Domov » Najlepšie tipy na darček » Najlepšie darčeky pre cestovateľov
Darčeky pre deti
Darčeky pre rodinu

Na výročie

Na Vianoce

Pre rodičov

Na výročie svadby

Na Valentína

Pre páry

Svadobné darčeky

Na promócie 

Na meniny

Pre športovca

Pre starých rodičov

Pre psíčkara

Darčeky podľa veku

Najlepšie darčeky pre cestovateľov - Top 16 tipov, ktoré potešia aj využijú!

Ak máte v rodine cestovateľa, ktorý každú voľnú chvíľu využije na to aby navštívil inú krajinu určite mu chcete dať niečo, čo mu bude vás pripomínať. Kúpiť darček pre cestovateľa môže byť ale trochu náročnejšie ako sa zdá. Dar by mal byť malý, aby ho mohol mať stále pri sebe a nezabral mu pritom veľa miesta v batohu. Dar ale môže byť aj väčší, aby sa cestovateľ tešil na návrat domov. Čo teda darovať cestovateľovi?

NAJLEPŠIE DARČEKY PRE CESTOVATEĽOV

Darčeky pre cestovateľa

Pri výbere vhodného daru pre cestovateľa alebo turistu sa môžete vybrať medzi praktickými, užitočnými alebo aj vtipnými darmi. S darovaním daru nemusíte čakať kým bude mať sviatok (narodeniny, meniny alebo Vianoce). Dar môžete dať osobe aj deň pred odchodom. 

Ak hľadáte inšpiráciu alebo nápad na vhodný dar pre cestovateľa poradíme vám. S nami vyberiete ideálny dar pre priateľku, ktorá rada spoznáva exotické krajiny alebo perfektný dar pre brata, ktorý s batohom na pleciach každý víkend vyráža na turistiku. 

Praktický darček pre cestovateľa: Cestovná taška na kolieskach

Praktický darček pre cestovateľa- Cestovná taška na kolieskach

Cestovná taška je ideálny darček pre každého cestovateľa, ktorý rád spoznáva nové krajiny. Do objemnej tašky môže pobaliť všetko čo bude potrebovať a vybrať sa pokojne aj na druhý koniec sveta. Ak má cestovná taška kolieska uľahčí to jej novému majiteľovi nosenie. 

Pri výbere vhodnej cestovateľskej tašky sa zamerajte na množstvo bočných vreciek a odolnosť voči vode. Je dobré ak veci, ktoré sú uložené v taške nezmoknú.

Dar pre cestovateľku: Diár

Možno si myslíte, že diár pre cestovateľa nie je vhodným darčekom, keďže dnes je všetko v mobilnom telefóne. Opak je ale pravdou. Do diáru si môžu zaznamenávať svoje nápady, myšlienky a aj príhody, ktoré sa im počas cestovania udiali.

Výber diáru zamerajte na osobnosť obdarovaného. Ak má rád konkrétnu farbu alebo dáva prednosť napríklad prírodným motívom vezmite to pri výbere do úvahy a snažte sa trafiť do jeho vkusu.

Ideálny darček pre cestovateľov: cestovná kozmetická sada

Cestovná kozmetická sada s dávkovačmi je dokonalým darčekom pre každého, kto miluje cestovanie. Táto sada, ako je napríklad PALSAR7, ponúka praktické riešenie pre prenos obľúbených kozmetických produktov v kompaktnej a pohodlnej forme. Sada zahŕňa viacero fľaštičiek rôznych veľkostí a typov uzáverov, vrátane pumpičky a vyklápacích uzáverov, čo umožňuje ľahké a bezpečné prenášanie širokého spektra kozmetických prípravkov.

Tento darček je ideálny pre cestovateľov, ktorí chcú mať svoje obľúbené produkty vždy po ruke, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Sada je vhodná pre mužov aj ženy a vďaka priehľadnému a vodeodolnému baleniu sú produkty vždy dobre viditeľné a chránené. Či už ide o cestovanie lietadlom, vlakom alebo autom, táto kozmetická sada je praktickým a štýlovým spoločníkom na každej ceste.

Ideálny darček pre turistku: Bunda

Ak vaša priateľka alebo sestra rada chodieva na túry, ak každý víkend „vybehne“ do hôr môžete jej kúpiť bundu na turistiku. Ľahká a vetruvzdorná bunda do suchého počasia je vhodným darčekom pre každú turistku.

Ak sa rozhodnete pre tento darček nezabúdajte, že ide o oblečenie a mali by ste poznať veľkosť oblečenia, ktoré obdarovávaná osoba nosí, Pre každý prípad sa ale informujte v predajni na podmienky výmeny tovaru za inú veľkosť. 

Bunda na turistiku je vhodným darčekom pod stromček ale aj k narodeninám alebo meninám. Obdarovaná osoba si už nájde príležitosť kedy bundu s radosťou využije.

Darček, ktorý zahreje aj poteší: Outdoorove ponožky

Pre turistov je najlepšie mať nohy v suchu a keďže to nie je vždy možné pár teplých ponožiek v batohu príde vhod vždy. Aj preto sú outdoorove ponožky vynikajúcim darom pre turistu alebo aj turistku. 

Výhodou ponožiek Merino Hiking je, že chránia chodidlá pred otlakmi a odreninami a majú výborné termoregulačné vlastnosti. Vďaka týmto vlastnostiam môže turista prejsť väčší úsek túry bez toho aby ho boleli nohy. 

Neoceniteľný darček pre cestovateľa: Sawyer Squeeze Filter

Pre cestovateľov, ktorí sa vydávajú na dobrodružstvá do prírody, je Sawyer Squeeze Filter ideálnym darčekom. Tento cestovný filter na vodu je skutočným záchrancom v situáciách, kde je prístup k čistej pitnej vode obmedzený. S výkonom 2 litrov za hodinu a životnosťou až 378 000 litrov, tento filter poskytuje dlhodobé riešenie pre zabezpečenie bezpečnej pitnej vody. Jeho kompaktnosť a ľahká prenosnosť robia z neho nevyhnutný doplnok pre každého, kto miluje turistiku, kempovanie alebo iné outdoorové aktivity.

Tento filter je ideálny pre cestovateľov, ktorí sa vydávajú do odľahlých alebo menej rozvinutých oblastí, kde môže byť prístup k čistej vode výzvou. S objemom 1 liter a schopnosťou filtrovať vodu priamo z prírodných zdrojov, tento filter je neoceniteľným spoločníkom na každej ceste, zabezpečujúc, že cestovateľ má vždy k dispozícii bezpečnú pitnú vodu.

Milý darček pre cestovateľov: Stieracia mapa

Ak hľadáte zaujímavý a originálny darček pre svetobežníka urobte mu radosť stieracou mapou. Mapu si môže jednoducho zavesiť doma na stenu a každú krajinu, ktorú už navštívil môže zotrieť. 

Vďaka tejto mape bude vedieť presne kde už bol a môže si naplánovať najbližší výlet do niektorej z krajín, kde ešte nebol.

Výborný dar pre turistu: Dovolenka v Slovenskom raji

Ak chcete dať nezabudnuteľný dar človeku, ktorý má rád turistiku venujte mu pobyt v Slovenskom raji. Slovenský raj je jednou z najkrajších lokalít na Slovensku, spája sa tu nádherná príroda s kvalitným odpočinkom v niektorom z ubytovacích zariadení. 

Keďže ide o finančne náročnejší darček môžete sa naň poskladať viacerí z rodiny a pobyt darovať ako spoločný dar. Tento dar môže darovať aj zamestnávateľ svojmu zamestnancovi. 

Jediný problém, ktorý pri tomto darčeku môže nastať je, že obdarovaný už v Slovenskom raji bol. V tom prípade je lepšie vybrať darčekový poukaz aby si obdarovaný mohol vybrať pobyt sám. 

Ideálny darček pre vlogerov: Držiak na mobil na krk

Ak vás kamarát z každej dovolenky zasype množstvom selfíčiek môžete mu kúpiť držiak na mobil. Vďaka tomu budú jeho fotky lepšie, bude ich viac a okrem fotiek môže vytvárať aj vlastné videá. Držiak na mobil na krk sa dá využiť aj inakšie. Pokojne môže sledovať filmy alebo videá na mobile bez toho aby musel telefón držať v rukách. Držiak sa dá nastaviť do rôznych pozícií, takže bude vyhovovať každému.

Držiak na mobil na krk je ideálnym malým darčekom pre kamaráta cestovateľa. Tento praktický darček si rýchlo obľúbi a vždy keď ho použije spomenie si na vás.  

Užitočný darček pre cestovateľa: Puzdro na notebook

Ak je váš kamarát vášnivý cestovateľ a každú chvíľu vám posiela fotky z iného konca sveta môžete mu darovať obal na notebook. Ak s ním často cestuje isto tento darček ocení. Obal na notebook ochráni jeho zariadenie pri cestovaní a vy sa s ním môžete kedykoľvek spojiť.

Nad týmto darom rozmýšľajte ak viete aký notebook priateľ vlastní. Len tak budete vedieť aký obal máte kúpiť aby vyhovoval čo najlepšie. Prípadne si nenápadne zmerajte priateľov notebook a orientujte sa podľa rozmerov.

Praktický darček pre cestovateľa: Váha na batožinu

Pre cestovateľov, ktorí chcú mať svoju batožinu pod kontrolou, je váha na batožinu ideálnym darčekom. Táto digitálna váha s nosnosťou až do 50 kg a presnosťou 50 g je perfektným nástrojom na zabezpečenie, že batožina neprekročí povolenú hmotnostnú limitu na letiskách. S funkciou TARE pre navažovanie a možnosťou voľby jednotiek (kg, lb), táto váha je univerzálnym pomocníkom pre každého cestovateľa. Navyše, reverzný LCD displej s bielymi a červenými číslicami zabezpečuje ľahkú čitateľnosť vážených hodnôt.

S napájaním na 2× AAA batérie (súčasť balenia) a rozmery 14 × 5,7 × 3,2 cm, je táto váha na batožinu skvelým spoločníkom na každej ceste, zabezpečujúc, že cestovateľ nebude nikdy prekvapený nadmernými poplatkami za batožinu.

Nevyhnutný darček pre turistov: SOS sada na prežitie

Pre milovníkov outdoorových dobrodružstiev a turistiky je SOS sada na prežitie ideálnym darčekom. Táto 10-dielna sada obsahuje všetko potrebné pre rôzne nečakané situácie, ktoré môžu nastať počas pobytu v prírode. Sada zahŕňa nástroje ako je píšťalka, kompas, multifunkčný nôž a ďalšie užitočné predmety, ktoré sú nevyhnutné pre každého turistu, ktorý sa vydáva na dobrodružné výlety do neznámych alebo odľahlých oblastí.

Sada na prežitie je skvelým spoločníkom pre každého, kto sa vydáva na turistické výlety, kempovanie alebo iné outdoorové aktivity, a zabezpečuje, že máte pri sebe vždy základné nástroje pre prípad núdze.

Neodolateľný darček pre cestovateľov: tajná ploškačka

Hľadáte originálny a zábavný darček pre cestovateľa? Tajná ploškačka, maskovaná ako ďalekohľad, je vynikajúcou voľbou. Tento netradičný darček je nielen praktický, ale aj zaručene vyvolá úsmev. Ploškačka na alkohol v tvare ďalekohľadu je ideálna pre tých, ktorí radi kombinujú dobrodružstvo s pohodovým posedením s priateľmi. S objemom 470 ml poskytuje dostatočný priestor na obľúbený nápoj, a to všetko v štýlovom a nenápadnom balení.

Tento darček je perfektný pre cestovateľov, ktorí majú radi netradičné a zábavné predmety. Ploškačka je vybavená plniacim lievikom a remienkom pre ľahké prenášanie, čo z nej robí ideálny spoločník na výlety, rybačky alebo akékoľvek iné outdoorové aktivity. Je to skvelý spôsob, ako pridať trochu zábavy a originality na cesty, a zároveň udržať obľúbený nápoj vždy po ruke.

Nevyhnutný spoločník pre každého turistu: nabíjačka do auta

Pre turistov, ktorí trávia veľa času na cestách, je nabíjačka do auta neoceniteľným darčekom. Tento typ nabíjačky, ako je AlzaPower Car Charger C520 Fast Charge + Power Delivery, ponúka univerzálnosť a vysoký výkon, čo je ideálne pre rýchle dobíjanie mobilných zariadení počas cestovania. S kombináciou USB a USB-C portov, tento model podporuje rôzne typy zariadení, vrátane smartfónov, tabletov a dokonca aj niektorých notebookov. 

Výhodou je podpora Power Delivery 3.0 a rýchleho nabíjania, čo znamená, že zariadenia budú nabité efektívne a rýchlo, čo je nevyhnutné pre turistov, ktorí potrebujú mať svoje zariadenia vždy pripravené na použitie.

Originálny darček pre cestovateľa: menovka na batožinu

Tento set obsahuje dva kusy silikónových menoviek v čiernom prevedení, ktoré sú nielen odolné, ale aj vtipné. Nápis “NOT YOUR BAG!” (v preklade “To nie je tvoja taška”) pridáva k praktickosti aj zábavný prvok. Menovky sú navrhnuté tak, aby sa vaša batožina ľahko odlišila od ostatných a predišlo sa tak možnej strate alebo zámene na letiskách či vlakových staniciach.

Tento darček je nielen praktický, ale aj vyjadruje osobitý humor a originalitu. Jeho univerzálny dizajn a odolný materiál z PVC zabezpečujú, že menovky vydržia náročné podmienky cestovania. Rozmery 7,5 x 5 cm sú ideálne pre viditeľnosť, ale zároveň nenápadné, aby nezasahovali do estetiky batožiny. Tento darček je vhodný pre každého cestovateľa, ktorý ocení praktickosť spojenú s originálnym dizajnom.

Vhodný darček na rodinnú stanovačku: Stan

Každému turistovi sa istotne zíde stan. Jednoduchý a ľahký stan pre dve osoby je ideálnym darčekom pre turistu ale aj pre rodinu s deťmi, ktorá si občas rada vyjde do prírody na výlet. Pre deti to bude nezabudnuteľný zážitok a celá rodina strávi príjemné chvíle uprostred prírody. 

Ak kupujete stan jednej osobe postačí ak sa poobzeráte po menšom stane pre max. dve osoby. Ak ale kupuje stan ako darček pre rodinu, ktorá sa venuje turistike obzrite sa po väčšom stane, kde by mohli pokojne prespať všetci.

Darček pre turistu alebo cestovateľa by mal byť originálny a mal by obdarovávanému pripomínať vás. Ak nechcete aby váš dar skončil niekde na spodku skrine nevyužitý vyberajte ho podľa vkusu osoby, ktorú chcete obdarovať. Farba, veľkosť, štýl …. ak budú obdarovávanému vyhovovať môžete sa spoľahnúť, že si váš dar obľúbi a bude ho nosiť stále so sebou.

David719
David719

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *