Domov » Zdravie a krása » Najlepšie testosterón tablety 2024! Ako prírodne zvýšiť testosterón? Skúsenosti

Najlepšie testosterón tablety 2024! Ako prírodne zvýšiť testosterón? Skúsenosti

Tieto najlepšie testosterón tablety odporúčame:

Víťaz testu

primulus zakladne balenie
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Mužské telo potrebuje testosterón. Jednoducho je to tak. Tento hormón nemá vplyv iba na stavbu tela a tvorbu svalov, jeho nedostatok sa prejavuje aj v zníženej chuti na sex, zníženej kvalite erekcie a úbytku energie. 

Jedným zo spôsobov, ako si doplniť testosterón, sú výživové doplnky – testosterón tablety. V našom výbere nájdete sedem top prírodných testosterón tabletiek s rôznym zložením a rôznymi účinkami. Ako dopadli v recenzii? Ako zvýšiť testosterón? Sú vedľajšie účinky testosterónu?

Kľúčové informácie

icon Testosterón je kľúčový hormón ovplyvňujúci mužské charakteristiky a výkon, jeho hladina klesá po 30. roku života.
icon Nedostatok testosterónu sa môže prejavovať znížením sexuálneho libida, zhoršenou kvalitou erekcie, výkyvmi nálady a úbytkom svalovej hmoty.
icon Hladinu testosterónu je možné prirodzene zvýšiť úpravou stravy, športovou aktivitou, dostatočným spánkom a redukciou stresu.
icon Existujú výživové doplnky s prírodnými zložkami, ktoré podporujú tvorbu testosterónu a môžu zlepšiť erekciu, tvorbu spermií, libido a výdrž.
icon Pri výbere doplnkov na podporu tvorby testosterónu je dôležité zohľadniť zloženie, očakávané výsledky, možné vedľajšie účinky a skúsenosti užívateľov.

Najlepšie prírodné tablety na testosterón na základe testu

NAJLEPŠIE TESTOSTERÓN TABLETY RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie prírodné testosterón tablety bez predpisu recenzie a skúsenosti

Primulus – tablety na podporu testosterónu

Vášeň. Výkon. Vitalita. Tri „V“ – 3 vynikajúce výsledky, ktoré sľubuje výživový doplnok Primulus – testovali sme ho tu. Pri tomto prémiovom produkte však neostáva len pri sľuboch. Spokojnosť mnohých zákazníkov potvrdzuje, že Primulus skutočne funguje. 

Komplexné zloženie je špeciálne namiešané tak, aby priaznivo ovplyvnilo hladinu testosterónu v tele, nabudilo organizmus energiou, zvýšilo vitalitu a podporilo sexuálny život. V tabletách sú ukryté zinok, selén, kotvičník zemný, senovka grécka, horčík, extrakt z čierneho korenia, biotín, vitamín C, B6 a D3. Vyvážená kombinácia uvedených prírodných látok pomáha udržiavať telový a svalový tonus a podporuje kardiovaskulárny systém a imunitu. Zlepší sa vaše sústredenie, aj spánok

Primulus je výživový doplnok určený priamo pre mužov, s ním si udržíte optimálnu hladinu testosterónu, aj váš sexuálny život bude oveľa bohatší. Na to všetko stačia 2 tablety denne. Za nás jednoznačne najsilnejší prírodný testosterón.

MenActive – výživový doplnok s prírodným zložením

Ak hľadáte spoľahlivý výživový doplnok, ktorý by upravil hladinu testosterónu vo vašom tele, stavte na produkt od českého výrobcu. Unikátna kombinácia 8 prírodných látok vám pomôže zvládnuť andropauzu, teda mužský prechod, ktorý sa prejavuje všelijako. 

L-karnitín, acetyl-L-karnitínu, propionyl-L-karnitínu, extrakt z kotvičníka, senovky gréckej a ženšenu, zinok a vitamín B6, toto všetko spolu pomôže zvýšiť hladinu hormónu, podporuje normálnu funkciu pohlavných orgánov, sexualitu a vitalitu, znižuje únavu a vyčerpanie. Odporúčaná dávka je 2 kapsuly denne. MenActive má množstvo pozitívnych reakcií, jedine, čo sa mu vytýka, je nutnosť užívať prípravok dlhodobo, aby sa prejavili účinky. 

Proerecta – afrodiziakum pre mužov

Byť opäť mužom sa dá aj bez zákrokov či bez liekov na lekársky predpis. Český výživový doplnok Proerecta je voľne dostupný, majte ho poruke, ak vás čaká intímny večer s partnerkou. Užite si ho bez pocitu zlyhania a bez únavy. Kompletne sme produkt Proerecta rozobrali v samostatnej recenzii.

Kapsuly obsahujú výťažky z bylín a aminokyseliny. Podporujú mikrocirkuláciu krvi, posilňujú erekciu a zvyšujú vašu chuť na sex. Výživový doplnok obsahuje Maca extrakt, extrakt zo ženšenu, zlatého koreňa a guarany, koenzým Q10, L-Citrulín a L-Arginín. Čo získate? Pevnú a spoľahlivú erekciu, výživu pre semenníky a predĺženie súlože.

Tablety sľubujú účinok do 1 hodiny, avšak niektorí páni sa sťažujú, že to na nich nefunguje. Je to však individuálne. Či ho vyskúšate alebo nie, je iba na vás, treba však poznamenať, že cena za balenie 12 toboliek je pomerne vysoká.

Maxulen – výživový doplnok vedecky overený

Pociťujete na sebe pokles testosterónu? Únavu, nechuť venovať sa svojim záujmom či problémy s erekciou? V tom prípade potrebujete doplnok stravy Maxulen.

Maxulen obsahuje extrakt zo senovky gréckej, ktorá je známa pozitívnymi účinkami na mužské libido. Ďalšie látky sú magnézium, ktorý je dobrý pre zdravie kardiovaskulárneho a imunitného systému, stará sa o správne fungovanie svalov a pohybového aparátu, zinok, ktorý zvyšuje vlastnú produkciu testosterónu v tele a vitamín B6, ktorý je zodpovedný za dobrú náladu a podporuje vstrebávanie horčíka a zinku. 

Odporúčané dávkovanie je 1 tableta denne, určite poteší priaznivá cena za 30 tabletové balenie.

TEREZIA ErecTop – výživový doplnok nielen pre mužov

Ďalší v našom porovnávaní je prípravok Terezia ErecTop. 100 % prírodný produkt pomôže so sexuálnym životom mužom aj ženám. V jednom balení je 60 tabliet, pri užívaní 2 tabliet denne vám balenie vydrží jeden mesiac. Zaujímavá je aj cena. Aké sú účinky?

Látky obsiahnuté v tablete podporujú nervový systém, kardiovaskulárny systém, libido a potenciu, stimulujú imunitný systém a obranyschopnosť organizmu. Účinná kombinácia bylín a húb (mletý koreň a extrakt sekernice prehliadanej, kotvičník zemný, rozchodnica ružová, prášok z húb shii-take reishi a žezlovky čínskej). Vitamín E chráni bunky pred oxidačným stresom.

Zerex Ultragold – výživový doplnok na potenciu

Účinný doplnok priniesol aj výrobca Zerex, ktorý je celosvetovo známy aj vďaka svojim výrobkom pomáhajúcim mužom v sexuálnej oblasti. Zerex Ultragold je špeciálny prípravok na posilnenie erekcie. Na rozdiel od mnohých podobných produktov práve tento je vhodný pre všetky vekové kategórie. 

Kapsuly obsahujú prírodné afrodiziaká, vitamíny, minerály a aminokyseliny. Spomenieme napríklad kotvičník zemný, ktorý podporuje libido a sexuálnu túžbu; macu peruánsku, ktorá má afrodiziakálne účinky, pomáha zlepšiť produkciu a kvalitu spermií; schizandru čínsku, ktorá zmierňuje únavu a vyčerpanie a zlepšuje prekrvenie pohlavných orgánov. 

V receptúre má svoje zastúpenie aj zinok, L-arginín, Gingo biloba, vitamíny B2, B6, B12 a meď. Zerex Ultragold je potrebné užívať aspoň 3 mesiace. 

TESTOREX Ultra potenciál – výživový doplnok s koenzýmom Q10

Zinok, selén, vitamíny B a C, to sú len niektoré zo zložiek výživového doplnku Testorex Ultra potenciál. Okrem toho obsahuje bylinné extrakty, ktoré dopomáhajú k požadovanému výsledku. Potenciál v tabletách je, už je len potrebné dodržiavať určené dávkovanie, a to 1 kapsula 1 až 2-krát denne.

Aké účinky môžete očakávať? Selén zvyšuje hladinu testosterónu v krvi, priaznivo vplýva na tvorbu spermií, zlepšuje ich pohyblivosť a zdravie. Zinok sa postará o hormonálnu optimalizáciu v organizme, prispieva k plodnosti a ovplyvňuje reprodukčnú funkciu, okrem toho zlepšuje kvalitu spánku. Vitamíny znižujú únavu, prispievajú k zdraviu ciev, okrem iného sú dôležité aj pre správne fungovanie nervového systému. 

Testosterón – pre plnohodnotný sexuálny život

Testosterón je hormón, ktorý sa najviac spája so športom. Pomáha pri tvorbe svalov a ovplyvňuje stavbu tela, znižuje únavu a vyčerpanie, no je toho oveľa viac. Čo je teda testosterón a ako sa prejavuje jeho nedostatok? 

Čo je testosterón

Testosterón patrí medzi steroidné hormóny. Pokojne ho môžeme označiť za najdôležitejší mužský hormón, ktorý má významný vplyv na to, ako muž vyzerá, aký je aktívny a ako mu to funguje v sexuálnej oblasti. Produkujú ho Leydigové bunky v semenníkoch. 

Ovplyvňuje ochlpenie tela, hĺbku hlasu a taktiež rast pohlavných orgánov. Ten je najvýznamnejší pred pubertou, kedy špeciálny hormón – hormón adenohypofýzy (časť mozgu) nariadi zvýšenú produkciu testosterónu. K postupnému poklesu produkcie dochádza zvyčajne po štyridsiatke, niekedy sa však môže objaviť aj o desaťročie skôr.

Testosteron

Čo sú tablety na testosterón?

Testosterónové tablety predstavujú produkty vo forme kapsúl alebo tabliet, ktoré majú za úlohu stimulovať produkciu testosterónu v tele. Zaraďujeme ich do dvoch hlavných skupín – lieky na predpis a doplnky stravy, ktoré sú dostupné bez lekárskeho predpisu.

Predpísané lieky sú produkty, ktoré obsahujú priamo testosterón a sú určené pre tých, ktorí majú výrazne nízku hladinu tohto hormónu v tele. Tieto lieky nezvyšujú prirodzenú produkciu testosterónu v tele, ale poskytujú priamy dodatočný zdroj testosterónu. Sú indikované pre rýchle doplnenie testosterónu, čo je najčastejšie nevyhnutné u osôb s veľmi nízkou hladinou tohto hormónu. Medzi tieto lieky patria napríklad Understor a PMS Testosterone.

Na druhej strane sú tu doplnky stravy, ktoré podporujú prirodzenú tvorbu testosterónu v tele. Tieto výrobky, ktoré sú bežne dostupné bez predpisu, zvyčajne obsahujú zmes rôznych zložiek, ako sú rastlinné extrakty, vitamíny, aminokyseliny a minerály. Prispievajú k zlepšeniu funkcie semenníkov a produkcie spermií, čím stimulujú prirodzenú tvorbu testosterónu v tele, zvýšenú erekciu a libido. Medzi tieto doplnky stravy patrí napríklad Primulus, Proerecta Long alebo Zerex Ultragold.

Existujú aj prírodné anabolické prípravky, ktoré sú súčasťou voľnopredajných doplnkov stravy a sú zamerané na podporu tvorby testosterónu a rast svalovej hmoty. Tieto produkty obsahujú jednu až dve zložky vysokých koncentrácií, ktoré sú špecificky zamerané na zvýšenie produkcie vlastného testosterónu. Napriek tomu nie sú tak účinné ako steroidy.

Anabolické steroidy sú umelo vytvorené látky, ktoré sú podobné testosterónu a sú používané na urýchlenie tvorby bielkovín a svalovej hmoty. Lekári ich využívajú pri krátkodobom liečení určitých stavov, ako sú poranenia. Pritom ich pravidelné užívanie môže viesť k potlačeniu produkcie vlastného prirodzeného testosterónu. Ich predaj bez predpisu je nelegálny.

Pozitívne účinky testosterónu

Testosterón je kľúčový hormón, ktorý má významný vplyv na mužské charakteristiky, ako je produkcia spermií, hlbokosť hlasu a svalová hmota. Zároveň pozitívne ovplyvňuje fyzický, psychický a sexuálny výkon. Hladina testosterónu je do určitej miery predurčená geneticky, avšak prirodzene začína klesať od veku okolo 30 rokov. Ďalej sa môže meniť pod vplyvom životného štýlu, psychickej pohody, chorôb, ale aj pri počatí potomka. Treba zdôrazniť, že testosterón je prítomný aj u žien, avšak v nižšom množstve.

Zvýšenie hladiny testosterónu môže priniesť viaceré výhody:

 • Zvýšený nárast svalovej hmoty,
 • Rýchlejšia regenerácia svalov,
 • Efektívnejšie trávenie a menšia akumulácia tukov,
 • Zvýšená energetická hladina a psychická odolnosť,
 • Zlepšená pamäť a koncentrácia,
 • Zlepšená imunita a znížené riziko vzniku cukrovky,
 • Silnejšia a dlhodobejšia erekcia,
 • Zvýšená produkcia spermií,
 • Zvýšená sexuálna túžba.
Testosdterone učinky

Prejavy nedostatku testosterónu

Nízka hladina testosterónu môže mať rôzne prejavy. Nie vždy je to o zníženej chuti na sex, príznaky sú rôznorodé. Zozačiatku sa môžu javiť ako neškodné, no ak ich zanedbáte, môže to viesť k závažnejších problémom a ochoreniam. 

Ako sa prejavuje nedostatok testosterónu:

 • Zníženie sexuálneho libida.
 • Zhoršená kvalita a dĺžka erekcie.
 • Výkyvy nálad a mentálna nerovnováha.
 • Nedostatok energie, fyzickej sily a výkonnosti.
 • Úbytok svalstva a svalovej hmoty.
 • Problémy spojené s krvným obehom, funkčnosťou ciev a žíl, metabolizmom a so zdravím srdca.

Ako zvýšiť hladinu testosterónu

Hladinu testosterónu viete prirodzene zvýšiť úpravou jedálnička. Zaraďte doň hovädzie mäso, ryby, orechy, vajcia, cesnak, špenát, avokádo, červený melón, z korenín zázvor a chilli. Pite čaj z bylín, ako sú Tribulus Terrestris, Maca alebo Mexican Yam. Doplňte vitamín D, zinok a selén.

Aj tu platí: viac spánku, menej stresu a alkoholu. Tvorbu testosterónu dokážete podporiť aj intenzívnou športovou aktivitou, napríklad šprint, HIIT tréning a pod. Funguje aj studená sprcha alebo otužovanie. Keď sa správnym spôsobom ochladia semenníky, v ktorých sa tento hormón tvorí, má to pozitívny vplyv na ich funkciu a životaschopnosť.

V neposlednom rade sú dostupné rôzne výživové doplnky, ktoré obsahujú špeciálnu receptúru tvorenú z extraktov z bylín, minerálov a vitamínov.

Potravinové doplnky na zvýšenie hladiny testosterónu

Výživové doplnky majú čisto prírodné zloženie. V závislosti od látok, ktoré obsahujú, môžu okrem hladiny testosterónu ovplyvniť aj ďalšie funkcie a zdravie mužského organizmu. Podporujú tiež dĺžku erekcie, tvorbu spermií a ich kvalitu, libido a výdrž. Znižujú únavu, prispievajú k normálnemu fungovaniu kardiovaskulárneho systému a funkcii ciev a pod.

Ak hľadáte prípravok na podporu tvorby testosterónu, malo by vás okrem zloženia zaujímať aj to, ako rýchlo môžete očakávať výsledky. Je to individuálne, no všeobecne sa výsledky môžu dostaviť od 3 týždňov do 3 mesiacov. Nepodceňujte ani vedľajšie účinky. S výberom vám môžu pomôcť aj skúsenosti a recenzie užívateľov.

Ako zistiť že mám úbytok testosterónu?

Úbytok testosterónu je proces, ktorý postihuje mnohých mužov, najmä v strednom veku a staršom. Málokedy je však tento stav diagnostikovaný včas, pretože jeho symptómy sú často zamieňané za normálne starnutie alebo stres. Nasledujúce príznaky môžu naznačovať pokles hladiny testosterónu:

 1. Únava a nízka energetická hladina: Ak sa cítite neustále vyčerpaný a strácajúc energiu, aj keď máte dostatočné množstvo spánku, môže to byť dôsledkom nízkej hladiny testosterónu.

 2. Strata svalovej hmoty a nárast tuku: Testosterón je kľúčový pre udržanie svalovej hmoty a kontroly telesného tuku. Ak zaznamenávate stratu svalov a nárast tuku, môže to byť spojené s poklesom testosterónu.

 3. Depresia a nízka nálada: Nízke hladiny testosterónu môžu byť spojené s depresiou a nízkou náladou, rovnako ako s nedostatkom motivácie.

 4. Znížené libido: Testosterón hraje kľúčovú úlohu v sexuálnom záujme a túžbe. Ak pociťujete znížené libido alebo problémy s erekciou, môže to byť signál poklesu testosterónu.

 5. Problémy so spánkom: Nízke hladiny testosterónu môžu byť príčinou problémov so spánkom, vrátane nespavosti a prerušeného spánku. Ak máte dlhodobé problémy so spánkom, odporúčame vyskúšať prírodné tabletky na spanie.

 6. Znížená koncentrácia a pamäť: Náhle problémy s pamäťou alebo koncentráciou môžu byť tiež spojené s úbytkom testosterónu.

 7. Zmeny nálady: Náhle zmeny nálady, ako je podráždenosť alebo nedostatok motivácie, môžu byť dôsledkom nízkych hladín testosterónu.

Ak pociťujete tieto príznaky, odporúča sa konzultácia s lekárom. Existujú rôzne spôsoby, ako môže lekár diagnostikovať pokles testosterónu, vrátane krvných testov a fyzických prehliadok. Treba si uvedomiť, že hladina testosterónu sa môže počas dňa meniť, a preto je najpresnejšie meranie obvykle z rána.

Zerex-Klasik-Zerex-Extralong-Zerex-Shot-Zerex-Klasik-Plus

Prírodné látky obsiahnuté v tabletách na testosterón

 1. Tribulus Terrestris: Táto rastlina je tradične používaná v Číne a Indii na podporu mužskej vitality a virility. Zdá sa, že Tribulus podporuje produkciu luteinizačného hormónu, ktorý následne stimuluje tvorbu testosterónu.

 2. Senovka grécka (Fenugreek, čiže Pískavica): Senovka grécka je populárna bylina v Ayurvédskej medicíne, ktorá sa často používa na zlepšenie libida. Môže tiež pomôcť zvýšiť hladinu testosterónu tým, že znižuje enzýmy, ktoré konvertujú testosterón na estrogén.

 3. Zinok: Tento esenciálny minerál sa podieľa na mnohých metabolických procesoch a je dôležitý pre funkciu imunitného systému, hojenie rán, a tiež pre tvorbu testosterónu. Zinok môže pomôcť zvýšiť hladiny testosterónu, zvlášť u ľudí s nedostatkom tohto minerálu.

 4. Ženšen: Ženšen je silný adaptogén, ktorý môže pomôcť telu lepšie sa vyrovnať so stresom. Môže tiež pomôcť zvýšiť hladiny testosterónu a zlepšiť sexuálnu výkonnosť.

 5. Vitamín B: Skupina vitamínov B, najmä B6, môže pomôcť zvýšiť hladiny testosterónu tým, že zvyšuje absorpciu aminokyselín a podporuje tvorbu červených krviniek, ktoré prenášajú kyslík do svalov.

 6. Selén: Selén je stopový prvok, ktorý môže podporovať zdravie semenníkov a tým pádom môže prispieť k zvýšeniu hladín testosterónu.

 7. L-arginín: Táto aminokyselina sa v tele mení na oxid dusnatý, ktorý podporuje rozšírenie ciev a tým zlepšuje prietok krvi. To môže zlepšiť erekciu a podporiť tvorbu testosterónu.

 8. L-citrulín: Táto aminokyselina je prekurzorom L-arginínu. Môže zlepšiť krvný obeh a podporiť tvorbu testosterónu, podobne ako L-arginín.

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Internet je úžasný svet. Ponúka nekonečné možnosti vzdelávania sa. Pohltil aj mňa, preto milujem písanie článkov na rôzne témy, návodov, ako si poradiť s nejakým problémom a recenzií produktov, ktoré vám často pomôžu s rozhodovaním. Popri písaniu článku sa dozviem vecí, o ktorých som často ani nechyrovala. A práve tieto informácie sa snažím posúvať ďalej. Zaujímam sa najmä o bývanie a domácnosť, krásu a zdravie, hobby, elektroniku a pod. Ak nepripravujem články pre vás, píšem knihy (som autorkou niekoľkých kníh určených najmä ženám). Okrem toho milujem chalupárčenie, nakoľko bývam na krásnej hornatej Orave.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *