Domov » Zdravie a krása » Najlepší kolagén na kĺby

Najlepší kolagén na kĺby 2024! Naozaj môže pomôcť? Recenzia a skúsenosti

Tieto najlepšie kolagény na kĺby odporúčame:

Víťaz testu

inca collagen balenie
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

V posledných rokoch sa kolagénové doplnky stali jednou z najdiskutovanejších tém v odvetví zdravia a wellness. Tieto doplnky, propagované pre svoj potenciál omladiť pokožku, zlepšiť zdravie kĺbov a podporiť celkovú vitalitu, si získali značnú pozornosť spotrebiteľov, ktorí hľadajú prirodzené a účinné spôsoby, ako zlepšiť svoju pohodu.

S množstvom produktov zaplavujúcich trh, z ktorých každý tvrdí, že je najlepší, môže byť pre spotrebiteľov náročné rozoznať, ktoré doplnky skutočne spĺňajú ich sľuby. V tomto článku vám preto ukážeme tie najlepšie kolagény na kĺby, ktoré na trhu momentálne nájdete. Aký kolagén na kĺby si vybrať? Čistý a tekutý kolagén na kĺby nájdete v našej recenzii.

Odporúčame pozrieť aj náš prehľad tých najlepších kolagénov na trhu a taktiež aj kolagénov na podporu a regeneráciu vlasov.

Najlepší kolagén na kĺby na základe testu

NAJLEPŠÍ KOLAGÉN NA KĹBY

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

INCA COLLAGEN

FLEXIREP KOLAGEN

COLLALLOC

COLLAGEN DRINK MAX

ALAVIS MAXIMA TRIPLE BLEND

COLAFIT KOLAGÉN

ZEEN COLLAGEN

GYMBEAM KOLAGÉN

NAJLEPŠIE KOLAGÉNY NA KĹBY RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepší kolagén - recenzie a skúsenosti

Inca Collagen - zaslúžený víťaz

Inca Collagen je pozoruhodný výživový doplnok určený na podporu celkovej vitality a krásy tela. Táto prémiová trojzložková kolagénová zmes, získaná zo 100% rybieho kolagénu v prášku na pitie, obsahuje kolagén typu I, II a III, čím poskytuje silnú kombináciu pre potreby organizmu. S odporúčanou dennou dávkou až 3 000 miligramov ponúka Inca Collagen vynikajúci pomer ceny a kvality a získal si uznanie spokojných zákazníkov, ale aj nás – pozrite si našu kompletnú recenziu.

Jednou z výrazných vlastností Inca Collagenu je jeho jedinečné zloženie, keďže ide o jeden z prvých dostupných 100 % morských kolagénov. S pribúdajúcim vekom sa prirodzená produkcia kolagénu v našom tele znižuje, zvyčajne od veku okolo 30 rokov. Inca Collagen rieši tento problém tým, že pomáha doplniť chýbajúci kolagén v tele, podporuje obnovu buniek, regeneráciu a výživu pokožky, vlasov, nechtov a ďalších tkanív.

Denne vám stačí vysypať obsah jedného vrecúška do čistej vody alebo ovocného džúsu, a vypiť. V jednom balení sa nachádza 30 vrecúšok, takže pri odporúčanom dávkovaní vám vydrží jeden mesiac.

Výživový doplnok Inca Collagen si môžete zakúpiť za 54 €

KolagenDrink FlexiPrep

Doplnok stravy FlexiPrep od spoločnosti KolagenDrink je prírodný doplnok stravy určený na podporu zdravia kĺbov a zmiernenie problémov s nimi spojených. Môže sa pochváliť špeciálnym pokročilým zložením, ktoré kombinuje rôzne zložky známe svojimi vlastnosťami podporujúcimi kĺby. 

Vysoké dávky kolagénu typu I, II a III vo FlexiPrep spolu s ďalšími kľúčovými zložkami, ako je MSM, glukozamín sulfát a chondroitín sulfát, pôsobia synergicky na zmiernenie bolesti a opuch kĺbov. To môže výrazne zlepšiť pohodlie a pohyblivosť jedincov trpiacich kĺbovými ťažkosťami. Protizápalové účinky doplnku a zložky podporujúce kĺby tiež prispievajú k zvýšeniu flexibility kĺbov. Riešením problému stuhnutosti a podporou lepšej pohyblivosti kĺbov môže FlexiPrep zlepšiť celkovú funkciu kĺbov a rozsah pohybu. Celkovo firma KolagenDrink ponúka kvalitné výrobky o ktorých sa môžete dočítať v našej recenzii.

Jedna fľaštička výrobku má objem 500 ml, pričom denne vám stačí prijať 15 ml. Výživový doplnok FlexiPrep od KolagenDrink si môžete zakúpiť v špeciálnej edícii 3 x 500 ml za 70 €.

Collalloc 100 % morský kolagén

Collalloc je produkt s obsahom morského kolagénu, ktorý sľubuje zlepšenie rôznych aspektov zdravia, krásy a mobility. Kolagénový doplnok je dostupný v pohodlnej práškovej forme, vďaka čomu ho môžete ľahko zaradiť do svojho každodenného režimu. Collalloc ponúka celý rad výhod pre pokožku, pomáha pri redukcii vrások, strií a celulitídy. Pravidelná konzumácia tohto morského kolagénu môže viesť k jemnej, dobre hydratovanej a vyživenej pokožke. 

Okrem toho posilňuje vlasy, zlepšuje ich rast, objem, pružnosť a celkovú pevnosť. Prispieva aj k silnejším a zdravším nechtom, čím zabraňuje ich štiepeniu a lámaniu. Jednou z významných výhod Collallocu je jeho pozitívny vplyv na zdravie kĺbov. Tým, že tento bioaktívny morský kolagén poskytuje základnú výživu chrupavkám, väzom a šľachám, umožňuje bezbolestný pohyb a pomáha predchádzať vzniku artrózy.

U jedincov užívajúcich tento doplnok sa môže vyskytnúť rýchlejšia regenerácia po záťaži a zrýchlený rozvoj svalovej hmoty, čo im umožňuje udržať si úroveň energie počas fyzických aktivít. V jednom balení sa nachádza 30 denných dávok po 3 300 mg, čiže 99 gramov.  

Doplnok stravy Collalloc si môžete zakúpiť už za 23,90 €.

Dr. Max Collagen Drink

Dr. Max Collagen Drink je prémiový produkt, ktorý sľubuje komplexnú starostlivosť o vlasy, nechty, pokožku a pohybový aparát, a to všetko v jednom praktickom vrecúšku. Každé vrecúško obsahuje pôsobivých 10 000 mg čistého hydrolyzovaného kolagénu, čo z neho robí naozaj silný doplnok stravy. Nápoj je obohatený o hyaluronát sodný, biotín, zinok, mangán a vitamín C, o ktorých je známe, že prispievajú k tvorbe kolagénu pre udržanie normálnej funkcie pokožky, kostí a chrupaviek.

Jedným z kľúčových prvkov tohto výrobku je prítomnosť kolagénu Peptan®, svetového lídra v oblasti hydrolyzovaných kolagénov. Collagen Peptan®, ktorý je podložený mnohými vedeckými štúdiami, ponúka ľudskému organizmu rôzne výhody. Podporuje správnu funkciu pohybového aparátu, pomáha zlepšovať kolagénové štruktúry vo vlasoch a pokožke a nutrične pomáha osobám venujúcim sa športovým aktivitám.

Jednou z významných výhod Collagen Peptan® je jeho biologická dostupnosť. Hydrolyzovaný kolagén v tomto nápoji je pre telo ľahko stráviteľný a vstrebateľný, čo zabezpečuje, že sa do krvného obehu dostane do hodiny po konzumácii. V jednom balení produktu nájdete 30 vrecúšok kolagénového prášku. Denne vám stačí prijať jedno vrecúško, ktorého obsah vysypete do vody a vypijete.

Výživový doplnok s obsahom kolagénu Dr. Max Collagen Drink si môžete zakúpiť už za 19,79 €.

Alavis Maxima Triple Blend Extra silný

Alavis Maxima Triple Blend je výživový doplnok v práškovej forme, ktorého cieľom je podpora zdravia a funkcie kĺbov. Môže sa pochváliť kombináciou živočíšnych a vitamínových zložiek, vďaka čomu je sľubnou voľbou pre jednotlivcov, ktorí hľadajú naozaj kvalitnú kĺbovú výživu. Doplnok obsahuje 2 typy kolagénu, glukosamín, chondroitín sulfát, MSM (metylsulfonylmetán) a vitamín C. 

Doplnok okrem toho vyniká svojim záväzkom kontrolovať kvalitu. Každá šarža prechádza testovaním na obsah účinnej látky v súlade s liekopisom EÚ, čím sa zabezpečuje, že dostanete produkt s konzistentnou a spoľahlivou účinnosťou. Alavis Maxima Triple Blend tak poskytuje komplexný prístup k zdraviu kĺbov so zmesou kvalitných ingrediencií. Kombinácia glukozamínu a chondroitín sulfátu spolu s kolagénom typu I a II spolupracujú na podpore štruktúry a funkcie kĺbov.

Jedno balenie má obsah 700 gramov kvalitného prášku. Denná odporúčaná dávka predstavuje jednu odmerku, ktorú stačí nasypať do 250 ml čistej vody a vypiť.

Alavis Maxima Triple Blend si môžete zakúpiť za 48,58 €

Colafit je výnimočný výživový doplnok určený na podporu zdravia kĺbov a celkového blaha tela. Tento prémiový produkt, ktorý obsahuje čistý kryštalický kolagén s čistotou 99,9%, je ideálny pre podporu zdravia kĺbov, chrupaviek a väzív. S odporúčanou dennou dávkou poskytuje Colafit vynikajúci pomer ceny a kvality a získal si uznanie spokojných zákazníkov.

Jednou z výrazných vlastností Colafitu je jeho jedinečné zloženie. S pribúdajúcim vekom sa prirodzená produkcia kolagénu v našom tele znižuje, zvyčajne od veku okolo 30 rokov. Colafit rieši tento problém tým, že pomáha doplniť chýbajúci kolagén v tele, podporuje zdravie chrupaviek, väzív, kĺbových púzdier, zubov, nechtov a pokožky.

Colafit je nielen pre seniorov, ale aj pre športovcov, ženy a deti. Je to všestranný výživový doplnok, ktorý môže prispieť k celkovému zdraviu a pohode.

Výživový doplnok Colafit si môžete zakúpiť za 16,89 €.

ZEEN kolagén je v poradí ďalší výživový doplnok určený na podporu zdravia, predovšetkým kĺbov. Tento prémiový produkt obsahuje 100% morský kolagén obohatený o kyselinu hyalurónovú 50 mg, vitamín C 1000 mg a zinok 15 mg, a to všetko bez chemických prísad a umelých farbív. S odporúčanou dennou dávkou poskytuje ZEEN kolagén vynikajúci pomer ceny a kvality a získal si uznanie spokojných zákazníkov.

Dávkovanie a užívanie je jednoduché. Obsah 1 vrecúška nasypte do suchého pohára, pridajte cca 200 ml vody a poriadne premiešajte.

Výživový doplnok ZEEN si môžete zakúpiť za 40,19 €.

Hydrolyzovaný kolagén RunCollg od GymBeam obsahuje kvalitný hydrolyzovaný hovädzí kolagén a vitamín C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a správnej funkcii kostí a chrupaviek. Produkt obsahuje bohatý komplex aminokyselín, a preto má až 92 % bielkovín na jednu dávku.

Dávkovanie a užívanie je jednoduché. Zmiešajte 1 odmerku (18 g) s 250-300ml vody a hneď konzumujte. Užívajte 1x denne.

Výživový doplnok Hydrolyzovaný kolagén RunCollg – GymBeam si môžete zakúpiť za 15,95 €.

Čo je kolagén a na čo je prospešný?

Kolagén je najrozšírenejšia bielkovina v našom tele a tvorí základ mnohých našich orgánov a systémov – nachádza sa v spojivových tkanivách, šľachách, koži, kostiach a chrupavkách.. Čistý kolagén na kĺby, ako aj kolagén používaný v iných formách, je preto neoceniteľný pre celkové zdravie a pohodu. 

V ľudskom tele sa nachádza až 24 typov kolagénu, pričom najčastejšie sa stretávame so štyrmi hlavnými typmi: kolagén typu I, II, III a IV. 

Kolagén typu I tvorí väčšinu kože, vlasov, nechtov, orgánov, kostí a väzivových tkanív. Kolagén typu II je hlavným komponentom chrupaviek a je preto zásadný pre naše kĺby. Prírodný kolagén na kĺby, ktorý je často vyrábaný z kostí a chrupavky zvierat, môže obsahovať veľké množstvo kolagénu typu II. Kolagén typu III je zase dôležitý pre srdce, cievy a niektoré orgány. Kolagén typu IV sa nachádza predovšetkým v obličkách, očiach a vnútornom uchu.

Tekutý kolagén na kĺby, kolagénové tablety na kĺby a mnohé ďalšie formy doplnkov s kolagénom využívajú tieto rôzne typy kolagénu, aby podporovali zdravie a regeneráciu. Kolagén na kosti a kĺby je zvlášť dôležitý pre ľudí, ktorí sa snažia podporiť svoje pohybové schopnosti a udržať si mladistvý vzhľad.

V súčasnosti sú na trhu dostupné rôzne typy kolagénových doplnkov. Nezáleží na tom, či hľadáte najlepší kolagén na kĺby alebo kolagén na kolená, určite nájdete produkt, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Pretože každý z nás je jedinečný, môže byť dôležité skúsiť rôzne formy kolagénu, aby ste našli tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Recenzie najlepších kolagénov na kĺby – v tomto článku, môžu byť dobrým východiskovým bodom pri hľadaní správneho doplnku.

hydrolyzovany-rybi-kolagen-Pure-Peptide

Je konzumácia kolagénu skutočne efektívna?

Kolagén je základným stavebným kameňom chrupavky, kľúčovej súčasti našich kĺbov. Prípadný pokles jeho hladiny v tele môže viesť k problémom s kĺbmi, ako sú bolesť, stuhnutie alebo opotrebovanie. Otázka však znie: je užívanie kolagénu skutočne účinné v boji proti týmto problémom?

Odpoveď je jednoduchá – áno, konzumácia kolagénu môže mať priaznivý dopad na zdravie našich kĺbov. Je to z viacerých dôvodov:

1. Podpora regenerácie chrupavky: Kolagén môže pomôcť pri regenerácii chrupavky, čo môže zlepšiť mobilitu a zmierniť bolesť kĺbov.

2. Zmiernenie zápalov: V niektorých štúdiách sa ukázalo, že kolagén môže znižovať zápal a bolesť kĺbov spojenú s artritídou.

3. Zlepšenie celkovej funkcie kĺbov: Kolagén môže podporovať silu a pružnosť kĺbov, čo môže viesť k zlepšenej kvalite života.

Výhody kolagénu

Ako prirodzene zvýšiť kolagén?

Aj keď existuje veľa produktov na trhu, ktoré môžu pomôcť zvýšiť hladinu kolagénu vo vašom tele, existujú aj spôsoby, ako prirodzene zvýšiť produkciu kolagénu. Tu je niekoľko tipov:

1. Zdravá výživa: Diéta bohatá na bielkoviny môže pomôcť stimulovať produkciu kolagénu. Potraviny ako mäso, ryby, vajcia, mliečne výrobky, strukoviny a orechy sú vynikajúcim zdrojom bielkovín. Okrem toho potraviny bohaté na vitamín C, ako sú citrusové plody, červená paprika a jahody, môžu tiež podporovať tvorbu kolagénu.

2. Hydratácia: Hydratácia je dôležitá pre celkové zdravie kože a môže tiež pomôcť pri produkcii kolagénu. Konzumácia dostatočného množstva vody každý deň môže podporovať zdravie pokožky a produkciu kolagénu.

3. Fyzická aktivita: Pravidelné cvičenie môže stimulovať tvorbu kolagénu v pokožke a svaloch. Zvýšený prietok krvi počas fyzickej aktivity podporuje tvorbu nových buniek a môže pomôcť zvýšiť produkciu kolagénu.

4. Dostatok spánku: Spánok je čas, keď sa naše telo regeneruje a opravuje. Dostatočný spánok môže pomôcť zvýšiť produkciu kolagénu a podporiť celkové zdravie pokožky.

Nedostatok kolagénu - signály, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Kolagén hrá kľúčovú úlohu v mnohých aspektoch našej vitality a celkového zdravia. Akonáhle začne jeho hladina klesať, môžeme to zaregistrovať prostredníctvom rôznych signálov, ktoré nám naše telo posiela. Tu sú niektoré indikátory, ktoré by mohli naznačovať, že máte nedostatok kolagénu:

1. Starnutie pokožky: Ak začnete pozorovať viac vrások, suchú pokožku alebo stratu pružnosti, môže to byť signál, že vám chýba kolagén.

2. Problémy s kĺbmi a kosťami: Bolesť alebo stuhnutie kĺbov, zranenia, ktoré sa hoja pomaly, alebo zvýšená citlivosť na zlomeniny môžu naznačovať nedostatok kolagénu. Produkty ako tekutý kolagén na kĺby alebo kolagénové tablety na kĺby môžu pomôcť riešiť tento problém.

3. Slabé vlasy a nechty: Ak sú vaše vlasy alebo nechty krehké a ľahko sa lámu, môže to byť znakom nedostatku kolagénu.

4. Tráviace problémy: Kolagén je dôležitý pre zdravie vášho tráviaceho traktu. Ak máte problémy s trávením, môže to naznačovať nedostatok kolagénu.

5. Zhoršená svalová hmota: Ak máte problémy s budovaním alebo udržiavaním svalovej hmoty, môže to byť znakom nedostatku kolagénu.

Tipy na dlhodobé zdravie kĺbov

Kĺby sú dôležitou súčasťou nášho tela, ktoré nám umožňujú pohyb. Preto je esenciálne sa o ne starať, aby nám slúžili čo najdlhšie. Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť udržať vaše kĺby zdravé a silné.

1. Udržujte zdravú hmotnosť: Nadmerná hmotnosť môže spôsobovať nadmerný tlak na vaše kĺby, najmä na kolená, boky a chodidlá. Udržiavanie zdravej hmotnosti môže pomôcť znížiť toto zaťaženie.

2. Pravidelná fyzická aktivita: Pravidelné cvičenie posilňuje svaly okolo kĺbov, čo môže pomôcť zmierniť niektoré z tlakov na ne. Aktivity ako plávanie alebo jazda na bicykli sú mäkké na kĺby a zároveň poskytujú dobré cvičenie.

3. Zdravá strava: Strava bohatá na vitamín D a kalcium je dôležitá pre zdravie kostí. Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ako sú ryby a orechy, môžu tiež pomôcť zmierniť zápaly kĺbov.

4. Doplnky kolagénu: Doplnky ako prírodný kolagén na kĺby, tekutý kolagén na kĺby alebo kolagénové tablety na kĺby môžu poskytnúť podporu zdraviu kĺbov. Kolagén je dôležitý pre zdravie chrupavky, kľúčovej súčasti kĺbov.

5. Predchádzanie zraneniam: Vždy sa pred cvičením poriadne rozcvičte a používajte správnu techniku pri vykonávaní cvičení. Pokúste sa tiež nosiť podporné obuvi, najmä pri behu alebo iných aktivitách s vysokým dopadom.

6. Pravidelné kontroly: Pravidelné kontroly u lekára alebo fyzioterapeuta môžu pomôcť zistiť a riešiť potenciálne problémy skôr, než sa stanú vážnymi.

hydrolyzovany-rybi-kolagen-Pure-Peptide-priprava-krok-3
Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *