Domov » Zdravie a krása » Najlepšie Ginkgo Biloba

Najlepšie Ginkgo Biloba 2024! Aké má Ginkgo účinky? Recenzie a skúsenosti

Tieto najlepšie Ginkgo Biloba odporúčame:

Víťaz testu

Viridian Pregnancy Complex 120 kapsúl
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Ginkgo biloba alebo aj Ginko dvojlaločné je strom z čeľade ginkovitých. Ide o jednu z najstarších rastlín na našej planéte nakoľko sa táto trieda rastlín objavila už v druhohorách. To ale nie je jediná zaujímavosť o ginkgu.

Čo je to Ginko Biloba a aké má účinky? Je lepší čas, tabletky alebo prášok? Ktoré je najsilnejšie Ginkgo Biloba? Ako ho dávkovať? To všetko sa dozviete v našej recenzii – najlepšie Ginkgo Biloba na trhu.

Najlepšie Ginkgo Biloba na základe testu

Najlepšie ginkgo biloba

Hodnotenie

Najlepšia cena

Ginkgo Biloba Virdian

BrainActive

GS Ginkgo 60 PREMIUM

Altevita Bio Ginkgo Biloba

NOW Ginkgo Biloba Double Strength

Ginkgo Biloba + Magnézium

BIO PHARMA Ginkgo Biloba extrakt

Ginkgo Biloba prášok

JAMIESON Ginkgo B

Wolfberry Ginkgo biloba jinan list, bylinný čaj

NAJLEPŠIE GINKGO BILOBA RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Ginkgo Biloba Viridián

Ginkgo Biloba od spoločnosti Viridián je vhodné aj pre vegetariánov. V balení je 60 kapsúl. V jednej kapsule je 

 • 24% flavonoidov 
 • 6% terpenoidov z ginka 

Množstvo extraktu z ginka v jednej kapsule zodpovedá 3300 mg listov ginka.

Produkt neobsahuje palmový olej a ide o 100% ekologický výživový doplnok. Zlepšuje prietok krvi, podporuje kognitívne funkcie a pamäť a obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré zachytávajú voľné radikály. Okrem extraktu z listov ginka obsahujú kapsule aj extrakty z čučoriedok, lucerny a spiruliny. Tieto zložky zvyšujú účinnosť ginka a navyše podporujú aj metabolizmus cholesterolu.

Odporúčaná denná dávka je 1 kapsula denne. Balenie Ginkgo Biloba od spoločnosti Viridián vám tak vydrží dva mesiace.  Aj keď je tento produkt drahší oplatí sa. Balenie vám vydrží na dlhší čas.

BrainActive je komplexný doplnok výživy, ktorý obsahuje až 13 prírodných látok. Okrem extraktu z ginkga biloby obsahuje aj kofeín, guaranu, taurín, ženšen, schizandru a ďalšie prírodné zložky, ktoré sa navzájom podporujú a zvyšujú svoju účinnosť.

Tento výživový doplnok podporuje koncentráciu, zlepšuje pamäť, zvyšuje mentálny výkon a energiu a aj zvyšuje odolnosť organizmu voči stresu. Jeho účinky, ktoré zbadáte už po pár týždňoch pravidelného užívania si pochvaľujú ako študenti, pri učení na skúšky tak aj starší ľudia. 

V jednom balení BrainActive sa nachádza 60 kapsúľ. Odporúča sa užívať jednu kapsulu 1 až 2 krát denne. Balenie vám tak vystačí na 1 až 2 mesiace.

GS Ginkgo 60 PREMIUM

GS Ginkgo 60 PREMIUM je výživový doplnok, ktorý predstavuje prémiový prípravok s vysokým obsahom extraktu ginkga z mladých lístkov. Tento produkt je obohatený o hloh, ktorý podporuje prekrvenie, a gotu kolu, ktorá je známa svojou schopnosťou podporovať pamäť a sústredenie.

Ginkgo biloba je jedným z najstarších zachovaných stromov na svete a je známy svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Má schopnosť podporovať pamäť, sústredenie, činnosť kardiovaskulárneho systému a prekrvenie mozgu aj končatín. GS Ginkgo 60 Premium obsahuje 60 mg štandardizovaného extraktu z mladých lístkov ginkga, čo zaručuje vysoké množstvo účinných látok v každej tablete.

Hloh obyčajný je známy svojimi pozitívnymi účinkami na prekrvenie mozgu a končatín. Gotu kola, tradičná bylina z východnej Ázie, podporuje mozgovú činnosť, prekrvenie mozgu a končatín a mentálne zdravie.

Produkt je vhodný pre podporu krátkodobej aj dlhodobej pamäti, sústredenia, pri pocite studených rúk a nôh a pre podporu duševnej aj psychickej výkonnosti.

Altevita Bio Ginkgo Biloba

V balení Altevita Bio Ginkgo Biloba nájdete až 80 kapsúl. Produkt s obsahom ginka zlepšuje pamäť, sústredenie a aj krvný obeh. Okrem toho podporuje imunitný systém, zachytáva voľné radikály a zlepšuje náladu.

Maximálna odporúčaná dávka sa pohybuje v rozmedzí 4 až 8 kapsúl denne takže jedno balenie vám vydrží asi na 2 až 3 týždne. Tento výživový doplnok neobsahuje laktózu a je vhodný aj pre vegánov. Ginkgo biloba tabletky sú veľmi obľúbenou formou užívania doplnku výživy. Ľahko a rýchlo ich užijete, stačí ich len poriadne zapiť vodou. 

NOW Ginkgo Biloba Double Strength 120 mg

Produkt NOW Ginkgo Biloba Double Strength predstavuje prvotriedny výživový doplnok, ktorý obsahuje štandardizovaný výťažok z Ginkgo biloby. Tento výťažok je zaručene obohatený o minimálne 24% flavonoidových glykozidov a 6% terpenoidných laktónov, čo potvrdzuje analýza nezávislého laboratória.

Ginkgo Biloba je známa svojimi pozitívnymi účinkami na duševnú rovnováhu, mikrocirkuláciu krvného systému a posilnenie kognitívnych funkcií, ako sú pamäť a krvný obeh. Tento produkt je taktiež vhodný pre podporu periférneho krvného obehu, čo zahŕňa oči a sluch.

Odporúčané dávkovanie tohto produktu je polovica obsahu kapsule denne, ktorú je možné konzumovať nezávisle od jedla. Pre optimálne výsledky je dobré dodržiavať pokyny výrobcu a konzultovať sa s lekárom pred jeho užívaním.

Zloženie produktu:

 • Hlavným účinným zložením je Ginkgo extrakt (Ginkgo biloba) vo forme štandardizovaného extraktu 50:1.
 • Produkt tiež obsahuje organický Eleuthero (Eleutherococcus senticosus) z koreňa.

Ginkgo Biloba + Magnézium

Kombinácia extraktu z ginkgo biloby a horčíka je výborná pre športovcov. Užívaním doplnku výživy Ginkgo boliba + Magnézium podporujete syntézu bielkovín, potláčate únavu a produkt prospieva kostiam a zubom. Obsahuje množstvo antioxidantov, flavonoidov a terpenoidov. 

V jednom balení sa nachádza 90 kapsúl. Denne sa odporúča užívať 1 kapsulu. Jedna tabletka obsahuje 150 mg horčíka a 60 mg extraktu z ginkgo biloby.

BIO PHARMA Ginkgo Biloba extrakt

BIO PHARMA Ginkgo Biloba extrakt obsahuje len výťažok z ginka. Po pár týždňoch užívania si môžete všimnúť zlepšenie pamäti, koncentrácie a aj vyššiu mentálnu činnosť. Ak vás trápia studené ruky a nohy, extrakt z ginkga biloby podporuje prekrvenie končatín a tieto problémy môže zmierniť.

Jedno balenie obsahuje 90 tabletiek ale ak budete mať šťastie môžete si za rovnakú cenu zaobstarať výhodné balenie 90 + 90 tabletiek. V tomto prípade vás jedna tabletka ginka vyjde na cca 0,04 eura. Odporúčané dávkovanie je 1 tabletka denne. Výhodné balenie vám tak výdrži aj pol roka.

Ginkgo Biloba prášok

Ak vám nevyhovuje užívanie doplnkov výživy s ginkom vo forme kapsúl môžete siahnuť po inej forme. Ginko biloba prášok obsahuje taktiež extrakt z listov ginka. Zabraňuje poškodeniu ciev, zvyšuje prietok krvi, podporuje okysličenie mozgu a zlepšuje pamäť a kognitívne funkcie. 

Ginko Biloba prášok je obľúbený hlavne u študentov, ktorí trávia veľa času nad knihami a potrebujú sa učiť. Ak si prezriete ginko biloba recenzie, zistíte, že jeho účinky sú overené množstvom spokojných zákazníkov. Produkt obsahuje len Ginkgo bilobu. Nenájdete v ňom žiadne prídavné látky, cukry či plnivá.

Jedno balenie obsahuje až 125 g prášku.  Odporúčaný denný príjem je 0,5 až 1,5 g. Prášok pridáte do vody, džúsu, čaju alebo jogurtu. Balenie vám vydrží na cca 3 mesiace.

JAMIESON Ginkgo Biloba je výživový doplnok obsahujúci rastlinný výťažok z ginkga biloba. Tento produkt je navrhnutý tak, aby poskytoval výhody spojené s ginkgom, ktorý je známy svojimi pozitívnymi účinkami na pamäť a celkovú nervovú sústavu.

Zloženie produktu: Každá tableta obsahuje extrakt z ginkga biloba (50:1) v množstve 80 mg, čo je ekvivalent 4000 mg rastliny. Tento extrakt je štandardizovaný na 24 % flavónových glykozidov a 6 % terpénových laktónov. Okrem hlavného účinného zloženia obsahuje produkt aj ďalšie zložky, ako sú celulóza, fosforečnan vápenatý, sójový polysacharid, rastlinná kyselina stearová a rastlinný stearan horečnatý.

Odporúčané dávkovanie: Odporúča sa užívať 1 tabletu obdeň s jedlom. Ak plánujete užívať tento výživový doplnok dlhšie ako 8 mesiacov, odporúča sa konzultovať sa s lekárom.

Wolfberry Ginkgo biloba jinan list, bylinný čaj

Ak dávate prednosť pred doplnkami výživy čajom nájdete v ponuke aj sušené listy ginkgo biloby. Ginkgo biloba čaj alebo Bylinný čaj Ginkgo biloba obsahuje len sušené listy tejto rastliny. Obsahuje viac ako 40 účinných látok a je bohatým zdrojom antioxidantov, flavonoidov aterpenoidov. 

Bylinný čaj Ginkgo biloba si môžete pripraviť 3 krát denne. Neužívajte ho ale dlhodobo. Po cca 3 týždňoch užívania si urobte dva týždne prestávku a následne pokračujte v užívaní. 

Zaujímavosti o ginkgo bilobe

V Číne je ginkgo symbolom dlhovekosti a dobrého zdravia – strom môže žiť aj viac ako 1000 rokov. Jeden strom v Pekingu má vraj 3 500 rokov, nie je to ale potvrdené. Najstaršie známe ginkgo sa nachádza v Číne a má minimálne 1400 rokov.

Listy ginka nie sú pravé listy. Ide o unikátne tvarované ihličie a aj samotný strom má bližšie k ihličnatým stromom než k listnatým.

Ginkgo je odolný a húževnatý strom. Boli to prvé stromy, ktoré začali rásť v Hirošime po atómovom výbuchu. Šesť stromov tento výbuch prežilo a darí sa im doteraz. 

O ich odolnosti svedčí aj fakt, že v meste plnom škodlivých látok (výfuky z áut, exhaláty,….), kde iné stromy neprežijú dlhšie ako 10 – 15 rokov sa ginku darí jedna radosť. Navyše sú tieto stromy odolné voči chorobám a škodcom

V parkoch a na záhradách sa najčastejšie vysádzajú samčie stromy. Prečo je tomu tak? Samčie stromy produkujú len peľ. Samičie stromy produkujú ovocie so semenami, ktoré dosť zle zapácha (vôňu prirovnávajú k pokazenému hermelínu). Predpokladá sa, že práve táto vôňa lákala mäsožravých dinosaurov, ktorý následne výkalmi roznášali semená stromu.

Plody Ginkga biloby nie sú jedlé. Nie len že dosť páchnu a dráždia pokožku ale obsahujú aj toxické zložky, ktoré môžu poškodiť zdravie. Jedinou jedlou časťou z plodu ginkgo biloby je kôstka, ktorá sa konzumuje tepelne upravená v malom množstve.

ginkgo biloba na stole

Ginkgo biloba účinky

Priaznivé účinky ginkgo biloby na zdravie sú známe už stovky rokov. Ginkgo sa bežne a aj pomerne často používalo a stále používa v tradičnej čínskej medicíne. V súčasnosti sa o priaznivých účinkoch Ginkga biloby vie už na celom svete. Čaj z Ginkgo biloby si možno pripravujete aj vy doma. Okrem toho nájdete na trhu aj ginkgo biloba tabletky, kapsule alebo tinktúry. 

Na prípravu produktov s obsahom Ginkga biloby sa používajú listy tohto stromu. Ginko je v medicíne cenené hlavne pre vysoký obsah 

 • flavonoidov – silné antioxidanty
 • terpenoidov – rozširujú krvné cievy a zabraňujú zhlukovaniu krvných doštičiek

Ginkgo biloba sa bežne používa pri rôznych zdravotných problémoch. Zlepšuje krvný obeh, rozširuje cievy, zlepšuje okysličenie mozgu a celého organizmu a spomaľuje degeneratívne zmeny v mozgu. Z toho dôvodu sa produkty s obsahom ginko biloby užívajú na rôzne problémy

  • zlepšenie pamäti a myslenia, zvýšenie koncentrácie
  • zmiernenie pocitov úzkosti, depresie a výkyvy nálad
  • zmiernenie príznakov Alzheimerovej choroby a aj Parkinsonovej choroby
  • zlepšenie sluchu
  • zmiernenie syndrómov PMS (predmenštruačný syndróm)
  • vhodné pri astme a zápalových ochorení horných dýchacích ciest
  • znižuje tvorbu krvných zrazenín a spája sa aj so znižovaním krvného tlaku
  • môže pomôcť pri sexuálnej dysfunkcii
  • zmierňuje bolesti hlavy
  • zmierňuje riziko vzniku rakoviny a pomáha predchádzať mŕtvici
  • pomáha pri zotavovaní sa po mŕtvici (môže napomáhať obnove poškodených mozgových buniek)

Ginkgo biloba má množstvo pozitívnych vplyvov na naše zdravie. Ak ste sa ho rozhodli užívať aj vy môžete siahnuť po rôznych produktoch, ktoré ginko alebo extrakt z neho obsahujú.

Vedľajšie a nežiaduce účinky

Aj keď je užívanie ginkgo biloby bezpečné môže spôsobiť menšie zdravotné problémy ako bolesť hlavy, búšenie srdca, zápchu, podráždenie žalúdka či alergickú kožnú reakciu. 

Vyhnúť ginku a aj doplnkom výživy s jeho obsahom by ste sa mali ak 

 • máte epilepsiu
 • ste tehotná alebo dojčíte
 • máte poruchu zrážanlivosti krvi
 • ste dieťa alebo mladistvý 

Ak sa liečite na cukrovku pozorne sledujte hladinu cukru v krvi. Ginkgo biloba môže interferovať s liečbou tohto ochorenia. 

O užívaní ginka biloby sa poraďte s lekárom ak užívate pravidelne lieky. 

Pokiaľ máte naplánovanú operáciu prestaňte užívať ginko biloba aspoň dva týždne pred operáciou. Ginko podporuje prekrvenie ciev a zabraňuje zhlukovaniu krvných doštičiek, ktoré zastavujú krvácanie.

Rastlina z ktorej sa vyraba ginkgo biloba

Formy Ginkgo Biloby: Ako si vybrať tú správnu?

Ginkgo biloba je strom s bohatou históriou a jeho liečivé účinky sú známe už stáročia. V súčasnosti je ginkgo biloba jedným z najpopulárnejších bylinných doplnkov na svete. Na trhu je k dispozícii v mnohých formách, od čajov cez kvapky až po tablety. Ako si teda vybrať tú najlepšiu formu pre vaše potreby?

Ginkgo Biloba v podobe čaju Čaj z ginkga biloby je často súčasťou zmesí zameraných na podporu vitality a boj proti únave. Môžete ho však nájsť aj v čistej forme, bez prídavku iných bylín. Aby ste dosiahli optimálne účinky, je dôležité konzumovať tento čaj pravidelne a dlhodobo.

Kvapky a tinktúry s Ginkgo Bilobou Kvapky a tinktúry s ginkgom sú výsledkom liehového výluhu sušených listov ginkga. Táto forma môže byť výhodná pre tých, ktorí hľadajú rýchlejšie pôsobiace riešenie. Avšak obsah alkoholu v niektorých produktoch nemusí byť vhodný pre všetkých.

Tablety a kapsule s Ginkgo Bilobou Táto forma je medzi spotrebiteľmi najobľúbenejšia. Tablety a kapsule sú praktické, jednoduché na dávkovanie a často obsahujú aj ďalšie prospešné látky. Ponúkajú koncentrovanú dávku ginkga a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú efektívny a dlhodobý doplnok.

Záver Pri výbere formy ginkga biloby je dôležité zvážiť vaše osobné potreby a preferencie. Či už dávate prednosť čaju, kvapkám alebo tabletám, dôležité je vybrať kvalitný produkt a dodržiavať odporúčané dávkovanie. Ginkgo biloba je skvelým spoločníkom pre podporu celkového zdravia a vitality.

Ginkgo biloba na stole v tabletovej forme
Kristína Šafrová
Kristína Šafrová

Práca so slovami je pre mňa fascinujúca, pretože s nimi dokážete rôzne čarovať. Aj preto sa venujem copywritingu a marketingu už tak dlho. Začala som ešte na strednej škole, kde som dostala príležitosť pracovať v jednej agentúre práve na pozícií textárky. Tam som zistila, že písanie je niečo, čo ma naozaj baví. Pokračovala som ako freelancer v podstate až dodnes, kedy si okrem práce v digitálnej agentúre vypĺňam voľný čas aj písaním článkov na najrôznejšie témy. Okrem toho mi voľný čas vypĺňa moja dcéra, prechádzky v prírode, čítanie kníh a sledovanie trendov v online svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *