Domov » Testy a recenzie » Najlepšie lieky a prípravky na prostatu! Toto vám zaručene pomôže! Recenzie a skúsenosti

Najlepšie lieky a prípravky na prostatu! Toto vám zaručene pomôže! Recenzie a skúsenosti

Tieto najlepšie lieky na prostatu odporúčame:

Víťaz testu

liek na prostatu Prostalex
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Prostata je pre mužov dôležitý orgán, ktorý ovplyvňuje celkovú kvalitu nie len sexuálneho života. Zvyčajne to býva tak, že sa tento malý orgán veľkosti hrášku príliš nerieši – zmena nastáva, až keď s ním začnú byť problémy. Napríklad nadmerné zväčšenie prostaty, v horšom prípade rakovina.

Čo teda robiť v prípade, že ste muž, máte viac ako 50 rokov a chcete svoju prostatu chrániť? Najlepšie spravíte, keď viac začnete dbať o svoje zdravie. Stačí len pár jednoduchých krokov. Efektívne a účinne dokážu pomôcť aj výživové doplnky, ktoré obsahujú dôležité látky a sú pre podporu prostaty nepostrádateľné.

Poďme sa spolu pozrieť, ktoré lieky na prostatu sú najlepšie. Dozviete sa o ich výhodách, obsahu i cene ale aj o tom, ktoré sú tie najlepšie voľnopredajné lieky a produkty na prostatu na základe recenzií a skúseností.

Kľúčové informácie

icon Prostata je dôležitý orgán pre mužov, ktorý ovplyvňuje celkovú kvalitu sexuálneho života.
icon Efektívne a účinne dokážu pomôcť aj výživové doplnky, ktoré obsahujú dôležité látky a sú pre podporu prostaty nepostrádateľné.
icon Medzi najlepšie lieky na prostatu patrí Prostalex, Cemio Red 3 a Zerex Prostanax.
icon Výživový doplnok Prostalex obsahuje extrakt zo Saw Palmetto, ktorý môže zmierniť tlak na trubicu zodpovednú za prietok moču a môže sa používať na liečbu benígnej hyperplázie prostaty.
icon Liek na prostatu Cemio Red 3 obsahuje kombináciu 7 bylín, ktoré môžu mať významné účinky na podporu zdravia prostaty.

Najlepšia voľnopredajné lieky na prostatu základe testu

Najlepšie lieky na prostatu

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

PROSTALEX

CEMIO RED 3

ZEREX PROSTANAX

ALIVER NUTRACEUTICS

WALMARK PROSTENAL

ALLNATURE PROSTATA

PROSTAMOL UNO

NAJLEPŠIE LIEKY NA PROSTATU RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie lieky na prostatu recenzie a skúsenosti

Prostalex - overená kvalita

Výživový doplnok Prostalex od spoločnosti Advance Nutraceutics poskytuje plnohodnotnú starostlivosť o vašu prostatu. V zložení nájdete dôležitý extrakt zo Saw Palmetto. Ide o malú palmu, ktorá vytvára bobuľové plody, ktoré sa už stáročia používajú na liečebné účely.

Tento extrakt môže zmierniť tlak na trubicu zodpovednú za prietok moču a môže sa používať na liečbu benígnej hyperplázie prostaty. Okrem podpory prostaty môže saw palmetto prospievať hladine testosterónu tým, že blokuje enzým 5-alfa-reduktázu a znižuje množstvo dihydrotestosterónu. Tento voľnopredajný liek na prostatu obsahuje 60 kapsúl. Denná odporúčaná dávka je jedna kapsula, ideálne pred alebo spolu s jedlom. Aj moje skúsenosti s liekmi na prostatu hovoria jasne a to, že najviac sa mi osvedčil práve tento výrobok.

Advance Nutraceutics Prostalex si môžete objednať so zľavou už od 14,49 €.

Cemio Red 3

Liek na prostatu Red 3 od švajčiarskej spoločnosti Cemio sa môže pochváliť naozaj silným zložením. Skvelou správou je, že obsahuje kombináciu 7 bylín – Slivka africká, Maca peruánska, Sibírsky ženšen, Kustovnica čínska, Ľan siaty, Sója fazuľová a Gumojilm brestový. Práve slivka africká by mohla mať najlepšie účinky na podporu zdravia prostaty.

V štúdii z roku 2014 sa zistilo, že slivka africká by mohla účinne liečiť prostatitídu. Zaujímavosťou je, že v štúdii sa nezaznamenali žiadne významné rozdiely medzi touto rastlinou a antibiotikami. Navyše by mohla pomôcť pri zápale prostaty vďaka svojim protizápalovým účinkom. V jednom balení Cemio Red 3 nájdete 90 kapsúl, ktoré vám vydržia 3 mesiace. Produkt neobsahuje cukor, lepok ani laktózu. Na záver treba dodať, že celkovo produkty od Cemio sú kvalitné, už sme ich dokonca recenzovali – Cemio Au Block.

Výživový doplnok Cemio Red 3 môžete získať už za 14,39 €

Zerex Prostanax obsahuje už vyššie spomínanú rastlinu Saw Palmetto, inak nazývanú aj serenoa plazivá. Okrem toho v jeho zložení nájdete aj pŕhľavu dvojdomú a zinok, ktorých kombinácia blahodárne vplýva na prostatu a mužské libido. Pŕhľava tiež obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov.

Liek na prostatu Zerex Prostanax skvalitní aj váš spánok, pretože už nebudete nútení chodiť často v noci na toaletu. Dôležitou zložkou produktu je zinok – vysoká hladina je nevyhnutná pre udržanie zdravia a funkcie prostaty. Denná odporúčaná dávka výživového doplnku Zerex Prostanax je jedna kapsula, ideálne po jedle. V balení nájdete 60 kapsúl, takže vám vydrží 2 mesiace.

Doplnok stravy na podporu prostaty Zerex Prostanax môžete získať už za 15,47 €.

Aliver Nutraceutics Maca Strong

Maca Peruánska sa v poslednej dobe stala globálnym hitom. Nie je to náhodou, ale pre jej viaceré zdravotné účinky. Maca je adaptogénna bylina a všetky adaptogény majú spoločné to, že pomáhajú telu zvládať stres z prostredia. Okrem toho by vám mala pomôcť zvýšiť libido, nakoľko má afrodiziakálne vlastnosti, a to bez zmeny hladiny hormónov. 

V klinickej štúdii sa ukázalo, že Maca znižuje veľkosť a opuch prostaty. Mimo to nezasahuje do produkcie testosterónu a DHT, čo znamená, že pôsobí výlučne na veľkosť a funkciu prostaty nezávisle od hormónov. V jednom balení Macy peruánskej od Aliver Nutraceutics sa nachádza 120 kapsúl, pričom denne sa odporúča prijať 2 až 4 tablety, ktoré zapijete dostatočným množstvom vody.

Výživový doplnok Aliver Nutraceutics Maca Strong si môžete zakúpiť už za 11,26 €.

Walmark Prostenal Control

Walmark prináša zákazníkom doplnok stravy s názvom Prostenal Control, ktorý má za úlohu podporiť zdravie vašej prostaty. Vďaka kvalitnému zloženiu sa mu to aj skutočne darí. V tabletách nájdete účinné látky Saw Palmetta, pŕhľava dvojdomá, kotvičník zemný, zinok, vitamín B6 a vitamín D3.

Spomínaný vitamín D3 môže podporiť zdravú hladinu testosterónu v tele. Testosterón zohráva kľúčovú úlohu v kostnej hmote, svalovej sile, rozložení tuku a dokonca aj v sexuálnej túžbe. Niektoré štúdie naznačujú, že dostatočná hladina vitamínu D by mohla znížiť riziko alebo závažnosť rakoviny prostaty. Prostenal Control vám tak ponúka zdravú prostatu, správnu funkciu močového ústrojenstva a dostatočnú podporu potencie.

V jednom balení zákazníci nájdu 60 tabliet. Denne sa odporúča zapiť vodou jednu tabletu, takže celé balenie vám vydrží 2 mesiace. 

Walmark Prostenal Control môžete dostať už za 15,29 €.

Allnature bylinný extrakt Prostata

Bylinná zmes Prostata v sebe kombinuje extrakty z bylín a zinku. Vďaka tejto kombinácii podporuje imunitný systém a, samozrejme, zdravie vašej prostaty. Medzi účinné byliny patria Serenoa plazivá, sladké drievko a pŕhľava dvojdomá. Spomínané sladké drievko je podľa ajurvédy afrodiziakum, ktorého vôňa stačí na to, aby sa mužské libido rozprúdilo.

Navyše má sladké drievko silné antioxidačné, protizápalové a antimikrobiálne účinky. Podľa prvých výskumov môže taktiež zmierňovať infekcie horných dýchacích ciest, liečiť vredy a napomáhať tráveniu. V kombinácii s vyššie uvedenými zložkami v bylinnom extrakte tak účinne a efektívne podporuje zdravie prostaty.

Jedno balenie Allnature bylinného extraktu obsahuje 60 kapsúl, pričom denne stačí zapiť jednu až dve tablety vodou. Toto dávkovanie sa neodporúča prekračovať. Okrem toho by ste mali tento liek na prostatu užívať len 2x ročne po dobu 6 týždňov.

Bylinný extrakt Allnatura Prostata si môžete zakúpiť za 4,68 €.

Liek na prostatu Prostamol Uno obsahuje výťažok z rastliny serenoy plazivej (Serenoa repens). Táto rastlina je známa tým, že sa používa na liečbu zväčšenej prostaty, zlepšenie funkcie močových ciest a zlepšenie rastu vlasov

Niektoré výskumy naznačujú, že rastlina má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri liečbe viacerých ochorení. Taktiež je možné ju použiť na liečbu pri nezhubnom zväčšení prostaty v I. a II. štádiu (benígna hyperplázia prostaty). Prostamol Uno pôsobí preventívne proti ďalšiemu zväčšovaniu tkaniva prostaty. V jednom balení nájdete 90 kapsúl. Denne sa odporúča prijať jedna kapsula.

Výživový doplnok Prostamol Uno môžete získať už za 24,19 €.

Ako vybrať prípravok na prostatu?

Prostata je súčasťou mužského reprodukčného systému, ktorá sa nachádza pod močovým mechúrom. Je to žľaza, ktorá produkuje a vylučuje tekutinu, ktorá tvorí súčasť ejakulátu.

Pri výbere prípravku na zlepšenie zdravia prostaty by ste mali zvážiť niekoľko faktorov. Medzi tieto faktory patria:

 1. Zloženie: Skontrolujte zloženie prípravku, aby obsahoval prírodné látky, ktoré môžu byť prospešné pre prostatu, ako sú extrakty z rastlín, vitamíny a minerály.

 2. Účinnosť: Preštudujte si hodnotenia a skúsenosti iných užívateľov prípravku, aby ste mohli zistiť, ako účinný je prípravok pri zlepšovaní zdravia prostaty.

 3. Bezpečnosť: Uistite sa, že prípravok nie je spojený s žiadnymi nežiaducimi účinkami a je bezpečný na užívanie.

 4. Dávkovanie: Skontrolujte dávkovanie prípravku a uistite sa, že je vhodné pre vaše konkrétne potreby a zdravotný stav.

Medzi najčastejšie problémy s prostatou patria:

 1. Prostatitída – zápal prostaty, ktorý môže byť spôsobený bakteriálnou alebo nebakteriálnou infekciou.

 2. Benigná hyperplázia prostaty (BHP) – zväčšenie prostaty, ktoré je bežné u mužov nad 50 rokov.

 3. Rakovina prostaty – nádorové ochorenie prostaty, ktoré môže byť včas odhalené pomocou preventívneho vyšetrenia.

 4. Prostata s problémami s močením – často spôsobené zväčšením prostaty, ktoré môže brániť normálnemu odtoku moču.

 5. Prostata s problémami so sexuálnou funkciou – prostatitída a BHP môžu spôsobiť problémy s erekciou a ejakuláciou.

Prečo je vhodné sa o prostatu starať?

Prostata je žľaza, ktorá sa nachádza v mužskom tele a jej zdravie môže ovplyvniť kvalitu života. Pretože prostatitída, benigná hyperplázia prostaty a rakovina prostaty sú bežné problémy u mužov, je dôležité starať sa o zdravie prostaty a pravidelne navštevovať urológa na preventívne vyšetrenia.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete zabezpečiť zdravie prostaty, ako napríklad pravidelná fyzická aktivita, zdravá strava, dostatočný príjem tekutín a vyhýbanie sa rizikovým faktorom, ako je napríklad fajčenie. Okrem toho existujú aj doplnky stravy a lieky, ktoré môžu podporiť zdravie prostaty.

Aké prírodné látky najviac pomáhajú pri zväčšenej prostate?

K zväčšeniu prostaty dochádza vtedy, keď nahromadenie androgénov zabraňuje odumieraniu buniek prostaty a podporuje ich proliferáciu, čím sa zväčšuje veľkosť prostaty. Niekoľko prírodných prostriedkov a zmien životného štýlu však môže pomôcť zmierniť toto ochorenie. Nižšie sa pozrieme na pár z nich.

Saw Palmetto

Túto rastlinu sme v našom článku spomínali už viackrát, a nie je to náhodou. Ide o palmu pochádzajúcu z juhovýchodnej časti Spojených štátov. Má protizápalové vlastnosti a môže znížiť počet estrogénových a androgénnych receptorov. Rastlinný extrakt pravdepodobne znižuje príznaky zväčšenej prostaty, pretože inhibuje produkciu DHT, hormónu, ktorý môže za jej rast.

Žihľava

Žihľava obsahuje podobné protizápalové a antioxidačné látky ako saw palmetto. Pri prírodnej liečbe rôznych močových porúch sa v skutočnosti často používa koreň žihľavy v kombinácii s už spomínanou palmou. V prehľade z roku 2019 sa zistilo, že výťažky z koreňa žihľavy môžu účinne znížiť príznaky zväčšenej prostaty a zlepšiť celkovú kvalitu života ľudí s týmto ochorením.

Lykopén

Lykopén je prirodzene sa vyskytujúci pigment, ktorý je prítomný v mnohých druhoch ovocia i zeleniny. Pilotná štúdia zistila, že denná konzumácia extra panenského olivového oleja obohateného o lykopén zlepšuje zdravie prostaty a znižuje hladinu prostatického špecifického antigénu. 

Zinok

Výskum naznačuje, že chronický nedostatok zinku môže zvyšovať pravdepodobnosť zväčšenia prostaty a rakoviny prostaty u ľudí vo veku nad 50 rokov. Užívanie zinku prostredníctvom výživového doplnku môže znížiť produkciu DHT a tak znížiť príznaky zväčšenej prostaty. V strave môžeme zinok nájsť napríklad v hydine, morských plodoch či semenách a orechoch.

Pygeum Africanum (africká slivka)

Extrakt z africkej slivky ponúka množstvo potenciálnych zdravotných výhod a obsahuje širokú škálu mastných kyselín. Staršia štúdia z roku 2007 zistila, že po jednom roku liečby sa u 43 % účastníkov zlepšilo medzinárodné skóre symptómov prostaty (IPSS) a kvality života. 

Ďalšie spôsoby ako pomôcť prostate

Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako pomôcť prostate. Niektoré z možností zahŕňajú:

 • Zníženie konzumácie alkoholu, pretože môže dráždiť prostatu a zhoršovať príznaky.
 • Pravidelná fyzická aktivita, ktorá zlepšuje prekrvenie prostaty a znižuje riziko vzniku určitých ochorení.
 • Zdravá strava s dostatočným príjmom ovocia, zeleniny a vlákniny, ktorá znižuje riziko vzniku niektorých ochorení prostaty.
 • Kontrola hmotnosti a prevencia obezity, pretože obezita môže zvýšiť riziko určitých ochorení prostaty.
 • Pravidelné vyprázdňovanie močového mechúra, aby sa predišlo zadržiavaniu moču v prostate a zhoršeniu príznakov.
 • Obmedzenie fajčenia, pretože nikotín môže spôsobiť zúženie krvných ciev a zhoršiť krvný obeh v prostatickej oblasti.
 • Primeraná dávka kávy – denne by ste si mali dopriať aspoň 4 šálky.

FAQ - často kladené otázky

Je dôležité vedieť, ktoré zložky prípravku pomáhajú s konkrétnymi problémami s prostatou a akým spôsobom pôsobia na telo.

Dôležité je dodržiavať odporúčané dávkovanie a užívať prípravok podľa pokynov na obale alebo odporúčania lekára. Je tiež potrebné sa informovať o tom, ako často treba prípravok užívať a po akej dobe sa očakáva účinok.

Niektoré prípravky na prostatu môžu byť kontraindikované pre niektoré osoby, pretože obsahujú zložky, ktoré by mohli byť pre ne škodlivé. Konkrétne by prípravky na prostatu nemali užívať osoby s alergiou na niektorú zo zložiek prípravku. Taktiež by mal byť opatrným pri užívaní prípravkov na prostatu muž s nízkym krvným tlakom, pretože niektoré zložky môžu mať hypotenzívne účinky. Osoby s ochoreniami pečene a obličiek by mali pre užívanie prípravkov na prostatu konzultovať so svojím lekárom, pretože niektoré zložky prípravkov sa môžu zhoršiť ich zdravotný stav.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *