Domov » Testy a recenzie » Najlepšie menštruačné nohavičky 2024! Test + (Recenzie)

Najlepšie menštruačné nohavičky - Ako vybrať tie najlepšie? Recenzie a skúsenosti!

Tieto najlepšie menštruačné nohavičky odporúčame:

Víťaz testu

mensruacne nohavicky snuggs
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Stále väčšie množstvo žien sa prikláňa k možnosti nosiť špeciálnu menštruačnú bielizeň namiesto klasických tampónov či vložiek. Navyše je to oveľa pohodlnejšie. Pokiaľ chcete patriť medzi ne, čítajte ďalej. 

Dozviete sa, čo to menštruačné nohavičky sú, ako fungujú a vďaka nášmu rebríčku spoznáte tie najkvalitnejšie menštruačné nohavičky na trhu a ich porovnanieSpoločne sa pozrieme na najlepšie menštruačné nohavičky a ako dopadli v recenziiPoďme na to! 

Najlepšie menštruačné nohavičky na základe testu

Kľúčové informácie

icon Menštruačné nohavičky sú pohodlnou a ekologickou alternatívou k tampónom a vložkám.
icon Top menštruačné nohavičky na trhu sú SNUGGS, SAFORELLE a LUNACARE.
icon Menštruačné nohavičky sú vyrobené z absorpčných materiálov a sú vhodné pre rôzne intenzity menštruácie.
icon Ceny menštruačných nohavičiek sa pohybujú od 19,00 € do 48 €.
icon Menštruačné nohavičky môžu byť použité opakovane, čo môže priniesť dlhodobé úspory.

NAJLEPŠIE MENŠTRUAČNÉ NOHAVIČKY RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie menštruačné nohavičky recenzie a skúsenosti

Menštruačné nohavičky od spoločnosti Snuggs sú vhodné pre ženy, ktoré sa chcú cítiť dobre vo svojom tele. A to v akejkoľvek situácii. Značka si zakladá najmä na prirodzenosti a odbornosti – ich produkty zabezpečujú ženám pohodlie vďaka materiálom, ktoré sú vyberané prvotriednymi odborníkmi.

Spoločnosť Snuggs svoje menštruačné nohavičky vyrába tak, aby ste sa v nich cítili sebavedomo, pohodlne a aby vám poskytovali maximálnu slobodu pohybu. Výhodou je, že tieto menštruačné nohavičky majú hrúbku len 1,5 mm, takže sú tenké ako bežná spodná bielizeň. 

Okrem toho sú vyrobené z vysoko absorpčnej vrstvy, ktorá účinne odvádza vlhkosť. Navyše majú vrstvu, ktorá schne naozaj rýchlo a vďaka antibakteriálnej úprave ničí 99 % baktérií. Spoločnosť pri výrobe taktiež spolupracuje so špičkovými inžiniermi a s vedeckými inštitúciami. Na základe nielen našich skúsenosti môžeme teda potvrdiť, že menštruačné nohavičky snuggs dopadli v recenzii skvele a zaslúžene získali prvé miesto v teste najlepších menštruačných nohavičiek.

Vybrať si môžete podľa intenzity menštruácie – slabá, stredná, silná a extra silná. Menštruačné nohavičky Snuggs môžete zakúpiť už od 30 €.

Saforelle

Menštruačné nohavičky pre dámy od Saforelle vám zabezpečujú 100 % bezpečnosť, pohodlie a efektívnosť. Sú testované dermatologickým spôsobom a efektívne vás ochránia pred nepríjemnými dopadmi menštruácie. Výhodou je, že majú podobnú hrúbku ako klasické nohavičky. Menštruačné nohavičky môžete použiť kedykoľvek počas svojho cyklu

Saforelle Culotte Ultra Absorbente sú vodoodolné, ekologické a vyzerajú naozaj štýlovo. Dobrou správou je, že ich môžete opakovane nosiť až do 100 praní. Vďaka tomu ušetríte množstvo peňazí a aj našu planétu. Obsahujú 95 % bavlny, žiadne chemické látky a nájdete v nich aj certifikovaný Oeko Tex. Zaslúžene druhé miesto pre najlepšie menštruačné nohavičky

Nohavičky od Saforelle nájdete vo viacerých veľkostiach, z ktorých si vyberie každá žena. Cena menštruačných nohavičiek sa pohybuje od 31,99 €. Tieto nohavičky obstáli na výbornú v mnohých recenziách.

Nohavičky od spoločnosti LUNAcare nemajú žiadne švy, kvôli čomu sú naozaj ľahké a poskytujú maximálnu priedušnosť. Vďaka svojej konštrukcii sú pripravené ako na slabú, tak i na silnejšiu menštruáciu. Menštruačné nohavičky LUNA+ obsahujú antibakteriálnu vrstvu, ktorá zabezpečí suchosť aj po pretečení krvi.

Najväčšou výhodou menštruačných nohavičiek LUNA+ je to, že jednoducho nepretečú, vďaka čomu ušetríte množstvo peňazí na menštruačné vložky. Okrem toho vydržia minimálne 72 pracích cyklov, pričom si stále udržia svoju vysokú kvalitu. Preto od výrobcov dostanete pri nákupe trojročnú záruku.

Menštruačné nohavičky LUNA+ si môžete zakúpiť už od 20,75 €.

Menštruačné nohavičky značky Moot majú 4 vrstvy, vďaka čomu efektívne všetko absorbujú a vy sa tak môžete cítiť pohodlne. Kvalitné materiály účinne zabraňujú presakovaniu a nezanechávajú pocit mokrej pokožky. Ako bonus spoločnosť Moot ponúka bezplatnú výmenu tovaru do siedmich dní.

Nohavičky sú vyrobené z bambusu, ktorý je ideálnou voľbou pre citlivú pokožku. Vďaka svojim antibakteriálnym účinkom tak predstavuje lepšiu voľbu ako bavlna či iné látky. Podobne ako iné menštruačné nohavičky, aj Moot používa vysokokvalitnú látku Oeko-Tex. 

Tá sa skladá zo súboru certifikátov tretích strán, ktoré overujú, že výrobok bol testovaný na prítomnosť chemických látok, ktoré sú potenciálne škodlivé pre ľudí a naše ekosystémy. Pamätajte, že pred prvým použitím nohavičiek je potrebné ich vyprať v studenej vode, vďaka čomu bude bavlna na dotykovej vrstve dostatočne savá.

Nohavičky od značky Moot si môžete zakúpiť už teraz za 19,99 €.

Spoločnosť Genial má vo svojej ponuke menštruačné nohavičky s vysokým pásom, ktoré vám poskytnú to najväčšie pohodlie. Podľa výrobcu ponúkajú 100 % ochranu pred pretečením a to prostredníctvom inovatívnej technológie Eco Soft. Navyše vám spolu s Micro technológiou poskytuje vysokú priedušnosť. Vaša pokožka tak bude môcť slobodne dýchať.

Menštruačné nohavičky disponujú aníonovým pásikom, ktorý obsahuje turmalín – ten chráni pokožku, detoxikuje a čistí škvrny. Skvelou správou je, že nohavičky firmy Genial sú plne certifikované spoločnosťou Oeko-Tex. 

Menštruačné nohavičky Genial si môžete zakúpiť v zľave už za 48 €.

Menštruačné nohavičky Bikiny Dahlia sú vyrobené z ekologického materiálu, prevažne z bavlny. Dobrou správou je, že sú hrubé len 3 mm, takže sú podobné, ako klasická spodná bielizeň. Vhodné sú na nosenie pri slabšej i stredne silnej menštruácii. Okrem bežných každodenných činností ich môžete nosiť aj počas športových aktivít.

Absorpcia krvi či moču je 10 až 15 ml. Menštruačné nohavičky majú vysoký pás, čím zabezpečujú plnohodnotný komfort. Pamätajte, že nohavičky sa odporúčajú pred prvým použitím vyprať – ideálne na cyklus prania jemnej bielizne. Pokiaľ sa budete o ne dôkladne starať, budú mať rovnakú životnosť ako bežná spodná bielizeň.

Menštruačné nohavičky pre ženy Bikiny Dahlia môžete mať už za 19,00 €.

Čo sú to menštruačné nohavičky?

Menštruačné nohavičky sú nový typ hygienických pomôcok určených pre ženy počas menštruácie. Sú navrhnuté tak, aby nahradili bežné tampóny alebo vložky a poskytovali lepšiu ochranu a pohodlie.

vyrobené z mäkkého a priedušného materiálu, ktorý je šetrný k ženskej pokožke. Ich dizajn zahŕňa absorpčné vložky, ktoré absorbujú menštruačnú krv a udržiavajú ju vo vnútri nohavičiek. Tento spôsob ochrany predúčinkuje prenikanie krvi a zápachu, čo umožňuje ženám cítiť sa suchšie a pohodlnejšie.

Nohavičky sú dostupné v rôznych veľkostiach a štýloch, aby sa prispôsobili potrebám každej ženy. Niektoré nohavičky majú dokonca vstavané zipsy alebo gombíky, ktoré umožňujú jednoduché používanie a výmenu vložiek.

Dámske menštruačné nohavičkyekologickou alternatívou k tampónom a vložkám, pretože sa dajú prať a opätovne používať. Okrem toho, môžu pomôcť aj ušetriť peniaze v dlhodobom horizonte.

Celkovo sú menštruačné nohavičky novou a užitočnou možnosťou pre ženy, ktoré chcú mať pocit pohodlia a bezpečia počas menštruácie, bez nutnosti používať tradičné hygienické pomôcky.

Silna menstruacia

Ako fungujú menštruačné nohavičky?

Čoraz viac žien v súčasnosti preferuje menštruačné nohavičky pred menštruačným kalíškom, vložkami či tampónmi. Faktom je, že nohavičky ich vedia účinne a efektívne nahradiť. Hoci je na výber veľa značiek, väčšina z nich používa nejaký druh absorpčného materiálu, ako je polyesterové mikrovlákno, ktoré zachytáva prietok krvi. Menštruačná spodná bielizeň má zvyčajne bariéru proti vlhkosti, ktorá vám pomáha udržať pocit sucha, a vrstvu, ktorá pomáha zabrániť úniku. Niektoré značky dokonca aplikujú úpravu na kontrolu zápachu.

Menštruačná spodná bielizeň sa skladá zo savého materiálu, ktorý pojme jeden až dva tampóny, z bariéry proti vlhkosti, ktorá zabezpečí pohodlie, a z vrstvy, ktorá má zabrániť akémukoľvek úniku alebo zašpineniu. Mnohé používateľky najprv začínajú so slabším prietokom alebo používajú menštruačné nohavičky ako záložnú ochranu, než prejdú na jej plné používanie. 

Skvelým spôsobom, ako vyskúšať menštruačnú bielizeň, je nosiť ju na noc ku koncu menštruácie, keď je váš tok slabší. Je dobré skúsiť ich ako zálohu na ťažší deň. Prečo by ste mali prejsť na menštruačnú spodnú bielizeň? Okrem faktora pohodlia a odolnosti voči presakovaniu ide o ekologicky udržateľnú a ekonomicky rozumnú voľbu.

Taktiež dbajte na to, aby ste menštruačnú bielizeň prali samostatne, a nevkladajte ju do práčky s iným oblečením a predmetmi. Vyhnite sa aj používaniu akýchkoľvek textílií alebo zmäkčovadiel. Väčšina vydrží zvyčajne dva až päť rokov. Vždy to však závisí od kvality výrobku a od toho, ako často ho periete.

Ako vybrať správnu veľkosť?

VeľkosťBočná šírka (v cm) 
XXS48-53 
XS54-59 
S60-65 
M66-71 
L72-77 
XL78-83 
2XL84-89 
3XL90-95

Je dôležité si uvedomiť, že niektoré značky menštruačných nohavičiek môžu mať iné rozmerové tabuľky, preto je dôležité pozrieť sa na konkrétne tabuľky značky, ktorú plánujete zakúpiť. Ďalším dôležitým faktorom pri výbere menštruačných nohavičiek je absorpčná schopnosť, ktorá sa môže líšiť v závislosti od značky a modelu nohavičiek.

Čo je to vlastne menštruácia?

Menštruácia je prirodzený fyziologický proces, ktorý sa vyskytuje u väčšiny žien v pohlavne zrelom veku. Ide o mesačné krvácanie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku zmien v hormonálnom cykle ženy.

Menštruačný cyklus začína prvým dňom krvácania a trvá priemerne 28 dní, avšak toto obdobie sa môže u každej ženy líšiť. Počas cyklu sa v tele ženy menia hladiny hormónov, aby sa pripravila na prípadnú tehotnosť. Ak sa tehotnosť neuskutoční, telo vylučuje nepotrebné tkanivá, ktoré sa nahromadili v sliznici maternice. Tento proces vedie k menštruácii.

Príznaky menštruácie sa môžu líšiť od ženy k žene. Najčastejšie sa vyskytujú bolesti brucha, bolesti chrbta a zmeny nálad. Niektoré ženy môžu mať aj bolesti hlavy, nevoľnosť alebo nadúvanie. Okrem toho môžu mať ženy pocit únavy alebo nechutenstva.

Počas menštruácie je potrebné používať hygienické pomôcky, ako sú tampóny, vložky alebo menštruačné nohavičky, aby sa zabránilo prenikaniu krvi na oblečenie alebo na iné povrchy. Je tiež dôležité dodržiavať základné hygienické opatrenia, ako je pravidelné menenie hygienických pomôcok a umývanie pohlavných orgánov.

Menštruačné pomôcky

Menštruačné pomôcky sú hygienické pomôcky, ktoré sa používajú počas menštruácie na záchyt krvavého výtoku. Existuje niekoľko druhov menštruačných pomôcok, z ktorých najčastejšie používané sú:

 • Menštruačné vložky: sú tenké a ploché, a prilepujú sa na spodnú časť prádla. Absorbujú menšie množstvo krvi a sú vhodné pre tých, ktorí majú slabší krvný obeh.
 • Menštruačné tampóny: sú to valčeky z absorpčného materiálu, ktoré sa zavedú do pošvy. Tampóny absorbujú krv priamo v tele a sú vhodné pre tých, ktorí sa venujú športu alebo plávaniu.
 • Menštruačné nohavičky: sú navrhnuté tak, aby mohli byť použité opakovane. Majú schopnosť absorbovať väčšie množstvo krvi ako vložky alebo tampóny a sú šetrné k životnému prostrediu.
Menštruačne pomocky

Výhody menštruačných nohavičiek

 • Šetrnosť k životnému prostrediu: Menštruačné nohavičky môžu byť použité opakovane a sú teda ekologickejšou voľbou ako jednorazové vložky alebo tampóny.
 • Vysoká absorpčná schopnosť: Majú väčšiu absorpčnú schopnosť ako väčšina vložiek a sú vhodné pre tých, ktorí majú silnejšie krvácanie.
 • Komfort: Nohavičky sa pohodlne obliekajú a sú mäkšie na dotyk ako tampóny alebo vložky. Niektoré modely majú aj elastické časti, ktoré sa dokážu prispôsobiť postave.
 • Cena: Môžu byť považované za investíciu na dlhodobé používanie, pretože sa môžu opakovane používať. Aj keď sú na začiatku drahšie ako niektoré vložky alebo tampóny, na dlhodobé používanie môžu byť lacnejšie a úsporné.
 • Spolahlivosť: Menštruačné nohavičky sú vyrobené z materiálov s vysokou absorpčnou schopnosťou, čo znamená, že sú schopné absorbovať väčšie množstvo krvi. Okrem toho sú taktiež pomerne spoľahlivé, pretože sa nedajú ľahko posunúť alebo vypadnúť, ak sú správne nasadené. To môže byť pre niektoré ženy výhodou, keďže im poskytuje pocit väčšej istoty a bezpečia.

Je dôležité si uvedomiť, že výber menštruačnej pomôcky závisí na individuálnych preferenciách každej ženy. Pre niekoho môže byť cena prioritou, pre iných zasa pohodlie alebo spoľahlivosť. Preto je dôležité vyskúšať rôzne možnosti a vybrať si tú, ktorá vyhovuje najlepšie.

Nevýhody menštruačných nohavičiek

 • Cena: V porovnaní s jednorazovými vložkami alebo tampónmi sú menštruačné nohavičky často drahšie, hoci môžu byť použité opakovane.
 • Mokrý pocit: Nohavičky môžu byť náchylnejšie k pocitu vlhkosti, pretože materiál musí byť schopný absorbovať väčšie množstvo krvi.
 • Viditeľnosť: Niektoré modely menštruačných nohavičiek môžu byť viditeľné pod obliečkou, najmä ak nie sú správne vybrané alebo nenasadené.
 • Nepraktickosť výmeny: Výmena menštruačných nohavičiek môže byť pre niektoré ženy nepraktická, ak nie sú k dispozícii vhodné priestory alebo ak sa nachádzajú v miestach, kde nie je možné vypraté nohavičky zavesiť alebo uskladniť. Okrem toho môže byť potrebné meniť nohavičky častejšie, ak je krvácanie intenzívnejšie, čo môže byť nepraktické, ak sa nachádzate v zamestnaní alebo na verejnom mieste. To môže byť pre niektoré ženy nevýhodou, pretože im to môže spôsobiť nepríjemnosti a v prípade nedostatku času alebo priestoru môže byť potrebné použiť inú menštruačnú pomôcku.

Menštruačné nohavičky vs menštruačný kalíšok

Menštruačné nohavičky a kalísky sú dva druhy menštruačných pomôcok, ktoré sa líšia v spôsobe, akým zachytávajú menštruačnú krv.

Menštruačné nohavičky sú podobné bežným nohavičkám, ale majú absorpčnú vrstvu, ktorá zachytáva krv. Sú vyrobené z mäkkých, príjemných a nadýchaných materiálov, ktoré umožňujú pokožke dýchať. Menštruačné nohavičky sú pohodlné a praktické, pretože nemusíte používať žiadne ďalšie menštruačné pomôcky, ako sú tampóny alebo vložky. Navyše, menštruačné nohavičky sú šetrné k životnému prostrediu, pretože ich môžete prať a používať viackrát.

Na druhej strane menštruačné kalíšky sú zvyčajne malé nádoby, ktoré sa vkladajú do pošvy a zachytávajú krv. Sú vyrobené z mäkkých, zdravotne nezávadných materiálov a sú opakovane použiteľné. Menštruačné kalíšky majú väčšiu kapacitu ako tampóny a sú zvyčajne vhodné pre ženy, ktoré majú ťažké krvácanie.

Pri výbere medzi menštruačnými nohavičkami a kalíškami je dôležité zvážiť vaše osobné preferencie a potreby. Menštruačné nohavičky sú pohodlné a praktické, ale môžu byť drahšie ako iné menštruačné pomôcky. Menštruačné kalíšky sú skôr vhodné pre ženy, ktoré preferujú vnútorné menštruačné pomôcky a majú ťažké krvácanie.

FAQ - často kladené otázky

Menštruačné nohavičky sa odporúča meniť každých 8-12 hodín, v závislosti od intenzity menštruácie. V prvých dňoch menštruácie, keď je krvácanie väčšie, môže byť potrebné meniť nohavičky častejšie.

Menštruačné nohavičky sa odporúča vyprať studenou vodou a potom umyť v teplej vode so šetrným pracím prostriedkom. Nohavičky sa nedajú sušiť v sušičke, ale je potrebné ich nechať prirodzene uschnúť na vzduchu.

Výber menštruačnej pomôcky závisí na individuálnych preferenciách každej ženy. Menštruačné nohavičky môžu byť vhodné pre ženy, ktoré preferujú ekologické a dlhodobé riešenie, ale nie sú vhodné pre každú ženu. Je dôležité vyskúšať rôzne možnosti a vybrať si tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Menštruačné nohavičky sú vyrobené z materiálov, ktoré sú odolné voči zápachu a zabraňujú mu vzniku. Tento faktor sa môže líšiť v závislosti od výrobcu a materiálu, z ktorého sú nohavičky vyrobené, ale väčšina menštruačných nohavičiek je navrhnutá tak, aby zabraňovala vzniku zápachu.

Menštruačné nohavičky sú navrhnuté tak, aby zadržiavali menštruačnú krv bez toho, aby unikla mimo nohavičiek. Ich schopnosť zadržiavať krv môže byť ovplyvnená intenzitou menštruácie a veľkosťou nohavičiek. Nohavičky s väčšou absorpčnou schopnosťou by mali byť vhodné pre ženy s ťažšou menštruáciou. Je dôležité pravidelne meniť nohavičky, aby sa predišlo ich pretečeniu.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *