺby, ktoré neobsahujú žiadne chemické farbivá a iné aditíva.

Kloubus-na-klby

Pre koho je prípravok určený?

Po zložení by ste sa mali následne zamerať na to, pre koho je najsilnejšia kĺbová výživa určená. Vo väčšine prípadov tieto produkty užívajú seniori. Práve tí majú častokrát už opotrebované kĺby, ktorým treba dodať pružnosť a flexibilitu. Seniori totiž pociťujú veľmi často bolesti kĺbov, poprípade im opúchajú a zapaľujú sa. Preto im je potrebné dodať účinné látky v podobe výživových doplnkov. 

Kĺbová výživa pre seniorov je tým správnym riešením na obnovenie funkcií kĺbov a chrupaviek. Je totiž pochopiteľné, že s pribúdajúcim vekom prirodzene produkcia kolagénu klesá. Práve preto je potrebné jeho dodanie vo forme kĺbovej výživy. U seniorov to však rozhodne nekončí. 

Existuje totiž aj kĺbová výživa pre bežcov a športovcov. Týmto ľuďom sa kĺby taktiež opotrebúvajú vplyvom záťaže. Aby sa ich výkon nejakým spôsobom neznížil, potrebné je dodanie živín do kĺbov, kostí a chrupaviek. Kĺbové výživy sú vhodné aj pre ľudí po úrazoch, počas rekonvalescencie, poprípade ako prirodzená prevencia.

Aké sú ďalšie výhody výživy pre kĺby?

Ako sme si už spomínali vyššie, kolagén sa v tele vyskytuje prirodzene. Jeho produkcia však s pribúdajúci vekom klesá. Hovorí sa, že po 25. roku je prirodzená produkcia o polovicu nižšia. Ak by kolagén nebol do tela dodaný v podobe výživových doplnkov, mohlo by dôjsť ku vzniku rôznych ochorení

Kĺby totiž potrebujú oporu a pružnosť či pevnosť. Kĺbová výživa test poukázala na to, že produkty tohto typu majú priaznivý vplyv aj na stav pokožky, vlasov a nechtov. Redukujú totiž vrásky, zabraňujú častej lámavosti nechtov a zmierňujú aj časté štiepenie vlasových končekov. 

To však zďaleka nie je všetko. Možno by ste neverili, no výživy pre kĺby sú veľmi účinné aj z hľadiska duševného zdravia. Pôsobia proti depresii, únave a v neposlednom rade aj zlej nálade.

100-rybi-kolagen-Marine

Často kladené otázky

Môžem kĺbové výživy určené pre zvieratá užívať aj ja?

Táto otázka patrí medzi tie najčastejšie a rozhodne sa niet čomu čudovať. Odpoveď je však jednoduchá. Môžete užívať aj kĺbové výživy určené pre zvieratá. Častokrát majú podobné alebo dokonca rovnako účinné látky v zložení. Preto tam nie je žiadny rozdiel, aj napriek tomu, že tieto produkty sú primárne určené pre zvieratá.

Aká forma výživy je najviac odporúčaná?

Kĺbové výživy si môžete zakúpiť vo forme kapsúl, ale aj vo forme prášku. To, akú formu si zvolíte je len na vás. Niektorí odborníci odporúčajú práškovú formu, pretože je to bezpečnejšie. Iní si však stoja za názorom, že kapsule majú viac účinných látok. Vo všeobecnosti však platí, že je to vaše vlastné rozhodnutie, na základe vašich preferencií.

Musím sa pred užívaním poradiť s lekárom?

Samozrejme, kĺbové výživy je možné zakúpiť bez predpisu od lekára. Ak však máte nejaké zdravotné problémy, určite by ste sa s lekárom alebo iným odborníkom mali poradiť. Môžete byť totiž alergickí na niektorú z látok, ktoré sa budú nachádzať v obsahu. Preto buďte v tomto opatrní. Avšak kĺbové výživy sú bezpečné a majú vám pomôcť, nie naopak. Nemáte sa tak čoho báť.

Záverečné zhrnutie

Na záver by sme už len chceli povedať, že kúpa najlepších kĺbových výživ sa určite oplatí. Ide o investíciu, ktorá je určená pre vaše vlastné zdravie. Predsa len, pravdepodobne aj vy chcete byť vo vyššom veku aktívnym človekom, ktorý bez akýchkoľvek starostí bude vládať behať za vnúčatami či po kopcoch. 

To všetko môže byť realita, ak ubúdanie kolagénu v tele podchytíte včas. Čím skôr začnete s užívaním kĺbových výživ, tým lepšie pre vás. Tak čo, idete do toho aj vy?

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *