Domov » Uncategorized » TOP 12 – Najlepšie hotely na Slovensku 2024! (recenzie a skúsenosti)

Najlepšie hotely na Slovensku: TOP 12 - tieto sa rozhodne oplatí navštíviť! (recenzia a skúsenosti)

Tieto najlepšie hotely na Slovensku odporúčame:

Víťaz testu

podbánske hotel
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Cena/kvalita

4.5/5

Chystáte sa dovolenkovať doma na Slovensku? Určite robíte dobre. Je tu totiž množstvo vecí, ktoré sa oplatí vidieť. Nech už sa chystáte do akejkoľvek časti Slovenska, pripravili sme si pre vás zoznam najlepších hotelov na Slovensku, ktoré by ste mali navštíviť.

Rozhodli ste sa stráviť nejaký čas na Slovensku, idete sem na služobnú cestu alebo si len plánujete oddýchnuť od každodenných povinností? V tom prípade ste tu rozhodne správne! Prinášame vám zoznam top 12 najlepších hotelov na Slovensku, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Ušetríme vám tak čas a v neposlednom rade aj financie. Nemusíte dlhé hodiny hľadať na internete ten správny hotel. Vyberte si z nášho zoznamu a rozhodne to neoľutujete. 

Taktiež vám pomôžeme aj s tým, ako si vybrať ten správny hotel. Je pochopiteľné, že nejde o nič jednoduché, preto vám poradíme, ktoré faktory sú pri výbere hotela dôležité. Vďaka tomu si vyberiete ten najlepší hotel pre vás, ale aj pre vašich blízkych. Pohodlne sa usaďte a neváhajte sa inšpirovať.

Máte záujem aj o hotel, ktorý ponúka kvalitný wellness? Pozrite si náš rebríček najlepších oddychových wellness pobytov na Slovensku.

NAJLEPŠIE HOTELY NA SLOVENSKU RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Kľúčové informácie

icon Najlepšie hotely na Slovensku sú hodnotené na základe kvality služieb, polohy a ponúkaných vybavení.
icon Medzi top hotely patrí Calvin Euphoria, Chloé Chloé, Giorgio Armani Si, Grand Hotel Permon a mnoho ďalších.
icon Pri výbere hotela je dôležité zvážiť typ dovolenky, polohu hotela, rozpočet, vybavenie a recenzie od predošlých hostí.
icon Rezervácia hotela by mala byť vykonaná cez overenú webovú stránku, ktorá zaručuje bezpečnosť pri platení.

Najlepšie hotely na Slovensku na základe testu

Najlepšie hotely na Slovensku

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

GRAND HOTEL PERMON

HOTEL POŠTA JASNÁ

GRAND HOTEL KEMPINSKI 

HOTEL SUN SENECKÉ JAZERÁ

ALEXANDRA WELLNESS HOTEL

HOTEL PARTIZÁN - NÍZKE TATRY

HOTEL PATRIA - ŠTRBSKÉ PLESO

HOTEL TRI STUDNIČKY - JASNÁ

HOTEL SPA KASKÁDY - SLIAČ

GRAND HOTEL RIVER PARK

HOTEL ELIZABETH - TRENČÍN

HOTEL DANUBIA GATE - BRATISLAVA

TOP hotely na Slovensku recenzie

Grand Hotel Permon **** (Podbanské)

Podbanské je súčasťou Liptova. Práve v tejto malebnej časti sa pýši Grand Hotel Permon, ktorý získal štvorhviezdičkové hodnotenie. Ide o najväčší a zároveň najznámejší hotel na Podbanskom

Má už viac ako 30 ročnú históriu a charakteristickú stavbu. Tá z jednej strany konštrukcie predstavuje tatranský vrchol Kriváň. Grand Hotel Permon patrí bezpochyby medzi najkrajšie hotely na Slovensku. Jeho súčasťou je aj wellness, kde si máte možnosť oddýchnuť spolu s celou rodinou.

Hotel Pošta **** (Jasná)

Na Liptove ešte chvíľu zostaneme. Štvorhviezdičkový hotel Pošta patrí totiž medzi najlepšie hotely na Slovensku vôbec. Nachádza sa v Jasnej, len niekoľko kilometrov od Liptovského Mikuláša. Stavba tohto hotela je veľmi špecifická, vďaka čomu je celý objekt jedinečný a originálny. 

Hotel Pošta sa nachádza v nádhernej lokalite, kde vás očarí najmä malebná príroda. Návštevu hotela si môžete užiť tak ako v lete, tak aj v zime. Očaria vás moderne zariadené izby, ochotný personál a tradičné slovenské jedlá. Ak sa rozhodnete pre tento malebný hotel, máte zaručený zážitok! Jednoznačne jedno z najkrajších ubytovaní na Slovensku.

Grand Hotel Kempinski ***** (Štrbské pleso)

Pravdepodobne ste už neraz počuli o najznámejšom hoteli na Štrbskom plese. Ide o Grand Hotel Kempinski, ktorý bezpochyby patrí medzi top hotely na Slovensku. Pýši sa až 5 – hviezdičkovým hodnotením, ktoré, samozrejme, má svoje opodstatnenie. 

Vychutnať si tu môžete jedinečné jedlá, ktoré vo vás bezpochyby zanechajú veľký gastronomický zážitok. Poteší vás aj okolie, ktoré je malebné. Zájsť si tak môžete aj na turistiku, podľa vlastných predstáv. Potom si neváhajte užiť moderný wellness – patrí medzi najlepšie wellness hotely na Slovensku, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady priamo na obľúbené Štrbské pleso. Ak túžite po zážitku z ubytovania, Grand Hotel Kempinski vám to zabezpečí.

Hotel Sun **** (Senecké jazerá)

Tento hotel je zaujímavý tým, že v minulosti veľmi chátral. V roku 2006 však došlo k obrovskej rekonštrukcii, vďaka čomu sa dnes môže Hotel Sun pýšiť štyrmi hviezdičkami. Ročne ho navštívia tisícky turistov zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín

Dovolenku si tak môžete užiť rovno na okraji Seneckých jazier. Vyskúšajte tu vodné športy, ochutnajte tradičné jedlá a užite si moderne zariadené izby. Tie sú, samozrejme, klimatizované. V rámci Hotela Sun si môžete vychutnať aj plnohodnotný wellness. Neváhajte si ísť zaplávať aj do vonkajších bazénov, ktoré sú taktiež súčasťou celého objektu.

Alexandra Wellness Hotel *** (Liptovský Ján)

Medzi top hotely na Slovensku patrí bezpochyby aj Alexandra Wellness Hotel, ktorý sa nachádza v Liptovskom Jáne. Ide o pravý liptovský hotel, kde si môžete užiť relax, ale aj zábavu so svojimi deťmi. Na výber máte komfortné izby, apartmány alebo útulné chatky, ktoré nájdete v blízkosti hotela. 

Poteší vás zaručene ochotný personál a vytúžený pokoj. Zájsť môžete aj na túru, ktoré zvládnu aj vaše deti. Tie rozhodne poteší aj kúpalisko, ktoré sa nachádza priamo v Liptovskom Jáne. Vychutnať si tam môžete aj liečivú vodu, ktorá slúži na zlepšenie stavu pohybového aparátu. Ak túžite po dokonalom oddychu v srdci Liptova, Alexandra Wellness Hotel je stvorený ako pre vás!

Hotel Partizán ***** (Nízke Tatry)

Priamo v Nízkych Tatrách sa nachádza Hotel Partizán, ktorý má až neuveriteľných 5 hviezdičiek. Patrí medzi najlepšie ubytovanie na Slovensku, o čom rozhodne nikto nepochybuje. Nachádza sa tú obľúbené lyžiarske stredisko, wellness centrum a mimoriadne komfortné ubytovanie. Užijete si tu množstvo zábavy, ale najmä oddychu. 

Tento hotel je výborným riešením aj na predĺžený víkend, poprípade na dovolenku s celou rodinou. O zábavu totiž budete mať rozhodne postarané a nudiť sa nebudete vy, ani vaše deti. Užiť si tu môžete bazény, soľné kúpele, ale aj sedem druhov sáun. Neváhajte využiť oddychové miestnosti, z ktorých si môžete vychutnať výhľad priamo na malebné hory a prírodu. Jeden z najkrajších a najlepších hotelov na Slovensku.

Hotel Patria **** (Štrbské pleso)

Ak túžite po dovolenke v lokalite, ktorá vám vyrazí dych, v tom prípade je Hotel Patria ako pre vás. Nachádza sa priamo na Štrbskom plese, kde vás očarí malebná príroda. Hotel Patria sa v súčasnosti pýši štyrmi hviezdičkami, ktoré rozhodne majú svoje opodstatnenie. 

Tento hotel je totiž právom vyhľadávaný domácimi, ale aj zahraničnými klientami. Patrí taktiež medzi najlepšie wellness hotely na Slovensku. Vychutnať si tu totiž môžete okrem pozorovania nádhernej prírody aj moderný wellness, ktorý je vybavený skutočne inovatívnym zariadením. Zaručene vás potešia aj ubytovacie a stravovacie služby, ktoré sú bezpochyby na vysokej úrovni. Preto, ak si chcete skutočne niekde užiť pobyt, Hotel Patria je pre vás ako stvorený.

Tri studničky **** (Jasná)

V nádhernom vysokohorskom prostredí Demänovskej doliny sa nachádza jedinečný hotel s názvom Tri studničky. Pýši sa hodnotením, akým sú až 4 hviezdičky. Tie rozhodne majú svoj význam. Počas ubytovania v tomto hoteli totiž zažijete množstvo zábavy, ale aj relaxu. 

Neďaleko Hotela Tri studničky sa nachádza aj obľúbené lyžiarske stredisko. V rámci hotela si máte možnosť užiť reštauráciu, v ktorej je gril. Vychutnáte si tak skutočne jedinečné jedlá, ktoré si už po prvom ochutnaní zamilujete. Okrem iného, zahrať si tu môžete aj biliard, stolný futbal alebo si jednoducho oddýchnite v saune, poprípade bazéne.

Hotel & Spa Kaskady ***** (Sliač)

Za najkrajšie ubytovanie na Slovensku sa považuje aj Hotel & Spa Kaskady, ktorý sa nachádza v Sliači. Ide o rodinný biznis, ktorý však predstavuje nádherný rezort. Už na prvý pohľad je zrejmé, že do tohto hotela boli investované nemalé sumy. 

Výsledkom je však vysoká návštevnosť a spokojné recenzie ubytovaných ľudí. Hotel & Spa Kaskady môžete využiť na dovolenku s rodinou, ale aj na romantický víkend so svojou polovičkou. Dopriať si tu totiž môžete plnohodnotné wellness a termálnu vodu. Tá má skutočne priaznivé účinky na zdravie. Vychutnať si môžete aj oddychový bazén s tryskami a relaxačný bazén.

Grand Hotel River Park ***** (Bratislava)

Rozhodli ste sa tráviť nejaký čas na západe? V tom prípade by ste nemali vynechať návštevu hotela s názvom Grand Hotel River Park. Očarí vás 5 – hviezdičkovým hotelom a vysoko modernými izbami. Tento hotel sa nachádza priamo v Bratislave, kde máte možnosť navštíviť veľké množstvo rôznych pamiatok. 

V hoteli Grand Hotel River Park môžete stráviť nejaký čas v rámci dovolenky, služobnej cesty alebo oddychu. Nachádza sa tu aj moderné wellness centrum, kde si máte možnosť užiť nádherné výhľady. Užite si vírivú vaňu, fínsku a parnú saunu či rôzne procedúry pod dohľadom kvalifikovaných odborníkov. Nájdete tu aj fitness centrum, ktoré si zamiluje skutočne každý. Grand Hotel River Park tak bezpochyby patrí medzi špičku na trhu.

Hotel Elizabeth **** (Trenčín)

Máte radi nádych histórie, ktorá je prepojený s elegantným zariadením? V tom prípade je Hotel Elizabeth stvorený ako pre vás. Nachádza sa priamo v Trenčíne, pod Trenčianskym hradom

Ľudia, ktorí navštívili tento hotel, si ho obľúbili takmer ihneď. V okolí nájdete krásne stavby, ktoré vás očaria na prvý pohľad. Neváhajte navštíviť v rámci Hotela Elizabeth reštauráciu, kaviareň či bar. Rozhodne vás tu čaká gastronomický zážitok. V hoteli nájdete aj wellness centrum. 

Hotel Danubia Gate **** (Bratislava)

Túžite stráviť nejaký čas v Bratislave? Výborným riešením na ubytovanie je Hotel Danubia Gate. Ten sa pýši až štyrmi hviezdičkami. Nachádza sa vo výbornej lokalite. Blízko k centru, Dunaju, ale aj nákupným centrám

V rámci vybavenia izieb nájdete klimatizáciu, internet či minibar. Ak sa rozhodnete pre izby vo vyššej triede, čaká vás hydromasážna vaňa a teplé papuče. Hotel Danubia Gate si jednoducho zamilujete už po prvej návšteve. 

Ako vybrať najlepší hotel na Slovensku? Toto sú naše tipy!

Medzi najdôležitejšie súčasti dovolenky patrí práve rezervácia hotela. Ak chcete mať zážitok z hotela, mali by ste pri výbere zvážiť hneď niekoľko faktorov. O tých si povieme niečo v nasledujúcich riadkoch. 

Dôležité je však povedať, že by ste rezerváciu ubytovania nemali podceniť. Predsa len, v danom hoteli chcete stráviť niekoľko dní a malo by sa vám tam páčiť. Ak si chcete dovolenku užiť na 100 %, pri výbere hotela sa zamerajte na nasledujúce faktory.

izba v hotely

Typ dovolenky

V prvom rade by ste mali zvážiť hotel na základe toho, o aký typ dovolenky máte záujem. Môžete ísť totiž na medové týždne, luxusnú dovolenku, služobnú cestu alebo rodinnú dovolenku. Tieto druhy dovoleniek si vyžadujú rôzne ubytovanie, preto to dobre zvážte. 

Hostel je vhodný pre sólo cestovateľov, ktorí potrebujú na minimum nocí niekde prespať, no napríklad na luxusnú dovolenku by ste si mali vybrať skôr z tých vyššie hodnotených hotelov. 

Dôležitá je poloha

Keď si budete vyberať hotel, mali by ste dôkladne zvážiť aj konkrétnu polohu. Predsa len, nemusí to byť priamo v centre mesta, no je dôležité, aby bola v blízkosti verejná doprava, ako metro, autobusy alebo električky. 

Takýmto spôsobom sa budete môcť všade dostať rýchlo, bez toho, aby ste stratili čas a energiu pri hľadaní verejnej dopravy. Poloha patrí skutočne medzi najdôležitejšie faktory pri výbere hotela. Preto to dobre zvážte.

Vyhraďte si rozpočet

Pred samotnou rezerváciou hotela by ste si mali nastaviť rozpočet, a to podľa vlastných možností. V tomto prípade vám neodporúčame príliš šetriť. Celková cena totiž závisí aj od kvality hotela, personálu, od polohy, ale aj ponúkaných služieb

V súčasnosti však na mnohých webových stránkach nájdete zvýhodnené ceny hotelov, ktoré sa rozhodne oplatí využiť. Treba však počítať s tým, že cena jednej noci v hosteli a v 5 – hviezdičkovom hoteli rozhodne nebude rovnaká. 

Výber podľa vybavenia

Hotel si môžete rezervovať aj na základe toho, aké vybavenie ponúka. Môže ísť o bazén, wellness alebo fitness centrum, poprípade rôzne procedúry. Tiež je dôležitá aj gastronomická stránka. Niektoré hotely totiž majú reštauráciu v rámci objektu, iné nie

To všetko však záleží od vašich potrieb. Výborným riešením je, ak máte v cene rezervácie aj hotelové raňajky. Určite sa to oplatí, pretože skoro ráno by sa nechcelo zháňať raňajky pravdepodobne ani vám. Toto všetko závisí aj od počtu hviezdičiek daného hotela. Preto to dobre zvážte a vyberte si ponuku, ktorá vám bude vyhovovať najviac.

Recenzie a hodnotenia

V neposlednom rade, zamerať sa môžete práve na recenzie a hodnotenia hotela. Ľudia, ktorí daný hotel už navštívili vedia najlepšie zhodnotiť, čo sa im páčilo a čo nie. V tomto prípade však platí porekadlo, 100 ľudí, 100 chutí

Preto ak nájdete jednu negatívnu recenziu, nemusíte sa riadiť zrovna na základe nej. Možno išlo o čo si náročnejšieho človeka a vec, ktorá vadila jemu, vám nemusí. Ak by ste však našli pri danom hoteli veľa negatívnych recenzií od rôznych ľudí, viete, že niečo tam nie je v poriadku.

Web, kde hotel hľadáte

Medzi dôležité parametre výberu hotela patrí aj to, z akej webovej stránky si chcete ubytovanie rezervovať. Ako dobre viete, v súčasnosti na internete nájdete skutočne široké spektrum týchto webových lokalít. Neváhajte si tak vybrať hotel z overenej stránky, ktorá vám zaručí maximálnu bezpečnosť aj pri platení. 

5 hviezdickovy hotel

Ďalšie dôležité faktory

Následne môžete zvážiť aj ďalšie faktory. Medzi tie patria napríklad pravidlá storna hotela, poprípade či existuje nejaký vernostný program, ktorý by vám ponúkol výhodnejšie služby a ceny. 

Ak sa chystáte cestovať so svojím domácim miláčikom, je nevyhnutné, aby ste sa informovať o tom, či sú v hoteli zvieratá povolené. Niektoré ubytovania totiž povoľujú zvieratá napríklad len do 15 kg, iné zase vôbec. 

Tip na záver

Rezervácia hotela nemusí byť pre vás náročná, ak viete, po čom túžite. Predtým, ako sa do rezervácie pustite, skúste zvážiť všetky vyššie spomenuté faktory. Na základe toho si budete môcť vybrať ubytovanie podľa vlastných predstáv.

 Neváhajte si pozrieť aj recenzie a hodnotenia ľudí, ktorí daný hotel navštívili ale rozhodne sa nezamerajte len na to. Zvážte tiež aj vybavenie, podmienky, lokalitu či druh hotela. Len tak si budete môcť vybrať ten správny hotel pre vás, poprípade aj vašu rodinu.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *