Domov » Najlepšie tipy na darček » Najlepšie tipy na hračky pre dievčatá aj chlapcov. TOP výber hračiek pre deti od 3 do 11+ rokov.

Najlepšie tipy na hračky pre dievčatá aj chlapcov. TOP výber hračiek pre deti od 3 do 11+ rokov.

Výber darčeku a hračiek pre dievčatá a chlapcov môže byť niekedy náročná úloha. Je dôležité vybrať hračku, ktorá bude vhodná pre vek dieťaťa a tiež bude spĺňať jeho záujmy. Preto vám prinášame tipy na najlepšie hračky pre chlapcov a dievčatá.

Ak hľadáte hračky pre chlapcov, je dobré sa pozrieť po najpredávanejších hračkách pre ich vek. Napríklad hračky pre deti od 3 rokov by mali byť bezpečné a jednoduché na použitie. Medzi top hračky pre chlapcov od 10 rokov patria napríklad roboty alebo stavebné sady. 

Pre dievčatá môžu byť vhodné hračky ako bábiky alebo kuchynky. Pre 3 ročné dievčatko môžu byť zaujímavé hračky ako napríklad kúzelné prútiky alebo farbičky. Pre dievčatá od 10 rokov sú vhodné hračky ako napríklad diár alebo šperkovnice. Pokiaľ hľadáte vhodné hračky pre deti rôznych vekových kategórií, tu nájdete niekoľko tipov.

Ak hľadáte inšpiráciu na novinky pre deti, ktoré už majú doma veľa hračiek, tu nájdete niekoľko tipov na hračky pre rôzne vekové kategórie. Je dôležité brať do úvahy záujmy a vek dieťaťa pri výbere hračiek, aby ste mu priniesli radosť a potešenie. Taktiež načerpajte inšpiráciu na tie najlepšie darčeky v minulom článku – top darčeky pre 10 ročné dievča a top výber darčekov pre ročné dieťa.

NAJLEPŠIE HRAČKY PRE DIEVČATÁ A CHLAPCOV

Najlepšie hračky pre deti od 3 – 11+ rokov

Najlepšia hračka pre chlapcov – gitara pre malého hudobníka

Najlepšia hračka pre chlapcov – gitara pre malého hudobníka

Medzi najlepšie hračky pre chlapcov nepatria len autíčka a stavebnice. Čo tak vybrať hračku, ktorá je užitočná? Napríklad takú mini gitaru. Drevená gitara od holandskej značky Little Dutch je v prekrásnych odtieňoch modrej, ale aj ružovej, ak by ste hľadali darček aj pre dievčatko. 

Vďaka tejto gitare rozvíjate v deťoch cit k hudbe. Možno aj tento darček spôsobí, že o pár rokov vyrastie z chlapca hviezda nejakej hudobnej show alebo si založí vlastnú kapelu. 

Hračky pre dievčatá do 10 rokov – domček pre bábiky

Domček pre bábiky! Ktoré dievča by po takom niečom netúžilo! Je to presne ten typ hračky, ktorý nepotrebuje žiaden návod ani vysvetlenie. Dieťa sa s domčekom zahrá aj samo. Nepotrebuje ani súrodencov, kamarátov či rodičov. 

Takáto hračka zlepšuje vyjadrovacie schopnosti detí. Deti totiž pri samostatnej hre s bábikami alebo figúrkami dokážu verbalizovať svoje pocity či predstavy a taktiež rozvíjať porozumenie svetu okolo. Krásny drevený domček bude naozaj výborným darčekom pre dievčatá do 10 rokov. Už len pri jeho zariaďovaní sa dá výborne zabaviť! 

Najkrajšie hračky pre chlapcov i dievčatá – neobyčajný klavír

Klavír po ktorom sa skáče? Že ste o ňom nepočuli? Že na klavíri sa musí hrať len rukami? Ale kdeže! Hitom medzi deťmi, medzi tými mladšími i staršími, je podlahový klavír.  

Bude to tá najkrajšia hračky pre chlapcov i dievčatá. Tento klavír príliš veľký na hranie rukami, takže sa po ňom musí kráčať a skákať. Klavír sa dá rozložiť na podlahu a potom už len po ňom treba pobehať. Každým krokom sa ozve tón.  Klavír meria 1,5 metra no napriek tomu je ľahký a dá sa veľmi ľahko zložiť, skladovať či preniesť. Okrem zvuku klavíra je možné nastaviť aj zvuky iných nástrojov. 

Najlepšie hračky pre deti od 3 rokoch – vlastná drevená nemocnica s postavičkami

Drevené hračky sú v súčasnosti trendy. Ak máte doma dievčatko i chlapca a rozmýšľate nad hračkou, ktorá by sedela obom, vyberte si drevenú detskú nemocnicu s postavičkami. 

Priemyselne zostrojená stavba je jedným z najlepších darčekov pre deti od 3 rokoch. V sade sa nachádza drevená nemocnica, nemocničné lôžka, stôl na recepciu, monitor srdcového tepu a postavičky lekárov i pacientov. To aký príbeh sa v nemocnici odohrá závisí už len od fantázie vašich milovaných detí. Vyliečiť ale treba všetkých pacientov! 

Top hračky pre deti 3 rokov – spoločenská hra na rozvoj logického myslenia

Hry nemusia byť len na hranie a pre zábavu. Hrami sa dieťa aj učí. Najmä vo veku troch rokov je to veľmi dôležité. Spoločenská hra Conctor Junior Peppa Pig je určite jednou z takýchto hier.  

Táto hra obsahuje 40 kariet a neuveriteľných 200 otázok. Vďaka nim sa deti naučia rôzne nové veci. Rozvíja sa logické myslenie prostredníctvom spájania obrázkov, ktoré sa k sebe navzájom priraďujú na hracej doske. Hrajú sa a pritom sa učia! Nie je to skvelé? 

Top hračky pre chlapcov – garáž s autoumyvárkou vo vlastnej detskej izbe

Medzi top hračky, ktoré sú určené pre mladších i starších chlapcov, s ktorou sa zahrajú aj deti od 18 mesiacov je určite drevená garáž s autoumyvárňou First Garage Little

Garáž s autoumyvárňou má dve poschodia, výťah, spúšťaciu rampu a pristávaciu plochu pre helikoptéry. Deti, ktoré sa hrajú na povolania dospelých si rozvíjajú schopnosti a zručnosti, naberajú pocit zodpovednosti, rozvíja sa ich tvorivosť, kreativita, fantázia. Manipuláciou s autíčkami sa rozvíja jemná motorika a pohybové zručnosti detí, tiež logické a priestorové myslenie.

Hračky pre 3 ročné dievčatko – odrážadlo pre chvíľky pohody na prechádzke

Výborným darčekom pre 3 ročné dievčatko môže byť napríklad odrážadlo. Odrážadlo je skvelým darčekom pre aktívne deti a ich maminky, ktoré radi trávia čas vonku – na prechádzke v parku či v meste. 

Vďaka odrážadlu získa dieťatko pocit samostatnosti a zodpovednosti. Je to predsa tak úžasný pocit vymeniť kočár za odrážadlo, ktoré si môže dieťa „šoférovať“ samo! Samozrejme pod dohľadom maminky. Je to aj super príprava na to, že za chvíľu sa odrážadlo vymení za bicykel! A to už len potom bude jazda!  

Hračky pre dievčatá od 7 rokov – hojdačka na skvelé chvíle pohody

Hľadáte darčeky pre dievčatko vo veku 7 rokov? Alebo aj staršie? Porozmýšľajte nad kúpou hojdačky. Hojdačka je skvelý doplnkom každej záhrady. Jednoducho must have! 

Hojdačku zavesíte o strom v záhrade a dievčatko, ktoré chcete potešiť, bude tráviť čas na čerstvom vzduchu v bezpečí vášho domova, bez toho, aby ste neustále museli navštevovať detské ihriská! Dieťatko bude pod dozorom. Vy si pohodlne vypijete kávu na záhradke a ono sa zabaví! A že začne pršať? Nevadí! Hojdačka sa rýchlo zvesí a schová. A keď bude pekné počasie, zábava môže pokračovať. 

Hračky pre deti od troch rokov – klasika medzi klasikami – hojdací koník

A teraz úprimne! Povedzte mi, kto v detstve nemal hojdacieho koníka! Klasiku medzi klasikami. Ikonickú hračku! A nie je to len taký obyčajný koník. Koník je vyrobený z mäkkého plyšu, má drevené rukoväte, kožené opraty a tvarované sedlo so strmeňmi. 

Na pravom i ľavom uchu  má kôň tlačidlá, ktoré pri dotyku spúšťajú zvuky erdžania a cvalu, kôň začne pohybovať pyskom a kývať chvostom, čo ešte zvýši radosť z hojdania. Takáto hračka poteší každé dieťa bez rozdielu a je určená pre deti od troch rokov.  Chlapca i dievča! Preto je to vhodná hračka do rodín, kde je detí viacej a hračky sa „dedia“. Pretože takýto koník prežije i celé generácie. 

Hračky pre deti od troch rokov – užitočný telefón

Najlepšie sú také hračky, ktoré aj niečo naučia. Preto ak hľadáte hračku pre dieťa od troch rokov, siahnite po hračke interaktívnej. My odporúčame interaktívny telefón so zvukom a svetlom. Malé deti hračky rýchlo omrzia, no tento telefón je plný rôznych funkcií, ktoré sú zakaždým iné.  

Stačí, aby dieťa stlačilo číslicu a bude počuť názvy číslic, názvy zvieratiek v angličtine, zvuky zvieratiek. Taktiež si budete môcť so svojim dieťatkom vypočuť veselé melódie. Okrem zvuku telefón aj svieti, a tak je pozornosť dieťatka neustále v strehu a dieťa sa nenudí. Tento telefón tak nebude krátkodobou zábavou, ale dieťa pri ňom vydrží oveľa dlhšie, čo ocenia najmä rodičia. 

Hračky pre deti od 8 rokov na rozvoj tvorivosti a kreativity – modelovacia plastelína

Výborným darčekom pre deti od 8 rokov sú kreatívne potreby, ktoré rozvíjajú v deťoch tvorivosť. Medzi takéto patrí napríklad modelovacia hmota. Sada tejto modelovacej hmoty obsahuje 20 najpoužívanejších farieb! A z 20 farieb sa už teda dajú robiť krásne diela! 

Dieťa si môže vymodelovať čo len chce, všetko závisí len od toho, akú veľkú má fantáziu. Modelovacia hmota na vzduchu po určitej dobe vysychá a tvrdne, preto je práca s ňou naozaj dynamická. Žiadne vyčkávanie na to, kedy to už vyschne, deti môžu pracovať a tvoriť rýchlo. A koľko zábavy si pritom užije celá rodina! Aj rodičia, starí rodičia a dokonca i starší súrodenci. A potom si už len bude treba spraviť výstavu urobených umeleckých diel! 

Najkrajšie hračky – plyšový medveď pre dievčatá i chlapcov

Najkrajším darčekom pre dievčatá i chlapcov je rozhodne plyšový medveď. Taký ten klasický plyšový medveď, ktorý sa stane najlepším kamarátom dieťaťa. Taký, ktorého bude dieťa neustále vláčiť so sebou, až dokiaľ mu neodpadnú obe oči a nebude celý zafúľaný od prachu. 

Takéhoto medveď musí mať rozhodne každé dieťa. A ak hľadáte niečo netradičné, kúpte maca väčšieho, taký čo sa ledva zmestí do postieľky. Bude to rozhodne skvelé prekvapenie. 

Najpredávanejšie hračky pre chlapcov – nafukovacia lopta vesmír

Medzi najpredávanejšie hračky pre chlapcov a medzi aj tie najobľúbenejšie, ktoré ich potešia, patria lopty. Lopty patria k chlapcom a chlapci k loptám. A nie len tie futbalové. Výbornou a zaujímavou loptou je aj nafukovacia lopta s motívom vesmíru. 

Lopta je vhodná na letné športy, ale aj do bazéna. Je ľahká, no pevná. Neroztrhne sa len tak! Každý pobyt na kúpalisku bude s touto loptou výnimočný, pretože deti sa s ňou výborne zabavia a pritom si neublížia, ako by sa to mohlo stať s tvrdšími loptami. Preto je lopta vhodná aj pre mladšie deti. 

Hračky pre 3 ročných chlapcov – drevené pexeso

Skvelým typom na darček bude drevené pexeso. Že ste o drevených pexesách ešte nič nepočuli? Neuveriteľné! Drevené pexesá sú v súčasnosti hitom. Zabudnite na klasické, papierové pexesá, ktoré sa rýchlo poničia či potratia. 

Drevené pexeso budete hrať donekonečna. A to aj so staršími deťmi. V ponuke je aj veľa iných krásnych motívov, vhodné i pre dievčatká. Toto rozkošné drevené pexeso sa skladá z 10 rôznych obrázkov z kolekcie Aiden: automobily, nákladne auto, cesta a dopravné značky. Spolu s vami si budú deti cvičiť pamäť a pozornosť. 

Hračky pre dievčatká od 6 rokov – kreatívna sada svet víl pre skutočnú vílu

Dievčatá sa nemusia hrať len s bábikami! V dievčatách sa má už od detstva rozvíjať kreativita a tvorivosť. Veď len tak môžu potom vyrastať maliarky, módne návrhárky, fotografky či umelkyne. Jednou z hračiek, ktorá kreativitou priam dýcha je veľká kreatívna sada. 

Veľká kreatívna sada Svet víl obsahuje nástroje na pečiatkovanie a kreslenie. Dieťa môže dotvárať už zhotovené obrázky vodovými farbami ale môže robiť aj koláže s trblietkami a rôznymi doplnkami. Ďalej sú v sade aj rôzne vystrihovačky a skladačky zvieratiek. Rôznorodé aktivity, ktoré spája téma víl sú ideálne pre hodiny tvorivej činnosti pre každé dievča, a preto je táto sada ideálnym darčekom. 

Hračky pre 3 ročné dievčatko – látková bábika pre malé srdiečko plné lásky

Hľadáte ty na prekrásnu bábiku pre 3 ročné dievčatko? Nehľadajte. Textilná bábika bábätko baby Rosa je ideálna pre malé dievčatko. Rosu treba občas nakŕmiť, alebo jej dať cumlík. Netreba zabúdať na výmenu plienky, von vždy zobrať čiapočku a Rosu prikryť dekou, aby jej nebola zima. 

Áno, k bábike dostanete aj taštičku, cumlík, fľaštičku, deku, plienku či čapičku. Jednoducho všetko, čo malé bábätko potrebuje. Rosa je vyrobená z príjemného materiálu a preto nehrozí, žeby sa dievčatko pri manipulácií s bábikou zranilo. Rosa sa stane najlepšou kamarátkou vášho malého dievčatka.  

Top hračky pre dievčatá i chlapcov – stan do detskej izby

Top hračkou pre dievčatá i chlapov, pre tých menších i starších, je stan do detskej izby. Krásny stan jemnej béžovej farby a motívom kvetov sa krásne hodí do dievčenskej izbičky alebo záhradky na detské hry. 

Stan možno použiť v detskej izbe, záhradke alebo na dovolenke. Je jednoducho rozložiteľný a zložiteľný a zabezpečí deťom pocit súkromia a miesto, kde si budú môcť v pohode oddýchnuť od ruchu v dome, rodičov či starších súrodencov. Bude to miesto, kde sa dieťatko zloží a v pokoji sa pohrá so svojimi hračkami. 

Užitočná hračka pre dievčatá i chlapcov od 3 rokov

Hľadáte hračku pre dieťa od 3 rokov, ktorá bude zároveň i užitočná? Pri ktorej rodičia nebudú mať výčitky svedomia, že dieťa len márni čas? My odporúčame prepletaciu hračku. Že ste o nej nepočuli? Čítajte! 

Vďaka tejto prepletacej hračke Montessori sa zlepšuje zručnosť a obratnosť dieťaťa. Dieťa sa naučí spoznávať tvary, farby. Zlepšuje sa aj zmysel pre pozorovanie, podporuje emočný a taktiež aj zmyslový rozvoj. Deti dostávajú priestor hľadať, učiť sa a rozvíjať. Hračka je zhotovená z prírodných materiálov.  

Hojdačka pre deti od 1 do 6 rokov – ideálny typ na darček

Že hojdačky patria len do záhrady? Ale kdeže! Hojdačku pre vaše dieťa si môžete zložiť aj v obývačke či detskej izbe. Nová, kvalitná a bezpečná Montessori hojdačka 5v1 podporí správny motorický rozvoj vášho dieťaťa

Môžete ju použiť ako hojdačku, skrýšu, sedačku, preliezačku alebo šmykľavku. Hojdačka je vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov, ručne opracovaná dohladka a poctivo lakovaná farbami. Výborná hračka, ktorá zabaví vaše dieťa na dlhý čas a super darček ktorý poteší! 

Hračka pre chlapcov i dievčatá od 6 rokov – mesto, ktoré sa môže zložiť v každej izbe

Mesto v ktorom pristáva helikoptéra, po uliciach sa ženie sanitka a premáva lanovka? Ale áno! akéto mesto môže byť v každej detskej izbe. Ideálna hračka, ktorá poteší chlapca i dievčatko na narodeniny i na meniny. 

Sada obsahuje spolu 18 častí – drevený kufrík, vrtuľník, sanitku, požiarnické auto, budovy i dopravné značky. Celá sada je vyrobená z kvalitného dreva a vďaka nej sa rozvíja fantázia i kreativita. Čo sa v meste stane dnes? Čokoľvek budú vaše deti chcieť! 

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *