Domov » Zdravie a krása » Najlepšie keto diéty 2024! Naozaj pomôžu schudnúť? (recenzia)

Najlepšie keto diéty 2024! Naozaj vám pomôžu schudnúť? (recenzie a skúsenosti)

Tieto najlepšie keto diéty odporúčame:

Celkový víťaz

keto-dieta-Ketomix-logo
5/5

Cena/kvalita

4.5/5

Najlacnejšia diéta

4.5/5

Najlepšie keto diéty recenzie

Leto je tu a Vy ste nestihli schudnúť do plaviek a získať postavu po akej túžite? Nezúfajte, ešte nie je neskoro. Pomôcť Vám môže ketogénna diéta. Preto sme si pre vás prichystali tie najlepšie keto diéty na našom trhu.

Pýtate sa, čo to keto diéta je? Pri tomto druhu diéty človek vyradí zo svojej stravy všetok cukor (sacharidy) a zvýši príjem bielkovín a tukov. Takáto úprava stravy dovedie telo do stavu, ktorý sa nazýva ketóza. Ide o proces, kedy telo začne brať zásoby tuku a využije ich ako svoju energiu

Vďaka tomuto procesu schudnete rýchlo, efektívne a hlavne bezpečne. Ktorá keto diéta je tá najlepšia? V tomto článku nájdete recenzie, ktoré sme spísali na základe našich skúseností. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako obstáli rôzne produkty v našom porovnaní keto diet.

NAJLEPŠIE KETO DIÉTY - OBSAH ČLÁNKU

Kľúčové informácie

icon Keto diéty sú účinným spôsobom chudnutia, ktorý spočíva v obmedzení príjmu sacharidov a zvýšení príjmu tukov a bielkovín.
icon Medzi najlepšie hodnotené keto diéty patrí KETOMIX, KETODIET a CHIA SHAKE.
icon Keto diéta sa často delí na tri fázy: redukčnú, stabilizačnú a fixačnú.
icon Keto diéta môže priniesť tzv. “keto chrípku” – bolesti hlavy, únavu alebo problémy so spánkom v prvých dňoch.
icon Keto diéta by sa nemala držať dlhšie ako 6-12 mesiacov bez konzultácie s odborníkom na výživu.

Rebríček najlepších keto diét

Ketomix - Celkový víťaz

Ketomix patrí medzi najznámejšie značky, ktoré predávajú a propagujú ketogénnu diétu. Pozitívne skúsenosti, kladné recenzie, a to najdôležitejšie – výsledky zákazníkov. Medzi najväčšie klady radíme pestrosť jedál a prehľadne vysvetlené diétne plány, ktoré sú zdravé, jednoduché a bez hladovania. Veľkým plusom tejto diéty je pomer cena/výkon. Pozrite si ako dopadli Ketomix produkty v našej recenzii a aké máme s nimi skúsenosti.

Okrem kompletných diétnych balíčkov sa dajú jednotlivé potraviny zakúpiť aj zvlášť. Balíčky sú rozdelené podľa typu nadváhy: ľahká, stredná, vyššia a veľmi vysoká nadváha. Ketomix diéta sa skladá z troch fáz, pričom sa jedálniček po celú dobu dopĺňa aj klasickou stravou, ktorá je presne daná. Všetky jedlá sú chutné a veľmi jednoduché na prípravu. To, že suroviny sú naozaj kvalitné potvrdzuje aj fakt, že majú certifikát HACCP.

Prvá fáza je redukčná, kedy stratíte najviac kilogramov, druhá je stabilizačná a v tretej už môžete do Vašej stravy pomaly pridávať sacharidy. Všetky jedlá sú chutné a veľmi jednoduché na prípravu. Môžete si vybrať z rôznych príchutí koktejlov, cestovín, cez dezerty, až po polievky.

Po objednaní obdržíte všetky svoje jedlá do 3 pracovných dní a okrem toho máte k dispozícií aj skvelú online zákaznícku linku, ktorá je dostupná každý deň v týždni. KetoMix sa teda právom považuje za najlepšiu keto diétu.

Ketodiet - Zlatá stredná cesta

Ďalšou z najlepších a najúčinnejších diét je jednoznačne Ketodiet. Značka sa v poslednej dobe výrazne posunula a vďaka tomu rozšírila výber potravín a zlepšila svoj zákaznícky servis. 

Taktiež ponúka aj konzultácie a individuálny prístup pod dohľadom odborníkov. Za negatívum by sa dala označiť vysoká cena tejto diéty, avšak na druhej strane je účinná a efektívna. Môže sa stať aj to, že niektoré jedlá nemusia každému chuťovo sadnúť. 

Diétu si vyberáte podľa miery nadváhy (nízka, stredná, vysoká), ktoré sa od seba líšia dĺžkou celého procesu. Ku každej objednávke získate shaker, brožúru a výživové poradenstvo zadarmo

Najlacnejšia keto diéta z ponuky Ketodiet je variant Basic 1, trvá 2 týždne a jedna porcia stojí 1,70€. Najdrahším produktom je štvortýždňový balíček Intense 1, kde jedna porcia vyjde na 1,30€. Túto diétu však považujeme za jednu z najkvalitnejších na trhu a svojím výberom určite nespravíte krok vedľa.

Chia Shake - Najlacnejšia a najkvalitnejšia keto diéta

Prvým veľkým plusom, ktorý si pri diéte Chiashake všimnete, je jej nízka cena a radí sa tak medzi najlacnejšie proteínové diéty na trhu. Napriek cene však určite nestráca na kvalite, práve naopak. 

Ako už z jej názvu vyplýva, strava bude zahŕňať aj známe chia semienka. Chia Shake Vám pomôže nielen s chudnutím, ale môže slúžiť aj ako klasická fitness strava. Jedálniček je prehľadný, jednoduchý a stručný, takže sa nemusíte báť, že niečomu nebudete rozumieť. Chia Shake ponúka slobodu bez presne zostavených tabuliek, avšak niekomu by to mohlo vadiť. Môžete si pozrieť kompletnú recenziu na Chia Shake.

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí majú radšej prispôsobenie stravy podľa typu postavy, odporúčame radšej inú ketodiétu. Avšak v prípade nejasností je tu stále možnosť obrátiť sa na podporu, pričom k dispozícií sú aj články, ktoré Vám môžu pomôcť

Chia Shake ponúka okrem ketodiéty aj diétu Dukanovu alebo Atkinsonovu. V ponuke je aj množstvo produktov rôznych príchutí, ktoré si môžete navoliť podľa seba, avšak ich počet je o niečo obmedzenejší v porovnaní s KetoDiet alebo KetoMixom, taktiež sa niektorí zákazníci sťažovali na nie príliš chutné jedlá. Jednoznačne najlacnejšia keto diéta.

Dailymix

Keto diéta DailyMix sa vyznačuje tým, že predstavuje plnohodnotnú náhradu jedla, pričom príprava tohto kokteilu nezaberie ani jednu minútu. Základ DailyMixu tvoria proteíny srvátkový a sójový, ktoré spoločne s vitamínmi, minerálmi a vlákninou tvoria plnohodnotnú potravu pre telo. 

Výhodou DailyMixu je to, že dochucovaciu zmes si môžete do kokteilov pridávať podľa vlastnej chuti, vďaka tomu tak vznikne lahodný nápoj bez umelej chuti. Táto diéta ponúka 7 príchutí – banán, kokos, čokoláda, jahoda, vanilka, lesná zmes a káva, takže si vyberie naozaj každý. 

Medzi najväčšie výhody jednoznačne patrí ušetrený čas a praktické využitie. Zákazníci so skúsenosťami s DailyMixom jednoznačne referujú zvýšenú energiu, zlepšené trávenie a pocit nasýtenia

Konzumácia kokteilov však nie je vhodná pre ľudí s intoleranciou na laktózu, pre osoby mladšie ako 18 rokov a pre tehotné a dojčiace ženy. Medzi nevýhody patrí vyššia cena (15 porcií za 21€) a niekomu by nemusela vyhovovať ani prílišná sladkosť.

Nutrifood - vysokobielkovinové potraviny

Vysokobielkovinové produkty Nutrifoodideálne pre zaradenie do keto diéty, pretože poskytujú dostatok bielkovín pre podporu svalového rastu a udržanie svalovej hmoty počas chudnutia. Bielkoviny sú tiež dôležité pre udržanie sýtosti a reguláciu hladu.

Okrem toho, produkty Nutrifood obsahujú  málo sacharidov, čo je dôležité pre udržanie telesného stavu ketózy, kde telo spaľuje tuky ako hlavný zdroj energie.

Tieto produkty tiež obsahujú nízky obsah tukov a nízky obsah kalórií, čo je tiež vhodné pre diétu s nízkym obsahom kalórií. Taktiež vyrobené z kvalitných a prírodných ingrediencií, čo znamená, že sú bohaté na živiny, vitamíny a minerály.

V neposlednom rade, Nutrifood produkty sú vyvinuté s odborníkmi na výživu, aby boli v súlade s požiadavkami keto diéty a poskytli komplexné výživové hodnoty pre udržanie zdravia a vyváženého stravovania.

Mix & Slim

Ketodiéta Mix & Slim svojim zákazníkom ponúka viacero low carb diét, napr. Atkinsonovu diétu alebo diétu z Cambridgeshire. Najobľúbenejšou je ale keto diéta, ktorá sa delí na 3 fázy. 

V prvej fáze schudnete rýchlo, v druhej si svoju novú hmotnosť udržíte a tretia fáza sa nazýva fixácia. Mix & Slim disponuje prehľadnou ponukou, avšak na ich webe nenájdete recepty alebo ďalšie doplňujúce informácie. 

Táto diéta je v porovnaní s konkurenciou pomerne lacná, v týždennom balíčku stojí jedna porcia 1,45€, v mesačnom to bude len 1,30€ za porciu. Navyše ku každej objednávke dostanete shaker zadarmo. Mnoho zákazníkov si pochvaľuje veľmi príjemnú chuť jedál, avšak na druhej strane je nevýhodou ich menšia pestrosť.

MyKeto

Značka MyKeto ponúka 3 základné diétne plány – 4 týždňový soft pre miernu nadváhu, 9 týždňový medium pre strednú nadváhu a 12 týždňový maxi pre vysokú nadváhu. 

Spoločnosť ponúka kvalitné potraviny, v ktorých nenájdeme palmový olej, konzervanty, ani umelé farbivá. Avšak ponuka jedál nie je príliš široká, neexistuje ani možnosť vybrať si príchute potravín. 

Taktiež ani jednotlivé príchute nemusia každému sadnúť, čo môže mnoho zákazníkov odradiť. Cena za 14 dňový medium balíček je 140€, čo je vyššia cena, akú môžeme u konkurencie vidieť.

Prodietix

Ketodiéta Prodietix ponúka efektívnu redukciu hmotnosti za pomerne krátku dobu. Zákazník si môže vybrať z troch rôznych balíčkov podľa množstva kilogramov, ktoré chce schudnúť.

Ich webstránka je veľmi prehľadná a vyberie si u nich aj vegetarián. Všetky pokrmy Prodietix sú vyrábané vo Francúzsku a ponúkajú naozaj širokú škálu jedál, od slaných po sladké. Mnohí zákazníci si pochvaľujú aj rýchle doručenie (do dvoch dní). Prodietix dopadol veľmi dobre aj v našom hodnotení.

Ku svojej objednávke dostanete aj shaker a sklenenú fľašu na pitie. Jednotlivé jedlá, ktoré vo svojom balíčku dostanete, sa dajú ľubovoľne kombinovať, takže môžete jesť podľa Vašej chuti.

Ako vybrať vhodnú keto diétu pre Vás?

Páči sa Vám princíp, na ktorom keto diéta funguje, ale neviete, ktorá je pre Vás najvhodnejšia? Poďme sa spoločne pozrieť na jej výhody a nevýhody.

Existuje niekoľko druhov ketogénnej diéty:

Štandardná ketogénna diéta: ide o diétu s veľmi nízkym množstvom sacharidov (menej ako 20g), stredne veľkým množstvom bielkovín a vysokým obsahom tuku. Zvyčajný pomer je 75% tukov, 20% bielkovín a 5% sacharidov.

Cyklická ketogénna diéta: Striedajú sa dni s vyšším obsahom bielkovín (5 dní), po ktorých nasledujú 2 dni s vysokým obsahom sacharidov.

Cielená ketogénna diéta: Tento typ stravovania umožňuje zvýšiť príjem sacharidov okolo tréningu.

Ketogénna strava s vysokým obsahom bielkovín: Je rovnaká ako štandardná ketogénna diéta, zvýši sa len obsah bielkovín. Častým pomer je 55% tukov, 40% bielkovín a 5% sacharidov.

MyKeto-tabulka

Čo je vlastne ketodiéta?

Keto diétu môžete poznať aj pod názvami ako ketónová, ketogénna, bielkovinová alebo proteínová diéta. Tento druh stravovania jednoznačne patrí medzi najúčinnejšie spôsoby, najmä, ak chce človek schudnúť. 

Keto diéta je vhodná ako pre mužov, tak aj pre ženy. Jej účinnosť spočíva v tom, že človek odstráni zo svojej stravy všetky sacharidy (cukry) a miesto nich zvýši príjem tukov a bielkovín. Po pár dňoch (2 až 5) sa telo dostane do stavu, ktoré sa nazýva ketóza

To znamená, že organizmus berie energiu z tukových zásob, miesto zásob z cukrov.

Keto diéty vo forme balíčkov vznikli práve kvôli tomu, aby Vám ušetrili čas a uľahčili celkový proces chudnutia. Vy tak nemusíte riešiť kalórie ani zloženie, pretože už máte všetko nastavené v danej porcií.

Ako vlastne vyzerajú konkrétne jedlá v keto balíčkoch? Väčšinou ide o instantné zmesi, ktorých príprava Vám nezaberie viac ako 5 minút. Všeobecne platí, že na čím dlhšie časové obdobie balíček je, tým rozmanitejšie jedlá ponúka. V keto balíčkoch objavíte typy jedál ako koktaily, kaše alebo polievky.

Hlavným cieľom keto diéty nie je len schudnúť a viac sa nestarať. Ide to o naučenie sa správnych stravovacích návykoch, menej jesť “snacky” počas dňa a celkovo si nájsť štýl stravovania, ktorý človeku vyhovuje a vie si predstaviť riadiť sa ním ideálne celý život

Keto diéta je jeden z variantov, ktorý sa dá využiť ako odrazový mostík na ceste ku zdraviu. Tak prečo to neskúsiť?

napis keto

Čo je to keto chrípka

Prvé dni po nastavení nového režimu môže prísť tzv. “keto chrípka”, kedy môžete zažívať bolesti hlavy, únavu, alebo problémy so spánkom. Tieto symptómy môžu, ale nemusia prísť, a ak prídu, netrvajú dlho, telo si zvykne a budete sa cítiť ako predtým. 

Prečo je vhodné držať keto diétu?

Keto diéta sa zameriava na zníženie príjmu sacharidov a zvýšenie príjmu tukov, čo má za cieľ viesť telo do stavu ketózy. Keď telo dosiahne ketózu, spaľuje tuky namiesto sacharidov ako hlavný zdroj energie

Týmto spôsobom môže keto diéta pomôcť pri chudnutí, zlepšení zdravia tukových orgánov a znížení rizika cukrovky a iných zdravotných problémov.

 Navyše, mnoho ľudí hlási, že sa cítia lepšie a majú viac energie počas držania keto diéty. Je však dôležité pripomenúť, že každý organizmus funguje inak a je dôležité konzultovať s odborníkom na výživu pred začatím akéhokoľvek diétneho plánu.

Ako dlho držať keto diétu?

Všeobecne platí, že by ste nemali držať keto diétu dlhšie ako 6-12 mesiacov bez konzultácie s odborníkom na výživu.

Keto diéta môže byť veľmi účinná pre chudnutie a zlepšenie zdravia tukových orgánov, ale dlhodobé držanie môže viesť k nedostatku straviteľných sacharidov a živín a môže byť ťažké udržať ju dlhodobo.

Ak chcete dosiahnuť ciele svojej diéty, odporúča sa držať keto diétu po dobu 6-12 týždňov, potom by ste mali prejsť na udržateľný stravovací plán s vyšším príjmom sacharidov.

Je dôležité si uvedomiť, že diéta nie je riešenie na dlhodobé zdravie a udržanie váhy, ale skôr ako spôsob, ako dosiahnuť krátkodobé ciele. Dôležité je vytvoriť zdravé stravovacie návyky a udržiavať ich po dlhšie obdobie.

Priebeh keto diéty

Pri väčšine výrobcov sa keto diéta delí na 3 fázy.

Prvá fáza

Zvykne sa nazývať aj redukčná, pretože v nej dochádza k najväčšiemu úbytku hmotnosti. Môže za to začínajúci stav ketózy, kedy si telo berie energiu z tukových zásob. Táto fáza trvá dovtedy, dokým sa Vám nepodarí zhodiť aspoň polovicu z kíl, ktoré ste si určili. Jej trvanie je maximálne 8 týždňov.

Druhá fáza

Druhá fáza sa označuje názvom “stabilizačná”. Po prísnej prvej fáze môžete jedálniček doplniť aj vlastným nízkosacharidovým jedlom. Táto fáza je taktiež veľmi dôležitá, aby nedošlo k známému jojo efektu. Trvá cca 2 týždne a v prípade potreby sa môžete vrátiť do prvej fázy.

Tretia fáza

Posledná fáza prichádza po tom, ako ste dosiahli svoju vysnívanú váhu a vy sa môžete pomaly vracať k bežnej strave. Musíte si však dávať pozor na staré návyky a prekonať to. Postupne môžete pridávať sacharidy do stravy a pridať prílohy. V tejto fáze by ste si mali vedieť predstaviť byť ideálne do konca života.

Aké potraviny môžete jesť, a ktoré by ste mali vynechať?

Áno, keto diéta má svoje obmedzenia. Tým hlavným obmedzením je prísun cukru. Ten bude jednoducho nulový, alebo len veľmi minimálny. Možno budete prekvapení, keď zistíte, kde všade sa cukor nachádza a ktoré potraviny sú zakázané.

Medzi zakázané potraviny patrí napríklad med, cukor, všetky druhy sladkostí, výrobky z bielej múky, ryža, zemiaky, banány, hrozno melón, zelenina ako rajčiny, sladká paprika a iné. Sú to jednoducho všetky potraviny, kde sa nachádzajú sacharidy. Zabudnite teda na klasickú formu prílohy ako ryža, zemiaky alebo cestoviny.

Prejdime k povoleným potravinám. Medzi ne patrí napríklad mäso (kuracie, predovšetkým ale hovädzie), ryby, vajcia, oleje, maslo, orechy a zelená zelenina. Čo sa týka mliečnych výrobkov, pri nich volte radšej “tučnejší” variant produktu: kyslá smotana, cottage syr, mozzarella, niva, parmezán alebo plnotučný jogurt.

Kompletný zoznam povolených a zakázaných keto potravín.

mix slim príchute

Výhody a nevýhody keto diéty

Ako každá diéta, aj keto diéta má svoje klady a zápory.

Výhody

Medzi hlavné výhody patrí nepochybne rýchly úbytok hmotnosti, najmä to pocítia ľudia, ktorí začínajú na vyššej váhe. Keto diéta taktiež napomáha k spomaleniu tvorby rakovinových buniek, pretože tie pre svoj nárast využívajú energiu práve zo sacharidov. Ďalším veľkým benefitom je znížený pocit hladu z dôvodu konzumácie sýtych jedál, pri ktorých je ovplyvnená hladina hormónu ghrelínu (tzv. hormón hladu).

Nevýhody

Medzi nevýhody tohto stravovania patrí nedostatočný príjem vlákniny, ktorý môže súvisieť so zhoršením stavu črevného mikrobiomu. Niekomu by mohol vadiť aj obmedzený výber potravín a vynechanie sacharidov (cukrov). Taktiež vzniká aj riziko nedostatku niektorých vitamínov a minerálov ako sú napríklad vitamín B, horčík a draslík. 

Chia-Shake-Diet-Shake

Má keto diéta vedľajšie účinky?

Áno, keto diéta môže mať vedľajšie účinky. Napríklad, keď sa telo prispôsobuje na nižší príjem sacharidov a vyšší príjem tukov, môže sa vyskytnúť “keto chrípka”, ktorá sa prejavuje bolesťami hlavy, únavou, poruchami spánku a zníženou fyzickou výkonnosťou. Ďalej, keďže keto diéta obmedzuje príjem ovocia a zeleniny, môže byť nedostatok vitamínov a minerálov.

Keto diéta môže tiež zvýšiť riziko vzniku nežiaducich zdravotných stavov, ako je osteoporóza, vyšší cholesterol a poškodenie pečene.

Ako dlho trvá, kým si zvyknem na keto diétu?

Niektorí ľudia sa môžu cítiť lepšie už po niekoľkých dňoch alebo týždňoch, zatiaľ čo iní môžu trvať aj niekoľko mesiacov, kým sa plne prispôsobia.

V prvých dňoch po začatí keto diéty sa môže vyskytnúť spomínana keto chrípka. Tá je však len dočasná a väčšinou prechádza po niekoľkých dňoch až týždňoch.

Ako zistím, či keto diéta naozaj funguje?

Existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, či keto diéta funguje pre vás:

  1. Meranie telesnej hmotnosti: Zaznamenávanie vášho váhového úbytku môže byť jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zistiť, či keto diéta funguje.

  2. Meranie tuku v tele: Meranie percentuálneho podielu tuku v tele (napríklad s pomocou bioimpedančného analyzátora) môže byť užitočné pretože zatiaľ čo môžete stratiť telesnú hmotnosť, môžete tiež stratiť svalovú hmotu. Meranie tuku v tele vám dá lepší prehľad o tom, či sa vám podarilo stratiť telesný tuk.

  3. Meranie kruhmi okolo pása: Meranie obvodu pása môže byť tiež užitočné, pretože ukazuje, či sa vám podarilo znížiť telesný tuk v oblasti brucha, ktorá je spojená s vysokým rizikom cukrovky a srdcových chorôb.

  4. Meranie glukózy a inzulínu: Ak máte zvýšené riziko cukrovky, môže byť užitočné merať hladinu glukózy a inzulínu v krvi, aby ste zistili, či keto diéta má pozitívny vplyv na tieto hodnoty.

  5. Pocity a výkonnosť: Meranie vlastných pocitov a výkonnosti môže tiež byť užitočné. Mnoho ľudí hlási, že sa cítia lepšie a majú viac energie počas držania keto diéty.

Často kladené otázky

Ako veľmi sa dá schudnúť vďaka keto diéte?

Každé telo funguje inak, preto na túto otázku neexistuje presná odpoveď. Záleží od toho, ako dlho ostanete v ketóze, akú máte momentálne váhu a od množstva iných faktorov. Pri kratšom programe schudnete menej, pri dlhšom zase viac.

Je proteínová diéta rovnaká ako keto diéta?

Mnoho ľudí tieto názvy považuje za synonymá, avšak istý rozdiel medzi nimi je. Pri bielkovinovej diéte sa bielkoviny dopĺňajú skôr nízkotučnými produktami, pri keto diéte býva vyšší príjem tukov.

Je možné pri keto diéte piť kávu?

Kávu môžete piť kľudne aj nadaľej, avšak maximálne dve šálky denne. Taktiež si do nej nemôžete pridať ani cukor, mlieko je povolené.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *