Domov » Testy a recenzie » Najlepšie prírodné lieky na menopauzu

Najlepšie Dormeo matrace 2024! Recenzie a skúsenosti! Oplatí sa do nich investovať?

Tieto najlepšie Dormeo matrace odporúčame:

Víťaz testu

MATRAC IMEMORY S PLUS 8V1
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Matrac je veľmi dôležitou súčasťou nášho života, aj keď si to málokto uvedomuje. Kvalitný matrac nám dokáže zaistiť dobrý spánok, vďaka ktorému budeme lepšie fungovať a aj kvalita nášho života sa výrazne zvýši. 

Aký matrac však vybrať, keď ich je na trhu veľké množstvo? V dnešnom článku vám s výberom matraca poradíme. Vyskladali sme pre vás rebríček najlepších matracov od známej spoločnosti Dormeo. Ako dopadlo matrace Dormeo v recenzii? Zameriame sa aj na to, ako si vybrať matrac, ako sa o neho starať a množstvo ďalších užitočných informácii.

NAJLEPŠIE DORMEO MATRACE RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Kľúčové informácie

icon Kvalitný matrac môže výrazne zlepšiť kvalitu nášho spánku a celkovú kvalitu života.
icon Matrac iMemory S Plus 8v1 je víťazom testu a ponúka štyri úrovne tvrdosti a dve úrovne opory.
icon Matrac Aloe Vera Plus Memory poskytuje perfektnú ergonomickú oporu pre chrbticu a má antibakteriálnu úpravu.
icon 3-zónový matrac Dormeo Bamboo je vyrobený z bambusu, ktorý prirodzene reguluje teplotu a absorbujú vlhkosť.
icon Výber správneho matraca je kľúčový pre kvalitný spánok, pri výbere je potrebné zvážiť typ matraca, jeho tvrdosť a materiál.

Najlepšie dormeo matrace na základe testu

Najlepšie Dormeo matrace recenzie

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

MATRAC IMEMORY S PLUS 8V1

MATRAC ALOE VERA PLUS MEMORY

3-ZÓNOVÝ MATRAC DORMEO BAMBOO

MATRAC AIR+ COMFROT ERGO

MATRAC DORMEO SIENA

MATRAC DREAM INSPIRATION

MATRAC ERGO COMFORT

MATRAC FRESH PRIMA PLATINUM

OBOJSTRANNÝ MATRAC IMEMORY SILVER 2

MATRAC ALOE VERA

Najlepšie Dormeo matrace recenzie

Matrac iMemory S Plus 8v1 - víťaz testu

Výhodou tohto výnimočného Dormeo matracu je, že sa prispôsobí naozaj každému. Vybrať si môžete zo štyroch úrovní tvrdostí a dvoch úrovní opory. Penové pružiny sú vyrobené z peny Ecocell®, ktorá disponuje Octaspring® dizajnom. Skvelou správou je, že každá pružina reaguje na vaše telo v akejkoľvek spánkovej polohe. 

Vrstva Octaspring® je špeciálne navrhnutá do tvaru písmena S, pričom disponuje tromi zónami pohodlia. Tie majú pozitívny vplyv na zdravie vašej chrbtice. Tento matrac má 8-krát vyššiu priedušnosť a použitá technológia znižuje teplotu v posteli o 3°C, takže sa už nemusíte báť prílišného tepla v noci. 

CleanEffect(R) je špeciálny druh ošetrenia, ktoré chráni váš matrac pred roztočmi, baktériami a mikróbmi. Matrac iMemory disponuje aj pamäťovou penou, ktorá sa prispôsobí vášmu telu a znižuje tlak na kĺby, svaly a kosti.

Matrac iMemory S Plus 8v1 zakúpite už od 459,99 €.

Matrac Aloe Vera Plus Memory

Matrac Aloe Vera Plus Memory disponuje kvalitnou penou EcoCell®, ktorá ponúka perfektnú ergonomickú oporu pre chrbticu. Okrem toho na ňom nájdete špeciálnu povrchovú úpravu CleanEffect®, ktorá je antibakteriálna, antimikrobiálna a chráni váš matrac pred roztočmi. Špeciálna konštrukcia peny má za následok vysokú priedušnosť, vďaka čomu poskytuje optimálne prostredie na spánok.

Vrstva pamäťovej peny na povrchu má 2 cm a dokonale sa prispôsobí vášmu telu. Skvelou správou je, že Dormeo matrac Aloe Vera Plus Memory jednoducho prenesiete kdekoľvek budete chcieť. Váš matrac môže mať dlhšiu životnosť aj vďaka kvalitným lamelovým roštom, ktoré zaručujú plnohodnotnú oporu, vetranie a skvelé vyváženie. 

Matrac Aloe Vera Plus Memory môžete teraz zakúpiť už od 259,99 €.

Ak stále máte problém so spánkom, môžete skúsiť okrem kvalitného matracu aj siahnuť po prírodných tabletkách na podporu spania, prípadne po CBD oleji, ktorý pomáha so spánkom.

3-zónový matrac Dormeo Bamboo

3-zónový bambusový matrac od spoločnosti Dormeo pomáha regulovať teplotu, absorbuje vlhkosť a vytvára optimálne prostredie na spánok. Zaujímavosťou je, že spodná strana a boky kvalitného poťahu sú vyrobené z látky AirX System®, ktorá vytvára efektívnu priedušnosť a cirkuláciu vzduchu. Tento Dormeo matrac je vyrobený z bambusu, ktorý je prírodný, hypoalergénny a dostanete ho vo viskóznych vláknach.

Tie prirodzene regulujú teplotu a absorbujú vlhkosť. Vďaka použitému bambusu bude váš priestor na spánok chladnejší, suchší a pohodlnejší, následkom čoho sa zlepší aj váš spánok. Výhodou je, že v jadre vrchného matracu nájdete kvalitnú penu Ecocell®, ktorá disponuje 3D bunkovou štruktúrou. Tá sa jednoducho prispôsobí vášmu telu, vďaka čomu mu poskytne plnohodnotnú oporu a pohodlie.

Matrac Dormeo Bamboo s tromi zónami môžete zakúpiť v zľave už od 411,60 €.

Matrac Air+ Comfort Ergo

Dormeo matrac Air+ Comfort Ergo disponuje špeciálnou trojzónovou vrstvou, ktorá sa prispôsobí prirodzeným pohybom tela a tvarom chrbtice. Tento matrac má 27 cm, pričom na ňom nájdete ošetrenie Adaptive, vďaka ktorému bude prostredie na spánok suché a svieže. Výhodou je, že vrchnú stranu poťahu môžete jednoducho vyzliecť a oprať, vďaka čomu sa zvyšuje hygiena a čistota.

Vďaka trom rôznym zónam pohodlia vám matrac poskytuje vynikajúcu ergonomickú oporu, takže váš chrbát už bude bez bolesti. Poťah matracu obsahuje špeciálne vlákna Tencel, ktoré sú vyrobené z bukového dreva. Tieto vlákna okrem toho prispievajú k regulácii teploty a vlhkosti. Matrac Air+ Comfort Ergo je vhodný pre každého, kto vyžaduje čo najkvalitnejší spánok.

Kvalitný matrac Air+ Comfort Ergo môžete teraz zakúpiť už od 719,99 €.

Model matraca Dormeo Siena je dlhodobo dostupný a stále si získava priaznivcov, čo je určite aj vďaka dostupnej cene. Tento matrac patrí medzi matrace s tvrdosťou na úrovni tretieho stupňa, konkrétne sa jedná o stredne tvrdý matrac. 

Penové jadro Ecocell® poskytuje dostatočnú tvrdosť, avšak zároveň ponúka aj vysokú priedušnosť, čo zabezpečuje ideálnu ventiláciu matraca. Matrac má spevnenú strednú časť, ktorá je špeciálne tvarovaná tak, aby sa prispôsobila telu v akomkoľvek polohe a poskytla spoľahlivú podporu. 

Výška matraca je 14 cm, čo môže byť pre dlhodobé používanie pomerne nízka, avšak môže sa to hodiť pre niekoho. Poťah matraca má ochrannú vrstvu CleanEffect®, ktorá zabezpečuje ochranu proti baktériám a prachovým roztočom. Poťah je odopínateľný a možno ho jednoducho vyprážať. Na spodnej strane a po bokoch matraca je priedušná tkanina 3D Airmesh, ktorá zabezpečuje spánok na sviežom, suchom a priedušnom matraci.

Matrac Dream Inspiration

Podobne ako ostatné matrace v našom rebríčku, aj matrac Dream Inspiration disponuje viac zónovou podporou pre vašu chrbticu. Špeciálna pamäťová pena uvoľní vaše svaly i kĺby, prispôsobí sa obrysom vášho tela a zareaguje na jeho teplotu. Vďaka tomu sa váš spánok výrazne zlepší a vy sa budete ráno zobúdzať plní energie.

Skvelou správou je, že tento matrac môžete jednoducho zrolovať a zabaliť do vákua. Tým ho môžete pomerne jednoducho prenášať kdekoľvek budete chcieť. Zaujímavosťou je, že matrac Dream Inspiration je prvý matrac od spoločnosti Dormeo, ktorý má 5 rôznych penových vrstiev.

Dormeo matrac Dream Inspiration môžete teraz zakúpiť už od 395,99 €.

Matrac Ergo Comfort značky Dormeo je jedným z novších modelov, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval ideálnu oporu pre chrbát s dôrazom na správne zakrivenie chrbtice a uvoľnenie reflexných bodov. Obsahuje strednú vrstvu Ergo, ktorá je inšpirovaná produktom Kosmodisk, ktorý napodobňuje tvar ľudskej chrbtice. 

Tento matrac je vhodný pre ľudí s chronickými bolesťami chrbta alebo pre tých, ktorí hľadajú úľavu po náročnom dni či športovom výkone. Matrac má tri zóny komfortu, ktoré poskytujú podporu pre rôzne časti tela ako krk, ruky, nohy a chrbát. Matrac sa prispôsobuje telu a správnemu zakriveniu chrbta nezávisle od polohy, v ktorej spíte. 

Priedušnosť matraca je zabezpečená pomocou peny Ecocell s otvorenou štruktúrou. Taktiež je vhodný aj pre alergikov a astmatikov a poťah sa dá jednoducho vyprať. 

Ergo Comfort je cenovo dostupný model s ergonomickými a ortopedickými vlastnosťami a obojstranným jadrom, ktoré umožňuje prispôsobenie tvrdosti matraca. Matrac má hrúbku 20 cm, ktorá sa dá označiť ako zlatý priemer. Konštrukcia matraca pozostáva z 5 vrstiev, ktoré prispievajú k vyššiemu pohodliu, znižujú napätie v oblasti krku, rúk, nôh a uvoľňujú reflexné body.

Matrac Fresh Prima Platinum

Opäť ide o trojzónový matrac, tentoraz však vytvorený vďaka technológii Octaspring®. Výhodou je, že matrac Fresh Prima Platinum je vhodný pre celú rodinu – pre deti i dospelých. Vyrobený je z dvoch vrstiev prispôsobivej peny Ecocell®, ktorá ponúka plnohodnotnú podporu pre vaše telo.

Poťah matracu má v sebe vrstvu pamäťovej peny, ktorá znižuje tlak na vaše kĺby a celé telo. Vlákna CoolPlus® v kombinácii s povrchovou úpravou CleanEffect® vám poskytuje maximálnu sviežosť a čistotu. Okrem toho tieto vlákna účinne odvádzajú vlhkosť a poskytujú vysokú priedušnosť matraca. Výhodou je, že poťah môžete prať aj v práčke.

Matrac Fresh Prima Platinum teraz zakúpite už od 389,99 €.

Obojstranný matrac iMemory Silver II

Obojstranný matrac iMemory Silver II disponuje tromi zónami pohodlia a nastaviteľnou tvrdosťou. Táto kombinácia prispieva k najvyššej miere pohodlia. Nastaviť si môžete aj tvrdosť – rovno v štyroch úrovniach. Výhodou je, že ide o obojstranný matrac, takže si môžete vybrať medzi mäkšou a tvrdšou stranou.

Otočiť môžete dokonca aj samotný poťah matraca, vďaka čomu získate 4 rôzne úrovne tvrdosti. Matrac iMemory Silver II môžete jednoducho zbaliť do vákuového balenia, kde je zrolovaný v dvoch vrstvách plastového obalu. Vďaka tomu ho môžete v bezpečí a čistote presunúť kedykoľvek a kamkoľvek budete chcieť. Tento kvalitný Dormeo matrac prispieva k vyššej kvalite spánku, vďaka čomu sa môže zlepšiť aj kvalita vášho života.

Obojstranný matrac Imemory Silver II môžete získať už od 509,99 €.

Aloe Vera je najtvrdší matrac z ponuky spoločnosti Dormeo. Vyrobený je z peny Ecocell®, ktorá šetrí váš chrbát, kĺby a celé telo. Tento matrac je preto vhodný pre každého, kto chce uľaviť bolesti svojho chrbta. Výhodou je, že poťah matraca disponuje výťažkami z aloe vera, ktorá upokojuje, posilňuje a efektívne hydratuje vašu pokožku.

Napriek svojej vysokej tvrdosti je jeho poťah mäkký a hebký, vďaka čomu ponúka pevnú, no pohodlnú oporu pre chrbát.  Pokiaľ vás trápi nepokojný a nekvalitný spánok, matrac Aloe Vera to môže zmeniť takmer ihneď. Ďalšou skvelou správou je, že disponuje aj ochrannou vrstvou CleanEffect®, ktorá matrac chráni pred baktériami, roztočmi a prachom.

Matrac Aloe Vera môžete teraz získať už od 379,99 €.

Ako si vybrať správny matrac?

Odborníci sa zhodujú, že kvalitný spánok je jedným z najlepších spôsobov, ako si udržať a zlepšiť zdravie. Matrac má veľký vplyv na náš spánok, avšak mnohí ľudia jeho dôležitosť prehliadajú a používajú matrac, ktorý neposkytuje dostatočnú oporu a pohodlie. 

Matrac môže predstavovať značnú investíciu, preto sa uistite, že ste si vybrali rozumne. Aby sme vám pomohli zorientovať sa vo výbere matraca, nižšie vám rozpíšeme, na čo je potrebné pri výbere kvalitného matraca dávať pozor.

Matrac a postel v izbe

Vyberte si správny typ matraca

Pri hľadaní vhodného matraca zistíte, že ich množstvo je naozaj závratné. Užitočným spôsobom, ako sa zorientovať, je začať premýšľať o typoch matracoch. Vo všeobecnosti sa matrace delia na 5 základných typov – penové, pružinové, hybridné, latexové a nafukovacie.  

Penové matrace

Ako už názov napovedá, tieto matrace sú vyrobené výlučne z peny a bez rohov. Zvyčajne poskytujú nadpriemerné tvarovanie tela, zmiernenie tlaku a izoláciu pohybu, takže sú vhodné pre osoby spiace na boku alebo pre páry. Spomedzi pien, ktoré sa v týchto matracoch používajú, je najznámejšia pamäťová pena.

Pružinové matrace

Matrace s vnútorným pružením majú nosný systém na báze cievok a niekoľko ďalších vrstiev. Zatiaľ čo cievky poskytujú určitú mieru opory, vnútorné pružiny často nemajú dostatočnú úľavu od tlaku. Ich spací povrch má totiž obmedzenú izoláciu pohybu. Vďaka ich nižšej cene sú obľúbené medzi zákazníkmi s nižším rozpočtom.

Hybridné matrace

Tieto matrace majú dva hlavné prvky – oporné jadro z vnútorných pružín a podstatný komfortný systém z peny. Tieto matrace poskytujú kombináciu odrazu a tvarovania s nízkym zadržiavaním tepla

Latexové matrace

Latexové matrace ponúkajú špičkovú pružnosť a odolnosť s miernym tvarovaním. Ak sú vyrobené z prírodného a organického latexu, sú najlepšou voľbou medzi ekologicky zmýšľajúcimi zákazníkmi. 

Nafukovacie matrace

Ako nosné jadro majú vzduchovú komoru. V matraci je zabudované čerpadlo, ktoré môžete ovládať smartfónom alebo diaľkovým ovládačom. Stlačením tlačidla pridáva alebo uberá vzduch, čo poskytuje maximálnu flexibilitu tvrdosti. Výhodou je, že každá strana môže byť nastavená na inú úroveň tvrdosti.

matrace dormeo

Kedy mám vymeniť matrac?

 1. Doba používania: Ak už máte matrac viac ako 7 až 8 rokov, je čas ho vymeniť za nový. Matrace sa počas tohto času opotrebúvajú a prestávajú plniť svoju funkciu podpory chrbtice a zdravého spánku.

 2. Bolesť chrbta: Ak sa zobudíte každé ráno s bolesťami chrbta, môže to byť signálom, že váš matrac už nespĺňa svoju funkciu podpory tela. Nový matrac by mal byť vybraný tak, aby sa prispôsoboval anatómii tela a správnemu zakriveniu chrbtice.

 3. Problémy so spánkom: Ak stále ťažko zaspávate alebo sa často prebúdzate počas noci, môže byť príčinou nevhodný matrac. Správny matrac by mal zabezpečiť pohodlnú a stabilnú podporu pre telo, čím by sa mali zlepšiť problémy so spánkom.

 4. Problémy s alergiami: Staré matrace môžu byť plné roztočov, baktérií a prachu, čo môže viesť k alergickým reakciám. Ak trpíte alergiami alebo astmou, je dôležité vymeniť matrac za nový s anti-alergickými vlastnosťami.

Aká je správna tvrdosť matraca?

Tvrdosť matraca je dôležitým faktorom pri výbere nového matraca. Existuje niekoľko rôznych typov tvrdosti matracov, ktoré sa líšia v závislosti od vašich individuálnych potrieb a preferencií.

 1. Mäkký matrac – tento typ matraca je vhodný pre ľudí s menšou hmotnosťou (chudších ľudí – nie je však pravidlom) a pre tých, ktorí radi spia na mäkšej podložke. Mäkký matrac poskytuje dobrú oporu pre kĺby a mäkký pocit počas spánku.

 2. Stredne mäkký matrac – tento typ matraca je vhodný pre ľudí s klasickou hmotnosťou a pre tých, ktorí radi spia na stredne mäkkej podložke. Stredne mäkký matrac poskytuje dobrú oporu pre kĺby a zároveň poskytuje dostatočnú tuhosť pre správne držanie chrbta.

 3. Tvrdý matrac: – typ tvrdého matraca sa vyznačuje vysokou mierou podpory a opory pre telo, ktorú poskytuje. Tieto matrace sú vhodné pre ľudí s vysokou hmotnosťou alebo pre tých, ktorí radi spia na pevnom povrchu. Tvrdý matrac môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ako napríklad z penových jadier alebo z latexy. Tieto matrace sú tiež často využívané pre ľudí s problémami s chrbticou, pretože poskytujú pevnú oporu pre krk a chrbát. Avšak, pre ľudí s citlivým chrbtom, môže byť tvrdý matrac príliš nekomfortný a bolestivý.

Rodinka leži na matraci

Ako sa starať o matrac?

Aby bol váš matrac čo najdlhšie v dobrej kondícii a poskytoval vám pohodlné a zdravé spanie, je dôležité sa oň starať správne. Tu sú niektoré tipy pre starostlivosť o matrac:

 1. Používajte matracovú podložku: Matracová podložka pomáha chrániť matrac pred opotrebením a poskytuje dodatočnú podporu.

 2. Pravidelne ho otáčajte: Ak máte matrac s jednou stranou pre spanie, odporúča sa ho otočiť na druhú stranu približne raz za tri mesiace, aby sa rovnomerne opotreboval.

 3. Utierajte ho čistou vodou: Ak sa na matraci objavia škvrny, utrite ho čistou vodou a nechajte ho úplne vyschnúť predtým, než si naň opäť ľahnete.

 4. Udržiavajte ho čistý: Pravidelne vetrajte matrac a používajte vzduchový rozprašovač s éterickými olejmi, aby ste zabránili výskytu plesní a roztočov.

 5. Nepoužívajte ho počas tehotenstva: Ak ste tehotná, odporúča sa, aby ste matrac nepoužívali, pretože môže spôsobiť kontrakcie.

 6. Kúpte si kvalitný matrac: Investícia do kvalitného matraca sa vám vráti v podobe lepšieho spánku a dlhšieho životnosti matraca.

Značka Dormeo - informácie

Dormeo je značka matracov a spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom matracov, vankúšov a príslušenstva pre spánok. Bola založená v roku 2004 v Taliansku a od tej doby sa rozšírila do mnohých krajín po celom svete.

Jednou z hlavných vlastností matracov Dormeo je ich vysoká kvalita a špeciálne zloženie z elastickej pamäťovej peny, ktorá sa prispôsobuje tvaru tela a poskytuje takú mäkkosť a podporu, ktorú potrebuje každý jednotlivý užívateľ. Tieto matrace sú tiež vybavené vrstvami, ktoré pomáhajú odvádzať vlhkosť a zabraňujú tak rozvoju baktérií a plesní, čo môže byť prospešné pre alergikov.

Dormeo tiež ponúka širokú škálu vankúšov, ktoré sa líšia v zložení a tvrdosti, aby sa zabezpečilo maximálne pohodlie pre rôzne typy spánku.

Spoločnosť sa tiež zameriava na ekologické a udržateľné riešenia, ako napríklad používanie recyklovaných materiálov pre výrobu svojich produktov. Spoločnosť tiež ponúka širokú škálu záruk a vrátenia peňazí, ak zákazník nie je s produktom spokojný.

matrace dormeo v izbe

FAQ - často kladené otázky

Matrace Dormeo používajú viscoelastickú pamäťovú penu, ktorá sa prispôsobuje tvaru tela a poskytuje takú mäkkosť a podporu, ktorú potrebuje každý jednotlivý užívateľ.

Matrace Dormeo sú vyrobené s hypoalergénnymi materiálmi, ktoré pomáhajú minimalizovať riziko alergických reakcií. Navyše, mnohé matrace Dormeo sú vybavené vrstvami, ktoré pomáhajú odvádzať vlhkosť a zabraňujú tak rozvoju baktérií a plesní, čo môže byť prospešné pre alergikov. Odporúča sa však konzultovať s lekárom alebo alergológom predtým, než sa rozhodnete pre konkrétny typ matraca.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *