Domov » Zdravie a krása » DayNight na prírodné bielenie zubov: Naozaj funguje? (skúsenosti a recenzie)

DayNight na prírodné bielenie zubov: Naozaj funguje? (skúsenosti a recenzia)

bieliaci set DayNight

Bielenie zubov. Téma, pri ktorej sa väčšina zhodne, že najlepšie je zájsť na kliniku, kde vám to spravia odborníci. Je to však v každom prípade nutné? Takéto zákroky sú často veľmi drahé a k našim zubom nie úplne citlivé.

Pokiaľ uvažujete o alternatíve, vedzte, že bieliaci set DayNight vám s tým pomôže. V tejto recenzii sa pozrieme na to, čo to DayNight je, aké má výhody a nevýhody, čo nájdete v balení a mnoho ďalších dôležitých informácií. Dúfame, že vám naša DayNight recenzia pomôže! Aké mám s bieliacim setom DayNight skúsenosti? Naozaj pomôže vybieliť zuby?

Kľúčové informácie

icon DayNight je prírodný bieliaci set na zuby, ktorý obsahuje dennú a nočnú pastu a LED zubnú kefku.
icon Denná pasta obsahuje 100% prírodný kokosový olej, nočná pasta obsahuje aktívne čierne uhlie.
icon Pravidelné používanie DayNight setu a dodržiavanie “bielej diéty” môže prispieť k bieleniu zubov.
icon Produkty DayNight sú klinicky testované a neboli testované na zvieratách.

Pozrite si aj náš rozsiahly test tých najlepších prípravok na bielenie zubov domakde DayNight vyhral prvé miesto.

DAYNIGHT RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo je to DayNight?

Ide o bezperoxidovú metódu, vďaka ktorej budú vaše zuby žiarivo biele. Bieliaci set DayNight funguje na prírodnej báze a nemusíte sa báť žiadnej bolesti. Stačí len pravidelne používať dve zubné pasty, ktoré si dáte na unikátnu LED zubnú kefku.

Tieto pasty sa delia na dennú a nočnú. Denná v sebe obsahuje 100% prírodný kokosový olej, zatiaľ čo v nočnej nájdete aktívne čierne uhlie. Pokiaľ ide o zubnú kefku, tá vyžaruje LED svetlo, ktoré slúži na urýchlenie bielenia po použití dennej a nočnej pasty. V sade na bielení zubov nájdete aj dve náhradné hlavice a batérie.

Ako funguje bielenie zubov?

Bielenie zubov je proces, ktorý sa používa na odstránenie alebo redukciu tmavých farieb zubov. Môže sa vykonávať pomocou rôznych metód, ako sú chemické roztoky, laser alebo LED svetlo

Bielenie zubov môže byť vykonané u zubára alebo doma pomocou špeciálnych gélov a aplikátorov. Účinok bielenia zubov môže byť rôzny a závisí od mnohých faktorov, ako je druh použitého materiálu, trvanie expozície a stav zubov pred zákrokom. Bielenie zubov môže spôsobiť dočasné bolestivosť alebo citlivosť zubov.

Ako sa starať o zuby s DayNight?

DayNight sa svojou starostlivosťou o zuby zásadne líši od konkurencie, pričom ide o veľmi jednoduchý postup. Na ráno je pripravená denná pasta, pred spaním zase nočná verzia. Na vašu LED kefku nanesiete pastu o veľkosti hrášku a následne môžete začať s čistením zubov. 

Ideálne si ústnu dutinu rozdeľte na 4 časti a potom každú časť čistite 30 sekúnd. Tento postup sa nemení, každý deň je rovnaký, pretože pri DayNight je pravidelnosť tajomstvom úspechu bielych zubov. 

Nakoľko je bieliaci set DayNight prírodným produktom, môžete ho používať aj pri plombách, korunkách alebo mostíkoch. Okrem samotného čistenia zubov sa odporúča držať aj tzv. “bielu diétu”. Jej princíp je jednoduchý. Stačí nepiť nápoje, ktoré majú negatívny vplyv na farbu zubnej skloviny. Ide o kávu, sladené nápoje, čierny a zelený čaj.

Čo obsahuje DayNight Whitening SET?

Táto sada patrí medzi najpredávanejšie produkty na eshope DayNight. Všetko, čo potrebujete, nájdete práve v tomto balíčku, a navyše za výhodnú cenu.

V sade nájdete tieto produkty:

  • Kokosová zubná pasta na denné použitie (60 ml)
  • Zubná pasta s obsahom čierneho uhlia na večerné použitie (60 ml)
  • Sonická zubná kefka s LED svetlom
  • 2 náhradné hlavice na kefku

Denná zubná pasta

Tento typ zubnej pasty obsahuje kokosový olej, ktorý je veľmi nápomocný pri čistení zubnej dutiny, a obsahuje mnoho vitamínov a minerálov. V kokosovom oleji nájdeme aj kyselinu laurovú, ktorá počas umývania zubov reaguje so slinami, a vďaka čisteniu kefkou odstraňuje zo zubov škodlivé baktérie a povlak. Okrem toho pasta efektívne funguje ako prevencia pri tvorbe škvŕn na zubnej sklovine

Zloženie

Sorbitol, Water, Hydrated Silica, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Calcium Carbonate, Aróma, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Sodium Phytate, Cocos Nucifera, Stevia, Sodium Benzoate, Menthol, Aloe Barbadensis Leaf Bicarbonate

Nočná zubná pasta

V tejto paste nájdete čierne uhlie, ktoré je šetrné pri odstraňovaní škvŕn a uľahčuje proces bielenia. Okrem toho vie aktívne uhlie vynikajúco absorbovať nečistoty zo zubnej skloviny. Treba ešte doplniť, že obe pasty sú klinicky testované a nikdy neboli a nebudú testované na zvieratách.

Zloženie

Sorbitol, Water, Hydrated Silica, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Calcium Carbonate, Aróma, Cellulose Gum, Activated Charcoal, Stevia, Sodium Benzoate, Menthol, Bentonite, Sodium Bicarbonate

Obe pasty sú klinicky testované a neboli testované na zvieratách, taktiež majú čisto prírodné zloženie. Neobsahujú žiadne škodlivé látky, fluorid ani peroxid.

LED zubná kefka

Zubná kefka, ktorú nájdete v bieliacom sete DayNight, funguje na princípe vysokofrekvenčného stierania – ide o 9 800 kmitov za minútu. Aby čistenie zubov bolo šetrnejšie, kefka má jemné nylonové štetiny, ktoré rozkmitáva motorček. Okrem toho na nej nájdete 2 LED svetlá, vďaka ktorým bude čistenie zubov ešte efektívnejšie a rýchlejšie.

V sete nájdete jednu AA batériu a dve náhradné hlavice na kefku.

Skúsenosti s DayNight

Výrobca sľubuje naozaj vynikajúce výsledky za pomerne krátky čas. Je to ale naozaj pravda? Poďme sa na to pozrieť.

V prvom rade sa mi veľmi páčila jemná chuť a vôňa oboch pást. Jemné štetinky sú taktiež skvelým bonusom, takže čistenie zubov bolo naozaj bezbolestné. Zaujíma vás, či má naozaj DayNight také bieliace účinky, aké sľubuje?

Áno, naozaj už po pár umytiach boli vidieť znateľné rozdiely v belosti zubov. Kombinácia všetkých produktov a predovšetkým pravidelná starostlivosť sú kľúčom k úspechu DayNight.

Niektorí ľudia sa môžu stretnúť s podráždením úst. To môže byť zapríčinené sódou bikarbónou. Preto odporúčam, aby ste si dávali pozor pri čistení zubov a nepredlžovali ho na viac ako 2 minúty.

Ďalším skvelým benefitom bieliacej sady DayNight je jej cena. Pri objednávke z oficiálneho webu zaplatíte len 34,99 €. Pokiaľ rozmýšľate nad viacerými bieliacimi sadami, aj cena môže zohrávať veľmi dôležitú úlohu pri výbere.

Pravidelnosť je základ

Mnoho ľudí si myslí, že s DayNight si len párkrát umyje zuby a už budú navždy biele. Takto to však nefunguje. Pri aplikácií produktov je veľmi dôležitá pravidelnosť užívania. Stačí si nájsť čas pár minút každé ráno a večer. Vaše zuby sa vám poďakujú.

Čo je to biela diéta?

Pri užívaní produktov DayNight sa odporúča dodržiavať tzv. “bielu diétu”. Vyhýbať by ste sa tak mali jedlám a nápojom, ktoré majú negatívny vplyv na farbu zubnej skloviny. Ide napríklad o paradajky, kari korenie, kávu, čaj alebo sójovú omáčku.

Podobné sety na bielenie zubov

Brilliantcoco

Značka Brilliantcoco sa vyznačuje hlavne zero waste prírodnou zubnou pastou. V nej taktiež nájdete kokosový olej, ktorý pomáha udržiavať vaše zuby belšie. Našu recenziu bieliacej sady Brilliantcoco nájdete tu.

Ben & Anna

Ide o prírodné vegánske produkty vyrobené v Nemecku. V zložení sa nachádza aktívne čierne uhlie, rakytník, kamilka, alebo mäta.

Často kladené otázky

Na oficiálnom webe nájdete DayNight set za cenu 34,99 €. Ide o naozaj výhodnú cenu, oproti konkurencii je to určite lacnejší variant.

U každého človeka to môže byť individuálne, veľmi záleží od odtieňa zubnej skloviny. Niekto môže vidieť prvé výsledky za pár dní, niekto až za pár týždňov. Ako som už ale spomenul, pravidelnosť je základ.

Ako som spomínal už vyššie v článku – produkty DayNight neboli a nikdy nebudú testované na zvieratách.

Pasty DayNight neobsahujú lepok a tým pádom sú vhodné aj pre celiatikov.

DayNight zľavový kód

Získajte zľavu 5% na nákup na e-shope Day Night.

Stačí v košíku použiť zľavový kód  “ DAYNIGHT5 „

DayNight - celkové zhrnutie

Spojenie nočnej a zubnej pasty s LED sonickou zubnou kefkou vám naozaj pomôže vybieliť zuby. Ako som už spomínal, najviac sa mi páčili vôňa a chuť oboch pást. 

Taktiež ich zloženie je výborné, nejde o žiadne chemické zlúčeniny, takže vaše zuby tým netrpia. Vďaka kokosovému oleju a aktívnemu čiernemu uhliu dosiahnete želané výsledky v relatívne krátkom čase. Samozrejme, výsledky sa líšia od človeka k človeku.

Okrem bielenia zubov dokáže DayNight zbaviť váš chrup baktérií a povlaku. Pozor si však treba dávať pri čistení dlhšom ako 2 minúty. Vtedy totiž môže nastať podráždenie ústnej dutiny kvôli sóde bikarbóne. Napriek tomu je ale DayNight produkt, ktorý sa určite oplatí vyskúšať a zahrnúť ho do svojej rutiny! Môžem teda potvrdiť, že bieliaci set DayNight dopadol v recenzii veľmi dobre.

Použité zdroje

  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7475120/
  • https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-and-teeth
Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *