Domov » Tipy a triky » Kvalitné tepláky – čo musia spĺňať?

Kvalitné tepláky – čo musia spĺňať?

Tepláky sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Už dávno nepatria len do posilňovne, telocvične a na ihrisko. Stali sa plnohodnotnou súčasťou našich šatníkov a chceme v nich vyzerať štýlovo. 

Rozťahané kolená sa už dávno nenosia. Tepláky to dotiahli až na prehliadkové móla a stali sa trendy kúskom, ktorý už pravdepodobne nikdy nevyjde z módy. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo nesmie kvalitným teplákom chýbať.

kvalitné tepláky nikdy nesklamú

KVALITNÉ TEPLÁKY - OBSAH ČLÁNKU

Nie, nie sú až také univerzálne

Tepláky sú univerzálnym kúskom oblečenia, ale to neznamená, že jeden strih sadne všetkým. Prispôsobte ho typu postavy. Úzke strihy teplákov zvýraznia prednosti postavy, širšie zakryjú jej nedostatky. Je viac ako pravdepodobné, že tepláky v čiernej, šedej a tmavo modrej farbe máte v skrini aj vy. Tmavé farby zoštíhľujú a cítime sa v nich vo všeobecnosti lepšie. Keď sa zašpiníte, na tmavých farbách to tak nevidieť. Páni často vyhľadávajú aj maskáčové tepláky, ale nebránia sa ani jednofarebným kúskom v pestrejších farbách. Štýlové červené, horčicové, či modré tepláky šatník príjemnie osviežia najmä v lete. 

Tepláky z kvalitných materiálov vydržia dlhšie

Vyberte si tepláky vyrobené z kvalitných materiálov. Lepšie držia tvar a sadnú vám ako uliate. V príliš tesných teplákoch sa nebudete cítiť dobre a voľné tepláky vám budú zbytočne zavadzať. Tepláky patria medzi najpohodlnejšie oblečenie, ale nesmiete im to pokaziť. Majú kopírovať každý váš pohyb. Aj ten najnáročnejší. Šnúrka v páse nie je len na ozdobu. Tepláky stiahne a umožní im prispôsobiť sa vám ešte lepšie. 

Bavlna je príjemná, ale...

Bavlna patrí k najviac používaným prírodným vláknam. Je jemná, mäkká, pružná, dobre saje pot a nespôsobuje alergické reakcie. Preto sa z nej tepláky vyrábajú najčastejšie. Keď siahnete po teplákoch v kombinácii bavlna, elastan a polyester vydržia vám dlhšie. Tepláky s prímesou umelých vlákien lepšie držia tvar, netvoria sa na nich žmolky a ani časté pranie im nedá tak zabrať. Čistá bavlna sa veľmi krčí a vy chcete aj v teplákoch vyzerať dobre. Okrem toho, keď sa v nich v zime spotíte, tepláky ostanú mokré a bude vám v nich chladno. Pot síce sajú, ale bavlna ho nedokáže izolovať. 

Športovci si v nich tiež prídu na svoje

Keď patríte k aktívnym športovcom, vyberte si funkčné tepláky ušité z ľahkých a priedušných materiálov, ktoré odvádzajú vlhkosť od tela a tak vám zabezpečia optimálny telesný komfort. V správne zvolených teplákoch sa pri športe musíte cítiť ľahko a voľne. Nesmú vás tlačiť. Rýchlo ich musíte obliecť a rovnako rýchlo vyzliecť. Viac času vám ostane na prekonávanie vlastných športových limitov. 

Páni často vyhľadávajú aj maskáčové tepláky alebo teplákové súpravy

Pohodlné oblečenie pre každého

Tepláky nepoznajú vek. Sú také obľúbené, že si ich oblečie naozaj každý. Veľký, malý, mladý, starý. Keď prídete domov z práce, netúžite po ničom inom, len sa prezliecť do teplákov, v ktorých môžete byť sami sebou. Nezabúdajte, že aj v teplákoch na doma môžete vyzerať štýlovo. Najlepšie na nich je to, že sa v nich cítite dobre stále. Na prechádzke, pri športovaní aj doma. Existuje ešte nejaký druh oblečenia, o ktorom by ste mohli povedať to isté?

David719
David719

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *