Domov » Najlepšie tipy na darček » Najlepšie darčeky pre chlapcov
Darčeky pre deti

Pre novorodencov

Pre 18 ročné dievča/chlapec

Pre teenagerov

Pre 10 ročné dievčatko

Pre ročné dieťa

Pre chlapcov

Najlepšie hračky pre deti 

Adventné kalendáre pre deti

Darčeky pre rodinu
Darčeky podľa veku

Najlepšie darčeky pre chlapcov 2024! 20+ tipov na top darček pre chlapca!

Najlepšie darčeky pre chlapcov sú tie, ktoré zodpovedajú ich osobnosti a veku, a to nielen v zmysle bezpečnosti, ale aj v oblasti zábavy a vzdelávania.

Tento článok predstavuje niekoľko darčekov pre chlapcov rôzneho veku, od prvých narodenín až po pubertu. Sú tu hračky, ktoré podporujú jemnú motoriku, fyzickú aktivitu, kreativitu a zvedavosť. Nájdete tu aj darčeky, ktoré pomáhajú v rôznych štádiách rozvoja a tie, ktoré sa zameriavajú na rôzne záľuby a záujmy. Nájdete tu tie najlepšie darčeky pre chlapca nielen na narodeniny a Vianoce.

Tipy na darček pre chlapca sme vyberali podľa veku – od prvého roka až po 20. rok. Ako vždy, nezabúdajte, že najlepší darček je ten, ktorý je vybraný s láskou a pozornosťou.

NAJLEPŠIE DARČEKY PRE CHLAPCOV

Najlepšie darčeky pre chlapcov

Darček pre chlapca na 1. narodeniny - hrací pult

Darček pre chlapca na 1. narodeniny - hrací pult

Výborným darčekom na 1. narodeniny pre chlapca je hrací pult. Hrací pult obsahuje množstvo aktivít, ktoré chlapca zabavia, ale niečomu novému i naučia. Hrací pult sa dá zavesiť k postieľke, ale pokojne ho rozložíte aj na hracej deke alebo v posteli. 

Kdekoľvek a kedykoľvek sa chlapec zabaví rôznymi 12 aktivitami. Jeho najvernejším kamarátom sa stane hrajúci a svietiaci medveď. Dieťa si rozvíja jemnú motoriku a trénuje si zmysly, preto pult nie je len hračkou, ale užitočným a učiacim nástrojom.

Pre lepšiu inšpiráciu si pozrite aj náš výber najlepších darčekov pre novorodencov alebo darčeky pre ročné dieťa.

Darček pre dvojročného chlapca – didaktické chodítko

Ak hľadáte darček pre dvojročného chlapca, vyberte mu z pestrej ponuky chodítok. Chodítko chlapec a jeho rodičia v tomto veku naozaj využijú.. Je teda dobré mať pri sebe oporu vo forme chodítka. Nie vždy a všade bude totiž k dispozícií pomocná ruka maminy alebo ocina. 

Chodítko je obohatené o rôzne aktivity, a tak sa dieťa aj niečo nové naučí a taktiež sa zabaví. Tento panel sa dá z chodítka ľahko a rýchlo vybrať podľa potreby. Obsahuje až 8 didaktických aktivít, ktoré sú navrhnuté tak, aby si chlapec rozvíjal zmysly.

Darček k 3. narodeninám pre chlapca – drevená detská nemocnica

Vybrať darček k 3. narodeninám pre chlapca nie je vždy jednoduché! My vám však dáme typ! Drevená detská nemocnica zabaví každého chlapca. Nemocnica obsahuje štyri figúrky a kompletné zariadenie. 

Nemocnica je urobená naozaj krásne z kvalitného dreva, preto vydrží niekoľko rokov. Chlapec sa pri hre s ňou výborne zabaví a naučí sa aj niečomu novému. Nemocnica sa dá jednoducho zložiť a odložiť napríklad aj do skrine a potom opäť vytiahnuť.

Darček pre 4 ročného chlapca – detské odrážadlo

Štvorročný chlapec túži po odrážadle! Preto ak sa chystáte kúpiť darček synovi svojej kamarátky či synovcovi, vyberte mu z ponuky odrážadiel. Ich ponuka je naozaj veľká a na trhu sú kvalitné a dobré kúsky. S takým odrážadlom bude leto naozaj krásne! 

Auto je vybavené aj volantom na batérie. Stačí ho len zapnúť a vydáva množstvo zvukov ako napríklad – štart motora, brzdenie, siréna či zábavná hudba. Prechádzka tak bude ešte veselšia a spoločne strávený čas ešte krajší!

Darček pre chlapca 5 rokov – módny set pre malého fešáka

Darček pre chlapca, ktorý oslávi päť rokov nemusí byť len vo forme hračky. Čo tak tomuto malému huncútovi kúpiť aj oblečenie! Štvordielny módny set obsahuje ľahkú košeľu s dlhým rukávom, motýlika, nohavice a traky. Tento set je v krásne modro-hnedej kombinácií. 

Hodí sa aj na slávnostné príležitosti, na oslavu, do kostola, či na zápis do školy. Chlapec bude jednoducho fešák a očarí všetky dievčatá vo svojom okolí. Set je predávaný v rôznych veľkostiach, a tak sa nemusíte obávať, či sa trafíte do rozmerov.

Darček pre šesťročného chlapca – set do školy

Šesťročný chlapec sa už pomaly ale isto pripravuje do školy. Čo tak kúpiť mu niečo užitočné? Možno napríklad aj celý set do školy, vďaka čomu jeho rodičom odpadne jedna veľká starosť. 

Bude to naozaj užitočný darček. Set obsahuje školskú tašku, peračník a vrecko na prezuvky. Pri výbere školskej tašky nezabudnite, aby bola ľahká a mala spevnenú chrbtovú časť. Taktiež je dôležité to, aby mala dostatočné množstvo priehradiek, a tak sa tam malému školákovi zmestili všetky potrebné veci.

Darček k 7. narodeninám pre chlapca – futbalová lopta

Výborným darčekom pre chlapca k siedmym narodeninám je napríklad futbalová lopta. Futbalová lopta bude ideálnym darčekom pre tých chlapcov, ktorí trávia radi voľný čas vonku. Kopanie v záhrade s ockom? Alebo prvé tréningy so spolužiakmi? 

Príprava na majstrovské zápasy? Lopta je určená na všetky príležitosti! Vďaka nej sa aj nudné nedeľné popoludnie zmení na zábavu! Stačí len pekné počasie a je to! Lopta bude skvelou motiváciou k pohybu a pohybu na čerstvom vzduchu a to je v čase počítaču naozaj neoceniteľné!

Darček pre chlapca k 8. narodeninám – bicykel

Ak hľadáte darček pre chlapca k 8. narodeninám, porozmýšľajte nad kúpou bicykla. Mať bicykel je pre chlapca skoro povinnosťou. Môže na ňom chodiť do školy, na tréningy alebo von s kamarátmi. 

Vďaka bicyklu bude chlapec tráviť viac času vonku na čerstvom vzduchu. Ponuka bicyklov je dnes naozaj široká. Dbajte však na to, aby chlapcovi vydržal aj niekoľko rokov, prípadne ho mohol zdediť aj mladší súrodenec. Ak kúpite bicykel, nezabudnite chlapcovi pozháňať aj prilbu. Veď bezpečnosť je na prvom mieste.

Darček pre 9 ročného chlapca – hodinky

Výborným darčekom pre 9 ročného chlapca sú jeho (možno prvé ) hodinky. Nie však len také obyčajné ale plné skvelých funkcií ako napríklad senzor pre 3 pohybové hry, digitálne hry, fotoaparát, videokameru, hlasový záznamník s meničom hlasu, budík , stopky, kalendár a kalkulačku. Hodinky sa nabíjajú cez USB kábel, ktorý je súčasťou balenia. 

Sú odolné voči striekajúcej vode i potu. Hodinky budú pre chlapca skvelým spoločníkom i pomocníkom a zdrojom zábavy. Budú však aj veľmi užitočné! A nielen pre chlapca, ale aj pre rodičov. Chlapec sa už nebude môcť vyhovárať, že nevie, koľko je hodín, keď príde neskoro domov!

Darček pre 10 ročného chlapca – skateboard

Neviete čo kúpiť desať ročnému chlapcovi? Kúpte mu skateboard! Skateboard je moderný a medzi mladými naozaj obľúbený. Vidíme na ňom nielen decká, ale aj tínedžerov. Chlapec s ním bude medzi rovesníkmi hviezdou. 

Skateboard je skladnejší ako napríklad kolobežka či bicykel. Dá sa rýchlo odložiť do skrine či pod posteľ. A údržba? Skoro žiadna! Chlapec na ňom môže chodiť pokojne aj do školy!

Pozrite si aj náš výber najlepších darčekov pre 10 ročné dievča.

Darček na 11. narodeniny pre chlapca – trampolína

V dnešnej dobe je moderným darčekom pre deti trampolína. Presne tak! Už je skoro v každej záhrade rodinného domu. Prečo by nemohla byť napríklad aj v tej vašej? V ponuke sú rôzne druhy rôznych veľkostí za rôzne ceny. Už zostáva len to, aby ste správe vybrali. A kúpili ju. Napríklad aj k 11. narodeninám pre vášho syna či vnuka! Určite sa poteší!

Darček pre chlapca k 12. narodeninám – stolný futbal

Bicykel či kolobežka? Áno, sú o naozaj super darčeky! Ale pokojne môžete pre chlapca k 11. narodeninám vybrať aj niečo, čo ho zabaví aj v upršaných dňoch. Napríklad taký stolový futbal, ktorý si rozloží v garáži alebo v detskej izbe

Stolný futbal je klasických spôsobom ako tráviť s deťmi voľný čas, ak je vonku škaredé počasie alebo zima. Zabavia sa pri ňom však nielen deti. Radosť z neho budú mať aj dospelí!

Darček pre 13 ročného chlapca? Pomáda na vlasy

Trinásťroční chlapci sa už začínajú parádiť a dbať o svoj výzor. Aj keď to ani za svet nepriznajú! Ak sa chcete vyhnúť trápnym chvíľkam jednoducho s ním výber kozmetiky neriešte a ako darček, napríklad aj 13. narodeninám mu niečo vyberte. 

U chlapcov sú obľúbené najmä gély a pomády na vlasy. Vďaka skvelej pomáde si chlapec vytvorí vlastný imidž doma a každý deň pred odchodom do školy. Pomáda na vlasy vytvorí účes, ktorý vydrží celý deň a ktorý bude zároveň moderný a trendový.

Darček pre 14 ročného chlapca – kožený náramok

Ak chcete kúpiť 14 ročnému chlapcovi nejaký šperk, naozaj si dobre zvážte aký. Aby to totiž neboli vyhodené peniaze. Chlapci totiž šperky neradi nosia a väčšinou ostanú doma. Ak ale predsa chcete venovať niečoho tohto typu, vyberte z ponuky kožených náramkov. 

Kožené náramky sú trendy, moderné a veľmi obľúbené najmä u mladej generácie. Pôsobia nenútene a ležérne. Hodia sa aj k teplákom či roztrhaným džínsam. A vydržia aj namáhavé aktivity ako cvičenie či šport.

Darček pre chlapca k 15. narodeninám – činky

Pätnásťroční chlapci už venujú veľkú pozornosť svojmu telu. Snažia sa športovať, cvičiť a vyzerať čo najlepšie. Obľúbeným miestom ich výskytu je preto posilňovňa. Ak teda hľadáte darček pre 15 ročného chlapca, kúpte mu činky, ktoré využije aj doma

Svoju vlastnú posilňovňu si tak vytvorí aj v detskej izbe a bude môcť cvičiť aj po večeroch či skoro ráno. Činky a cvičeniu sú dobrým pomocníkom aj vtedy, ak sa chlapec venuje nejakému športu profesionálne. Aj doma totiž môže pracovať na svoje kondičke a budovaní svalovej hmoty.

Darček k 16. narodeninám pre chlapca - mikina

Ak neviete, čo kúpiť k narodeninám 16 ročnému chlapcovi, môžete pokojne vyberať aj z ponuky oblečenia. Najobľúbenejším kúskom oblečenia chlapcov bývajú mikiny. 

Chlapci ju nosia do školy i vo voľnom čase. V lete, ale aj v zime. Trendy značkou je jednoznačne Tommy Hilfiger, preto by ste mohli vybrať aj z ponuky mikín práve tejto značky. Mikina je vyrobená z kvalitného materiálu. vybrať si môžete z rôznych farieb – z béžovej, modrej a bielej.

Darček pre 17 ročného chlapca – tablet

17 roční chlapci, už navštevujú strednú školu a možno dokonca bývajú na internáte. Je teda pre nich dôležité, byť vždy v kontakte s okolitým svetom, prehliadať si web, byť na sociálnych sieťach a pod. Vďaka tabletu to tak aj bude. Chlapca k narodeninám určite poteší. 

Je ľahší ako notebook. Chlapec si ho dá do batohu a môže si ho pokojne nosiť aj do školy. Môže ho taktiež využívať aj na cestách. Do tabletu si môže posťahovať rôzne užitočné aplikácie, a tak ho využije naozaj naplno. Tablet bude naozaj skvelým darčekom pre chlapcov!

Pre väčší a rozmanitejší výber odporúčame pozrieť aj najlepšie darčeky pre teenagerov.

Darček pre 18 ročného chlapca- elektrická kolobežka

Dneska sú kolobežky jednoducho v móde. Ľudia na nich chodia do práce či do školy. Trávia na nich svoj voľný čas. Elektrická kolobežka teda poteší aj chlapcov a môže byť skvelým darčekom na 18. narodeniny. Elektrická kolobežka je skladná, a tak sa dá preniesť aj v autobuse alebo v aute. 

Údržba je veľmi jednoduchá. A má aj veľa ďalších výhod ako napríklad ušetrené peniaze na autobusy, rýchly presun na vybrané miesto či šetrenie životného prostredia. Elektrická kolobežka je ideálna hlavne na letné mesiace, tak sa poponáhľajte a kúpte ju ako darček hneď! Ak chcete nabrať viac inšpirácie – pozrite si výber top darčekov pre 18.ročného chlapca/dievča.

Darček k 19. narodeninám pre chlapca – jazda v pretekárskom aute

Ktorý chlapec by nemiloval autá? Ktorý chlapec by nemiloval rýchle autá? Je mi jasné, že rozpočet na nové porsche asi nemáte, ak však chcete chlapcovi dopriať aspoň nejaký ten adrenalínový zážitok, darujte mu na 19. narodeniny jazdu v pretekárskom aute. 

Bude to určite úžasný zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudne! Ak sa však obávate, či je to bezpečné tak nemusíte! Naozaj je! Chlapec pred jazdou absolvuje školenie, a tak všetko prebehne ľahko. Bude to darček, o ktorom bude ešte dlho rozprávať kamarátom.

Darček k 20. narodeninám pre chlapca – bungee jumping

Dvadsiatka je takým prelomom v živote každého mladého človeka. Na dvadsiate narodeniny treba preto podarovať niečo, na čo chlapec nikdy nezabudne! Ak ste aj doteraz mali obavy, zahoďte ich! 

Darujte chlapcovi k 20.narodeninám bungee jumping – skok z mosta! Všetko je naozaj bezpečné! a začiatku sa absolvuje krátke školenie a už len odhodiť strach a ísť na to! Bude to naozaj nezabudnuteľný zážitok pre všetkých milovníkov adrenalínu!

Ako vybrať darček pre chlapca?

Vybrať ten správny darček môže byť niekedy zložitý proces. Keď ide o chlapca, mnoho ľudí sa môže cítiť nesmierne nerozhodne. Existuje nespočetné množstvo hračiek, hier a záľub, z ktorých môžete vyberať. Aké kľúčové aspekty by ste mali zvážiť pri výbere darčeka pre chlapca? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť v tomto rozhodovaní.

  1. Zohľadnite jeho záujmy: Prvý a najdôležitejší krok je poznať záujmy chlapca. Má rád šport? Je nadšeným hráčom videohier? Alebo je možno zaujatý vesmírom a vedou? Ak poznáte jeho záujmy, môžete nájsť darček, ktorý bude rezonovať s tým, čo ho naozaj baví.

  2. Vek je dôležitý: Darčeky, ktoré sú vhodné pre päťročného chlapca, nemusia byť rovnako vhodné pre desaťročného chlapca. Zistite, čo je vhodné pre vek chlapca, a vyberte darček, ktorý je preňho primeraný a bezpečný.

  3. Edukačná hodnota: Darčeky môžu byť nielen zábavné, ale aj výukové. Sady na stavbu, vedecké súpravy, knihy alebo stavebnice Lego môžu byť skvelým spôsobom, ako podporiť chlapcovu kreativitu a učebné schopnosti.

  4. Pozrite sa na najnovšie trendy: Chlapci, rovnako ako ostatné deti, sa často tešia z darčekov, ktoré sú práve “in”. Najnovšie hračky, hry, alebo filmy môžu byť dobrým východiskom pre výber darčeka.

  5. Výber podľa recenzií: Pred kúpou darčeka sa oplatí pozrieť na recenzie. Skúsenosti iných ľudí vám môžu pomôcť určiť, či je darček kvalitný a či sa osvedčil.

  6. Nadčasové darčeky: Niektoré darčeky nikdy nevyjdú z módy. Klasické stavebnice, doskové hry alebo športové vybavenie môžu priniesť rovnaké potešenie, ako to bolo pred rokmi.

  7. Personalizované darčeky: Darčeky, ktoré sú vytvorené alebo prispôsobené konkrétne pre chlapca, môžu byť veľmi špeciálne. Tieto môžu zahŕňať veci, ako sú knihy, v ktorých sa on sám stáva postavou, alebo predmety, ktoré majú jeho meno alebo iniciály.

  8. Udržateľné darčeky: Zohľadnite ekologický vplyv darčeka. Hračky vyrobené z recyklovaných materiálov alebo darčeky, ktoré podporujú udržateľné správanie, ako sú sady pre pestovanie rastlín, môžu byť dobrým spôsobom, ako učiť deti o dôležitosti starostlivosti o našu planétu.

  9. Darčeky, ktoré podporujú pohyb: Darčeky, ktoré povzbudzujú chlapcov k fyzickej aktivite, ako sú lopty, skákacie lano alebo hračky na vonkajšie hranie, sú vždy dobrým nápadom. Nielenže pomáhajú chlapcom zostávať aktívnymi, ale tiež podporujú zdravý životný štýl.

  10. Rozpočet: Na záver, uistite sa, že ste si stanovili rozpočet a držte sa ho. Naozaj nemusíte minúť obrovské sumy peňazí na to, aby ste našli darček, ktorý urobí chlapca šťastným.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *