Domov » Zdravie a krása » Primulus recenzie a skúsenosti

Kloubus: Konkurencia Alavisu alebo zbytočná náhrada? Skúsenosti a recenzia!

kloubus-krabicka-klbova-vyziva

Kĺby, šľachy, kosti a svaly. Všetko sú to dôležité časti nášho tela, ktoré používame každý deň, no nie vždy na ne myslíme. Práve ich nepríjemnou bolesťou sa nám môže zanedbanie ich starostlivosti vo vyššom veku pomstiť. Existujú však opatrenia, ktoré by tomu dokázali zabrániť?

Áno a v tomto článku si povieme o jednom z možných riešení bolestí a opuchov kĺbov. Je ním kĺbová výživa Kloubus, ktorá pochádza z Českej Republiky. Naozaj funguje? Ako dopadol Kloubus v recenzii a aké s ním mám skúsenosti? Dokáže konkurovať Alavisu? 

Kloubus sa umiestnil aj v našom teste najlepších kĺbových výživ na trhu.

V skratke - to najdôležitejšie

  • overený český produkt
  • jednoduché dávkovanie – sáčok vysypať do pohára a zmiešať s vodou a môžete rovno piť
  • príjemná chuť – nie ako alavis
  • minimálne množstvo aditív
  • za 3 mesiace pravidelného užívania som docielil odstránenie problémov s chrupavkou v kolene

KLOUBUS RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo je to Kloubus?

Kloubus je jedinečný doplnok výživy, ktorý má za úlohu dlhodobo vyživovať vaše kĺby a prinášať im tak plnohodnotnú ochranu. V zložení produktu sa nachádzajú účinné látky MSM (metylsulfonylmetán), glukosamín a chondroitín, ktoré vaše kĺby ochránia naozaj efektívne. Na rozdiel od kĺbových výživ pre kone sú však množstvá účinných látok upravené tak, aby ich mohol bezpečne vstrebať aj človek.

V zložení sa nachádza taktiež kolagén, vitamín C, horčík, zinok a vitamín D3. Jedno balenie obsahuje 30 sáčkov, pričom denne vám stačí prijať len jeden. Dobrou správou je, že Kloubus spĺňa všetky povinnosti na Ministerstve poľnohospodárstva a disponuje certifikáciou štátneho zdravotného ústavu v Prahe.

Aké výhody vám Kloubus prináša?

Pravidelné užívanie Kloubusu vám zaručí pevné kĺby, väzy, šľachy a svaly. Vďaka 100 % prírodnému zloženiu sa budete lepšie cítiť, váš výkon sa zvýši a regenerácia skvalitní

Výhodou je, že ide o jeden z najsilnejších dostupných produktov na trhu. Výrobcovia pridali do zloženia látky, ktoré pozitívne účinky kĺbovej výživy ešte zosilnia. Výhodou je aj jednoduché užívanie formou prášku, ktorý môžete nechať rozpustiť vo vode.

Aké zloženie má Kloubus?

MSM (metylsulfonylmetán) - 500 mg

MSM je zlúčenina obsahujúca síru, ktorá sa prirodzene vyskytuje v rastlinách a zvieratách, no nájdeme ju aj v našom tele. Primárne má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu znížiť opuchy a viaceré zápaly v tele. MSM môže byť prospešná pre ľudí s ochoreniami, ako sú artritída, astma a alergie. Taktiež znižuje bolesti a stuhnutosť u ľudí s osteoartritídou a inými kĺbovými ochoreniami.

Glukozamín - 1 760 mg

Ide o prirodzene sa vyskytujúcu zlúčeninu, ktorá sa nachádza v chrupavke kĺbov. Primárne môže znížiť bolesť a stuhnutosť kĺbov u ľudí s osteoartrózou, pri ktorej sa časom rozpadá chrupavka v kĺboch. Glukozamín môže podporovať zdravie kostí tým, že zvyšuje produkciu kyseliny hyalurónovej – látka, ktorá pomáha udržiavať kosti silné a zdravé.

Chondroitín sulfát - 320 mg

Chondroitín sulfát je zlúčenina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v našom tele. Je to nevyhnutná súčasť hyalínnej chrupavky, tkaniva, ktoré chráni kĺby. Tým, že je dôležitou časťou chrupavky, jeho užívaniu ako doplnku stravy môže pomôcť podporiť zdravie kĺbov a spomaliť postup osteoartrózy. Taktiež môže podporiť vaše kosti tým, že zvyšuje tvorbu kolagénu – bielkoviny, ktorá tvorí kosti a chrupavky.

Vitamín C

Vitamín C, známy aj ako kyselina askorbová, je základná živina, ktorá zohráva kľúčovú rolu v mnohých telesných procesoch, vrátane syntézy kolagénu. Ten je dôležitou štrukturálnou zložkou chrupavky v kĺboch. Malá štúdia uvedená v časopise Journal for Vitamin and Nutrition Research zistila, že príjem vitamínu C je spojený so zníženými hladinami zápalových markerov

Kolagén

Kolagén je bielkovina, ktorá je dôležitou súčasťou mnohých tkanív v tele vrátane chrupaviek v kĺboch. Vo všeobecnosti je známym faktom, že kolagén podporuje zdravie kĺbov, zlepšuje ich pohyblivosť, znižuje bolesť a stuhnutosť kĺbov. Kolagén môže navyše pomôcť obnoviť kĺbovú chrupavku tým, že telu poskytnú stavebné prvky na tvorbu nového kolagénu.

Vitamín D3

Vitamín D3 je prospešný pre zdravie našich kostí a správnu funkciu imunitného systému. Zohráva naozaj dôležitú rolu pri vstrebávaní a využívaní vápnika a fosforu – minerály dôležité pre zdravie kostí. Vitamín D3 tiež podporuje funkciu svalov a jeho optimálna hladina môže pomôcť predchádzať svalovej slabosti a zlepšiť svalovú silu. 

Horčík 70 mg

Horčík je nevyhnutný pre správne fungovanie mnohých biologických procesov v našom tele. Jeho úlohou je podporovať zdravie nervového systému a svalov, čo je rozhodujúce pre zdravý pohybový aparát a bolesti kĺbov.

Nedostatok horčíka môže spôsobiť svalové kŕče a bolesti, ktoré sú časté u športovcov a ľudí s vysokou fyzickou záťažou. Horčík napomáha relaxácii svalov a znižuje svalové napätie, čo je kľúčové pre prevenciu a liečbu kŕčov a svalových bolestí.

Bromelain 50 mg

Bromelain je enzým získaný z ananásu, ktorý má výrazné protizápalové a analgetické účinky. Pomáha redukovať opuchy a bolesti spojené s artritídou a inými stavmi pohybového aparátu. 

Vďaka svojej schopnosti rozkladať proteíny, môže bromelain prispievať k zlepšeniu pohyblivosti a flexibility kĺbov. Zároveň podporuje hojenie a regeneráciu tkanív. Bromelain je teda významným doplnkom pre tých, ktorí hľadajú prírodné riešenia na bolesti kĺbov a zlepšenie zdravia pohybového aparátu.

L-leucín 50 mg

L-leucín je jednou z esenciálnych aminokyselín, ktorá hrá kľúčovú úlohu v syntéze proteínov a podpore svalovej hmoty. Týmto spôsobom môže prispieť k zlepšeniu funkcie pohybového aparátu a zmierňovaniu bolesti kĺbov. Pomáha udržiavať svalovú silu a zdravie, čo môže zlepšiť stabilitu a funkciu kĺbov.

Kyselina hylaurónová 10 mg

Je prirodzene sa vyskytujúca látka v našom tele, ktorá je kľúčová pre hydratáciu a mazanie kĺbov. Jej schopnosť viazať a udržiavať vodu pomáha zabezpečiť plynulý a bezbolestný pohyb. Kyselina hyalurónová tiež podporuje tvorbu a obnovu chrupavky, čo je nevyhnutné pre zdravie a dlhovekosť kĺbov. Jej doplnenie môže pomôcť zmierniť príznaky artritídy.

Zinok

Zinok je dôležitým stopovým prvkom, ktorý sa podieľa na mnohých telesných procesoch, vrátane rastu a opravy buniek, čo je kľúčové pre zdravie pohybového aparátu. Zinok podporuje syntézu proteínov, čo pomáha v regenerácii svalov a chrupavky v kĺboch. 

Tiež má protizápalové účinky, čo môže pomôcť zmierniť bolesti a opuchy spojené s kĺbovými poruchami ako artritída. Navyše, zinok podporuje imunitný systém.

Biotín

Biotin, známy tiež ako vitamín B7, je dôležitý pre zdravý rast buniek, vrátane buniek kostí a svalov. Podporuje syntézu keratínu, proteínu nevyhnutného pre zdravie kostí. Biotín tiež podporuje metabolizmus makronutrientov, čo môže pomôcť udržiavať svalovú hmotu a silu, podporujúc tak zdravie kĺbov.

Užívanie Kloubusu - jednoduchá príprava

Odporúčaná denná dávka Kloubusu je jedno vrecúško, ktoré obsahuje všetky potrebné zložky. To vašim kĺbom zabezpečí potrebnú výživu na každý deň. V jednom balení sa nachádza 30 praktických vrecúšok, takže vám vydrží jeden mesiac. Jedno balenie kĺbovej výživy Kloubus si môžete zakúpiť už za 28,50 €.

Nebudete potrebovať žiadny mixér, pretože obsah sáčku Kloubus len jednoducho vysypete do pohára zalejete vodou a vypijete.

  •  Naplňte pohár s cca 250 ml vody
  • Vysypte 1 sáčok do vody
  • Zamiešajte
  • Vypite!

Kloubus je úplne rozpustený a nevytvára žiadne hrudky a ani nepení – je rovno pripravený na konzumáciu.

Veľmi príjemná chuť

Kloubus, ktorý je dostupný s grapefruitovou príchuťou, ma skutočne prekvapil. Chuť je prirodzená, nie je umelo dochucovaná ani nadmerne sladená – je to jednoducho harmonicky vyvážené. Avšak, je dôležité znovu zdôrazniť, že chuť by mala byť posledným faktorom, ktorý berieme do úvahy pri výbere doplnkov stravy pre zdravie kĺbov.

Napriek tomu, že chuť Kloubusu je vynikajúca, hlavný dôraz je na jeho účinnosti a výhodách pre zdravie kĺbov. Jeho inovatívne zložky a grapefruitová príchuť robia z tohto produktu skutočný klenot v kategórii doplnkov stravy pre pohybový aparát.

Kloubus a moje skúsenosti

Kloubus som užíval približne 3 mesiace – pravidelne, každý deň som mal jeden sáčok. Rozhodol som sa ho otestovať preto, lebo som začal pociťovať problémy s kolenom – kvôli pravidelnému behaniu a cvičeniu!ň.

Už predtým som testoval viaceré kĺbové výživy – ale pri Kloubuse ma jednoznačne najviac zaujalo zloženie a príjemná chuť, čo sa pri iných výživách rozhodne vytknúť nedá. 

Po pravidelnom užívaní Kloubus si musím zaklopať ale celková bolesť ustúpila a to som nepoľavil v tréningoch ba práve naopak. Takže pokiaľ chcete Kloubus užívať nielen preventívne, ale aj počas nastupujúcich problémov, môže byť aj pre vás tou správnou voľbou. U mňa Kloubus v recenzii jednoznačne obstál na výbornú.

Podobné doplnky na trhu

Pure Peptide

Najkvalitnejší kolagén na trhu, ktorý pomáha aj pri kvalite vlasov, nechtov a pokožky. Kompletnú recenziu nájdete tu.

Inca Collagen

Overený a najpredávanejší bioaktívny kolagén, ktorý taktiež pomáha nielen s pohybovým aparátom. Taktiež sme Inca Collagen už recenzovali.

Collalloc

Najlacnejší ale o to kvalitnejší kolagén, ktorý kúpite už do 30€. Taktiež s kvalitným zložením a účinkami. Recenzia na Collaloc tu.

Často kladené otázky

Kloubus je doplnok stravy, ktorý je navrhnutý špeciálne pre podporu zdravia kĺbov a pohybového aparátu. Hlavnou zložkou Kloubusu je kolagén, ktorý je nevyhnutný pre zdravie a regeneráciu chrupavky, svalov, šliach a väzov. Tento produkt tiež obsahuje zložky ako horčík, ktorý podporuje správnu funkciu nervového systému a svalov, a kyselinu hyalurónovú, ktorá je dôležitá pre hydratáciu a mazanie kĺbov. Tieto zložky spoločne podporujú zdravie pohybového aparátu, zlepšujú pohyblivosť a znižujú bolesti kĺbov.

Výsledky užívania Kloubusu sa môžu líšiť v závislosti od individuálnej situácie každého človeka, vrátane zdravotného stavu, veku a životného štýlu. Vo všeobecnosti, niektorí ľudia môžu začať pociťovať zlepšenie v pohyblivosti a zníženie bolesti klbov už po niekoľkých týždňoch pravidelného užívania. Je dôležité pripomenúť, že pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je dôležité užívať Kloubus dlhodobo a v súlade s odporúčaniami na etikete produktu.

Môj názor na doplnok Kloubus

Za mňa je Kloubus tou najlepšou kĺbovou výživou, ktorú som kedy otestoval. Veľmi príjemná chuť, naozaj účinné zloženie s minimálnym množstvom aditív, ľahká príprava a rýchla vstrebateľnosť.

Ako som spomínal aj vyššie – po 3 mesačnej kúre som zaznamenal pozitívne účinky Kloubusu – odstránil všetky problémy s chrupavkou v kolene. 

Dokonca aj na internete nájdete množstvo pozitívnych skúsenosti s doplnkom Kloubus. Nezaťažuje ani organizmus – tak ak chcete fakt účinnú kĺbovú výživu, neváhajte siahnuť po Kloubuse. Určite mi dole v komentári zanechajte vaše poznatky a skúsenosti!

Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *