Domov » Testy a recenzie » Menowell recenzia

Menowell od Carnium Botanicals - najlepšie tabletky na menopauzu? Recenzie a skúsenosti

menowell

V živote každej ženy príde obdobie, kedy musí bojovať s nepríjemnosťami spojenými s menopauzou. Intenzívne návaly tepla, ťažkosti so zaspávaním, nespavosť, nočné potenie, problémy s trávením, zmeny nálad, podráždenosť. To všetko je vyvolané práve takou “jednoduchou” zmenou ako je menopauza. Nemusíte na to však byť sama. 

So správnym výberom výživového doplnku viete všetky tieto starosti a nepríjemnosti zvládnuť veľmi jednoducho. Menowell od značky Carnium Botanicals je výživový doplnok obsahujúci extrakt z 10 bylín a rastlín, ktoré svojou kombináciou dokážu vytvoriť komplexnú starostlivosť pre ženy v tomto zložitom období života. Naozaj však ide o najlepšie tabletky na menopauzu? Ako dopadol Menowell v recenzii a aké som mala s nimi skúsenosti? 

V skratke - to najdôležitejšie

  • Obsahuje čisto prírodné zloženie
  • Pomáha proti príznakom menopauzy
  • Prispieva k hormonálnej rovnováhe
  • Bez lepku, laktózy a pridaného cukru
  • Podporuje funkciu pečene

MENOWELL RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

O značke Carnium Botanicals

V Carnium Botanicals (celá recenzia tu) vedia, aká je dôležitá strava. Preto sa snažia svoje produkty vytvárať čo najviac prírodné z čo najkvalitnejších zložiek. Uvedomujú si zároveň aj hodnotu našej planéty a prírody. 

Naše zdravie a zdravie našej planéty závisí z veľkej časti od toho, čo konzumujeme a ako tieto látky vyrábame a spracúvame. Preto je cieľom tejto spoločnosti vytvárať čo najviac prírodné a ekologické výživové doplnky, aby čo najmenej zaťažili ľudský organizmus aj samotnú planétu.

Zloženie Menowell

Extrakt z Angeliky čínskej a z malinových listov, Vitex jahňací, extrakt z kvetov Čiernej ďateliny, extrakt z podzemku Ploštičníka strapcovitého, extrakt zo sójových bôbov, extrakt z Dioscorea batatas, extrakt zo Sladkého drievka, extrakt z koreňa Zázvoru, extrakt zo semien Africkej čiernej fazule, extrakt z konárov bielej jedle, organická ryžová múka, stearan horečnatý. Obal kapsuly je vyrobený z hypromelózy, ktorá je rastlinného pôvodu.

Aké účinky má Menowell

Regulácia hormónov

Medzi hlavné funkcie a účinky výživového doplnku patrí predovšetkým regulácia hormónov. Hormóny riadia celý náš organizmus a ovplyvňujú veľkú väčšinu procesov v našom tele. Počas menopauzy vedia však narobiť naozaj veľa nepríjemností, a preto je veľmi dobré regulovať ich činnosť, aby ste sa cítili opäť vo svojej koži.

Zmiernenie návalov tepla

K menopauze patria okrem výkyvu hormónov aj návaly tepla. Výživový doplnok Menowell si vďaka svojmu čisto prírodnému zloženiu dokáže hravo poradiť aj s týmito nepríjemnosťami.

Rozjasnenie a rozžiarenie pleti

Aj vplyvom menopauzy môže vaša pleť výrazne ostarnúť. Keďže Menowell obsahuje extrakt z čiernej ďateliny, dokáže pleť rozžiariť, spomaliť jej starnutie a dodať jej znovu mladistvý vzhľad.

Zabránenie vzniku osteoporózy

V období menopauzy sa veľa žien stretáva s osteoporózou, ktorá je spôsobená poklesom estrogénu. Znovu je preto vhodné užívať výživové doplnky, ktoré vám estrogén doplnia.

Zlepšenie celkovej pohody

Tým že vám Menowell upraví funkciu hormónov, nebudete mať návaly tepla ani iné príznaky, budete sa môcť nerušene vyspať, ustáli sa vám nálada a budete sa cítiť celkovo oveľa lepšie a budete mať viac energie.

Ako správne dávkovať Menowell

Odporúčaná denná dávka sú 2 kapsuly pred, po alebo počas jedla. Časť dňa, kedy kapsuly užijete závisí len na vás a na tom, aké máte príznaky a kedy ich chcete potlačiť. Rozostup medzi dávkami nie je žiadny, no neodporúčame ich užiť obe naraz. Denná dávka kapsúl sa však nesmie prekročiť. 

Pred začatím užívania sa nezabudnite poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom. Kapsuly sa neodporúčajú osobám, ktoré podstupujú hormonálnu liečbu, majú problémy so štítnou žľazou a užívajú na ňu tabletky. Takisto sa neodporúča používať tento výživový doplnok v prípade, že máte zavedené vnútromaternicové teliesko alebo trpíte na vysoký krvný tlak.

Moje skúsenosti s Menowell

Výživový doplnok Menowell na mňa zapôsobil nie len svojím prírodným zložením, ale hlavne tým, ako komplexne sa dokáže postarať o ženské telo, ktoré prechádza menopauzou. Od značky Carnium Botanicals som už mala možnosť vyskúšať si jeden produkt – Her Biotic, a veľmi sa mi osvedčil, preto som chcela vyskúšať aj iný produkt a zistiť, či sú naozaj ich produkty také skvelé ako ten čo som mala možnosť vyskúšať. A naozaj. Všetky zatiaľ vyskúšané produkty splnili moje očakávania a odporúčam ich každej žene. Ale ako konkrétne pomohol Menowell mne? Zo začiatku som bola trochu skeptická, či naozaj môže len zmes niekoľkých bylín pomôcť v toľkých oblastiach. Sama som sa presvedčila, že je to možné. 

Menowell mi veľmi pomohol so spánkom. Večer sa mi oveľa rýchlejšie zaspáva, v noci sa tak veľmi nepotím a ráno sa cítim oddýchnutá a plná energie. Zlepšili sa mi aj zmeny nálad a cítim sa vo svojom tele opäť dobre. Ak mi občas vymeškala menštruácia, Menowell mi s tým znovu rád pomohol. V neposlednom rade mi nedá nespomenúť, ako sa mi zlepšila pleť. 

Recenzie na Menowell

Skoro všetky zákazníčky uviedli, že im Menowell výrazne pomohol s prekonaním menopauzy. Hlavné účinky boli najmä zlepšený spánok, zmiernenie návalov tepla a ústup zmien nálad a podráždenosti. Takisto si pochvaľovali, že ráno sa vždy cítili vyspato a plné energie. Uviedli aj to, že sa im lepšie zaspáva, v noci sa menej alebo už skoro vôbec nepotia, menej chodia na toaletu. Menowell im pomohol aj s ťažkosťami s trávením a nafúknutým bruchom.

Podobné doplnky na trhu

Feminus

Čisto prírodný doplnok výživy pre ženy, ktorý nielen pomáha pri menopauze, ale zvyšuje u žein ich vitalitu, libido a energiu. Celú recenziu na Feminus nájdete tu.

Proerecta Women

Taktiež zvyšuje libido a sexuálnu túžbu, ale primárne pomáhajú pri horomnálnej rovnováhe u žien.

Cena výživového doplnku Menowell

Ak sa rozhodnete si tento produkt kúpiť, určite vás bude zaujímať aj jeho cena. Na e-shope Carnium Botanicals si ho môžete objednať až v troch rôznych variantách. 

Prvým z nich je jedno balenie za 26€, druhým sú dve balenia s jedným zadarmo za 52€ a tretí variant je päť balení a dve zadarmo za 130€.  

Menowell výživový doplnok – zhrnutie

Výživový doplnok Menowell hodnotím veľmi dobre. Odporúčam ho každej žene, ktorá si prechádza menopauzou, pretože naozaj pomáha. Pozitívne hodnotím aj snahu značky riešiť problém znečisťovania planéty a takisto aj to, že sa snažia vytvárať 100% prírodné produkty. 

Som nadmieru spokojná s účinkami Menowellu, ktoré sa dostavili už po niekoľkých dňoch aktívneho užívania. Aj na spokojnosti iných som si overila, že Menowell je naozaj kvalitný produkt, ktorý pomáha ženám na celom Slovensku. Zaujala vás táto značka? Môžete vyskúšať aj ich ďalšie produkty, napríklad špeciálne probiotiká pre ženy.

Kristína Šafrová
Kristína Šafrová

Práca so slovami je pre mňa fascinujúca, pretože s nimi dokážete rôzne čarovať. Aj preto sa venujem copywritingu a marketingu už tak dlho. Začala som ešte na strednej škole, kde som dostala príležitosť pracovať v jednej agentúre práve na pozícií textárky. Tam som zistila, že písanie je niečo, čo ma naozaj baví. Pokračovala som ako freelancer v podstate až dodnes, kedy si okrem práce v digitálnej agentúre vypĺňam voľný čas aj písaním článkov na najrôznejšie témy. Okrem toho mi voľný čas vypĺňa moja dcéra, prechádzky v prírode, čítanie kníh a sledovanie trendov v online svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *