Domov » Zdravie a krása » KolagenDrink – Kvalitné produkty pre zdravie a krásu! [recenzia]

KolagenDrink - Eshop s kvalitnými produktami pre zdravie a krásu! [recenzia]

Kolagendrink-recenzia-produkty-od-Kolagendrink

Aj napriek tomu, že som už mala možnosť testovať viacero kolagénov, tento eshop som objavila len nedávno. Nesie príznačný názov – kolagendrink.sk, podľa hlavného produktu, ktorý ponúka – čím sú kolagény

Okrem kolagénu tu však nájdeme aj produkty s kyselinou hyalurónovoulipozomálne produkty a rôzne vitamíny a minerály. Produkty pritom pochádzajú od certifikovaných výrobcov zo Švédska, Nemecka, ale aj Slovenska. 

Eshop pri všetkých produktoch poukazuje na kvalitu produktov a čistotu ich zloženia. To ale robí asi každý eshop a tak som si na internete prečítala aj niekoľko komentárov od ľudí, ktorí ich produkty aj naozaj vyskúšali, pričom som vždy narazila na pozitívne hodnotenie

Tak som opäť neodolala a objednala som si poriadnu kolagénovú „nálož“, aby som vám opäť mohla priniesť dobrú recenziu kolagénov, založenú samozrejme na mojej osobnej skúsenosti. Ak vás zaujíma ako produkty od kolagendrink.sk obstáli v recenzii a či naozaj priniesli želaný efekt, čítajte ďalej. 

Kľúčové informácie

icon Kolagendrink.sk je eshop ponúkajúci kvalitné produkty pre zdravie a krásu, hlavne kolagény.
icon Produkty pochádzajú od certifikovaných výrobcov zo Švédska, Nemecka a Slovenska.
icon Eshop ponúka aj produkty s kyselinou hyalurónovou, lipozomálne produkty a rôzne vitamíny a minerály.
icon Kolagény sú dostupné v rôznych formách a obsahujú rôzne prísady, ako sú vitamíny a minerály.
icon Produkty majú pozitívne hodnotenie od užívateľov, ktorí ich vyskúšali.

Recenzia vybraných produktov od KolagenDrink – osobná skúsenosť

Bez zbytočných slov prejdem rovno k produktom, ktoré som si z eshopu objednala – KolagenDrink Collagen 10 000 Pure Peptide, KolagenDrink Collagen Royal Peptide, KolagenDrink FlexiRep, KolagenDrink Lipozomálna kyselina hyalurónová, LiposomalDrink Lipozomálny B-komplex. Zastavím sa ešte pri posledných 2 produktoch, kde je v názve uvedené, že sa jedná o lipozomálne produkty. Neviem ako vám, ale mne to nič nehovorilo, preto som opäť „googlila“ a podľa dostupných informácii sa jedná o technológiu, ktorá zvyšuje vstrebateľnosť produktu v maximálnej možnej miere (až 98%). Tak je lipozomálna technológia doposiaľ jedinou účinnou alternatívou injekcii. 

Ďalej prinášam recenziu, na základe mojej osobnej skúsenosti, produktov z webu Kolagendrink. Verím, že vám to pomôže pri vašom výbere, predovšetkým ak hľadáte kvalitné produkty na zlepšenie stavu pokožky, zmiernenie prejavov starnutia, ale aj výživu vašich svalov, kĺbov či celého tela. 

Ešte je dôležité povedať, že tak ako vždy, aj teraz som kolagény, ale aj ostatné produkty, testovala nezávisle a samostatne v dostatočnom časovom odstupe tak, aby som vedela spozorovať či prinášajú to, čo výrobca sľubuje. 

KolagenDrink COLLAGEN 10 000 PURE PEPTIDE

Začnem recenziou kolagénu, ktorý ma zo všetkých produktov zaujal najviac, to najmä preto, že by opäť malo ísť o 100% čistý kolagén bez prísad, farbív či ochucovadiel. Práve čistota zloženia kolagénov je to čo vždy oceňujem, kupujeme si predsa kolagén nie multivitamín a podobne. Rovnako práve čistota zloženia kolagénu má za následok aj jeho dobrú vstrebateľnosť v našom tele, pridané látky môžu vstrebateľosti kolagénu naopak uberať, ale o tom som vám, na základe mnohých výskumných štúdií písala už v inom článku.

Vrátim sa ku kolagénu Pure Peptide, ktorý naozaj obsahuje len čistý, biologicky aktívny rybí kolagén (na eshope majú aj variantu hovädzieho kolagénu Pure Peptide). V tomto prípade som opäť siahla po práškový kolagén, nakoľko som v tejto forme už testovala niekoľko podobných kolagénov, ale rovnako ho v eshope nájdete aj v tekutej forme. Môj kolagén Pure Peptide obsahuje až 10 000mg účinného kolagénu v jednej dávke (10g denne), čo je teda poriadna nálož a tak v prípade, že pociťujete nedostatok kolagénu v tele (lámajúce nechty, vlasy, zvýšený výskyt vrások najmä na čele, ale aj pravidelné bolesti kĺbov a svalov) je pre vás takýto kolagén dobrou voľbou, v prípade ak ste nezaznamenali tieto príznaky bude vám stačiť aj menšia dávka kolagénu (6-7g denne).

Moja osobná skúsenosť s kolagénom - KolagenDrink COLLAGEN 10 000 PURE PEPTIDE

Opäť ešte podčiarknem fakt, že skôr ako začnem s písaním recenzie, produkt testujem vždy minimálne mesiac, tak aby som vedela zhodnotiť aké má účinky na organizmus. Rovnako to samozrejme bolo aj teraz a po minutí celého balenia to môžem zhrnúť ako dobrý pomer ceny a kvality. Kolagén ma oslovil dokonca natoľko, že som ho pridala aj do môjho veľkého testu kolagénov.

Balenie je na jeden mesiac a obsahuje 30 dávok (jedna je 10g kolagénu denne), ja som však približne po 10 dňoch zažala užívať menšie množstvo (7g denne) a balenie mi tak vydržalo dlhšie. V balení nájdete aj odmerku, ktorá predstavuje jednu dávku a preto nie je nutné si porcie vážiť. Predsa len by však možno bolo komfortnejšie balenie obsahujúce vopred nabalené sáčky.

KolagenDrink kolagén Pure Peptide obsahuje kolagény typu I a III, chýba tu kolagén typu II, ktorý je v takýchto výrobkoch pomerne častou zložkou. Toto však z môjho pohľadu nepokladám za nejakú nevýhodu, nakoľko cena kolagénu je veľmi priaznivá a navyše ako som vám písala v predchádzajúcej recenzii kolagénu, kolagén typu II slúži predovšetkým na tlmenie nárazov v kĺboch, Ak si kupujete kolagén najmä pre jeho „beauty“ účinky, určite je pre vás postačujúci, okrem toho vaše kĺby a svaly vyživí aj kolagén typu III, ktorý tento výrobok obsahuje.

Aj napriek tomu, že som si dávku kolagénu znížila, jeho účinky na seba nenechali príliš dlho čakať. Ide o štandardné zlepšenie pokožky, ktoré prinesie kvalitný kolagén – zvýšila sa jej elasticita a tak bola pokožka vypnutejšia a žiarivejšia, okrem toho boli moje vlasy lesklejšie a menej sa lámali. Čo ma však prekvapilo najviac, zaznamenala som, že mi menej padali. Je pravdou, že pred užívaním kolagénu som vnímala, ako mi pomerne dosť padajú vlasy, po približne 20-22 dňoch užívania kolagénu som zaznamenala, že mi vlasy padajú už menej (avšak na vypadávanie vlasov som používala v tej dobe aj tonikum). Každopádne kolagén hodnotím kladne, priniesol mi to čo sľúbil a určite patrí medzi tie lepšie, ktoré som mala možnosť vyskúšať, ak ste s ním mali skúsenosť aj vy, prosím podeľte sa o ne v komentároch.

KOLAGENDRINK COLLAGEN ROYAL PEPTIDE

Ďalším produktom od Kolagendrink, ktorý som si objednala bol – KolagenDrink Collagen Royal Peptide, pričom ide o švédsky výrobok. Čo sa týka tohto produktu, mierne som zariskovala, nakoľko sa v prvom rade jedná o tekutý rybí kolagén (je to vlastne aj prvý tekutý kolagén, ktorý som pre vás testovala) a v druhom rade ide o kolagén, ktorý obsahuje aj pridané látky. Napriek tomu, že sa v kolagéne nachádzajú aj iné zložky, ide predovšetkým o vitamíny, mineráli a kyselinu hyalurónovú a kyselinu pantoténovú, nejde tak o umelé farbivá a dochucovadlá. Avšak ako som spomínala pridané látky v kolagéne môžu mať za následok jeho horšiu vstrebateľnosť do tela, poďme sa teda na tieto pridané látky pozrieť podrobnejšie.

Vitamín C (120mg) – často sa nachádza v kolagénovch produktoch a odporúča sa počas užívania kolagénu užívať tiež, pretože prispieva k normálnej tvorbe kolagénu, funkcii imunitného systému, normálnemu energetickému metabolizmu a mnohému ďalšiemu.

Kremík (50mg) – je stopový prvok, ktorý je v našom tele prínosom pre kosti a mozog a okrem toho je to základná živina pre vlasy a kožu, pretože pomáha tvoriť kolagén.

Kyselina hyalurónová (50mg) – jej úlohou je naväzovať vodu a hydratovať pokožku a vlasy, nachádza sa aj vo výplni očnej gule, ale aj v ďasnách, okrem toho v kĺboch sa správa ako tlmič nárazov. Má širokospektrálne priaznivé účinky na náš organizmus.

Kyselina pantoténová (5mg) – inak nazývaná vitamín B5 sa vyskytuje vo všetkých tkanivách nášho tela, pričom je jej funkcia nezastupiteľná. Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k správnej mentálnej činnosti a tiež k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Biotín (5mg) – nesie prívlastok aj vitamín krásy a je známy tým, že prispieva k normálnemu stavu pokožky a vlasov a tiež k udržaniu psychickej pohody.

Vitamín B6 (1mg) – prispieva k  správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, zmierneniu vyčerpania a únavy a v neposlednom rade aj k regulácií hormonálnej činnosti.

Selén – priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť organizmu, činnosť štítnej žľazy, hustotu a rast vlasov, ale aj pevnosť nechtov

Vitamín B12 – dôležitý je predovšetkým pre správnu funkciu krvotvorby a jeho pravidelné užívanie podporuje koncentráciu, zlepšuje pamäť, a znižuje riziko vzniku srdcových ochorení.

Vitamín D – v tele ovplyvňuje látkovú výmenu vápnika, je nesmierne dôležitý pre zdravé kosti a zuby, ovplyvňuje aj ďalšie časti nášho tela ako je imunitný systém, srdce a mozog.

Moja osobná skúsenosť s KOLAGENDRINK COLLAGEN ROYAL PEPTIDE

Vopred upozorňujem, že KolagenDrink Collagen Royal Peptide som testovala s dostatočným odstupom od predchádzajúceho kolagénu tak, aby som vedela spozorovať jeho účinok. Tento kolagén som sa rozhodla užívať dlhšie o objednala som si aj druhé balenie, nakoľko jedno balenie (500ml) vám vydrží 20 dní a to mi na test kolagénu prišlo málo. Nakoniec po vypotrebovaní oboch fľaštičiek môžem zhodnotiť, že bol kolagén dobrý a priniesol mi zdravšie vyzerajúce vlasy, pevnejšie nechty, ktoré sa mi prestali lámať a rovnako som videla aj zmenu na svojej pokožke tváre, dokonca som si zvykla aj na jeho tekutú formu, ktorú netreba s ničím rozrábať. Jednoducho kolagén nalejete do priloženej odmerky a vypijete. Ak sa obávate výraznej rybacej arómy, je to v poriadku, kolagén je doplnený o prírodnú jahodovú arómu a tak je jeho chuť úplne skvelá. Tento kolagén opäť obsahuje kolagény typu I a III. 

Kolagén odporúčam, a mojim osobným odporúčaním je jeho využitie v udržiavacej kúre. Najprv by som odporúčala začať s čistým kolagénom, napríklad ako bol predchádzajúci v tejto recenzii a následne pokračovať v udržiavacích dávkach s týmto kolagénom, ktorý už obsahuje aj spomínané prímesi vitamínov, minerálov či kyselín.

KOLAGENDRINK FLEXIREP

Tretím kolagénom v poradí, ktoré som si z eshopu Kolagendrink objednala je KolagenDrink FlexiRep. Ide o mierne odlišný kolagén ako predchádzajúce, nakoľko nejde tak o beauty produkt, ale o kolagén určený na spevnenie kĺbov, väzív, šliach a kostí. V prípade, že chceme byť aktívny a to aj s pribúdajúcim vekom, je pravidelná výživa našich kĺbov, väzív a chrupaviek neodmysliteľná. Nakoľko sama rada športujem a mávam problémy s meniskusom chcela som si otestovať aj takýto druh kolagénuFlexiRep od Kolagendrink sľubuje prémiovú švédsku kvalitu, pričom okrem hydrolyzovaného hovädzieho kolagénu (je teda vhodný aj pre ľudí, ktorí majú alergiu na morské plody) obsahuje aj glukozamín, chondroitín, MSM (metylsulfonylmetán), vitamín C, vitamín D3, vitamín B12 a rastlinnú zmes, ktorá dodáva celému kolagénu prírodnú sladkastú chuť po lesnom ovocí. Malo by tak opäť ísť o vitamínovú bombu, ktorá je primárne určená nášmu pohybovému aparátu

Opäť si však jednotlivé zložky, ktoré kolagén dopĺňajú pozrime detailnejšie: 

Glukozamín sulfát (100mg) – je kĺbovou výživou nevyhnutnou pre formovanie zložiek chrupaviek. Navyše je veľkým pomocníkom v prípade narušenia chrupaviek a rovnako pri artróze kĺbov. 

Chondroitín sulfát (100mg) – sa vyskytuje v telesných tkanivách a je veľmi podstatná súčasť kĺbovej chrupavky. Okrem toho podporuje zadržiavanie vody v kĺbe, čím v ňom plní úlohu  prirodzeného lubrikantu.

MSM (100mg) – ide o formu síry, pričom je tento minerál neodmysliteľnou súčasťou nášho tela nakoľko tvorí flexibilnú väzbu medzi bielkovinami pre vaše vlasy, kožu, kĺby, chrupavky a šľachy. 

VITAMÍN C (120 mg) – je jedným z najdôležitejších vitamínov v našom tele, má antioxidačné účinky, podieľa sa na tvorbe hormónov, znižuje hladinu cholesterolu, je nevyhnutný pre svaly, kosti, cievy aj kožu. 

VITAMÍN D3 (15 µg) – je nesmierne dôležitý pre naše srdce a pre správne fungovanie obehového systému, pričom skvele posilňuje aj našu imunitu a je dôležitý ako prevencia proti Covid 19.

VITAMÍN B12 (5 µg) – nazývaný aj vitamín života, je potrebný pre správnu funkciu krvotvorby, ďalej je nevyhnutný pre našu nervovú sústavu a na jeho hladinu by si mali dávať pozor predovšetkým vegáni, ale aj vegetariáni, nakoľko ho vieme prirodzene získať len zo živočíšneho zdroja.

Aká bola moja skúsenosť s FLEXIREP

V úvode je treba povedať, že ide o tekutý kolagén s obsahom 500ml (jedna dávka je 15ml, balenie tak obsahuje približne 33 dávok). Či vám už táto forma kolagénu vyhovuje alebo nie nechám na vás, ja osobne preferujem skôr práškové kolagény. Hlavne z dôvodu, že akékoľvek roztoky bielkovín sa extrémne rýchlo znehodnocujú a preto musia byť konzervované a konzerváciou sa tiež znehodnocujú aj kolagénové fragmenty, ale viac o tejto téme píšem už v spomínanom veľkom teste kolagénov. Na druhej strane, v inej recenzii tohto produktu som sa dokonca dočítala, že takáto forma je pre telo biologicky dostupnejšia a tak rýchlejšie vstrebateľná, autorka tieto tvrdenia však nemá ničím podložené, zatiaľ čo môj názor bol vytvorený na základe vyjadrení biochemičky, doktorky Dagmar Petrová (ktoré si môžete nájsť na internete). Tak či onak, určite vždy dávam priestor aj testovaniu tekutých kolagénov, ako je to aj s Collagen Royal a FlexiRep kolagénom.

Kolagén som užívala približne 3 mesiace, pričom som si ho dávala obvykle ráno pred raňajkami, no v prípade, že ma čakal deň, kedy som vykonávala zvýšenú fyzickú aktivitu, dávala som si ho až po nej.  Ak som teda išla cvičiť, zobrala som si ho so sebou do tašky a vždy po tréningu som si dala svojich 15ml. Dávkovanie bolo pre mňa hračkou, keďže balenie obsahuje malú odmerku, ktorá sa dá jednoducho pripevniť na vrchnák kolagénu.

Chuť tohto kolagénu je veľmi príjemná, sladkastá za čo vďačíme prírodnej aróme ovocia a stévii. Čo sa týka účinkov kolagénu, po vyše mesiaci užívania som zaznamenala, že ma najmä po tréningu menej bolia kolená, ktoré sú u mňa problémovou partiou a okrem toho mi aj menej „pukali“ kosti. Navyše som spozorovala aj klasické účinky, ktoré prináša kolagén ako sú zdravšie vlasy, menej lámavé nechty a podobne, tieto účinky však prišli o niečo pozdejšie ako je to u iných kolagénov. 

Aj keď bývam skeptická voči tekutým kolagénom, tak FlexiRep od kolagendrink.sk mal určite viac výhod a čo sa týka aj pridaných látok, ide skutočne o vitamínovú bombu pre vaše kĺby, chrupavky či kosti. Tento kolagén tak určite odporúčam všetkým, ktorí sa venujú pravidelným športovým aktivitám a to určite aj v prípade, že vás už nejaké tie problémy trápia (ako napríklad mňa moje kolená). 

KOLAGENDRINK COLLAGEN BEAUTY

Ako posledný kolagénový produkt mi v balíčku od Kolagendrink prišiel Collagen Beauty. Tento kolagénový produkt obsahuje okrem samotného rybieho kolagénu aj vitamín C, kyselinu hyaurónovú a hydrolizovaný kurací kolagén, netreba sa zľaknúť, aj napriek tomu, že väčšina kolagénov na trhu obsahuje rybí kolagén alebo hovädzí kolagén, rovnako prospešný je aj kurací kolagén a nie je to nič zvláštne. Naopak, tento kolagén je práve typu II. pričom rybí kolagén je typu I. a III. (viac o typoch kolagénu nájdete tu). Tak môžeme tento produkt považovať za plnohodnotnú kolagénovú bombu. Ako som už spomínala, bývam nedôverčivá ku kolagénom, ktoré okrem samotného kolagénu obsahujú aj prímesi iných látok, poďme si tak opäť bližšie rozobrať z čoho sa tento kolagén skladá:

Hydrolyzovaný rybí kolagén – je hlavnou zložkou produktu, pričom výrobca sľubuje až 10 000mg v jeden dávke (čo je 11g produktu)

Vitamín C (150mg) – niekoľko ráz spomínaný dôležitý vitamín pri kolagénovej kúre, nakoľko pomáha pri normálnej tvorbe kolagénu v našom tele 

Kyselina hyaurónová (50mg) – ktorú som tiež už v tomto článku spomenula je ďalšou „beauty látkou“, u ktorej je skutočne preukázané, že zjemňuje textúru pleti a podporuje obnovu kožných buniek, pretože má schopnosť naväzovať vodu a tak hydratuje pleť. 

Hydrolizovaný kurací kolagén (20mg) – kolagén, ktorým si skvele v tele doplníme kolagén typu II, pričom sa skutočne nemusíme obávať zvláštneho zápachu či podivnej chuti v ústach.

Moja osobná skúsenosť s KolagenDrink COLLAGEN BEAUTY

Rovnako, ako ostatné kolagény aj Collagen Beauty som testovala s odstupom času od ostatných kolagénov tak, aby som dokázala rozpoznať účinok. Rozrábala som si ho ako zvyčajne ráno pred raňajkami v 200-220ml vody, tu sa pozastavím, musím pochváliť jeho rýchlu rozpustnosť vo vode a rovnako aj chuť. Príchuť tohto kolagénu je mango-pomaranč a aj napriek tomu, že preferujem skôr bezpríchuťové kolagény, bolo príjemnou zmenou vyskúšať kolagén s takouto chuťou, navyše opäť ide o prírodné arómy

Napriek tomu, že sa jedná o produkt, ktorý opäť neobsahuje len čistý kolagén, ale aj iné látky, ktoré vstrebateľnosti samotného kolagénu môžu brániť, hodnotím tento produkt pozitívne. Jeho účinky sa dostavili približne po mesiaci až mesiaci a pol (išlo pritom o štandardné účinky ako napríklad zlepšenie kvality vlasov a pleti, ktorá bola vypnutejšia, hladšia a aj žiarivejšia, menšia lámavosť nechtov a podobne). Prekvapením pre mňa bolo, že keď som Collagen Beauty prestala užívať (po 3mesačnej kúre), jeho účinky boli ešte pomerne dlho znateľné, čo sa mi ešte pri kolagénoch s prímesami iných látok (a teda nie len čistých kolagénoch) nestalo. Tento kolagén tak odporúčam ženám (ale aj mužom), ktoré nemajú zatiaľ hlboké vrásky, ale pociťujú už, že sa o svoju pleť a krásu chcú starať nie len z vonku, ale aj zvnútra, tento produkt ich nesklame a prinesie aj skutočný efekt, na druhej strane v prípade ak už máte hlbšie vrásky, prípadne vás trápia iné beauty problémy“ (napríklad strie celulitída, jazvy,…) alebo chcete rýchli nástup účinku, odporúčam skôr čisté kolagény bez prímesí, aký bol napríklad môj prvý testovaný kolagén od KolagenDrink.

KYSELINA HYALURÓNOVÁ LIPOSOMALDRINK A LIPOZOMÁLNY B-KOMPLEX

Okrem kolagénov som neodolala a objednala som si aj dva lipozomálne produkty. Už v úvode recenzie som načrtla, že lipozomálne vitamíny patria v súčasnosti k najkvalitnejším vitamínom vôbec, pretože ich vstrebateľnosť do nášho tela je až 98%. 

Lipozomálne výživové doplnky majú viac benefitov, než akékoľvek iné formy takýchto doplnkov a sú tak najefektívnejšie. Na ich perfektnú vstrebateľnosť má vplyv predovšetkým proces ich spracovania. Zjednodušene povedané, ide o zdravú tukovú bublinku, do ktorej môžeme vložiť vitamíny i mineráli, pričom tento obal ich v žalúdku chráni pred tráviacimi enzýmami, čím sa zachovajú neporušené a to kým sa nedostanú priamo do čriev. V črevách sa následne vstrebávajú a putujú do celého tela.

Skúsenosť s KYSELINOU HYALURÓNOVOU LIPOSOMALDRINK

Kyseline hyalurónovej sú dnes pripisované až miestami zázračné účinky. Je pravdou, že je skvelým pomocníkom ako „oklamať vek“, ale samozrejme nie je kyselina hyalurónová ako kyselina hyalurónová a veľa záleží od jej formy a aj od toho aké ďalšie látky sú spolu s ňou pridávané a to či už hovoríme o pleťových sérach a krémoch alebo o produktoch určených na vnútorné užívanie.

Ja som sa rozhodla užívať kyselinu hyalurónovú práve v tej najkvalitnejšej lipozomálnej forme. Táto lipozomálna kyselina hyalurónová od KolagenDrink je balená v 250ml fľaštičke a stanovená denná dávka je 10ml (približne 2 čajové lyžice), balenie tak vydrží na 25 takýchto dávok. 

Balenie na 10ml obsahuje 100mg kyseliny hyalurónovej a okrem toho balenie obsahuje vodu, fosfolipidy, extrakt z rakytníka, vitamín C, vanilku, stéviu a kyselinu jablčnú. Balenie tak neobsahuje žiadne konzervačné látky, GMO, glutén či sóju a je vhodné aj pre vegánov. 

Dávkovanie tejto kyseliny hyalurónovej je veľmi jednoduché, ja si každé ráno, tento raz po raňajkách, dám dve čajové lyžice. Čo sa týka chuti, tá je príjemná a to aj vďaka pridanej vanilke. S lipozomálnou kyselinou hyalurónovou som spokojná, takým mojim typom je, že je dobré ju užívať s akýmkoľvek kolagénom, čím sa posilní a zvýši viditeľnosť účinku nakoľko v oboch prípadoch ide o dva produkty, ktoré sú známe najmä pre ich beauty účinky. Netreba však zabúdať, že kyselina hyalurónová na seba viaže veľké množstvo vody a tým vie hydratovať nie len našu pleť, ale aj iné časti nášho tela. 

SKÚSENOSŤ S LIPOZOMÁLNYM B-KOMPLEXOM

Druhým z rady lipozomálnych produktov, čo som mala možnosť otestovať bol B-komplex. B komplex je vlastne skupina vitamínov B, kam patrí vitamín B1 – tiamín, vitamín B2 – riboflavín, vitamín B3 – niacín, vitamín B5 – kyselina pantoténová, vitamín B6 – pyridoxín, vitamín B7 – biotín,vitamín B9 – folát tzn. kyselina listová a jej deriváty, vitamín B12 – kobalamín. Každý z týchto vitamínov má svoje špecifické účinky na funkčnosť nášho organizmu, ale celkovo môžeme povedať, že vitamíny skupiny B nám napomáhajú čo najlepšie absorbovať a rovnako aj využívať živiny z potravín. A ak si položíme otázku prečo uprednostniť užívanie B-koplexu pred užívaním len niektorých B-čok samostatne, tak je podstatné vedieť, že niektoré z vitamínov B sa vzájomne ovplyvňujú. Príkladom je vitamín B2, ktorý je podstatný pre metabolizmus vitamínov B3 a tiež B6. 

Balenie lipozomálneho B-komplexu od Kolagendrink má objem 200ml a stanovená denná dávka je 5ml (1 čajová lyžica), kedykoľvek počas dňa. Ja som B-komplex užívala približne polhodinu pred obedom a balenie mi vydržalo približne 40 dní. 

Balenie mi vyhovuje, rovnako dávkovanie považuje za veľmi jednoduché. Čo sa týka chute na obale je uvedená príchuť čiernej ríbezle, neviem ja som tam veľmi čiernu ríbezľu necítila, ale chuť bola príjemná, mierne sladkastáZloženie tohto B-komplexu opäť nesklamalo a okrem samotných vitamínov skupiny B je v zložení ešte voda, fosfolipidy, stévia a kyselina jablčná. Balenie tak opäť neobsahuje konzervanty, GMO,glutén či sóju a je vhodné aj pre vegánov. B-komplexje tak vhodným doplnením pestrej stravy, ja osobne ho aj spolu s lipozomálnou kyselinou hyalurónovou užívam dlhodobo.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *