Domov » Zdravie a krása » Najlepšie koloidné striebro

Koloidné striebro – naozaj funguje? Aké má účinky na ľudský organizmus? Recnezie a skúsenosti

Tieto najlepšie koloidné striebra odporúčame:

Víťaz testu

Koloidné striebro ADVANCE
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Striebro = Ag. To by bola správna odpoveď, ak by sme boli na hodine chémie. My však nejdeme robiť žiadne pokusy, ideme sa liečiť. Áno, striebro má preukázaných hneď niekoľko pozitívnych účinkov na ľudský organizmus, konkrétne koloidné striebro

Počuli ste už o ňom? Čo je koloidné striebro a ako funguje, sa dočítate v našom článku. Prinášame aj výber najlepších produktov s obsahom koloidného striebra na vonkajšie aj vnútorné použitie. Môže pomáhať aj na akné? Ako koloidné striebro používať a aké sú skúsenosti a recenzie?

Najlepšie koloidné striebro na základe testu

Najlepšie koloidné striebro

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

Koloidné striebro ADVANCE

Koloidné striebro Ag 100

Elixír Dr. Slonia – Colway

Activ Deo Hawai Spray

ANNABIS Arthrocann gél

Koloidné striebro N sprej

NAJLEPŠIE KOLOIDNÉ STRIEBRO RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie koloidné striebra - recenzie a skúsenosti

Koloidné striebro ADVANCE

Ak vás trápi problematická pleť a vyskúšali ste naozaj všetko, možno vašou záchranou je prírodné tonikum Advance. 100 % prírodná kozmetika od spoločnosti Advance nutraceutics sľubuje výsledky pri používaní 2 × denne.

Toto tonikum na tvár obsahuje koloidné striebro, ktoré má preukázateľné účinky na rôzne neduhy ľudského organizmu. Tonikum Advance je určené na regeneráciu pleti. Obsahuje malé častice koloidného striebra v koncentrácii 20 ppmNanočastice striebra s čistotou 99,99 % sú rozptýlené v demineralizovanej vode.

Koloidné striebro Advance je určená na tvár, krk a dekolt. Nanášate ho jednoducho pomocou tampónu ráno a večer. Tento prípravok čistí a regeneruje pokožku, vyhladzuje ju a dodáva jej matný look. Zmenšuje rozšírené póry a upokojuje podráždenú pokožku. Normalizuje činnosť potných žliaz, chráni kožné póry pred upchávaním, preto je vhodné najmä pre mastnú pleť a citlivú pleť. Má pozitívny vplyv aj na suchú či zmiešanú pleť a je vhodný pre každého bez ohľadu na typ pleti a vek

Koloidné striebro Ag 100

S aknóznou pleťou vám pomôže aj pleťové tonikum Ag 100. Ide o prírodný prípravok, ktorý dokonale dezinfikuje vašu pleť. Pleť sa stáva zdravšia na pohľad, príjemnejšia na dotyk. Zápalové procesy v pokožke sa zmiernia účinkom koloidného striebra. 

Mikroskopické častice dokážu zničiť množstvo baktérií, vírusov, plesní a iných mikroorganizmov, preto je vhodné aj na vnútorné použitie. Ako kloktadlo zmierni zápaly v ústnej dutine, pôsobí preventívne proti zubnému kazu a paradentóze, zmierňuje infekcie a zápaly nosovej dutiny a pod.

V prípravku sa nachádzajú elektricky nabité častice koloidného striebra. Prírodná kozmetika AG 100 ponúka koncentrácie v rozsahu 10, 15, 20, 25 a 40 ppm. Už pri koncentrácii 10 ppm má striebro väčšie antibakteriálne účinky ako niektoré antibiotiká. 

Elixír Dr. Slonia – Colway

Antiseptikcký sprej Elixír Dr. Slonia dokáže zneškodniť mikroorganizmy v tkanivách, v ranách, slizniciach a na koži. V spreji sa spája koloidné striebro s kyslíkom, a toto spojenie vytvorilo unikátnu zbraň proti mikróbom, ktoré útočia na ľudský organizmus zo všetkých strán.

Antiseptický účinok spreju Elixír Dr. Slonia je okamžitý. K úplnému zničeniu mikróbov dochádza až po 2-3 hodiny po aplikácii. Účinok trvá, kým čiastočky striebra nevyprchajú. Môže byť potrebné opakovať aplikáciu niekoľkokrát, až do vymiznutia problému. 

Sprej je všestranný, účinný na odery, alergické prejavy, mykózy, kožné zápaly, zápaly svalov, vriedky, ekzémy, akné a pod. Pomáha pri hojení slizníc, tiež ako dezinfekcia. Používanie je jednoduché. Stačí pretrepať a nastriekať na postihnuté miesto. Nechajte zaschnúť, nezmývajte, iba tak zo striebra vyťažíte maximum.  Používate ho v závislosti od problému. Niekto ho spotrebuje skôr, iný neskôr, preto je potrebné zvážiť jeho vyššiu cenu za 75 ml balenie.

Activ Deo Hawai Spray

Activ Deo Hawai Spray od výrobcu prírodných výživových doplnkov je antibakteriálny sprej so širokým spektrom využitia. Je určený na vonkajšie lokálne použitie

Hlavnou zložkou sú nanočastice koloidného striebra s prídavkom esenciálneho oleja z havajských kvetov. Používanie je o to príjemnejšie. Koloidné striebro v spreji regeneruje pokožku, podporuje imunitu, má atibakteriálne a antymikotické účinky.

Ponúka hojivé a upokojujúce účinky. Majte ho v zásobe na liečenie drobných popálenín, psoriázy, ekzématických prejavov, kožných ochorení a iných podráždení pokožky. Koloidné striebro zároveň opravuje poškodené tkanivá. Výhodou malého 50 ml balenie je to, že ho môžete mať so sebou, kdekoľvek pôjdete.

ANNABIS Arthrocann gél

Koloidné striebro má dokázané účinky aj na zápaly vo vnútri tela. Ak bojujete s bolesťami kĺbov alebo svalov, vyskúšajte gél Annabis Arhtrocann. V jednej tube je ukrytých až 16 účinných látok, ktoré do niekoľkých minút prinesú úľavu. Gél obsahuje napríklad koloidné striebro, konopný olej a extrakt z konopných semien, kafor, pagaštan konský, kadidlovník pílovitý, kostihoj lekársky, zázvorovník lekársky, škoricovník cejlónsky, eukaliptový olej, rozmarín lekársky a kapsaicín.

Striebro regeneruje a hojí zápaly v tkanive, konoponý olej a papričky kapsaicín svaly a kĺby prehrievajú a pomáhajú od bolesti. Gél je vhodný aj pre športovcov na rozohriatie svalov pred tréningom. Dobre sa rozotiera a nezanecháva fľaky na oblečení.

Koloidné striebro N sprej

Mať pri sebe sprej s koloidným striebrom je veľkou výhodou. 30 ml balenie šupnete do kabelky či tašky a môžete ho mať stále so sebou. Prípravok koloidné striebro N sprej má všestranné využitie. Strieborné častice obsiahnuté v prípravku čistia a regenerujú problematickú pleť, pomáhajú však aj s inými problémami. 

N sprej má antimikrobiálne účinky, prispieva k zdravému a mladistvému vzhľadu pokožky, pomáha bojovať s kožnými plesňami, znižuje tvorbu kožného mazu a zamedzuje nadmernému poteniu.

Čo je koloidné striebro?

Koloidné striebro sú veľmi malé častice 99,9 % čistého iónového striebra suspendované v roztoku, najčastejšie v demineralizovanej vode. Práve od toho je odvodený názov: koloidný – suspendovaný (rozptýlený) vo vode.

Hovoríme o nanočasticiach, ktoré sú dokonca menšie ako baktérie a vírusy. Keď sme zisťovali, ako koloidné striebro funguje, natrafili sme na niekoľko štúdií, kde ich činnosť bola popísaná tak, že nanomolekuly striebra vstupujú do baktérií a viažu sa na určité bakteriálne proteíny, čo spôsobuje, že baktérie menia štruktúru (denaturujú) a stávajú sa nefunkčnými.

koloidne striebro - vyroba

Čo sa deje v našom tele?

Naše telo obsahuje dobré aj zlé baktérie. Dobré baktérie majú rovnaké množstvo kladných a záporných elektrických nábojov (iónov). Koloidné striebro sa viaže na tie „zlé“, ktoré majú viac tých negatívnych. Každá z častíc striebra je kladne nabitá pomocou pokročilej techniky elektrolýzy

Po požití alebo v kontakte s pokožkou sú tieto častice priťahované k záporným iónom v „zlých“ baktériách. Koloidné striebro odtrháva tieto záporné ióny, a tak zlé baktérie zneškodňuje. Striebro je potom z tela odstránené imunitným, lymfatickým a vylučovacím systémom.

Ako sa vyrába koloidné striebro

Proces výroby koloidného striebra je zaujímavý a spočíva v jednoduchých krokoch.

Krok 1: Zabezpečenie čistých komponentov

V prvom rade je dôležité zaistiť, že sa použijú čisté komponenty. To znamená, že sa budú potrebovať strieborné tyčinky s čo najvyššou možnou čistotou, najlepšie .9999 čistoty. Rovnako dôležitá je aj voda. Používa sa vždy čistá destilovaná voda, aby ste minimalizovali prítomnosť nečistôt.

Krok 2: Pripojenie strieborných tyčiniek k zdroju prúdu

Strieborné tyčinky sú potom pripojené k zdroju prúdu. Najčastejšie sa na to používa adaptér so striedavým prúdom.

Krok 3: Ponorenie tyčiniek do vody

Po pripojení sa strieborné tyčinky jemne ponoria do destilovanej vody. Prúd prechádzajúci tyčinkami spôsobuje, že sa strieborné ióny uvoľňujú do vody.

Krok 4: Monitorovanie procesu

Počas procesu je dôležité monitorovať výrobu a čas. Tento proces by mohol trvať niekoľko minút až hodín v závislosti od požadovanej koncentrácie.

A takto sa vyrába koloidné striebro! Táto technológia nám umožňuje využívať jedinečné vlastnosti striebra v nových a inovatívnych spôsoboch.

Je dôležité si uvedomiť, že kvalita a bezpečnosť výsledného produktu závisí od presného dodržiavania pokynov a použitia čistých surovín.

Aké sú výhody koloidného striebra?

Koloidné striebro sa často používa ako prírodná alternatíva k antibiotikám, pretože má antimikrobiálne vlastnosti, čo znamená, že je antibakteriálny, antimykotický a antivírusový. 

Koloidné striebro sa ukázalo ako účinné pri zabíjaní mnohých bakteriálnych infekcií (vrátane vírusov nachladnutia), a to bez vedľajších účinkov, ktoré prichádzajú s užívaním farmaceutických antibiotík.

Ďalšie výhody koloidného striebra:

 • zmierňuje aknózne prejavy a pomáha s hojením existujúcich aknóznych problémov;
 • zneškodňuje baktérie, ktoré majú priamy účinok na zvýšené potenie;
 • znižuje nadmerné potenie a zabraňuje nepríjemnému zápachu;
 • účinný pri kvasinkových a plesňových ochoreniach;
 • pomáha proti infekciám nosovej sliznice, nádche, bakteriálnym ochoreniam úst a jazyka;
 • dezinfikuje poranenia kože, ako sú popáleniny, odreniny, rany a zabraňuje vzniku infekcie;
 • zmierňuje príznaky bodnutia hmyzom;
 • posilňuje imunitný systém;
 • regeneruje pokožku po spálení od slnka;
 • účinný prostriedok na boj proti bradaviciam;
 • ako výplach sa používa pri ochoreniach tráviaceho traktu, ako výplach pošvy pri pohlavných chorobách a kvasinkových infekciách;
 • zmierňuje zápalové stavy vo svaloch, kostiach a kĺboch;
 • pomáha s bolesťami hlavy;
 • funguje aj ako dezinfekčný prostriedok na ruky, telo, predmety a povrchy.

Formy prípravkov s obsahom striebra

Koloidné striebro sa nachádza najčastejšie v roztokoch, ktoré sa dodávajú v tekutom stave ako kloktadlá, výplachy, tonikum alebo sprej

Primiešava sa aj do liečivých gélov a mastí, ktoré pôsobia priaznivo na povrchové poranenia, ale aj vnútrotelové zápaly.

Vedľajšie účinky koloidného striebra

Koloidné striebro nie je určené pre osoby alergické na striebro, pri poruchách obličiek a pečene. Tehotné a dojčiace ženy by mali užívanie striebra skonzultovať so svojím gynekológom. 

Pri nadmernom užívaní striebra vo veľkých dávkach môže dôjsť ku stavu zvanému argýria, ktorá sa prejavuje sivomodrým sfarbením pokožky, očí a nechtov.

Ako vybrať koloidné striebro?

Pri výbere kvalitného koloidného striebra hrajú rolu nie len údaje o koncentrácii, ale aj tieto faktory:

 • odtieň: Má mierne zlatistý nádych
 • chuť: Mala by pripomínať jemnú kovovú príchuť. 

Na zabezpečenie dlhodobého skladovania počas niekoľkých mesiacov by mala byť fľaša ochránená pred svetlom, pričom samotný roztok je najlepšie uchovávať v tmavej sklenenej fľaši. Koloidné striebro môže byť dostupné v koncentráciách 25ppm alebo 45ppm.

Ako sa Koloidné Striebro Dávkuje?

Predstavme si niekoľko bodov, ktoré by ste mali mať na pamäti pri dávkovaní koloidného striebra.

Poznajte svoju koncentráciu

V prvom rade je dôležité poznať koncentráciu vášho koloidného striebra. Najčastejšie sa na trhu vyskytujú produkty s koncentráciou 10ppm, 25ppm až po 45ppm. PPM znamená “parts per million” alebo “častice na milión”, čo je meraním koncentrácie strieborných častíc v roztoku.

Dávkovanie podľa odporúčaní výrobcu

Vždy sledujte odporúčané dávkovanie uvedené výrobcom na etikete produktu. Tieto odporúčania sú založené na koncentrácii a formule produktu.

Pravidelnosť

Mnoho ľudí preferuje užívanie menších dávok koloidného striebra pravidelne, namiesto veľkých dávok občas.

Ideálne dávkovanie koloidného striebra

Pokiaľ ide o ideálne dávkovanie, neexistuje žiadna jednotná odpoveď. Každý človek je jedinečný a to, čo funguje pre jedného, nemusí nutne fungovať pre druhého. To znamená, že ideálne dávkovanie koloidného striebra sa môže líšiť.

Avšak, všeobecne platí, že dospelí môžu užívať približne 1 až 2 čajové lyžičky koloidného striebra (10ppm) denne. Pre deti, tehotné a dojčiace ženy sa odporúča konzultovať dávkovanie s lekárom alebo zdravotníckym odborníkom.

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Internet je úžasný svet. Ponúka nekonečné možnosti vzdelávania sa. Pohltil aj mňa, preto milujem písanie článkov na rôzne témy, návodov, ako si poradiť s nejakým problémom a recenzií produktov, ktoré vám často pomôžu s rozhodovaním. Popri písaniu článku sa dozviem vecí, o ktorých som často ani nechyrovala. A práve tieto informácie sa snažím posúvať ďalej. Zaujímam sa najmä o bývanie a domácnosť, krásu a zdravie, hobby, elektroniku a pod. Ak nepripravujem články pre vás, píšem knihy (som autorkou niekoľkých kníh určených najmä ženám). Okrem toho milujem chalupárčenie, nakoľko bývam na krásnej hornatej Orave.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *