Domov » Alkohol recenzie » 45+ druhov alkoholu na každú príležitosť! TOP lacný aj drahý alkohol!

45+ tipov na kvalitný alkohol na každú príležitosť - nielen svadba a krstiny

Tieto najlepšie druhy alkoholu odporúčame:

Víťaz testu

Bumbu-Rum - obľúbeny rum
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Ak hľadáte kvalitný alkohol ste na správnom mieste. V dnešnej recenzii vám predstavíme tie najlepšie druhy alkoholu. Či už ide o alkohol na svadbu, narodeniny, alebo akúkoľvek oslavu – určite poradíme s výberom toho najlepšieho.

Zameriame sa aj na lacný alkohol, ale ponúkneme vám aj varianty na kvalitný drahý alkohol. Výber ostane už len na vás. Poďme sa vrhnúť na to.

 

Pozrite si tie najlepšie rumy a whisky na našom trhu. Načerpajte ešte viac inšpirácie.

NAJLEPŠIE DRUHY ALKOHOLU - OBSAH ČLÁNKU

Kľúčové informácie

iconExistuje množstvo druhov alkoholu, vrátane rumu, vodky, koňaku, whisky, likérov, brandy, tequily, ginu, absintu a vína.
iconVýber alkoholu závisí od individuálnych preferencií, počtu a veku hostí, typu udalosti a dostupného rozpočtu.
iconAlkoholické nápoje sa často používajú na prípravu koktailov a sú obľúbené na oslavy a spoločenské príležitosti.

Rum

Rum je alkoholický nápoj, ktorý sa vyrába fermentáciou a destiláciou cukrovej trstiny alebo melasy. Pôvodne sa rum vyrábal na Karibiku, ale dnes sa vyrába po celom svete a existuje mnoho rôznych druhov rumu, vrátane svetlého, tmavého a medového rumu. Rum je často používaný na prípravu koktailov, ako je napríklad Mojito alebo Daiquiri, a väčšina rumu sa konzumuje po zriedení s vodou alebo sódou, ale môže sa tiež piť čistý.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste si mohli vybrať rum ako svoj obľúbený alkoholický nápoj. Napríklad, rum obsahuje menej kalórií ako iné druhy alkoholu, ako je whisky alebo vodka, čo je výhodou pre tých, ktorí sa snažia udržiavať zdravú hmotnosť. Tiež môže mať rum protizápalové účinky a pomôcť pri udržiavaní zdravia srdca a ciev.

5/5
4.5/5
4.5/5

Vodka

Vodka je alkoholický nápoj vyrábaný destiláciou rôznych druhov základných surovín, ako sú obilniny, zemiaky alebo cukrová trstina. Je bezfarebná, bez chuti a bez vône, a preto sa často používa na prípravu koktailov s inými chuťami a vôňami. Vodka sa tiež často používa čistá alebo zriedená s vodou alebo sódou.

Tiež sa ľahko zmiešava s inými nápojmi, čo ju robí vhodnou voľbou pre prípravu koktailov. Okrem toho je vodka veľmi obľúbená a dostupná po celom svete, takže ju je možné ľahko získať v rôznych krajinách. V neposlednom rade, vodka má dlhú históriu a kultúrnu hodnotu, a preto je zaujímavým a jedinečným druhom alkoholu.

5/5
4.5/5
4.5/5

Koňaky

Koňak je druh brandy, ktorý sa vyrába v regióne Cognac v južnej časti Francúzska. Je vyrábaný destiláciou vína a následným starnutím v dubových sudoch. Koňak má hnedú farbu a typickú chuť a arómu po orechoch a dreve.

Jedným z dôvodov, prečo by ste si mohli vybrať koňak ako svoj obľúbený alkoholický nápoj, je jeho vysoká kvalita a prestíž. Koňak je považovaný za jeden z najlepších druhov brandy na svete a je vyrábaný podľa prísnych pravidiel a štandardov. Okrem toho sa koňak často používa na prípravu rôznych koktailov a je obľúbeným nápojom na oslavy a spoločenské príležitosti.

5/5
4.5/5
4.5/5

Whisky

Whisky je alkoholický nápoj vyrábaný destiláciou obilnín, ako je pšenica, jačmeň alebo kukurica. Po destilácii sa whisky stáča do sudoch na starnutie, čo jej dáva typickú chuť a arómu. Existujú rôzne druhy whisky, vrátane bourbonu, scotchu a irského whisky.

5/5
4.5/5
4.5/5

Likéry

Likér je alkoholický nápoj vyrábaný destiláciou rôznych druhov surovín, ako sú ovocie, byliny, korene alebo koreniny, a následným zmiešaním s cukrovým sirupom. Likéry sú často sladké a majú nižšiu alkoholickú stupňovitosť ako iné druhy alkoholu, a preto sa často pijú ako digestív po jedle.

Jedným z dôvodov, prečo by ste si mohli vybrať likér ako svoj obľúbený alkoholický nápoj, je jeho rôznorodosť chutí a vôní. Existuje mnoho rôznych druhov likérov, vrátane ovocných, bylinných a korenistých, takže je možné si vybrať podľa vlastnej chuti. 

Likéry sú tiež často používané na prípravu koktailov a sú obľúbené na oslavy a spoločenské príležitosti. Okrem toho môžu likéry mať aj liečivé účinky, pretože sú vyrábané z bylín a korenín, ktoré môžu mať protizápalové a upokojujúce účinky.

5/5
4.5/5
4.5/5

Brandy

Brandy je alkoholický nápoj vyrábaný destiláciou vína alebo iného ovocia. Po destilácii sa brandy stáča do sudoch na starnutie, čo jej dáva typickú chuť a arómu. Existujú rôzne druhy brandy, vrátane koňaku, armagnacu a amerického brandy.

Niektoré druhy brandy, ako je koňak, sú považované za jedny z najlepších druhov destilátov na svete a sú vyrábané podľa prísnych pravidiel a štandardov.

5/5
4.5/5
4.5/5

Tequila

Tequila je alkoholický nápoj vyrábaný z agáve, kaktusovitého rastlinného druhu, ktorý sa pestuje v regióne Jalisco v Mexiku. Tequila sa často pije čistá alebo sa používa na prípravu koktailov, ako je napríklad Margarita.

5/5
4.5/5
4.5/5

Gin

Gin je alkoholický nápoj vyrábaný destiláciou obilnín, ako je pšenica alebo jačmeň, a zmiešaním s rôznymi druhmi bylín a korenín. Gin má charakteristickú chuť a arómu po bylinách, ako je napríklad šalvia alebo zázvor, a je často používaný na prípravu koktailov, ako je napríklad Martini alebo Gin Tonic.

5/5
4.5/5
4.5/5

Absinth

Absinth je alkoholický nápoj vyrábaný z anízu a rôznych bylín, ako je napríklad fenikel, mäta alebo koriander. Absinth má zelenú farbu a charakteristickú chuť po bylinách a aníze.

5/5
4.5/5
4.5/5

Víno

Víno je alkoholický nápoj vyrábaný z hrozna alebo iného ovocia, ktoré je fermentované bez pridania cukru alebo iných korenín. Existuje mnoho rôznych druhov vína, vrátane bieleho, červeného a ružového, a každé má svoju vlastnú chuť a arómu. Víno sa často pije s jedlom alebo samostatne a je obľúbeným nápojom na spoločenské príležitosti.

Existujú mnohé druhy vína, ktoré sú vyrábané z kvalitných hroznov a podliehajú prísnym pravidlám a štandardom výroby, čo z nich robí jedinečné a vysokej kvality.

5/5
4.5/5
4.5/5

Aká druh alkholu zvoliť?

Alkohol na svadbu

Vyberanie alkoholu na svadbu je veľmi individuálna záležitosť, ktorá závisí od vášho vkusu a preferencií. Najlepšie je zvoliť rôzne druhy alkoholu pre rôzne chute a zároveň zabezpečiť dostatok nealkoholických nápojov pre tých, ktorí alkohol nepijú. Môžete tiež zvážiť zaradenie špeciálnych svadobných koktailov alebo ponúknuť svojim hosťom možnosť výberu z niekoľkých druhov vína alebo piva.

Je dôležité zvážiť aj to, či budete ponúkať alkohol počas celého večera alebo len počas určitých častí svadby. Môžete tiež zvážiť ponúknutie nealkoholických nápojov pre tých, ktorí alkohol nepijú, alebo pre tých, ktorí budú šoférovať.

Alkohol na krstiny

Ak hľadáte alkoholické nápoje na krstiny, je tu niekoľko vecí, na ktoré by ste sa mali zamerať:

  1. Počet hostí: Zvážte počet hostí, ktorí budú na krstinách prítomní, aby ste mohli vybrať primerané množstvo alkoholu.

  2. Vek hostí: Zvážte vek hostí, aby ste mohli vybrať vhodné druhy alkoholu. Napríklad by ste nemali ponúkať víno alebo koňak deťom alebo mladistvým.

  3. Chute a preferencie hostí: Skúste zistiť, aké sú chute a preferencie hostí, aby ste mohli vybrať nápoje, ktoré sa im budú páčiť.

  4. Rozpočet: Zvážte svoj rozpočet a vyberte si nápoje, ktoré sa vojdú do vášho rozpočtu.

  5. Typ udalosti: Zvážte typ udalosti, na ktorú sa chystáte, aby ste mohli vybrať vhodné nápoje. Napríklad by bolo vhodné ponúkať šumivé víno alebo šampanské na formálnejšie udalosti, zatiaľ čo na menej formálnych udalostiach by sa mohli hodiť pivo alebo nealkoholické nápoje.

  6. Účel udalosti: Zvážte, aký je účel udalosti, aby ste mohli vybrať vhodné nápoje. Napríklad na udalosti, ktoré sú zamerané na rodinu s deťmi, by ste nemali ponúkať veľké množstvo alkoholu.

  7. Doplňujúce nápoje: Nezabudnite zvážiť aj doplňujúce nápoje, ako sú nealkoholické nápoje, voda a šťavy, aby sa hostia mohli hydratovať a vyhnúť sa dehydratácii počas udalosti.

Alkohol na oslavu narodenín

Pri oslave narodenín je dôležité zvážiť, aký typ alkoholu je vhodný pre hostí. Ak sú medzi nimi aj nealkoholici, môžete zvážiť ponúknuť nealkoholické nápoje ako sú ovocné šťavy, nealkoholické pivo alebo nealkoholické víno. 

Pre tých, ktorí preferujú alkohol, môžete zvážiť ponúknuť šumivé víno, kvalitné pivo alebo koktaily. Je tiež dôležité zvážiť, koľko alkoholu kúpiť – odporúča sa zakúpiť dostatok pre všetkých hostí, ale zároveň sa vyhnúť nadmernému množstvu, aby sa zabránilo opitosti. Je tiež dôležité mať na pamäti bezpečnosť a zabezpečiť, aby všetci hostia boli schopní sa bezpečne dostať domov po oslave.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *