Domov » Najlepšie tipy na darček » Najlepšie darčeky pre ročné dieťa
Darčeky pre deti

Pre novorodencov

Pre 18 ročné dievča/chlapec

Pre teenagerov

Pre 10 ročné dievčatko

Pre ročné dieťa

Pre chlapcov

Najlepšie hračky pre deti 

Adventné kalendáre pre deti

Darčeky pre rodinu
Darčeky podľa veku

30+ najlepších hračiek a darčekov pre ročné dieťa! Toto ich zaručene poteší a zabaví!

Ak hľadáte darček pre ročné dieťa, môže byť ťažké nájsť ten najvhodnejší. Čo kúpiť dieťaťu na 1.rok? Či už ide o vlastné dieťa alebo dieťa priateľa či príbuzného, sortiment hračiek pre ročné deti je veľmi široký a ponúka množstvo atraktívnych možností. Ak sa vám zdajú hrkálky príliš jednoduché, máme pre vás viac ako 30 nápadov na zaujímavé a originálne darčeky, ktoré sa budú hodiť práve pre najmenšie deti. Nájdete tu aj inšpiráciu pre rodičov, ktorí chcú, aby prvé narodeniny alebo Vianoce ich dieťaťa boli nezabudnuteľné.

Mnohé bábätká radi komunikujú a rýchlo sa učia novým veciam, preto sú vhodnými darčekmi knižky a rôzne náučné hračky pre ročné dieťa. Ak sa vám ale nechce vymýšľať, máme pre vás množstvo originálnych tipov na darčeky, ktoré sa rozhodne nebudú len tak prehliadať. V našom článku nájdete tipy na darčeky v rôznych cenových kategóriách, od lacných drobností po veľmi drahé hračky. Určite tak nájdete niečo, čo sa bude hodiť do vašej peňaženky a vašich možností.

Ak hľadáte darčeky pre ročné dievčatko alebo chlapca, môžete sa pozrieť po hračkách, ktoré podporujú ich motorické zručnosti a rozvíjajú ich zmysly. Napríklad hračky na vkladanie a vytláčanie, rôzne zostavy súčiastok alebo puzzle by mohli byť vhodné. Tiež môžete skúsiť hračky, ktoré sa dajú stavať alebo tvarovať, ako sú stavebnice alebo plastelína.

Ďalším dobrým tipom sú hračky, ktoré pomáhajú rozvíjať komunikáciu a slovnú zásobu dieťaťa. Napríklad knižky s obrázkami alebo hračky s názvami vecí by mohli byť vhodné. Tiež môžete zvážiť hračky, ktoré pomáhajú rozvíjať zmysly dieťaťa, ako sú hračky s rôznymi textúrami alebo zvuky. Ak chcete načerpať ešte viac inšpirácie – pozrite si náš zoznam tých najlepších hračiek pre deti.

Najlepšie darčeky a hračky pre ročné dieťa

Najlepšie darčeky a hračky pre ročné dieťa

Darček pre ročné dieťa – hryzátko využije najviac

Darček pre ročné dieťa – hryzátko využije najviac

Ak hľadáte darček pre ročné dieťa, verte, že najviac zaboduje obyčajné hryzátko. Áno, presne tak. V prvom roku bojujú detičky, ale aj ich rodičia s rastom zúbkov. Deti bývajú vtedy mrzuté a uplakané a nevedia sa zabaviť len tak s hocičím. 

Všetko pchajú do ústočiek, aby si uľavili od bolesti. Preto bude tým najlepším darčekom kvalitné a zdravotne vhodné hryzátko. Hryzátko si dieťatko ľahko uchopí do malých ručičiek a pohodlne si ho bude aj držať, pretože nie je ťažké. Keď si ho dá do ústočiek a bude do neho hryzkať, bolesť ďasien a podráždenie sa zmenší. Dieťatko bude pokojnejšie. A rodičia tiež! 

Dekorácia na stenu ako darček pre dieťatko, ktoré si užije zábavu z vonkajšieho sveta

Samolepky na stenu sú skvelým darčekom nielen pre ročné dieťa. Prvým dôvodom je, že sú bezpečné pre malé deti a neobsahujú žiadne škodlivé látky. Tiež sú jednoduché na použitie a môžu byť ľahko odstránené bez poškodenia steny

Samolepky na stenu sú tiež výborným spôsobom, ako rozvíjať kreativitu a predstavivosť u detí. Môžu slúžiť ako hračky na zdobenie izby a umožňujú deťom vyjadriť svoju osobnosť a vlastné záujmy.

Detské obliečky - darček nielen pre dieťatko ale aj mamičku

Aké obliečky má vaše dieťa na svojej posteli? Sú to stále bábätkovské obliečky alebo už má “veľkú” posteľ s vlastnými obliečkami? Ak chcete vášmu dieťatku k narodeninám dať niečo výnimočné, prečo nekúpiť obliečky s motívom ich obľúbenej rozprávky?

Na výber je mnoho rôznych vzorov, od rozprávkových až po zvieracie motívy. Pre chlapcov sú k dispozícii aj autíčkové a lodičkové obliečky. Čo sa týka materiálu, bavlna je najčastejšia voľba, ale môžete si tiež vybrať z krepu alebo flanelu, ak potrebujete obliečky s väčšou tepelnou izoláciou. Nezabudnite, že detské obliečky sú skvelým darčekom pre dieťatko na prvé narodeniny alebo inú príležitosť.

Odrážadlo - darček a hračka v jednom nielen pre ročného chlapca

Odrážadlo je skvelým darčekom pre ročné dieťa, ktoré je pripravené na prvé kroky samostatnosti. Je to hračka, ktorá podporuje rozvoj pohybových zručností, koordinácie a rovnováhy u detí. Tiež pomáha s rozvojom svalov a kostí, a pomáha rozvíjať vytrvalosť a silu. Okrem toho, odrážadlo je bezpečný a jednoduchý spôsob, ako umožniť deťom pohybovať sa a hrať sa v interiéri aj vonku.

Pri výbere odrážadla pre ročné dieťa je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Prvým je bezpečnosť – dôležité je, aby odrážadlo malo stabilnú a pevnú konštrukciu, aby bolo menej pravdepodobné, že sa dieťa pri hre zraní. Tiež by ste mali zvážiť vek dieťaťa a jeho schopnosti – pre malé deti je lepšie zvoliť odrážadlo s nízkym rámom a širšími kolesami, aby ho mohlo ľahšie ovládať. Ideálny darček na 1 rok pre chlapca ale aj dievčatko.

Darček pre polročné dieťatko – detská hrazda s kontrastnou podložkou

Polročné dieťatko už len tak ľahko nevydrží spinkať v kočiariku alebo v postieľke. Polročné dieťa začína poznávať okolie a pýta sa von. Ak ho chce mať ale mamička stále pod dozorom je výborné, ak bude mať doma detskú hrazdu. Nie však tak takú obyčajnú. Ale najlepšie s kontrastnou podložkou

Ak teda rozmýšľate, čo podarovať novopečenej mamičke a jej dieťatku, čiže zháňate darček pre polročné dieťa, porozmýšľajte nad niečím takýmto. Vráťme sa ale k tej kontrastnej podložke. Je jednoducho skvelá. Podporuje rozvoj zmyslov u dieťatka a zabaví ho aj vďaka štyrom visiacim hračkám na hrazdičke, ktoré bude dieťatko milovať. 

Darček k 1. roku pre bábätko – drevené puzzle

Výborným darčekom k 1. roku života bábätka sú jednoznačné drevené puzzle. Že puzzle sú len pre dospelých? Ale kdeže! Momentálne sú hitom puzzle pre bábätka. A práve 1. rok je obdobie, kedy sa s nimi dieťatko skvelo zahrá. Puzzle sú vyrobené z kvalitného dreva. 

Sú namaľované veselými farbami v tvaroch zvieratiek. Dieťatko vďaka nim spozná koníka, kačičku, veveričku, sovičku či mačičku. Puzzle sú dostatočné veľké a majú úchytky, aby si ich dieťatko dokázalo chytiť a vložiť tam, kam treba. Vďaka nim začína dieťatko rozmýšľať, rozlišovať farby a tvary a zdokonaľuje sa koordinácia ruka – oko. Puzzle upútajú pozornosť dieťatka a zabavia ho. 

Interaktívny plyšový macko pre dievčatká aj chlapcov

Plyšové hračky sú vhodné pre akúkoľvek príležitosť – ako darček k narodeninám, Vianociam alebo len tak. Aj keď môže vaše dieťa už mať dosť plyšákov, interaktívne plyšáky sú skvelou voľbou, pretože vaše dieťa môže zároveň aj niečo nové naučiť.

Hovoriaci psík je klasická hračka, ktorú má mnoho detí – modré uši sú pre chlapcov a ružové pre dievčatá. Nemusíte sa báť, ak sú nápisy v angličtine, pretože pesničky a riekanky v nich nahrané sú v slovenčine.

Hopsadlo do dverí ako praktický darček pre dieťatko od jedného roka

Skákadlo do dverí je vhodný darček pre ročné dieťa pre niekoľko dôvodov. Predovšetkým pomáha s rozvojom pohybových zručností a koordinácie, čo je pre malé deti veľmi dôležité. Tiež podporuje zdravý vývoj svalov a kostí.

Okrem toho, skákadlo do dverí dokáže deti zabaviť a zároveň im pomáha pri jeho prvých krôčkoch. Všetky tieto vlastnosti spolu s atraktívnym dizajnom a ľahkou manipuláciou robia zo skákadla do dverí vynikajúci darček pre ročné dieťa.

Drevená magnetická pyramída - darček v podobe interaktívnej hračky

Pyramída je podľa výrobcu určená pre deti od dvoch rokov a naozaj až v dvoch rokoch ju vedia kompletne zložiť. Zaberie im to pomerne dosť času a baví ich to. Na pyramíde môžete precvičovať farby, veľkosti krúžkov, čo je pre dieťa ťažké a neustále sa k činnosti znovu a znovu vracia.

Hračky pre dieťatko od jedného roka – multifunkčné chodítko

Stali ste s krstným otcom alebo krstnou mamou a vaše krstniatko bude za pár dni oslavovať prvý rok? Rozmýšľate nad, čo mu kúpiť? Pre dieťatko od jedného roka je vhodné multifunkčné chodítko. Deti v tomto veku začínajú robiť prvé kroky, preto bude chodítko naozaj užitočné. 

S ním budú prvé kroky ľahšie a bezpečnejšie. A prečo je multifunkčné? Pretože obsahuje 9 ponúkaných aktivít ako drôtená dráha – slučkovací hlavolam, vkladanie tvarov, bludisko, ozubené kolesá, gombík na húkanie, škrabkanie, zväčšujúce sa rotujúce zrkadlo, bubon a kovový xylofón. Chodítko je vybavené plstenou podložkou, ktorá tlmí hluk.  

Darček pre ročného chlapca – ihrisko, ktoré sa zloží aj v obývačke

Ktorý rodič by nechcel, aby sa dieťa zabavilo aj samé a to aj v obývačke či v detskej izbe. Lenže keď sú deti malé vyžadujú si, aby sme boli neustále pri nich. Preto ako darček pre ročného chlapca odporúčame ihrisko, ktoré sa zloží aj v obývačke. Že neveríte, že také existuje? Ale áno.

Ihrisko je vlastne penovou prekážkovou dráhou, na ktorej sa aj ročné dieťatko dostatočne vyblázni, pri čom bude stále pod dozorom svojich rodičov, ktorí môžu pri hre pokojne piť kávu či pozerať televízor. Zvládne vaše dieťa túto mini prekážkovú dráhu a dostane sa až k bazénu plnému loptičiek? Určite áno! 

Hračky pre ročné deti – interaktívne knižky, ktoré sa neroztrhajú

Chcete podarovať ročnému dieťaťu nejakú užitočnú hračku? Siahnite po interaktívnej knižke. Áno, po knižke. Po takej, ktorá sa ale neroztrhá a dieťatku sa s ňou dobre manipuluje. Knižka je zhotovená z kvalitného materiálu. Prevládajú kontrastné farby ako čierna, biela a červená, čím sa rozvíjajú zmysly.

Dieťa si vďaka týmto farbám lepšie všíma tvary, ktoré sú v knihe znázornené. Pri manipulovaní s knižkou, kniha šuchoce a píska a tak dieťa zaujme. Z knižky vyčnievajú prvky so zaujímavými tvarmi, ktoré si dieťa môže chytiť. Čítanie tejto knižky nebude nikdy nudné a nikdy dieťa neomrzí! Knižka je jednoducho dokonalá.  

Darček na prvé narodeniny – multifunkčné sedátko pre dieťatko

Praktickým darčekom pre dieťatko na prvé narodeniny je multifunkčné sedátko so stolíkom. Sedátko je nafukovacie. Môže sa využiť pri kŕmení, čítaní alebo hraní. Je vybavené opierkami na ruky, čím je pre dieťatko bezpečné. Stolík je vybavený didaktickými hračkami

Dieťatko si pri nich rozvíja jemnú motoriku, objavuje farby i tvary. Pomocou gombíka môže ovládať kenguru či otočné zrkadielko, zahrá si hru s prevliekaním. Hraním týchto hier sa zlepšuje jemná motorika, logické myslenie, priestorové videnie a rozvíja sa fantázia i predstavivosť. Sedátko i stolík sa dajú používať i samostatne. 

Ťahacia hračka - ideálny darček pre dieťatko od jedného roka

Predovšetkým je to hračka, ktorá podporuje pohyb a rozvoj motorických zručností u detí. Tiež pomáha s rozvojom koordinácie a rovnováhy, čo je pre malé deti veľmi dôležité. Ťahacia hračka je tiež zábavná a môže slúžiť ako spôsob, ako deťom umožniť hrať sa a udržať ich aktívne

Okrem toho, ťahacia hračka je bezpečná pre malé deti a je navrhnutá tak, aby vydržala ich neustále sa meniaci spôsob hry. Všetky tieto vlastnosti spolu s atraktívnym dizajnom a ľahkou manipuláciou robia zo ťahacej hračky vynikajúci darček na prvé narodeniny pre ročné dieťa.

Darček k prvým narodeninám – hudobný kolotoč s projekciou

Milým darčekom, ktorý môžete podarovať dieťatku k prvým narodeninám je multifunkčný hudobný kolotoč s projekciou. Ak tento kolotoč kúpite aj skôr ako na prvé narodeniny, nič sa nepokazí, pretože kolotoč ma až tri možnosti využitia.

Pre deti od narodenia do piatich mesiacov sa využíva ako hudobný kolotoč. Pre deti od pol roka do 18 mesiacov sa dá hračka využiť ako nočné svetielko a projektor nad postieľku. A pre deti od 18 mesiacov je hračka vhodná ako nočné svetielko a projektor na nočný stolík. Svetelný projektor premieňa na stenu hviezdičky a jemne tak osvetľuje detskú izbu. Ak ešte dieťatku k tomu ešte zapnete príjemnú melódiu, dieťatku sa uľahčí zaspávanie. 

Čo pre ročné dieťa? Niečo na lepšie zaspávanie

Dopočuli ste sa že dieťatko, ktorému chcete podarovať darček, má problémy so zaspávaním? Že zaspáva celé hodiny a potom sa ešte viackrát za noc zobudí? Podarujte jemu a aj jeho rodičom teda niečo, čo tento problém pomôže vyriešiť. 

Hudobný strojček v tvare hríbika je určený pre všetky deti, ktoré majú problém so zaspávaním. Strojček má štyri rôzne melódie, ktoré môžete pravidelne meniť tak, aby sa dieťatku nezunovali. Okrem milých melódií, strojček premieta na stenu kvetinku a motýliky, čo je taktiež vhodné pri zaspávaní.  

Darček pre dievčatko na prvé narodeniny– plyšová hudobná kravička

Čo kúpiť pre dievčatko na prvé narodeniny? Plyšovú hračku. Nie však takú obyčajnú, ale interaktívnu, aby sa pri hraní s ňou dievčatko aj čosi naučilo. Hračka je vyrobená z mäkkého plyšu, len srdiečko je plastové. Pri jeho stláčaní sa zapnú rôzne zvuky ako zurčanie vodičky, zvuky zvierat a uspávanky. 

Dieťatko sa s ňou bude veľmi rado hrať. Chvíľu to bude plyšový mojkáčik a potom hračka, s ktorou sa dieťatko niečo nové naučí. Napríklad napodobňovať zvuky zvieratiek alebo sa začne hýbať do príjemných melódií uspávaniek. Jednoducho super darček pre dievčatko na prvé narodeniny.  

Penové kocky - darček pre ročné dievčatko a chlapca, ktoré je klasikou medzi hračkami

Penové kocky – zaručenou klasikou medzi hračkami, ktorými sa určite hrávali aj ich rodičia. Sú veľmi mäkké, takže dieťatko si nimi nemôže ublížiť. Preto sú vhodné ako darček aj pre tých najmenších.

Nájdete rôzne druhy penových kociek – zväčša sú na nich vyobrazené rôzne zvieratká. Tento darček môžeme odporučiť ako vhodný aj pre dieťa mladšie ako 1 rok.

Darček pre ročného chlapca – veľryba, do vane pre chvíľky plné zábavy

Čim je dieťatko väčšie, tým je kúpanie s ním zábavnejšie. Potrebuje poriadnu hračku, aby to dieťatko vo vani bavilo! Tipom pre darček pre ročného chlapčeka môže byť napríklad striekacia veľryba

Veľryba vytvára mini fontánu, ktorú sprevádzajú farebné, meniace sa svetlá. Hračka sa dobre drží v malých rukách a ľahko sa s ňou manipuluje. Kúpanie bude vďaka nej jednoducho skvelé a zabaví aj tie deti, ktorých kúpanie nebaví, veľrybe prídu všetci rýchlo na chuť. Pri hraní s veľrybou však môžu prísť ďalší problém: Ako presvedčiť dieťatko, aby z tej vane konečne vyliezlo? 

Darček na prvé narodeniny – maxi puzzle

Ste pozvaný na oslavu prvých narodenín dieťatka a vy ešte stále rozmýšľate nad tým, čo priniesť ako darček? Môžete kúpiť napríklad maxi puzzle. Puzzle sú dostatočne vhodné na to, aby sa s nimi zahralo aj mladšie dieťa. Pohodlne ich rozložíte na podlahu a už len necháte dieťatko nech sa hrá. 

Puzzle sú krásne, farebné, v tvaroch obľúbených zvieratiek. Dieťatku sa pri hraní s puzzlami rozvíja jemná motorika, predstavivosť a myslenie. Ak bude spoločne s rodičmi skladať puzzle dieťatko sa zabaví a naučí sa rozpoznávať nové zvieratká. Puzzle sú zabalené v peknom, prenosnom kufríku. 

Jedálensky set pre tých najmenších

Ak vášmu dieťatku začali rásť zúbky a môže začať papať rôzne iné jedlá – nielen mlieko? V tom prípade už dostane čestne miesto pri stole a predsa si zaslúži mať aj vlastný riad – ktorý bude len ich, podporí radosť zo spoločného jedla.

Riad je nerozbitný a prispôsobený pre ruky malého dieťaťa. Ak vyberiete súpravu s obľúbeným obrázkom, bude jedlo ešte zábavnejšie.

Hračky pre ročné dieťa - baby piano

Vybrať darček pre ročné dieťa nie je veľmi jednoduché. Ono samo vám samozrejme nepovie, čo by chcelo a jeho rodičia zrejme tiež odpovedia, že majú všetkého dosť. Ak to teda zase ostalo na vás, nechajte sa inšpirovať a porozmýšľajte nad baby pianom. 

Baby piano so zvukovými a svetelnými efektami bude skvelým darčekom pre ročné dieťa. Dieťatko sa s ním skvelo zahrá, stláčaním klávesov, ktoré budú vydávať zvuky si dieťatko cvičí jemnú motoriku, učí sa ovládať svoje ručičky a prsty. Taktiež si precvičuje úchopy. Okrem toho piano obsahuje aj projektor, ktorý premieta nočnú oblohu.  

Darček pre ročné dieťa – darčekový set s knižkou a hračkou

Dieťa vášho šéfa oslavuje rok a vy mu chcete niečo podarovať? Tak toto bude ťažké zadanie! Čo mu len vybrať? Pre formálnejšie príležitosti sa dokonalo hodí luxusný darčekový set. V prekrásnej dekoratívnej krabičke je úhľadne zabalená plyšová hračka a knižka

Darček pôsobí veľmi esteticky a luxusne. A dieťatku sa bude určite páčiť. Hračka je vyrobená z kvalitného mäkkého plyšu, príjemného na dotyk, s ktorým sa dieťatko perfektne zahrá. Set je dostupný vo viacerých farebných prevedeniach – modré pre chlapčeka a ružové pre dievčatko. 

Darček pre dvojročné dievčatko – spoločenská hra, s ktorou si všetci užijete veľa zábavy

Že spoločenské hry nie sú určené pre najmenšie deti? Hlúposť! Spoločenská hra Ovocný sad je určená pre deti od 2 rokov. A aká je teda úloha? Pozbierať všetko ovocie predtým, ako príde havran a všetko vám ukradne. Hra je veľmi pekne spracovaná a je vhodná pre deti, ktorých motorika ešte nie je na vysokej úrovni a ktoré sa stále len učia ako pracovať s predmetmi okolo seba. 

Pomocou tejto hry sa práve jemná motorika a zručnosť nacvičuje a dieťatko sa učí aj trpezlivosti. Okrem toho spoznáva druhy ovocie a farby. Milá hra, ktorá bude prekrásnym darčekom pre dvojročné dievčatko! 

Plyšáčik - dokoncalá hračka pre dieťatko od 1-2 rokov

Plyšové hračky sú skvelým darčekom pre malé bábätká a sú obľúbené u detí všetkých vekových kategórií. Sú mäkké a neškodné, takže sú vhodné pre tých najmenších členov rodiny

Plyšové hračky môžu pomôcť s rozvojom jemných motorických zručností, zatiaľ čo deti sa s nimi hrajú a zároveň poskytujú emocionálny komfort a bezpečie. Okrem toho sú plyšové hračky veľmi roztomilé a potešia každé dieťa.

Darček na prvý rok pre chlapca – drevený vláčik

Čo kúpiť chlapčekovi k prvému roku? Jasné, že vláčik! Ale nie len taký hocijaký! Pred tým ako sa dieťatko s vláčikom bude chcieť zahrať, bude ho musieť aj poskladať. A tak bude hra s vláčikom zakaždým iná. Vždy totižto bude iný vláčik, podľa toho, ako do seba zapojíte jednotlivé časti tohto dopravného prostriedku. 

A potom už len voziť zajačika a vtáčiky, ktorí sa chcú na vláčiku povoziť. Vláčik je vyrobený z kvalitného dreva a namaľovaný žiarivými pastelovými farbami. Hrou s vláčikom si dieťatko rozvíja jemnú motoriku, ale zároveň sa aj skvele zabaví. Už ho vidím, ako uháňa po kuchyni! 

Interaktívne hračky pre deti od 1. roka - must have montessori kocka

Chcete pre dieťa vybrať interaktívnu hračku? Potom siahnite jednoznačne po tej najobľúbenejšej – po montessori kocke. Táto konca skrýva v sebe množstvo úloh, ktorými sa dieťatko bude postupne zaoberať. Tieto úlohy rozvíjajú zmysly, motoriku, logiku a tvorivosť

A pritom sú to úplne obyčajné úlohy! Také ako poznáme z bežného života! Výhodou kocky je aj jej veľkosť. Kocka je malá, a tak sa s ňou dieťatko zahrá i v aute či na dovolenku. Tak ktorá úloha bude vaše dieťatko najľahšia? Zvládne ich všetky? Jednoznačne treba vyskúšať a uvidíte! A aj keď to vášmu dieťatku možno na začiatku nepôjde, na to tá kocka je, aby sa dieťatko zdokonaľovalo. 

Darček pre ročné dievčatko – suchý bazén s guličkami

Výborným darčekom pre ročné dievčatko je aj suchý bazén. Počuli ste už o ňom? Do suchého bazénu nepotrebujete pre dieťatko plavky. V suchom bazéne sa nemusíte obávať, že dieťatko ešte nevie plávať. Suchý bazén je totižto plný guličiek. 

Už len nechať dieťatko, aby sa v ňom dosýta vyšantilo. Hoci je bazén pevný, nemusíte sa báť, žeby nebol mäkký. Práve naopak. Je veľmi pohodlný a bezpečný. Nemusíte mať o svoje dieťatko žiadne obavy. Okrem toho je štýlový a praktický a je dodávaný v nádherný farbách Takže ak by ste chceli takýto bazén pre chlapca, stačí len vybrať inú farbu. 

Darček pre polročné dieťatko – darčekový set so všetkým potrebným

Oslavuje vaša kolegyňa narodenie bábätka a vy jej chcete podarovať milú drobnosť? Skúste darčekový set pre novorodeniatko. Nenechajte sa ale oklamať. Ak je aj bábätko väčšie, všetko v darčekovom sete sa mu zíde. Set obsahuje hryzátko, šatku a knihu. 

Hryzátko sa zíde práve aj starším deťom, ktorým rastú zúbky a bolia ich ďasná. A toto všetko je to veľmi pekne zabalené v krásnom balení. Mamička í dieťatko sa určite potešia a vám odpadne starosť so zháňaním darčeka. Naozaj milá pozornosť nielen pre novopečenú mamičku – kolegyňu, ale i pre susedku, sestru či švagrinú. Niekedy aj drobnosť veľmi poteší. 

Darček pre ročné dieťa – závesná hračka do kočiarika i nad postieľku

Praktickým darčekom pre ročné dieťa je napríklad závesná hračka. Dieťatko vo veku jedného roka už ťažšie vydrží v kočiariku či v postieľke. Preto je dobré, ak ho niečo zabaví. Napríklad aj táto závesná hračka, ktorá dieťatko rozptýli pri zaspávaní alebo prechádzke. Táto hračka je navyše zvuková. 

Stačí potiahnuť a ozve sa milá melódia, ktorá uteší, každý plač. Pri takejto hračke naozaj platí – za málo peňazí, veľa muziky. Drobnosť, ktorá bude dieťatkom naozaj obľúbená. A taktiež si ju zamilujú aj rodičia dieťatka. Veď chvíľa bez plaču, v čase keď idú zúbky je naozaj na nezaplatenie. 

Ako vybrať darček pre ročné dieťa?

Ak chcete vybrať darček pre ročné dieťa, je tu niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť:

  1. Bezpečnosť: Vyberte si darček, ktorý je bezpečný pre dieťa vo veku jedného roka. To znamená, že by nemal obsahovať malé diely, ktoré by dieťa mohlo prehltnúť, alebo by nemal byť nebezpečný iným spôsobom.

  2. Vývinové etapy: Dieťa vo veku jedného roka sa začína zaujímať o svoje okolie a začína sa učiť o svete. Vyberte si darček, ktorý podporuje tento vývinový proces, napríklad hračky na hranie, puzzle alebo knihy pre deti.

  3. Zábava: Dieťa vo veku jedného roka potrebuje veľa zábavy. Vyberte si darček, ktorý bude zábavný pre dieťa.

  4. Dôležitosť pre dieťa: Darček pre dieťa vo veku jedného roka by mal byť pre neho dôležitý a zaujímavý. Skúste sa zamyslieť nad tým, čo by dieťa mohlo mať radi, ako napríklad hračky, ktoré imitujú živé zvieratá.

Nezabudnite, že najdôležitejším darčekom pre dieťa vo veku jedného roka je vaša pozornosť a láska.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *