Domov » Zdravie a krása » Najlepší koenzým Q10 na trhu 2024 – účinky, recenzie a skúsenosti!

Najlepší koenzým Q10 na trhu 2024 - účinky, recenzie a skúsenosti!

Tieto najlepšie koenzými Q1 odporúčame:

Víťaz testu

Essentials Koenzým Q10 100mg sensila
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Čo je to koenzým Q10, ako funguje, aké má účinky na telo a pleť, a prečo by ste mali zvážiť jeho užívanie? Ak sa tak rozhodnete, ste na ceste k vylepšeniu vášho zdravia a vitality.

Každý deň je čoraz viac ľudí, ktorí hlásia pozitívne skúsenosti s koenzým Q10

Ponúka totižto širokú škálu benefitov, od podpory srdcovocievneho zdravia až po vylepšenú energetickú rovnováhu.  Zdá sa, že tento výživový doplnok má kľúčovú úlohu v boji proti starnutiu pleti a pomáha udržať ju hydratovanú a zdravú.

Prečítajte si tento článok až do konca a dozviete sa viac o tomto silnom a účinnom doplnku výživy. Spolu preskúmame najlepšie koenzýmy Q10 na trhu a poradíme vám, ako ich vybrať a dávkovať, aby ste z nich získali maximum.

Najlepšie koenzými Q10 na základe testu

Najlepší koenzým Q10

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

Essentials Koenzým Q10 100mg

Zerex Koenzým Q10 100mg

Warrior Koenzým Q10

K2 Anti Age Day & Night

GS koenzým Q10 + B1

Dr. Max Coenzyme Q10 s tiamínom

NOW CoQ10 + Hloh

Jamieson Koenzým Q10 120 mg

GymBeam Coenzyme Q10

Koenzým Q10 200 mg

OstroVit Ubichinon Q10 100 mg

NAJLEPŠIE KOENZÝMI Q10 RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie koenzými Q10 recenzie a skúsenosti

Essentials Koenzým Q10 100mg

Essentials Koenzým Q10 100mg je vysokodávkovaný doplnok stravy, ktorý obsahuje 100 mg koenzýmu Q10 v každej kapsule. Tento koenzým je 100% prírodný a je vyrobený fermentáciou

Produkt je obohatený o selén, vitamín E a vitamín B1, ktoré poskytujú dvojitú antioxidačnú ochranu a podporujú normálnu činnosť srdca. Koenzým Q10 je vhodný ako doplnok stravy pretože jeho produkcia v tele klesá s vekom, najmä po 30. roku života. Tento doplnok je tiež vhodný pre ľudí, ktorí chcú podporiť zdravie svojho srdca a buniek, a pre tých, ktorí užívajú lieky na zníženie cholesterolu.

Zerex Koenzým Q10 100mg

Zerex Koenzým Q10 je doplnok stravy, ktorý obsahuje 100mg koenzýmu Q10 v jednej kapsule. Koenzým Q10 je prirodzený antioxidant, ktorý podporuje ochranu nášho organizmu. 

Táto látka je prirodzene sa nachádzajúca aj v našom tele, no s pribúdajúcim vekom ho telo produkuje čoraz menej. Jeho nedostatok sa môže prejaviť zvýšenou únavou či predčasným starnutím. Koenzým Q10 je najvhodnejšie prijímať s ďalšími antioxidantmi ako sú vitamíny C a E, ktoré účinne bojujú proti oxidačnému stresu buniek spôsobenému vplyvom voľných radikálov. Kapsuly sú na rastlinnej báze a sú vhodné aj pre vegánov. Tento doplnok je vhodný pre každého, komu záleží na svojom zdraví.

Warrior Koenzým Q10

Koenzým Q10 od značky Warrior je skvelý produkt, s ktorým je spokojných množstvo zákazníkov. Jeho pohodlná forma vegetariánskych a softgélových kapsúl zaručuje jednoduché užívanie. Koenzým Q10 je univerzálny antioxidant, ktorý je súčasťou každej bunky nášho tela. Jeho hlavnou funkciou je poskytovať energiu, čo je veľmi dôležité nielen pre všeobecnú vitalitu, ale aj pre rýchlejšiu regeneráciu u športovcov.

Je dôležité si uvedomiť, že keď starneme, naše telo začína produkovať koenzým Q10 stále menej. Preto je dôležité ho dopĺňať. Aj keď ho môžeme nájsť v niektorých potravinách, ako sú mastné ryby a mäso z orgánov, nedostávame ho v dostatočnom množstve.

Skvelou správou je, že ide o naozaj všestranný produkt. Je vhodný pre mladých ale aj starších ľudí, najmä po 40. roku života a pre tých, ktorí pravidelne užívajú lieky. Tento koenzým Q10 od Warrior je navyše bez éčiek, konzervantov a GMO, čo je skvelé pre tých, ktorí sa snažia žiť zdravo. V jednom balení nájdete 60 kapsúl.

Koenzým Q10 od značky Warrior si môžete zakúpiť už za 8,95 €.

K2 Anti Age Day & Night

Produkt K2 Anti Age Day & Night od firmy Kompava je zameraný na podporu vitality, psychickej výkonnosti a koncentrácie. Tento výživový doplnok je navrhnutý tak, aby dosahoval maximálny účinok a preto sa skladá z dvoch fáz – dennej a nočnej.

Denná fáza K2 Anti Age Day zlepšuje tvorbu bunkovej energie v mitochondriách počas dňa, čo zvyšuje vitalitu tela, fyzický výkon a zlepšuje sa sexuálne zdravie, mentálna bystrosť a koncentrácia. Obsahuje exotickú hubu Cordyceps sinensis, ktorá zlepšuje okysličovanie všetkých buniek v tele, ženšen pravý, ktorý zvyšuje fyzický a duševný výkon organizmu, a koenzým Q10, ktorý chráni bunky pred poškodením a oxidatívnym stresom.

Nočná fáza K2 Anti Age Night zintenzívňuje proces bunkového čistenia v noci, chráni bunky pred oxidatívnym stresom a poškodením, čo podnecuje ranné vstávanie plné energie, vitality a mladosti. Obsahuje extrakt z brokolice a hroznových jadierok, ktoré chránia bunky pred oxidatívnym poškodením.

GS koenzým Q10 + B1

GS Koenzým Q10 je výživový doplnok s vysokou dávkou koenzýmu Q10, ktorý sa ľahko vstrebáva do tela. Okrem toho je obohatený o vitamín B1, čo pridáva ďalšiu hodnotu tomuto produktu. Koenzým Q10 je prirodzene prítomný v ľudskom tele, najmä v orgánoch ako sú pečeň, srdce a pľúca, a zohráva dôležitú úlohu pri energetickom metabolizme a získavaní energie z potravy. Navyše, môže pomôcť zmierniť nežiaduce účinky liečby hypertenzie.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by sme mali užívať koenzým Q10. Po prvé, koenzým Q10 sa podieľa na procese získavania energie zo živín. Po druhé, jeho produkcia v tele klesá s vekom, čo znamená, že je potrebné ho dopĺňať z vonkajších zdrojov. Po tretie, fyzicky a psychicky náročný spôsob života si vyžaduje viac energie a koenzýmu Q10. Nakoniec, ak užívate lieky na zníženie hladiny cholesterolu, známe ako statíny, je žiaduce doplniť koenzým Q10, pretože tieto lieky môžu znížiť jeho hladinu v tele.

Jedno balenie koenzýmu Q10 od spoločnosti GS obsahuje 60 kvalitných kapsúl. Denne stačí prijať len jednu kapsulu a zapiť ju dostatočným množstvom vody.

GS koenzým Q 10 + B1 si môžete zakúpiť už za 12,94 €.

Dr. Max Coenzyme Q10 s tiamínom

Spoločnosť Dr.Max prichádza s doplnkom výživy, ktorý prináša kombináciu koenzýmu Q10 a tiamínu (vitamínu B1). Koenzým Q10 je prirodzená zlúčenina v ľudskom organizme, čo znamená, že tento prípravok poskytuje podporu z vnútra.

Výhody tohto produktu sú rokmi overené. Vitamín B1 prispieva k mnohým aspektom nášho zdravia. Okrem podpory správnej funkcie srdca, tiamín je dôležitý pre látkovú premenu a tvorbu energie, správne fungovanie nervového systému a psychiky, zachovanie zdravých slizníc, zdravej pokožky a taktiež pomáha znížiť únavu a vyčerpanie.

V jednom balení sa nachádza 60 kapsúl, pričom denná dávka je jedna tableta

Dr. Max Coenzyme Q10 s tiamínom si zakúpite už za 12,59 €.

NOW CoQ10 (koenzým Q10) + Hloh, 100 mg obsahuje koenzým Q10 a bobule hlohu. Koenzým Q10 je prírodná zlúčenina podobná vitamínom, ktorá sa nachádza vo väčšine buniek tela, najviac však v srdci, pľúcach a pečeni, teda v orgánoch s najvyššími požiadavkami na energiu. Hrá dôležitú úlohu v premene energie z potravy na chemickú energiu ATP. S postupujúcim vekom schopnosť vlastnej produkcie klesá.

Hloh je známy svojimi pozitívnymi účinkami na srdce a krvný obeh. Pomáha udržiavať optimálny krvný tlak a má relaxačné účinky, ktoré napomáhajú zaspávaniu.

Jamieson Koenzým Q10 120 mg

Kanadská spoločnosť Jamieson ponúka svojim zákazníkom kvalitný doplnok výživy s obsahom koenzýmu Q10. Tento prírodný výrobok sa vyrába fermentáciou z kvasiniek a poskytuje čistý, telu vlastný koenzým Q10 najvyššej farmaceutickej kvality. Môže byť účinný pri prevencii a liečbe srdcových a nervových ochorení, parodontitídy a depresií. Okrem toho môže pomôcť pri alergiách, astme, ochoreniach dýchacích ciest, obezite a cukrovke. 

Koenzým Q10 od spoločnosti Jamieson navyše zlepšuje vitalitu a poskytuje pocit sily a zdravia. Skvelou správou je, že neobsahuje cukry ani konzervačné látky a je vhodný aj pre diabetikov. Výskumy preukázali, že koenzým Q10 posilňuje srdce a je účinným liečebným doplnkom pre pacientov so srdcovým zlyhaním a srdcovou slabosťou. Zlepšuje výkonnosť a zmierňuje dýchavičnosť. 

V jednom balení produktu nájdete 60 kapsúl. Denne vám stačí prijať len jednu kapsulu, ktorú zapijete dostatočným množstvom vody.

Jamieson Koenzým Q10 120 mg kúpite už za 19,31 €.

GymBeam Coenzyme Q10

Aj spoločnosť GymBeam má svoj vlastný koenzým Q10. Tento produkt je obzvlášť prospešný pre aktívnych ľudí a športovcov, pretože okrem energie zvyšuje aj aeróbny výkon. Má tiež priaznivý vplyv na správnu činnosť srdca a jeho posilnenie. Mimo to, koenzým Q10 pôsobí aj ako silný antioxidant a jeho prítomnosť je nevyhnutná pre správnu funkciu organizmu.

Hlavnou funkciou koenzýmu Q10 je podieľať sa na produkcii energie a ochrane buniek pred poškodením a starnutím. Srdce, mozog a pečeň, teda aktívne a zaťažované orgány, majú vo svojom vnútri túto dôležitú zložku. Pomocou kyslíka získava energiu v podobe ATP a tým prispieva k celkovému energetickému procesu organizmu.

Jedno balenie koenzýmu Q10 od GymBeam obsahuje 60 kapsúl. Denná odporúčaná dávka je jedna kapsula, ktorú stačí zapiť vodou. 

GymBeam Coenzyme Q10 si môžete kúpiť už za 8,79 €.

Koenzým Q10 200 mg

Ak hľadáte kvalitný doplnok stravy s koenzýmom Q10, kapsuly od značky WeightWorld sú tie pravé. S obsahom až 200 mg koenzýmu Q10 v jednej dávke, tieto rastlinné kapsuly vyrobené z hypromelózy sú skvelou voľbou pre dodatočný príjem tohto dôležitého koenzýmu. Navyše, tieto kapsuly sú vhodné nielen pre seniorov a športovcov, ale pre každého, kto potrebuje doplniť hladinu koenzýmu Q10 v organizme.

Dobrou správou je, že kapsuly sú vyrobené z rastlinných zložiek a obsahujú 100 % ubichinónu. S obsahom 200 mg koenzýmu Q10 v každej kapsule, jedno balenie vystačí na 4 mesiace pravidelného užívania. Táto forma balenia umožňuje dlhodobé používanie a zabezpečuje dostatočné množstvo koenzýmu Q10 pre podporu vášho zdravia.

V jednom balení nájdete až 120 kapsúl s obsahom kvalitného koenzýmu Q10. Denná odporúčaná dávka je jedna kapsula denne, ktorú zapijete čistou vodou.

Koenzým Q10 od značky WeightWorld si môžete zakúpiť už za 23,99 €.

OstroVit Ubichinon Q10 100 mg

OstroVit Ubichinon Q10 je výživový doplnok, ktorý obsahuje koenzým Q10, zlúčeninu dôležitú pre naše telo. Koenzým Q10 môže existovať v dvoch formách – ako ubichinol a ubichinón. Jeho úlohou je neutralizovať voľné radikály a chrániť bunkovú DNA pred poškodením. V OstroVit Ubichinon Q10 sa nachádza 100 mg koenzýmu v jednej kapsule, čo je naozaj vysoké množstvo.

V OstroVit Ubichinon Q10 nájdeme aj ďalšie zložky, ktoré majú pozitívne vlastnosti pre náš organizmus. Koenzým Q10 je jedným z najdôležitejších antioxidantov v našom tele a aktívne sa podieľa na výrobe energie. Mimo to môže pomôcť podporiť zníženú formu vitamínu E a poskytuje ochranu pred škodlivým UVA a UVB žiarením. To je dôležité, pretože slnečné žiarenie môže byť pre našu pokožku veľmi škodlivé.

Jedno balenie OstroVit Ubichinon Q10 obsahuje 60 kapsúl, pričom denne sa odporúča prijať jedna kapsula. Tú stačí zapiť čistou vodou.

OstroVit Ubichinon Q10 100 mg si môžete zakúpiť už za 11,98 €.

Čo je to koenzým Q10?

Koenzým Q10, známy aj ako ubikinón, je vitamínom podobná zlúčenina, ktorá sa nachádza vo všetkých bunkách nášho tela. Je to kľúčový hráč v procese tvorby energie na bunkovej úrovni a zároveň pôsobí ako silný antioxidant.

Koenzým Q10 je nevyhnutný pre správne fungovanie mitochondrií, ktoré sú považované za energetické centrále našich buniek. Tieto organelle prevádzajú živiny na adenosíntrifosfát (ATP), molekulu, ktorá poskytuje energiu pre väčšinu metabolických procesov v tele. Koenzým Q10 je nevyhnutný pre tento proces konverzie, preto je jeho prítomnosť v tele kľúčová pre našu celkovú vitalitu a energiu.

Okrem toho koenzým Q10 funguje ako antioxidant, čo znamená, že chráni naše bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Voľné radikály sú nestabilné molekuly, ktoré môžu poškodiť bunky a prispieť k procesu starnutia a vzniku rôznych chorôb.

Je dôležité vedieť, že hoci naše telo je schopné produkovať koenzým Q10, jeho produkcia klesá s vekom. Preto môže byť užitočné dopĺňať ho prostredníctvom stravy alebo doplnkov stravy, najmä pre ľudí vo vyššom veku, pre športovcov alebo pre ľudí s určitými zdravotnými stavmi.

Potraviny bohaté na koenzým q10

Aké účinky má koenzým Q10?

Koenzým Q10 má mnoho účinkov, ktoré prispievajú k celkovému zdraviu a pohode. Tu sú niektoré z nich:

 1. Podpora energetickej produkcie: Je kľúčovým hráčom v procese tvorby energie na bunkovej úrovni. Je nevyhnutný pre správne fungovanie mitochondrií, organel, ktoré prevádzajú živiny na adenosíntrifosfát (ATP), molekulu, ktorá poskytuje energiu pre väčšinu metabolických procesov v tele.

 2. Antioxidant: Koenzým Q10 pôsobí ako silný antioxidant, čo znamená, že chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Voľné radikály sú nestabilné molekuly, ktoré môžu poškodiť bunky a prispieť k procesu starnutia a vzniku rôznych chorôb.

 3. Podpora srdcového zdravia: Obzvlášť dôležitý pre zdravie srdca. Srdce je orgán s vysokou energetickou potrebou a preto potrebuje veľké množstvo koenzýmu Q10. Niektoré štúdie naznačujú, že doplnenie koenzýmu Q10 môže pomôcť pri liečbe srdcových chorôb.

 4. Podpora zdravia nervového systému: Niektoré výskumy naznačujú, že koenzým Q10 môže pomôcť pri liečbe neurodegeneratívnych chorôb, ako je Parkinsonova choroba.

 5. Podpora imunitného systému: Koenzým Q10 môže posilňovať imunitný systém a pomáhať telu lepšie odolávať chorobám.

 6. Podpora zdravia pokožky: Môže pomôcť chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným slnkom a prispieť k jej hydratácii a elasticite.

 7. Podpora zdravia ďasien: Niektoré štúdie naznačujú, že koenzým Q10 môže pomôcť pri liečbe zápalu ďasien a iných orálnych zdravotných problémov.

Zoznam potravín, kde sa koenzým Q10 nachádza

Koenzým Q10 sa nachádza v mnohých potravinách, najmä v tých, ktoré sú bohaté na proteíny a tuky. Tu je niekoľko príkladov:

 1. Mäso: Hovädzie, kuracie a bravčové mäso sú vynikajúcimi zdrojmi koenzýmu Q10. Srdce, pečeň a obličky sú obzvlášť bohaté na túto zlúčeninu.

 2. Ryby: Niektoré ryby, najmä losos, makrela a tuniak, sú dobrými zdrojmi koenzýmu Q10.

 3. Orechy a semená: Orechy, ako sú arašidy, vlašské orechy a sezamové semienka, obsahujú koenzým Q10.

 4. Rastlinné oleje: Sójový olej, repkový olej a olivový olej sú bohaté na koenzým Q10.

 5. Zelenina: Špenát, brokolica a kapusta sú dobrými zdrojmi koenzýmu Q10.

 6. Ovocie: Jahody, pomaranče a avokádo obsahujú koenzým Q10.

 7. Vajcia a mliečne výrobky: Vajcia, mlieko a syry sú dobrými zdrojmi koenzýmu Q10.

 8. Obilniny a strukoviny: Pšenica, hnedá ryža a sója obsahujú koenzým Q10.

Je dôležité poznamenať, že hoci tieto potraviny obsahujú koenzým Q10, množstvo tejto zlúčeniny, ktorú môžeme získať z potravy, je relatívne malé. Preto môže byť pre niektoré osoby užitočné dopĺňať koenzým Q10 prostredníctvom doplnkov stravy.

Koenzým q10 tabletky

Význam koenzýmu Q10 pre zdravie

Koenzým Q10 je nevyhnutný pre správne fungovanie mnohých orgánov a chemických reakcií v tele. Má kľúčovú úlohu v procese tvorby energie na bunkovej úrovni a pôsobí ako silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Koenzým Q10 je obzvlášť dôležitý pre zdravie srdca, pretože srdce je orgán s vysokou energetickou potrebou a potrebuje veľké množstvo koenzýmu Q10. 

Niektoré štúdie naznačujú, že doplnenie koenzýmu Q10 môže pomôcť pri liečbe srdcových chorôb. Okrem toho môže koenzým Q10 pomôcť pri liečbe neurodegeneratívnych chorôb, ako je Parkinsonova choroba, posilňovať imunitný systém a chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným slnkom.

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie koenzýmu Q10

Hoci je koenzým Q10 vo všeobecnosti považovaný za bezpečný, môže spôsobiť niektoré vedľajšie účinky, najmä ak sa užíva vo veľkých dávkach. Tieto môžu zahŕňať tráviace problémy, ako sú nevoľnosť, hnačka alebo žalúdočné kŕče. 

Niektorí ľudia môžu tiež zažiť alergické reakcie, ako sú vyrážky alebo svrbenie. Ľudia, ktorí užívajú lieky na zníženie krvného tlaku alebo lieky na cukrovku, by mali byť opatrní, pretože koenzým Q10 môže zosilniť účinky týchto liekov. Vždy je dôležité konzultovať užívanie akýchkoľvek doplnkov stravy so zdravotníckym odborníkom.

Ako zvýšiť hladinu koenzýmu Q10 v tele

Hladinu koenzýmu Q10 v tele je možné zvýšiť niekoľkými spôsobmi.

 1. Zdravá strava: Koenzým Q10 sa nachádza v mnohých potravinách, najmä v tých, ktoré sú bohaté na proteíny a tuky. Mäso, ryby, orechy, semená, niektoré druhy zeleniny a ovocia sú vynikajúcimi zdrojmi koenzýmu Q10.

 2. Doplnky stravy: Ak sa vám nepodarí získať dostatočné množstvo koenzýmu Q10 prostredníctvom stravy, môžete zvážiť jeho doplnenie formou doplnkov stravy. Tieto sú dostupné v rôznych formách, vrátane kapsúl, tabletiek a tekutín.

 3. Zdravý životný štýl: Fyzická aktivita a zdravý životný štýl môžu tiež prispieť k zvýšeniu hladiny koenzýmu Q10 v tele. Pravidelné cvičenie zvyšuje potrebu tela o energiu, čo môže stimulovať telo k produkcii viac koenzýmu Q10.

 4. Obmedzenie konzumácie alkoholu a tabaku: Alkohol a tabak môžu znižovať hladiny koenzýmu Q10 v tele, takže ich obmedzenie môže pomôcť zvýšiť hladiny tejto dôležitej zlúčeniny.

 5. Konzultácia so zdravotníckym odborníkom: Ak uvažujete o užívaní doplnkov stravy s koenzýmom Q10, je dôležité najprv sa poradiť so svojím lekárom alebo farmaceutom. Môžu vám poskytnúť individuálne odporúčania na základe vášho zdravotného stavu a potrieb.

Je dôležité si uvedomiť, že hoci koenzým Q10 je dôležitý pre naše zdravie, je len jednou zo zložiek, ktoré prispievajú k celkovému zdraviu a pohode. Preto by mal byť jeho príjem kombinovaný s vyváženou stravou a zdravým životným štýlom.

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *