Domov » Testy a recenzie » Najlepšia Moringa 2024! Naozaj funguje a aké má účinky? Recenzie a skúsenosti

Najlepšia Moringa 2024! Naozaj funguje a aké má účinky? Recenzie a skúsenosti

Tieto najlepšie Moringy odporúčame:

Víťaz testu

moringa advance
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

V posledných rokoch nastal veľký boom v oblasti superpotravín. Známe sú najmä orechy, ryby, olivový olej alebo celozrnné produkty. Tieto potraviny sú známe tým, že obsahujú vyššie množstvo biologicky aktívnych zložiek, ktoré majú priaznivý účinok na naše zdravie.

Medzi prospešné látky sa zaraďujú najmä antioxidanty, vitamíny či minerálne látky. Do skupiny superpotravín patrí aj moringa, o ktorej sa dozviete množstvo zaujímavých a cenných informácií v tomto článku.

Povieme si o produktoch s moringou na našom trhu, ich výhodách a prečo by ste mali túto rastlinu užívať aj vy. Ako dopadli v recenzii mnohé doplnky výživy s moringou a aké máme s ňou skúsenosti? Dozviete sa nižšie.

Kľúčové informácie

icon Moringa je tropická rastlina s výživovými a liečivými vlastnosťami, často nazývaná “zázračný strom” alebo “strom života”.
icon Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ako aj antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti zápalu a chránia bunky pred poškodením.
icon Moringa môže zlepšiť trávenie, zvýšiť energiu, zlepšiť kvalitu spánku a pomôcť pri redukcii hmotnosti.

Najlepšia a najkvalitnejšia Moringa na základe testu

Najlepšia Moringa na trhu

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

MORINGA ADVANCE

MORINGA BLENDEA

MORINGA PREMIUM

BIO MORINGA

LIVING BUDDHA

MORINGA CARRIBEAN

NAJLEPŠIA MORINGA RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie Moringa recenzie

Moringa Advance - víťaz testu

Spoločnosť Advance Nutraceutics má vo svojej ponuke kvalitný doplnok výživy s obsahom extraktu z listov moringy. Biologicky aktívne látky sa v tomto produkte nachádzajú v 10-krát vyššej koncentrácii ako v samotných listoch moringy. 

Moringa obsahuje mnoho dôležitých vitamínov i minerálov. Zaujímavosťou je, že listy majú 7-krát viac vitamínu C ako pomaranče a 15-krát viac draslíka ako banány. Okrem toho obsahuje vápnik, vysoký obsah bielkovín, železo a aminokyseliny, ktoré telu pomáhajú pri hojení rán a budovaní svalov.

Moringa od Advance Nutraceutics obsahuje 180 tabliet, pričom denne by ste mali prijať 2 tablety, ktoré zapijete dostatočným množstvom vody. Dobrou správou je, že neobsahuje laktózu, lepok ani mliečnu bielkovinu.

Výživový doplnok Moringa Advance môžete zakúpiť už za 14,49 €.

Moringa Blendea

Tento doplnok stravy patrí medzi adaptogény, ktoré vám pomôžu dosiahnuť fyzickú aj psychickú pohodu. Moringa taktiež prispieva k spomaleniu starnutia a k vitalite pokožky. Je tiež plná antioxidantov, ktoré môžu chrániť bunky pred poškodením a posilňuje váš imunitný systém. Existujú dôkazy, že niektoré z týchto antioxidantov môžu znižovať krvný tlak a množstvo tuku v krvi a v tele.

Rastlinné chemické látky nachádzajúce sa v listoch môžu pomôcť telu lepšie spracovať cukor a môžu ovplyvniť spôsob, akým telo uvoľňuje inzulín. V jednom balení produktu Moringa Blendea sa nachádza 90 kapsúl. Denná odporúčaná dávka je v rozmedzí 3 až 6 tabliet, ktorú zapijete dostatočným množstvom vody.

Doplnok stravy Moringa Blendea môžete dostať už od 11,71 €.

Moringa je tropický strom, ktorého listy sú dôležitou potravou v Indii a Afrike. V Nepále je známa aj pod pomenovaniami ako zázračný strom” alebo strom života”. Najkvalitnejšia moringa sa už tisíce rokov používa ako tradičný liek vo fytomedicíne a ajurvédskom liečiteľstve

Prášok z drvených listov moringy je plný bielkovín. V skutočnosti obsahuje viac bielkovín ako strukoviny, pretože má všetky esenciálne aminokyseliny potrebné na obnovu svalov, produkciu energie a reguláciu nálady. Moringa môže okrem toho znížiť hladinu kortizolu a prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu. Jedno balenie Moringa Premium obsahuje 74 kapsúl. Dospelí by mali užívať 1-2 kapsule 2x denne.

Produkt Moringa Premium si môžete zakúpiť už za 17,90 €.

Vegetariánske kapsuly Moringa od spoločnosti NaMaximum obsahuje až 1000 mg prášku v jednej dávke. Výhodou je, že neobsahuje žiadne pridané arómy, farbivá, príchute, konzervanty a GMO. Moringa obsahuje aj veľké množstvo bielkovín, čo znamená, že je užitočná pri ochrane kožných buniek pred ich poškodením. Obsahuje aj hydratačné a detoxikačné prvky, ktoré tiež posilňujú pokožku a vlasy.

Bio Moringa obsahuje aj vápnik a fosfor, ktoré pomáhajú udržiavať kosti zdravé a silné. Spolu s protizápalovými vlastnosťami môže extrakt z moringy pomôcť pri liečbe ochorení, ako je artritída, a môže tiež liečiť poškodené kosti. V tejto oblasti je však potrebný ďalší výskum. V jednom balení produktu Bio Moringa dostanete 60 tabliet, pričom denná odporúčaná dávka je 2 až 6 kapsúl, ktoré zapijete dostatočným množstvom vody.

Bio Moringa od NaMaximum môžete získať už za 7,95 €.

Spoločnosť Kolagen Drink vám prináša účinný antioxidant s najvyššou koncentráciou látky SOD. Okrem nej tam nájdete aj moringu, ktorá má vysoký obsah mnohých vitamínov, minerálov a predovšetkým bielkovín. Už spomínaná zložka TetraSOD® je najkompletnejšou a najkomplexnejšou látkou na podporu zdravého starnutia. 

Okrem toho ponúka športovcom a osobám s aktívnym životným štýlom zvýšenú fyziologickú reakciu proti oxidačnému stresu. Táto reakcia napomáha výkonu a regenerácii. TetraSOD® je najkoncentrovanejším zdrojom SOD na trhu s vedecky podloženou preukázanou činnosťou na aktiváciu dráhy antioxidačnej reakcie v ľudských bunkách.

V jednom balení Living Buddha sa nachádza 60 kapsúl, ktoré obsahujú aj vitamín B12. Denná odporúčaná dávka je 2 kapsuly, pričom sú vhodné aj pre vegánov

Produkt Living Buddha môžete získať už za 49 €.

Moringa Carribean Bio

Morringa Carribean je produkt určený pre vegánov, ktorý obsahuje aj vitamín D a Bio Calcium Ovovital®. Štúdia uverejnená v časopise Journal of Food and Science Technology zistila, že u žien po menopauze, ktoré 3 mesiace užívali kombináciu prášku z listov moringy a amarantu, sa znížila glykémia nalačno a znížili sa markery oxidačného stresu

Najkvalitnejšia moringa sa spája aj so zlepšením zdravia štítnej žľazy, ktorá riadi hormóny súvisiace s energiou, spánkom a trávením. Okrem toho, že moringa obsahuje polyfenoly a izotiokyanáty, znižuje zápal potláčaním zápalových enzýmov a proteínov v tele. Tento produkt obsahuje aj veľké množstvo vápnika, takže pokiaľ máte nedostatok tohto minerálu, určite neváhajte.

V jednom balení Morringa Carribean Bio sa nachádza 120 kapsúl. Produkt si môžete zakúpiť už za 37,28 €.

Čo je to moringa?

Moringa je tropická rastlina, ktorá je pôvodom z Indie, ale rastie v mnohých tropických a subtropických oblastiach sveta. Táto rastlina je známa pre svoje výživové a liečivé vlastnosti a v mnohých kultúrach sa používa ako tradičná medicína. Moringa sa často nazýva aj “zázračný strom” alebo “strom života”, pretože väčšina jej častí, vrátane listov, koreňov, kvetov a semien, má veľké množstvo výživných látok.

Moringa obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ako napríklad vitamín C, vitamín A, železo a vápnik, a tiež obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti zápalu a ochrane buniek pred poškodením. 

Moringa sa môže použiť ako doplnok stravy, ako aj na liečenie rôznych zdravotných problémov, vrátane zvýšenia imunity, zlepšenia trávenia, regulácie hladiny cukru v krvi a podobne.

Aké má moringa účinky?

Medzi najväčší zdravotný benefit moringy sa radí to, že je bohatá na množstvo prospešných zlúčenín, ktoré poskytujú antioxidačnú ochranu. Patrí medzi ne vitamín C a betakarotén, ako aj polyfenoly, napríklad kvercetín, rutín a kyselina chlorogenová. Moringa okrem toho obsahuje veľké množstvo vlákniny, takže výrazne uľahčuje vaše trávenie.

Táto rastlina má tiež schopnosť zrýchliť metabolizmus a podporovať redukciu hmotnosti. Moringa sa vďaka vysokému obsahu vitamínov, bielkovín a minerálnych solí zaraďuje medzi vysoko energetické rastliny, ktoré pomáhajú v boji proti fyzickej i psychickej únave. 

Moringa by vám taktiež mohla pomôcť zlepšiť spánok. Medzi aminokyselina prítomnými v rastline sa nachádza tryptofán – neurotransmiter, ktorý sa podieľa na produkcii serotonínu, na regulácii nálady a rytmu spánku a bdenia (cirkadiánny rytmus). V prípade porúch spánku je však vhodné sa najprv poradiť s lekárom alebo špecialistom.

Vďaka vitamínu E a viacerým antioxidantom obsiahnutých v listoch moringy pomáha bojovať proti vysušovaniu pokožky a zabraňuje tvorbe škvŕn na pokožke. Rastlina taktiež pôsobí proti vzniku akné tým, že vyrovnáva hormonálnu hladinu.

Výhody užívania Moringy

 • Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ako napríklad vitamín C, vitamín A, železo a vápnik, čo pomáha zlepšiť celkové zdravie a imunitný systém.
 • Obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú ochraňovať bunky pred poškodením a znižujú zápal v tele.
 • Môže pomôcť zlepšiť hladinu cukru v krvi a regulovať krvný tlak.
 • Moringa obsahuje zložky, ktoré môžu pomôcť zlepšiť trávenie a znižovať zápchu.
 • Môže mať pozitívny vplyv na nervový systém a pomôcť zlepšiť spánok.
 • Moringa má antimikrobiálne vlastnosti, čo znamená, že môže pomôcť chrániť pred infekciami a ochoreciami.
 • Môže pomôcť zlepšiť zdravie pokožky a vlasov a má protizápalové účinky.
 • Moringa sa používa aj na redukciu hmotnosti, keďže obsahuje vlákninu a môže pomôcť pri udržiavaní pocitu sýtosti.

Nežiadúce účinky moringy

Mimo skvelých zdravotných benefitov môže mať moringa aj nežiaduce účinky. Vo veľkých množstvách totiž môže spôsobiť žalúdočné ťažkosti, plynatosť, hnačku či pálenie záhy. Dojčiace ženy by sa mali moringe vyhýbať, pretože niektoré zložky nemusia byť pre dojča vhodné.

Moringa taktiež nie je vhodná pre ľudí, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi. Pred začatím užívania moringy malými deťmi, tehotnými ženami alebo staršími ľuďmi sa poraďte so svojim lekárom

Pre koho je Moringa vhodná?

Moringa kapsuly sú určené pre mnoho rôznych skupín ľudí, pretože táto rastlina má množstvo výživových a liečivých vlastností. 

 • Seniori: Moringa môže byť pre seniorov vhodná, pretože obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú chrániť pred rôznymi chorobami. Okrem toho môže pomôcť zlepšiť pamäť, zvýšiť energiu a zlepšiť kvalitu spánku.
 • Deti: Taktiež môže byť vhodná pre deti, pretože obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú podporovať rast a vývoj. Zároveň môže tiež pomôcť zlepšiť imunitný systém, podporiť zdravie kostí a zubov a zlepšiť trávenie.
 • Športovci: Pomáha zlepšiť výkon a zotavenie po cvičení. 
 • Vegetariáni: Moringa kapsuly môžu byť pre vegetariánov vhodné, pretože táto rastlina obsahuje veľa živín, ktoré sa často nachádzajú v mäse. 
 • Osoby so zníženou imunitou: Obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a zlepšiť funkciu imunitného systému.
Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *