Domov » Zdravie a krása » Najlepšie proteínové nápoje na chudnutie 2024! Naozaj pomôžu schudnúť? (skúsenosti a recenzie)

Najlepšie proteínové nápoje na chudnutie 2024! Naozaj pomôžu schudnúť? (skúsenosti a recenzie)

Tieto najlepšie koktaily na chudnutie odporúčame:

Víťaz testu

keto-dieta-Ketomix-logo
5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Cena/Kvalita

4.5/5

Pokiaľ ste v diéte a nie vždy vám vystačí čas na prípravu jedla, vtedy prichádzajú na rad proteínové nápoje! Tieto nápoje vám zaručene pomôžu ušetriť čas, ale aj zefektívniť proces chudnutia

V tomto článku nájdete recenzie na tie najlepšie koktaily na chudnutie. Taktiež sa dozviete ako ich užívať, kde sa dajú kúpiť, popíšeme si jednotlivé výhody a nevýhody, a mnoho ďalšieho. Naozaj proteínové koktaily môžu pomôcť pri chudnutí? 

Kľúčové informácie

icon Proteínové nápoje sú efektívnym riešením pre ľudí, ktorí nemajú čas na prípravu jedla a chcú zefektívniť proces chudnutia.
icon Medzi najlepšie hodnotené proteínové nápoje na chudnutie patrí Ketomix, Chiashake a Ketodiet.
icon Proteínové nápoje by mali obsahovať vysoký podiel bielkovín a minimálny obsah cukru.
icon Tieto nápoje sú len doplnkom stravy a dlhodobo by nemali nahradiť plnohodnotnú stravu.
icon Pri výbere proteínového nápoja je dôležité zohľadniť jeho nutričné hodnoty, cenu a recenzie iných používateľov.

PROTEÍNOVÉ KOKTAILY NA CHUDNUTIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie nápoje na chudnutie na základe testu

Najlepšie proteínové koktaily

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

KOKTAILY KETOMIX

KOKTAILY CHIA SHAKE

KOKTAILY KETODIET

KOKTAILY KETOFIT

KOKTAILY PRODIETIX

KOKTAILY MIX SLIM

KOKTAILY DAILY MIX

KOKTAILY MYKETO

Proteínové nápoje na chudnutie recenzie

Kotkaily KetoMix - zaslúžené prvenstvo

KetoMix je veľmi známym produktom na našom trhu a naozaj sa niet čomu diviť. Ich produkty sú naozaj kvalitné, značka má mnoho spokojných zákazníkov, ktorí dosahujú dlhodobé výsledky. KetoMix je ketogénna diéta, to znamená, že nekonzumujete žiadne sacharidy. Pozrite si aj kompletnú recenziu na Ketomix a prečo ide o zaručene najlepšiu diétu?

Okrem jedál u nich, samozrejme, nájdete aj proteínové prášky na chudnutie. Vybrať si môžete z ponuky kakaových, vegánskych alebo bielkovinových nápojov. Z tých bielkovinových máte na výber špeciálne príchute ako banán, káva, kokos alebo ovocie.

Bielkovinové nápoje KetoMix sú výborným zdrojom srvátkových a sójových bielkovín. Taktiež obsahujú dostatok vlákniny, mnoho minerálov a vitamínov, a samozrejme, s minimom sacharidov. Nápoje sa predávajú v rôznych v baleniach. Pokiaľ si nie ste úplne istí, na začiatok môžete skúsiť balenie, kde nájdete 3 porcie. Väčšie balenia sa pohybujú od 15 do 40 porcií. Diéta KetoMix je okrem toho víťazom nášho rebríčku najlepšie keto diéty!

Koktaily Chia Shake - najlacnejšia a kvalitná voľba

Ďalším známym propagátorom keto stravovania je Chia Shake. Tento český výrobca ponúka diétne koktaily a plány, ktoré majú za cieľ úbytok hmotnosti. Rýchle schudnutie garantuje práve keto diéta, ktorá je medzi ľuďmi stále viac a viac populárnejšia.

Chia Shake má vo svojej ponuke rôzne diétne koktejly určené na chudnutie a vybrať si môžete z príchutí ako jahoda a malina, banán, vanilka alebo čokoláda. Všetky nápoje majú veľmi nízky obsah sacharidov, takže stále sa pohybujete v ketóze. Jeden koktejl Chia Shake stojí 19€, pričom v ňom nájdete 10 jedál.

Koktaily KetoDiet - overená kvalita

KetoDiet je mimoriadne obľúbený diétny plán, ktorý, ako už názov napovedá, sa drží zásad ketogénnej diéty. V ponuke opäť nájdete rôzne balíčky, ktoré sa delia podľa toho, akú má človek mieru nadváhy. Najlacnejšou variantou je Basic 1, kde jedna porcia stojí 1,70€ a celý plán trvá 2 týždne. Okrem toho je možné si produkt zakúpiť aj po jednej porcii, kedy vás to vyjde 2,30€.

Niektoré produkty sú už drahšie, preto by niekomu mohla vadiť ich vyššia cena. V tomto prípade sa to však naozaj oplatí. KetoDiet sú skúsení a veľmi dobre vedia, čo robia.

Proteínové koktaily na chudnutie nájdete v rôznych príchutiach, medzi najobľúbenejšie patrí vanilka, jahoda a banán, alebo lieskové orechy s čokoládou. Túto diétu radíme vysoko, pretože sme presvedčení o jej kvalite a o tom, že ľuďom pomáha.

KetoFit

KetoFit je ďalší z radu proteínových práškov na chudnutie, ktorý si zákazníci obľúbili. Jeho príprava je veľmi rýchla a jednoduchá. Koktail je vhodný na konzumáciu doma, v práci alebo na cestách. Jednoducho vtedy, keď si nestíhate navariť.

Príchutí je naozaj mnoho. Vyberať môžete z variant ako jablko, malina, banán, karamel alebo kokos. Príchute je taktiež možné aj nakombinovať, takže každý deň môžete začať inou príchuťou. Jedna takáto porcia vás zasýti na 2 až 3 hodiny, pričom v jednom balíčku nájdete 50 porcií. Za deň sa odporúča skonzumovať 5 porcií.

Prodietix

Prodietix ponúka jedny z najlacnejších proteínových nápojov na chudnutie. Za jednu porciu zaplatíte 2,39 € a ak je zľava, niekedy aj 1,20 €. Tieto nápoje však nie sú náhradou plnohodnotnej stravy, slúžia skôr ako doplnok bežnej stravy, alebo ako raňajky vo všetkých fázach keto diéty.

V sáčku nájdete vysokoproteínovú zmes na prípravu nápoja s ľubovoľnou príchuťou, podľa toho, ktorú si vyberiete. Obsah vrecka stačí vysypať do pohára a zaliať 200 ml studenej vody. Ak by ste chceli, môžete si spraviť aj teplý nápoj, stačí ho len dať na 2 minúty do mikrovlky a nechať ho ohriať.

Za značkou Prodietix (kompletná recenzia Prodietix) stojí mnoho spokojných zákazníkov, ktorí dosiahli vysnívanú postavu za pomerne krátky čas.

Mix & Slim

Koktaily na chudnutie od Mix & Slim obsahujú veľa bielkovín a vlákniny, a málo sacharidov, cukrov a tukov. Ich rýchla príprava je veľkou výhodou hlavne pre zaneprázdnených ľudí, ktorí si nestíhajú pripraviť bežnú stravu.

Naozaj stačí len obsah vrecka zamiešať s mliekom alebo vodou a nápoj je pripravený na konzumáciu. Na výber máte z nasledujúcich príchutí: vanilka, banán, čokoláda, jahoda a lesné plody

Pri koktailoch máte na výber z množstva balíčkov, pričom 15 porcií vás vyjde na 16,30 €. Myslíme, že Mix & Slim má kvalitné výrobky, navyše ku každej objednávke vám pribalia shaker zadarmo.

DailyMix

Pokiaľ sa snažíte schudnúť, no ťažko odolávate sladeným nápojom, riešením môže byť práve DailyMix. Ich nápoje sú bez cukru, čo je pre vás skvelou správou, pokiaľ ste na keto diéte.

V ponuke si môžete vybrať medzi proteínovým smoothiem alebo sirupom bez cukru. Smoothies nájdete v kombináciách ananás-kokos, jahoda-banán a malina-čučoriedka. Pri sirupoch si môžete vybrať medzi pomarančom a lesnými plodmi.

Tieto nápoje vám pomôžu schudnúť, sú skvelou alternatívou iných nápojov, a predstavujú vybočenie z diétneho stereotypu. Značka má mnoho spokojných zákazníkov, a čo je najdôležitejšie, výsledky.

MyKeto

Proteínové koktaily od MyKeto majú v sebe vysoký obsah bielkovín a vlákniny, a nízky obsah cukrov, ktorý je potrebný dodržať pri keto diéte. Všetky produkty tejto značky sú vyrobené v Česku, takže aj doručenie k vám domov bude rýchle.

Tieto koktaily majú za úlohu nahradiť pevnú stravu. Najviac sa to hodí ľuďom, ktorí majú hektickejší život a nemajú príliš veľa času na prípravu plnohodnotnej stravy. Do šejkra stačí naliať 250 ml vody, vysypať obsah vrecka a pretrepať. Nápoj je potrebné vypiť do 15 minút.

Ak b ste chceli mať nápoj o niečo sladší, stačí dať menej vody a naopak. Pokiaľ by ste sa chceli stravovať čisto produktami MyKeto viac ako 3 týždne, je potrebné sa najprv o tom poradiť s vašim lekárom.

Čo sú to koktaily na chudnutie?

Koktaily na chudnutie sú zvyčajne nápoje s nízkym obsahom cukru a vysokým podielom bielkovín. Zvyknú sa konzumovať počas keto diéty, avšak môžete ich piť kedykoľvek budete potrebovať.

Výhodou je ich praktické využitie a príprava, pretože tá nezaberie ani jednu minútu. Sú teda ideálne pre ľudí, ktorí nestíhajú a nemajú čas si pripraviť plnohodnotné jedlo. Okrem toho sú veľmi chutné a mnoho webov ponúka širokú ponuku príchutí, takže si vyberie naozaj každý.

Nesmiete však zabúdať, že z dlhodobého hľadiska nedokážu nahradiť pestrú a vyváženú stravu, ktorú telo potrebuje.

príprava proteínového nápoja

Čo by mal ideálne koktail na chudnutie obsahovať?

Ideálny koktail na chudnutie by mal obsahovať vysoký podiel bielkovín a minimálny obsah cukru. Kaloricky sa pohybujú od 200 do 300 kcal na jednu porciu. Ideálny podiel bielkovín je od 27 gramov vyššie a sacharidy zvyčajne nepresiahnu hranicu 15 gramov.

Ako správne užívať koktaily na chudnutie?

Väčšina proteínových nápojov na chudnutie má rovnakú prípravu. Stačí len vysypať obsah vrecka do vody a zamiešať. Nezabúdajte však, že tieto nápoje sú len doplnkom stravy a dlhodobo by nemali nahradiť plnohodnotnú stravu.

proteinovy napoj na stole

Na čo je potrebné si dávať pozor?

Ako sme už spomínali vyššie, proteínové nápoje nie sú z dlhodobého hľadiska vhodné ako náhrada plnohodnotného jedla. Preto by ste sa mali v prvom rade zamerať na pestrú a vyváženú stravu, pokiaľ si ju však nestíhate pripraviť, vtedy vám môžu pomôcť práve tieto koktaily. Avšak majte na pamäti, že jedna porcia neobsahuje príliš veľa kalórií, čo môže pri dlhodobom a častom užívaní spôsobiť to, že budete prijímať málo kalórií, vaše telo nebude fungovať správne a vy nebudete mať energiu na nič.

Výhody a nevýhody proteinovych koktailov

žena pije proteínový nápoj

Často kladené otázky

Naozaj mi koktail pomôže s chudnutím?

Pokiaľ budete dodržiavať pestrú a vyváženú stravu, diétne nápoje vám môžu pomôcť. Avšak prvou podmienkou je dodržať kalorický deficit, bez ktorého nie je možné schudnúť. Diétne koktaily sú však skvelým doplnkom stravy a príjemným spestrením diéty.

Čo by mal obsahovať proteínový koktail?

Každý kvalitný proteínový koktail by mal obsahovať vyšší obsah bielkovín a nižší podiel sacharidov. Okrem toho by ste v ňom mali nájsť vitamíny, minerály a vlákninu, ktorá podporuje trávenie.

V akej forme sa dajú kúpiť diétne nápoje?

Tieto nápoje sa vo všeobecnosti predávajú buď v prášku, alebo už ako hotový produkt, ktorý môžete hneď vypiť. Pri variante s práškom stačí len obsah vrecka vysypať do vody, zamiešať a nápoj máte pripravený.

Použité zdroje

  • https://www.health.com/nutrition/is-protein-powder-good-for-you
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6142015/
Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *