Domov » Najlepšie tipy na darček » Najlepšie darčeky pre kolegov

Pre tehotné a budúce mamičky

Pre mamičku

Pre sestru

Pre babičku

Pre manželku 

Pre svokru

Pre kamarátku

Pre učiteľku

Adventné kalendáre pre ženy

Darčeky pre deti
Darčeky pre rodinu
Darčeky podľa veku

Najlepšie darčeky pre kolegov - kolegyňu aj kolegu! Nielen na rozlúčku a narodeniny!

V práci trávime značnú časť dní. Kolegovia v práci sú tak súčasťou našich životov. Aj vďaka nim je čas strávený v práci lepším, veselším a oveľa znesiteľnejším. Ak má váš kolega sviatok určite rozmýšľate aký darček mu dáte. Vybrať ideálny dar pre kolegu nemusí byť náročné. Možností máte viac ako si myslíte.

Príležitostí na obdarovanie kolegov sa naskytne množstvo. Môžete zháňať darček pre kolegu na rozlúčku, darček k narodeninám alebo dar pre kolegyne pod stromček. Poradíme vám milé, vtipné, veselé, praktické,… jednoducho vhodné darčeky pre kolegyne a kolegov.

Pri výbere darčeku pre kolegov sa nemusíte veľmi obmedzovať. Stačí len brať ohľad na to, čo sa kolegovi páči, čo by mohol potrebovať, prípadne čo by mu urobilo radosť. Taktiež klaďte dôraz na to k akej príležitosti darček kupujete. Je rozdiel medzi darom k narodeninám a darčekom k odchodu z práce.
Často krát spraví tú najväčšiu radosť milý alebo vtipný darček, ktorý môže byť aj zaujímavo zabalený. Takže, aký je najlepší darček pre kolegu v práci?

NAJLEPŠIE DARČEKY PRE KOLEGOV

Praktický darček pre kolegu: Diár

Praktický darček pre kolegu- Diár

Diár je výborným darček pre kolegu k narodeninám. Ak sa ale zameriate na darčekovú sadu, v ktorej okrem diáru je aj pero pôjde o elegantný a decentný dar pre kolegu k narodeninám alebo aj o praktický a užitočný darček na Vianoce.

Tieto darčekové sady sú síce drahšie ale môžu byť vhodným darčekom pre nadriadeného. Ak sa naň poskladáte všetci zamestnanci vyjde vás na pár euro a svojmu šéfovi ním urobíte určite radosť.

Darček pre kolegyňu, ktorá odchádza: Rám na fotku, aj s fotkou

Vhodným darčekom pre kolegyňu, ktorá odchádza z práce alebo na dôchodok môže byť rámik na fotografie. Ak do rámiku vložíte aj fotku, na ktorej sú všetci kolegovia z práce, alebo len tí najbližší pôjde o úžasný milý darček. Fotku si môže obdarovaná osoba zavesiť na stenu, alebo položiť na stolík k ostatným fotkám. Môže tak spomínať na príjemný a milý kolektív vždy, keď si fotku všimne.

Black Insomnia - Najsilnejšia káva na svete

Black Insomnia, označovaná za najsilnejšiu kávu na svete, je výnimočným darčekom pre kolegov, ktorí odchádzajú. Táto káva, známa svojou intenzívnou chutí a vysokým obsahom kofeínu, je ideálna pre tých, ktorí milujú silný povzbudzujúci nápoj. 

Darčeková sada Black Insomnia je nielen praktická, ale aj symbolická – reprezentuje energiu a odhodlanie potrebné pre nové výzvy a dobrodružstvá, ktoré čakajú na kolegu v novej etape jeho života.

Darčeková sada 6 pív a pivných pochutín: Ideálny darček pre kolegu

Darčeková sada 6 pív a pivných pochutín je skvelým spôsobom, ako obdarovať kolegu nielen na narodeniny. Táto sada obsahuje výber šiestich rôznych pív z malých a stredných českých pivovarov, doplnených o tri druhy chutných pochutín od regionálnych výrobcov. Tento darček nie je len o pivných špecialitách, ale aj o spomienkach na spoločne strávené chvíle a dobré rozhovory pri pive.

Sada ponúka rozmanitosť chutí a štýlov pív, čo umožňuje kolegovi objaviť nové obľúbené pivá, ktoré možno ešte nevyskúšal. Piva sú starostlivo vybrané tak, aby reprezentovali kvalitu a rozmanitosť českého pivovarníctva. Spolu s pivnými pochutinami, ako sú pražené arašidy, syrové tyčinky a zemiakové lupienky, vytvára táto sada kompletný pivný zážitok. Darčeková sada je navyše balená v atraktívnom obale, čo z nej robí nielen chutný, ale aj vizuálne príťažlivý darček.

Dar pre kolegu: Víno

Ak hľadáte vhodný darček pre kolegu môžete sa poobzerať v ponuke vín. Dobré, kvalitné a aj značkové víno vás nemusí stáť veľa. Slovenský Tokaj Furmint je kombináciou dobrého vína a slovenského folklóru. Keďže sa toto víno hodí aj k rybaciemu mäsu môže ísť aj o výborný darček pod stromček.

Víno je vhodným darom pre kolegov ale aj kolegyne. Ak sa rozhodnete pre tento darček určite ho nezabudnite vhodne zabaliť. Najlepšie je ak ho vložíte do darčekovej tašky určenej presne na tieto účely. Pokiaľ sa v alkohole veľmi nevyznáte môžete si nechať pri výbere poradiť alebo sa orientovať podľa recenzií, odporúčaní a tipov na alkohol.

Dámska kabelka ako darček pre kolegyňu, ktorá odchádza

Dámska kabelka je vynikajúcim darčekom pre kolegyňu, ktorá odchádza z práce alebo mení pracovné prostredie. Tento elegantný a praktický doplnok je nielen užitočný, ale môže tiež symbolizovať nový začiatok a nové dobrodružstvá. Kabelka je viac než len módny doplnok; je to spoločník, ktorý môže pripomínať vaše dobré priania a spoločne strávené chvíle.

Pri výbere kabelky ako darčeka je dôležité zvážiť štýl a preferencie kolegyne. Na trhu je široký výber kabeliek rôznych veľkostí, farieb a dizajnov, od klasických čiernych kabeliek až po moderné farebné varianty. Môžete zvoliť kabelku, ktorá je praktická pre každodenné použitie, alebo niečo špeciálnejšie, čo sa hodí na výnimočné príležitosti. Kvalitná kabelka z dobrého materiálu, ako je koža alebo kvalitná imitácia kože, je vždy dobrá voľba. Tento darček môže byť nielen krásny, ale aj trvalým pripomienkou vášho ocenenia a priateľstva.

Malý darček pre kolegu: Plniace pero

Pravdou je, že moderná technológia je v súčasnosti všade, písanie listov, dokumentov, zapisovanie poznámok,… všetko je dnes možné elektronicky. Perá sú ale stále potrebné a ak váš kolega pracuje v administratíve môže to byť perfektný darček.

Pri výbere pera si dajte trochu záležať, predsa len má to byť darček. Určite nedarujte prepisku, ktorú vám dali v nejakej spoločnosti, ako reklamný predmet. Klasické plniace pero v krabičke vás nebude stáť veľa aj napriek tomu, že vyzerá luxusne. 

Plniace pero môže byť ideálnym darčekom ku každému svatku (Vianoce, narodeniny, povýšenie, …) ale môžete ho darovať aj kolegovi, ktorý odchádza na dôchodok (aby si mal čím napríklad vyplňovať krížovky). 

Dar na každú príležitosť pre kolegyňu: Kvety

Kvety sú výborným darčekom pre každú ženu. Môžete ich darovať mamám, priateľkám, sú ideálnym darom pre manželku a pokojne ich môžete kúpiť aj kolegyni v práci. 

Pozor si dajte len pri výbere konkrétnych kvetov. Kvety môžu byť symbolmi toho čo k danej osobe cítite. Orchidea alebo ruža sú kvety vhodné pre blízkych rodinných príslušníkov ako manželka alebo mama. Kytica pre kolegyňu môže byť zložená z rôznych iných kvetín ako je napríklad gerbera, karafiáty alebo iné kvety. Ak si nie ste istý pri výbere vhodnej kytice si môžete nechať poradiť. 

Milé a vtipné darčeky pre kolegov

Darčeky nemusia byť len praktické a užitočné. Pokojne sa môžete poobzerať aj po vtipných a veselých darčekoch, ktoré vykúzlia úsmev na tvári každému. Tento typ darov je vhodný pre kolegov, ktorí sú na rovnakej pracovnej pozícii ako vy. 

Milý a vtipný darček pre kolegu: Zástera

Vtipným darčekom môžete veľa povedať. Ak váš kolega v práci rád griluje alebo pripravuje rôzne špeciality v kuchyni pokojne mu kúpte nejakú vtipnú zásteru. Tento darček nie len že využije, ale určite sa mu aj zapáči a pri najbližšej grilovačke vám v ňom môže pripraviť napríklad aj steak. 

Výhodou tohto darčeka je, že nemusíte poznať veľkosť a ani obľúbenú farbu kolegu. Zároveň ním dáte najavo, že ho v jeho záľube podporujete a že vám jedlo, ktoré pripravil chutilo.

Sladký darček pre kolegyne: Čokoláda

Čokoláda je klasickým darčekom pre ženy (pokiaľ netrpí cukrovkou). Pokiaľ ale hľadáte niečo výnimočnejšie, môžete dať čokoládu urobiť podľa chuti osoby, ktorej ju chcete darovať. 

Vyberte si či má byť čokoláda mliečna, biela alebo horká, aké v nej majú byť prísady a aj ako má byť zabalená…. a máte to. Perfektný darček pre kolegyňu môže byť vždy iný a pritom stále pôjde o čokoládu. 

Darček pre kolegu k narodeninám: Ľadový krígeľ

Užitočný darček pre všetkých kolegov, ktorí si po práci doprajú pohár dobre chladeného piva. Pohár má dvojité steny medzi ktorými je rýchlo mrznúci gél. Ľadový krígeľ stačí vložiť na pár hodín do mrazničky aby gél stuhol. Po vybratí z mrazničky udržuje stuhnutý gél pohár a aj nápoj chladný.

Ľadový krígeľ je vhodný ako darček pre kolegu k narodeninám. Počas horúcich letných dní si môže vďaka vášmu darčeku dopriať chladné pivo alebo akýkoľvek iný nápoj dlhšie. 

Poskladaj si darček: Diamantová mozaika

Diamantová mozaika je úžasným a aj milým darčekom. Vzor, ktorý je na obrázku je potrebné vyplniť farebnými „diamantmi“ čím získate nádherný trblietavý obrázok. Všetko čo na to potrebujete nájdete v balení. Keďže zhotovenie obrázku môže trvať dlhší čas ide o výborný darček pre kolegyňu, ktorá odchádza na dôchodok.

Pri výbere motívu mozaiky sa môžete zamerať na to, čo sa páči osobe, ktorej ho chcete darovať. Môže ísť o motív vesmíru, kvetín alebo zvierat. Možností máte naozaj veľa.

Adrenalínový zážitok ako symbol nových začiatkov

Tandemový zoskok padákom je výnimočným darčekom pre kolegov, ktorí odchádzajú na novú životnú cestu. Tento zážitok, ktorý prebieha v rôznych krajoch na Slovensku, je ideálny pre milovníkov adrenalínu a tých, ktorí hľadajú vzrušujúce dobrodružstvá. Zoskok z lietadla s profesionálnym inštruktorom ponúka neopakovateľný pocit slobody a eufórie, ktorý zostane v pamäti na celý život.

Tandemový zoskok začína dôkladnou prípravou a inštruktážou na zemi. Po nasednutí do lietadla a výstupe do výšky 3 až 4 kilometrov nasleduje voľný pád rýchlosťou 200 km/h, ktorý trvá približne minútu. Po otvorení padáka sa naskytne príležitosť vychutnať si panoramatické výhľady a pokojné plachtenie v oblakoch. Tento zážitok je nielen o adrenalinovej zábave, ale aj o prekonávaní obáv a objavovaní nových hraníc vlastných možností.

Hrnček s potlačou

Výborný darček pre kolegyňu k narodeninám alebo kolegu v práci môže byť aj hrnček na kávu (alebo čaj) s potlačou. Na hrnčeku môže byť fotka kolegu, kolegu s rodinou alebo s inými kolegami. Aký motív vyberiete je len na vás.

Ak bude na hrnčeku fotka obdarovaného má to ďalšiu veľkú výhodu. Nebudete si pliesť hrnčeky keď si budete robiť kávu. Každý bude vedieť, komu tento hrnček patrí.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *