Domov » Zdravie a krása » Collalloc recenzia

Kolagén Collalloc - Dokáže konkurovať drahším kolagénom? Recenzia a skúsenosť

Kolagen-collalloc

Tento raz som sa rozhodla vyskúšať collalloc, bioaktívny morský inak nazývaný aj rybí kolagén, ktorý som si objednala z ich oficiálneho webu, aby som si mohla byť úplne istá, že mam 100% originálny produkt.

Nie je neznámou, že trh je dnes presýtený rôznymi kolagénmi a človek si potom nevie vybrať a preto bez zbytočných marketingových kecov vám poviem niečo o collallocu.

Pozrite si rebríček najlepších kolagénov, kde sa umiestnil aj Collalloc. Taktiež si pozrite náš rebríček najlepších kolagénov na kĺby.

Kľúčové informácie

icon Collalloc je bioaktívny morský kolagén, ktorý podporuje prirodzenú krásu, pohyb bez bolesti a celkové zdravie.
icon Tento doplnok stravy je bez pridaných ochucovadiel, farbív a konzervantov.
icon Collalloc obsahuje tri najdôležitejšie typy prírodného kolagénu: typ I, II a III.
icon Užívanie tohto kolagénu môže priniesť viditeľné zlepšenie stavu pokožky, kvality vlasov a nechtov.
icon Cena Collalocu je považovaná za bezkonkurenčnú v porovnaní s kvalitou, ktorú ponúka.

Vyskúšať collalloc som sa rozhodla najmä preto lebo som mala záujem o kolagén, ktorý je vopred naporciovaný, aby som nemala ďalšie starosti s jeho vážením a podobne.

Spoločne s kolagénom som si objednala aj vitamín C, nakoľko sa kolagén odporúča konzumovať práve s ním, pretože vraj zlepšuje jeho vstrebateľnosť.

Toto tvrdenie je síce všeobecne platné a nájdete ho takmer na všetkých weboch, ktoré kolagén ponúkajú, ale nenašla som tam doposiaľ žiadne výskumné zistenia, ktoré by ho potvrdzovali.

Prejdem však na collalloc, ktorý som si vybrala pre svoje ďalšie testovanie, je bez pridaných ochucovadiel, farbív či konzervantov.

Podľa dostupných informácií na krabičke je collalloc 100% čistý rybí kolagén, ktorý je navyše bioaktívny.

Toto slovo ma zaujalo a tak som si ho „pogooglila“, podľa všetkého by tak malo ísť o kolagén, ktorý telo považuje za vlastný a presúva ho tam, kde je ho najviac treba.

Bližšie o tom čo to kolagén vlastne je nájdete v mojej predchádzajúcej recenzii, tak bez ďalších rečí prejdem rovno ku mojej skúsenosti s morským kolagénom collalloc.

Základne informácie o kolagéne Collalloc

Collalloc prišiel zabalený v skutočne veľmi milej bielej škatuľke obalenej ochrannou fóliou. Vitamín C mal podobné farebné prevedenie a zabalený bol v sklenej nádobke, v prípade vitamínu C ma veľmi prekvapila jeho veľkosť, úprimne očakávala som menšiu nádobku za takú cenu.

V porovnaní s inými reťazcami mi cena 3,90 za 60g čistého práškového Cčka prišla skutočne výhodná.

Vrátim sa však späť ku kolagénu, po jeho otvorení na mňa čakalo 30 malých ružových sáčkov, každý s obsahom 3 300 mg morského kolagénu v práškovej forme.

Toto množstvo kolagénu skutočne nie je malé! V porovnaní s inými konkurenčnými práškovými kolagénmi, ktoré som si mala možnosť porovnať bol skutočne collalloc víťazom (napríklad kolagén od známej slovenskej influencerky či nemenované kolagény propagujúce slovenské modelky a návrhárky, mali obsah jednej dávky 3000 a prípadne aj menej miligramov).

Avšak nenechajme sa zlákať len množstvom kolagénu, podstatná je aj jeho podoba. Pre telo sú molekuly kolagénu príliš veľké a preto je potrebné ich upraviť.

Klinicky overenou metódou na jeho úpravu je hydrolýza a to je ďalšie podstatné kritérium, ktoré si pri jeho kúpe treba všímať. Collalloc patrí medzi hydrolyzované kolagény.

Moja skúsenosť s užívaním morského kolagénu Collalloc

Kolagén užívam v zásade hneď ráno, čo však je len mojím nepísaný pravidlo, kolagén je možné užívať kedykoľvek v priebehu dňa.

Collalloc kolagén som spočiatku užívala ráno pred jedlom, rozpustený v 200-250ml čistej vody. Rozpustnosť tohto kolagénu v čistej vode hodnotím veľmi kladne, rozpustil sa do pár sekúnd.

Je tiež výhodou, že tento kolagén mi nijak nezaťažil trávenie, ktoré mi už zaťažuje skutočne veľa potravín, ale musím sa priznať vydržala som to 4 dni, aj to s vlastným sebazaprením nakoľko tá chuť je pre mňa osobne veľmi zvláštna.

Na oficiálnom webe kolagénu som sa dočítala „Nemá žiadnu chuť, vôňu ani farbu“. Farbu a ani nejakú výraznú vôňu skutočne tento kolagén nemá, ale o chuti to nemôžem povedať. Jeho chuť je skutočne podivná, pripomínajúca ryby, veď ide predsa o morský kolagén, ktorý je z rýb, no nie každému môže byť takáto chuť príjemná.

Možno som len ja rozmaznaná nuž,… na druhej strane však musím povedať, že táto chuť nie je veľmi výrazná.

Nakoľko je kolagén dobre rozpustný v ľubovoľnom studenom nápoji, ďalšie dni jeho užívania som sa rozhodla inšpirovať receptami na malé pochúťky, ktoré som našla na oficiálnej stránke collalloc.

Najprv som ho vyskúšala v banánovom smoothie s kakaom, ale postupne som si ho pridala aj do obľúbenej ovsenej kaše a chia pudingu. V týchto prípadoch jeho chuť už vôbec cítiť nebolo, dokonca som si ho pridala aj do mierne vychladeného ovocného čaju a tiež to bolo ok.

Milý čitatelia a čitateľky chcem vás však upozorniť, že pri príprave kolagénu sa v podstate nekladú medze tomu, kde všade sa môže pridať, je však podstatné, aby ste ho nepridávali do horúcich či vrelých pokrmov, môže to výrazne znížiť jeho účinky.

Zloženie a účinky Collaloc - čo som vlastne spozorovala?

Tento kolagén by mal v prvom rade prospievať zdraviu vlasov, zubov, nechtov, kĺbov okrem toho má preukázateľné účinky podporujúce trávenie, redukuje tiež strie a zmierňuje celulitídu, v neposlednom rade spomaľuje starnutie pokožky a je vhodným doplnkom pri záťaži organizmu (napr šport, tehotenstvo,…).

Toto sú slová, ktoré si s menšími obmenami prečítame takmer pri každom kolagéne a je to podľa môjho názoru aj štandard, ktorý by mal kvalitný kolagén poskytovať.

Ako som už spomínala morský kolagén collalloc obsahuje len čistý 100% kolagén bez akýchkoľvek prímesí. Tento kolagén sa konkrétne skladá z troch najdôležitejších typov prírodného kolagénu:

  • typ I – Ide o najrozšírenejší typ, predstavuje 90 % kolagénu v ľudskom tele (nachádza sa hlavne v šľachách a kostiach a koži)
  • typ II – Je zastúpený najmä v chrupavkách, väzivách a v okolí svalových buniek.
  • typ III – Ten sa vyskytuje najmä v koži a kostiach a je podobný typu I.

S užívaním preparátov s obsahom kolagénu mám už určité skúsenosti, takže som vedela, čo môžem od Collallocu očakávať. Rovnako ako u Inca Collagen, aj tu ma prekvapila rýchlosť, s akou kolagén zaúčinkovali.

Ja Collalloc užívam už vac ako dva mesiace, čiže prvé dve škatuľky mám už za sebou. Na oficiálnej stránke collalloc uvádzajú, že odporúčajú počiatočnú 3-mesačnú kúru na dennej báze.

Svoju 3-mesačnú kúru určite dokončím, ale už teraz sa musím podeliť o niekoľko viditeľných zmien.

Ide najmä o zmeny stavu pokožky tváre, nakoľko som niekoľko rokov trpela silným akné, nejaká ta jazva mi po ňom na pamiatku ostala, no musím uznať, že ako pravidelne užívam tento morský kolagén vnímam ich postupnú redukciu.

Pleť je celkovo vypnutejšia a žiarivejšia z čoho sa teším. Ďalej priaznivé účinky vidím na svojich nechtoch, ktoré sa mi prestali neustále olamovať.

Okrem toho som mala niekoľkokrát vykĺbené koleno, ktoré ma pri chôdzi dole kopcom zvyklo bolieť, momentálne cítim zlepšenie aj v tomto smere, bolesti sú už len minimálne, pevne verím, sa vytratia úplne.

No a dostávam sa asi ku najvýraznejšiemu a najviditeľnejšiemu benefitu kolagénu a to sú moje vlasy. Nie len, že sú pevnejšie a ich lámavosť sa znížila na minimum, ale dokonca mi začali neuveriteľne rásť!

Vyskúšala som už skutočne veľa doplnkov stravy na podporu rastu vlasov a ani jeden sa tomuto kolagénu naozaj nevyrovná a keď prihliadnem ešte na všetky ostatné benefity kolagénu, myslím, že to bola dobrá kúpa.

Najlepšie kolagény na trhu

Kolagendrink

Čisto prírodné a kvalitné kolagény nájdete aj na stránke kolagendrink.sk. Najznámejším a najkvalitnejším je práve Pure Peptide Collagen. Pozrite si kompletnú recenziu na produkty od Kolagendrink.

Marine Collagen

V poradí ďalší prírodný morský kolagén Bionutrian, vďaka ktorému sme zaznamenali množstvo pozitívnych účinkov. Ak vás tento kolagén zaujal, pozrite si ako dopadol v našej kompletnej recenzii. Testovali sme ho niekoľko týždňov.

Collalloc moje zhrnutie

Morský kolagén collalloc, ktorý som testovala priniesol skutočne niekoľko viditeľných účinkov, čo ma príjemne prekvapilo. Určite mám pozitívne skúsenosti a Collalloc dopadol v recenzii výborne.

Jeho príchuť/aróma mi veľmi nevyhovovala, ale nakoľko sa kolagén môže pridať takmer do akéhokoľvek pokrmu, tento problém sa dá jednoducho vyriešiť. Zlepšila sa mi pokožka tváre, ale aj kvalita vlasov a nechtov. Ďalej musím vyzdvihnúť cenu, ktorá je bezkonkurenčná. Ak teda hľadáte kvalitný kolagén s nízkou cenou, tak Collalloc môže byť pre vás ta správna voľba.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *