Domov » Najlepšie tipy na darček » Najlepšie darčeky pre novorodencov
Darčeky pre deti

Pre novorodencov

Pre 18 ročné dievča/chlapec

Pre teenagerov

Pre 10 ročné dievčatko

Pre ročné dieťa

Pre chlapcov

Najlepšie hračky pre deti 

Adventné kalendáre pre deti

Darčeky pre rodinu
Darčeky podľa veku

Hľadáte najlepší darček pre novorodencov a bábätká? Pozrite si naše tipy !

Malé bábätko leží v krabici

Ak sa vo vašej rodine či kamarátke alebo kolegyni narodilo bábätko, určite si lámete hlavu nad tým, čo novorodencovi kúpiť a priniesť mu ako darček na návštevu – aký by bol vhodný darček k narodeniu bábätka

Dnes už existuje veľmi pestrá škála rôznorodých darčekov pre bábätko, od pestrofarebných hračiek, ktoré dieťatko nie len zaujmú, ale aj pomôžu z rozvojom motoriky, cez krásne, detailne prepracované detské oblečenie až po rad rôznych vychytávok, ktoré pomôžu rodičom pri celkovej starostlivosti o bábätko. Načerpajte viac inšpirácie naším sprievodcom darčekov pre ročné dieťa.

My vám v článku prinášame skvelé tipy na darčeky pre bábätká, ktoré rozhodne potešia! Ak chcete zároveň potešiť aj mamičku, pozrite si naše najlepšie darčeky pre mamičku a budú mamičku.

Kolotoč do kočíka - praktický darček pre bábätko

Jedným zo skvelých tipov na darček pre novorodenca je kolotoč či už hovoríme o kolotoči do detskej postieľky alebo do kočíka. Väčšina rodičov si nejaký spievajúci kolotoč do postieľky zaobstará hneď po narodení bábätka avšak práve takýto prenosný klipový kolotoč do kočíka, ktorý nemá pevné kovové či umelohmotné časti môže byť tým skvelým darčekom pre bábätko.

Dieťa nie len upúta, ale môže slúžiť aj ako hračka, pretože neobsahuje ani žiadne malé častice, okrem toho rodičia ho vedia upevniť napríklad aj na autosedačku alebo kdekoľvek potrebujú.

Klasická hrkálka - zábavný darček pre bábätko

Ak ste skôr verný klasike, určite je pre bábätko na prvú návštevu stále vhodné priniesť hrkálku. Avšak nie je hrkálka ako hrkálka, pozrite si túto kvalitnú drevenú hrkálku.

Aj napriek faktu, že je hrkálka drevená a nie plastová je veľmi ľahká farebná (morená netoxickými farbami) a v strede má roľníčku, ktorá vytvára pre bábätko príjemný, nie príliš výrazný a piskľavý zvuk.

Hryzadlá - klasický a skvelý darček pre novorodenca

Ďalšou skvelou voľbou darčeka pre novorodenca je rozhodne hryzadlo. Hryzadlo Malá korytnačka je opäť z dreva (morené netoxickými farbami), veľmi ľahké, vytvarované tak, aby bolo ľahko uchopiteľné pre malé detské rúčky a okrem toho povrch korytnačky je rôznorodý čo vedie k stimulácii hmatu dieťatka.

Ideálna hračka pre dieťatko už od jeho narodenia.

Textilná knižka 3v1 - Originálny darček pre bábätko

Výborným darčekom pre novorodenca je tiež textilná knižka, ktorá je dokonca 3v1. Takáto knižka je využiteľná ako pre novorodenca tak aj pre kojenca či batoľa.

Rodičia ju môžu dať dieťatku do kočíka, postieľky či na hraciu deku a dieťatko si bude pozerať pútavé obrázky. Neskoršie môže takáto knižka slúžiť pri spoznávaní rôznych tvarov, zvieratiek či farieb. Takáto textilná knižka je umývateľná vodou a dlhá až 82 cm

Donuts ponožky - roztomilý darček k narodeniu bábätka

V prípade, že chcete pre novorodenca ako darček zvoliť niečo iné ako hračku sú výbornou voľnou aj tieto veselé farebné detské ponožky

Sú originálne zabalené v tvare malých donutov a v rôznych farebných prevedeniach, takýto darček pre bábätko bude tak aj veľmi originálny a na druhej strane ho rodičia určite využijú.

Sada na 3D odtlačky - Spomienkový darček k narodeniu bábätka

Ak vyberáte darček pre novorodenca,  my vám radíme darovať spomienku. Čas tak strašne letí! Z novorodenca bude za chvíľu batoľa a na tento čas budú milí rodičia už len spomínať nad fotkami. 

Aby tie spomienky boli trošku hmatateľnejšie, my odporúčame podarovať 3D sadu na vytváranie odtlačkov ružičiek a nožičiek. Výsledný odtlačok si môžete zarámovať a zavesiť do detskej izby či do obývačky. Plienky sa použijú, z oblečenia dieťa vyrastie, ale odtlačok tej miniatúrnej ručičky či nožičky tu bude s vami stále.  Sada obsahuje rámik, hmotu na vytvorenie formy a hmotu na vytvorenie odliatkov

Kojenecká čiapočka - darček k návšteve bábätku

Oblečenie pre novorodencov je proste roztomilé, je to tiež veľmi vhodný darček pri narodení bábätka, ale nie vždy vieme aká veľkosť je pre dieťatko vhodná, aby mu veci neboli príliš veľké alebo naopak už malé. 

Vhodným tipom je tak kojenecká čiapočka, ktorú môžete kúpiť v rôznych prevedeniach a s rôznym motívom, dbajte však, aby išlo o kvalitný bavlnený produkt. Takáto čiapočka je vhodná ako samostatný darček pre bábätko, ale aj v prípade ak ste už niečo kúpili a hľadáte ešte niečo na doplnenie.

Hrací kruh s aktivitami - darček pre novorodenca na pomoc s rozvojom zmyslov

Počuli ste už o hracom kruhu pre bábätká? Výborný darček pre novorodenca aj batoľa, ktorý dieťatku pomôže s rozvojom jeho zmyslov a motoriky, navyše je veľmi rýchlo rozložiteľný a nezaberie veľa miesta. 

Výhodou je, že je vhodný ako pre novorodenca tak aj pre batoľa, pretože obsahuje čiernobiele prvky pre najmenších, farebné prvky, rôzne šuštiace a pískacie prvky je tak voľbou „všetko v jednom“

Projektor s hudbou na zaspávanie - darček vhodný pre bábätko ale aj mamičku

Našim ďalším tipom darčeka pre novorodenca je projektor, ktorý okrem projekcie farebných obrazcov nočnej oblohy vydáva aj upokojujúcu melódiu. Projektor je ľahko prenosný a funguje na 2 baterky (ktoré tvoria súčasť balenia). 

Detská izbička sa tak vďaka tomuto darčeku premení na pestrofarebné divadlo nočnej oblohy. Vaše dieťatko určite zaujme a mamička si bude môcť konečne na chvíľku oddýchnuť.

Detská pestúnka - pomocnik v podobe darčeka pre novorodenca

Rodičia nemôžu byť všade. Predsa len niekedy musia aj jesť aj spať. A čo im teda podarovať, aby boli pokojnejší, keď nebudú pri bábätku? Najlepším darčekom pre novorodenca je detská pestúnka! Nie, nie, takú. Elektronickú. 

Za ktorú zaplatíte len raz a bude s vami stále. Prenáša nielen zvuk, ale aj obraz, obsahuje aj senzor teploty, má nočné videnie, detekciu plaču a taktiež ako bonus – môžete zapnúť uspávací režim. Rozprávky? Uspávanky? Projekcia? Čokoľvek! Tak čo nie je táto pestúnka ideálna? Nielen ochráni, ale aj zabaví každé bábätko a rodičom dopraje chvíľu času pre seba. 

Strieborný prívesok - luxusný darček pre bábätko

Bola vám zverená úloha krstnej mamy či krstného otca a vy stále neviete, čo bábätku kúpiť? Kúpte mu niečo na pamiatku. Pekný strieborný prívesok v tvare znamenia zverokruhu bude bábätku aj v neskorších rokoch pripomínať deň svojho narodenia a vás tiež. 

Prívesok je univerzálny. Hodí sa tak pre chlapčeka ako aj pre dievčatko. Vyrobený je z kvalitného sterlingového striebra s rhodiovaným povrch. Vďaka nemu sa znižuje vznik alergických reakcií a prívesok je vhodný aj pre citlivú pokožku. 

Hračka s menom - užitočný darček pre novorodenca

Originálnym darčekom k narodeniu bábätka je aj plyšová hračka s jeho vlastným menom. Práve takýto originálny darček pre novorodenca môže byť to pravé! Či sa už jedná o krásnu spiacu bábiku, zajačika, poníka, dinosaura a iné… na dadaboom.sk nájdete toho aj ešte viac, pričom sa vždy jedná o kvalitné hračky (ktoré sú navyše veľmi hebké) spĺňajúce prísne Európske normy. 

Hračky sa okrem toho dajú kedykoľvek oprať v práčke. Takáto hračka, ktorú dostane bábätko pri narodení s ním môže „rásť“ a sprevádzať ho napríklad, keď pôjde prvý raz do škôlky.

Vankúšik na kúpanie - pohodlný darček pre bábätko

Ak si ešte stále lámete hlavu nad tým, čo by bolo vhodné kúpiť bábätku, možno vás zaujme  vankúšik/podložka na kúpanie. Takáto šikovná vecička uľahčí kúpanie každému rodičovi. 

Bábätko v ňom počas celej doby kúpania môže uvoľnene a pohodlne ležkať a preto je aj onoho kľudnejšie čo napomáha rodičom ho ľahšie a rýchlejšie vykúpať. Tento vankúšik ako darček pri narodení bábätka určite ocení nejeden rodič, môžete ho nájsť dokonca v rôznych farebných prevedeniach a je tak vhodný aj pre chlapčekov aj dievčatká

Matrac do ohrádky - praktický darček pre bábätko

Užitočný darček pre novorodenca? Matrac do ohrádky. Sami viete, ako to chodí. Matrac sa často zašpiní či zničí, a tak je dobré mať doma náhradu. Zdravý spánok je totiž to, po čom túžia aj mamičky aj detičky.

Hoci sa toho novorodenci veľa nenaspia, keď už spia nech spia poriadne. Matrac je dodávaný v rôznych farbách, a tak potešíte nielen dievčatko, ale aj chlapčeka. A chcete niečo neutrálne? Nájde sa aj také. Poťah je vyrobený zo 100% bavlny, je snímateľný a údržba je tiež veľmi ľahká. Len ho šupnete do pračky a potom necháte vyschnúť. 

Chicco postieľka, stolička Baby hug Air 4v1

Čakajú vaši príbuzní prírastok, no stále tvrdohlavo tvrdia, že nič nepotrebujú? Ale potrebujú. Potrebujú postieľku, lehátko aj stoličku. Áno je toho veľa a bude to aj veľa stáť. Preto kúpte radšej všetko v jednom. Áno aj také existuje. 

Ráno môžete mať postieľku, na obed stoličku a poobede lehátko a všetko sa to dá skladať ľahko a rýchlo, postaviť do obývačky, do kuchyne, do spálne i na záhradu. Táto univerzálna zostava je bezpečným miestom pre novorodenca v prvých mesiacoch po narodení. Mamička môže variť alebo oddychovať a dieťatko sa môže na to všetko pekne z bezpečia pozerať. Vhodné do domu i do menších bytových priestorov. 

Čierno-biele a kontrastné knižky

V prípade, že hľadáte darček pre novorodenca, ktorý mu pomôže v zdravom rozvoji jeho vnímania odporúčam túto sadu knižiek. Ide o tri knižky vhodné aj pre tie najmenšie bábätká, sada sa skladá z knižiek Čiernobielo pre najmenších I, Čiernobielo pre najmenších II a Farebne pre najmenších – kontrasty. 

Práve najmenšie bábätká vidia spočiatku len čiernobielo a následne je vhodné im zrak stimulovať aj jednou kontrastnou farbou a postupne viacerými. Kombinácia vhodných farieb prispieva k správnemu rozvoju ich zraku.

Detské konvexné - konkávne zrkadlo

Napadlo vám, že vhodným darčekom pre bábätko by bolo aj zrkadlo? ..a nie také hocijaké zrkadlo ale detské konvexné – konkávne zrkadlo, toto zrkadlo je vhodné aj pre najmenších. 

Bábätko sa v ňom uvidí hore nohami alebo s efektom rybieho oka, bude to pre neho veľmi podobný efekt ako keď sa pozerá do lyžičky. Práve takéto detské zrkadielko zaujme pozornosť dieťatka a rozhodne ho rozosmeje.

Monitoring dychu - praktický darček k narodeniu bábätka

Naše mamy či babky môžu tvrdiť, že dnes sa na výbavičku pre novorodenca míňa skutočne veľa peňazí. Preto ak chcete kúpiť užitočný darček, kúpte niečo užitočné, kúpte monitoring dychu pre novorodenca. Monitoring dychu je naozaj užitočný, v niektorých prípadoch dokonca zachraňuje životy. 

Stačí len chvíľka tuhého rodičovského spánku a môže sa stať nešťastie! Ak však budete mať monitoring dychu, nič takého sa nestane. Už po 20 sekundách sa spustí alarm, ktorý rodičov upozorní na to, že niečo nie je v poriadku a môže zachrániť aj život. Nie na darmo ho matkám často dávajú aj v nemocnici, preto sa netreba báť – výrobok prešiel aj medicínskym schválením. 

Nosič detí

Neviete čo ku kúpiť pre novorodenca? Skúste sa vyhnúť veciam, ktoré budú v rodine len zavadzať a kúpte niečo naozaj užitočné. Napríklad nosič deti, ktoré ocenia všetky mladé, športové rodiny, pre ktoré mať dieťa neznamená sedieť doma. 

Vybehnú s dieťatkom do prírody, na výlet i na menšiu turistiku, hodí sa aj na prechádzku po meste či nákupy. Vyberajte nosič, ktorý má tri polohy – tvárou k mame, na boku alebo na chrbte. Mamičky ho tak pre svoje deti budú môcť využívať od narodenia až do dovtedy, kým budú bábätko ešte vládať nosiť.  

Môj prvý totem - darček pre rozvoj motoriky bábätka

Už v úvode dodám, že tento darček je vhodný pre dieťatko, ktoré má už približne jeden rok a nie tak pre úplného novorodenca, ale v prípade, že je dieťatko ešte menšie môže sa s jednotlivými časťami stavebnice hrať samostatne napríklad v kočíku či postieľke.

Postupne si na časti zvykne a začne ich skladať. Jednotlivé časti stavebnice majú rôznu textúru a dokonca vydávajú zvuky. Takáto detská stavebnica nie len rozvíja detskú motoriku, ale aj fantáziu.

Nahrievacia plyšová hračka

Kúpiť novorodencovi hračku? Aké klišé! Verte či nie, hračky dostane novorodenec od každej druhej návštevy. Kúpte novorodencovi užitočnú hračku – nahrievaciu a plyšovú. Presne tak. Nahrievacia lyčová hračka je plnená ľanovými semienkami. 

Uľavuje od bolesti bruška a vyhreje postieľku alebo kočár. Takto budú môcť rodičia s novorodencom absolvovať dlhšiu prechádzku v chladnejšom počasí. Údržba je jednoduchá, žiadne jedno použitie. Ak sa hračka zašpiní, vyberiete vnútorný vankúšik a ju jednoducho hodíte do pračky. A použijete znova a znova a  znova. A možno tú hračku niekedy na zohrievanie využijú aj ostatní členovia rodinky.  

Novorodenecká štartovacia sada classic

Ďalším tipom na darček pre novorodenca je štartovacia sada detských fliaš. Táto sada je kvalitnej značky PHILIPS (AVENT). Táto novorodenecká sada obsahuje: fľašu 125 ml s ventilom a extra mäkkým novorodeneckým cumlíkom, fľaša 260 ml s extra mäkkým novorodeneckým cumlíkom, 2 fľaše 260 ml s extra mäkkými cumlíky (s pomalým prietokom), ďalej cumlík pre novorodenca a navyše aj kefu na fľaše a cumlíky.

Fľaštičky sa dajú jednoducho rozobrať prepláchnuť a opäť zložiť, ide tak o vodný darček k narodeniu dieťatka, ktorý rodičia využijú.

Hracia deka - praktický darček pre novorodenca

Rozhodne odporúčame hraciu deku, ktorá je takým darčekom pre oboch. Dieťatko sa zabaví a mamička si bude mať čas aspoň na chvíľku vydýchnuť.  

Hracie deky sú vyrobené z príjemného materiálu a ich súčasťou je aj kolotoč s medvedíkmi, ktoré budú udržiavať detskú pozornosť. A bonus – môžete zapnúť aj príjemnú melódiu, takže si mamička trošku ušetri hlasivky. Deka sa dá ľahko prenášať a je ju možné roztiahnuť vnútri aj vonku

Hrkálka? Prečo nie! darček v podobe hračky pre novorodenca

Maracas – Animambo je detská hrkálka, ktorá okrem toho, že svojím farebným prevedením dieťatko zaujme, slúži aj ako detský hudobný nástroj a napomáha batoľatám k rozvoju rytmiky. Ide o skvelý tip na darček pre bábätko, s ktorým sa bude môcť zahrať aj keď bude staršie.

Bavlnené obliečky

Základom spokojnej rodinky je kvalitný spánok novorodenca. Rodičia robia možné a nemožné, len aby dieťatko prespalo aspoň pár hodín. Ako darček pre novorodenca môžete teda kúpiť aj bavlnené obliečky. 

Je to set,  ktorý obsahuje obliečku aj na vankúš aj na perinku v rôznych rozmeroch a rôznych farebných prevedeniach. Čo sa týka materiálu – obliečky sú vyrobené zo 100% bavlny, preto sú primárne určené práve pre citlivú detskú pokožku, ktorá sa ľahko podráždi.

Ako vybrať darček pre novorodenca?

Výber darčeku pre novorodenca môže byť ťažký pretože malé deti ešte nemôžu povedať čo chcú. Aby bol darček praktický pre rodičov, môžete vybrať veci ako plienky, oblečenie, hračky na držanie. Zároveň určite chcete, aby bol darček bezpečný pre novorodenca, odporúča sa vybrať hračky bez malých dielov, ktoré by mohli byť prehltnuté, alebo oblečenie bez šnúrok, ktoré by mohlo byť nebezpečné. Určite aj taký darček, aby podporoval vývin novorodenca, môžete vybrať hračky na rozvíjanie motoriky, knihy na rozvíjanie jazyka. Predtým ako darček kúpite, uistite sa že rodičia ho nepotrebujú alebo nemajú. Personalizácia darčeku môže byť tiež dobrý nápad, napríklad osobnú knihu s menom dieťaťa, osobný plášť alebo hračku s menom dieťaťa.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *