Domov » Najlepšie tipy na darček » Najlepšie darčeky pre 13 ročného chlapca
Darčeky pre deti
Darčeky pre rodinu
Darčeky podľa veku

Na 40.tku

Na 50.tku

Na 60.tku

Najlepšie darčeky pre 13 ročného chlapca, ktoré skutočne využije!

Ak poznáte 13 ročného chlapca určite rozmýšľate aký darček mu dať. Deti v tomto veku sa už často cítia byť veľkými a niektoré hračky pre ne nemusia byť vhodným darom. Na druhú stranu sú to stále deti, ktoré môže potešiť práve hračka. 

Vybrať mu nejakú hračku, oblečenie alebo elektroniku? Ak sa trápite práve touto otázkou poradíme vám. Pokiaľ vás práve nič nenapadá poradíme vám. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi na tie najlepšie darčeky pre 13 ročného chlapca. 

Pri výbere vhodného darčeka berte ohľad na to v akom spojení ste s chlapcom. Pre kamaráta kupujete iný darček ako pre brata alebo krstného syna. Taktiež berte ohľad na to na akú príležitosť dar kupujete. Môže ísť o vianočný darček pre 13 ročného chlapca alebo o dar, ktorý mu chcete priniesť z dovolenky.

Darčeky môžu byť naozaj rôzne. Pripravili sme pre vás zoznam praktických, užitočných ale aj milých darčekov, ktoré potešia každého chlapca.

NAJLEPŠIE DARČEKY PRE 13 ROČNÉHO CHLAPCA

Perfektný dar pre 13 ročného chlapca: Mikina

Od určitého veku si chlapci potrpia aj na oblečenie, aj keď nie tak ako dievčatá ale predsa len chcú mať značkové mikiny či tričká. Ak poznáte chlapcovu veľkosť môžete mu kúpiť štýlovú mikinu. Určite sa s ňou rád pochváli pred kamarátmi v škole. Mikina je výborným darčekom pre brata ale aj synovca či syna.

Pokiaľ veľkosť oblečenia chlapca nepoznáte je dobré informovať sa u predajcu na podmienky výmeny mikiny za inú veľkosť. Okrem veľkosti so pri výbere oblečenia zamerajte aj na obľúbenú farbu chlapca. 

Cristiano Ronaldo CR7 - Skvelý darček pre 13-ročného chlapca

Cristiano Ronaldo CR7 toaletná voda pre mužov je vynikajúci darček pre každého 13-ročného chlapca, ktorý obdivuje slávneho futbalistu a chce byť ako on. Táto toaletná voda od svetoznámeho futbalistu Cristiana Ronalda je nielen symbolom športového úspechu, ale aj výrazom štýlu a elegancie.

CR7 toaletná voda sa vyznačuje sviežou a energickou vôňou, ktorá je ideálna pre mladých mužov. Jej zloženie obsahuje vysoké tóny, ktoré sa rozvíjajú hneď po aplikácii, stredné tóny, ktoré nastupujú po niekoľkých minútach, a nízke tóny, ktoré sú poslednou a najdlhšou fázou parfému. Táto kombinácia vytvára jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.

Vianočný darček pre 13 ročného chlapca: Stavebnica

Chlapci radi zisťujú ako veci fungujú. Často pri tom rozoberú čo im príde pod ruky. Ak hľadáte vhodný dar pre 13 ročného chlapca darujte mu stavebnicu. Keďže je chlapec už dosť veľký môže mať stavebnica aj množstvo malých dielikov. Stavebnica je výborným darčekom na Vianoce pod stromček.

Výborná je stavebnica, z ktorej si môže čokoľvek postavať. V súčasnosti nájdete v ponuke aj stavebnice pre chlapcov, z ktorých si môže oslávenec poskladať auto alebo transformera (na čo bude mať práve chuť).

Štýlový dar pre chlapca: Botasky

Botasky sú obľúbeným typom obuvi detí aj dospelých ľudí. Ak sa rozhodnete darovať 13 ročnému chlapcovi botasky určite to bude ten správny darček. Pokiaľ siahnete po značkových botaskách, ako napríklad Nike pôjde o ten najlepší darček.

Pri výbere vhodných značkových botasiek nemusíte hneď kupovať tie najdrahšie. Počítajte s tým, že chlapec stále rastie a topánky, ktoré mu budú dobré teraz o pár mesiacov už neobuje. Botasky ako darček sú vhodné ak viete akú veľkosť chlapec nosí. 

BrainMarket detské okuliare: Ideálny darček pre zdravý spánok

BrainMarket detské okuliare Greenhorn Junior sú ideálnym darčekom pre 13-ročného chlapca, ktorý trávi veľa času pred obrazovkami. Tieto okuliare sú špeciálne navrhnuté na blokovanie 100% modrého a zeleného svetla, čo je kľúčové pre zdravý spánok a ochranu očí. V dnešnej digitálnej dobe, keď deti často používajú smartfóny, tablety a počítače, je ochrana pred modrým svetlom nevyhnutná.

Okuliare sú vhodné na nosenie 1,5 až 2 hodiny pred spánkom, čím optimalizujú cirkadiánny rytmus a podporujú produkciu melatonínu, hormónu spánku. Týmto spôsobom pomáhajú zlepšiť kvalitu spánku, zdravie a rannú energiu. Okrem toho šošovky zabraňujú únave očí, čo je dôležité pre deti, ktoré trávia dlhé hodiny pri štúdiu alebo hraní hier.

Hračka ako darček: Auto na diaľkové ovládanie

Chlapci sa radi hrajú s autíčkami už od útleho detstva. Je jedno či majú 2 roky alebo 15 rokov. Stále ide o výborný darček pre chlapca. Pravdaže, vekom dávajú prednosť náročnejším autíčkam. Pre 13 ročného chlapca je auto na diaľkové ovládanie najvhodnejší darček. Stále ide o hračku ale pritom je to už hračka pre starších chlapcov.

Áut na diaľkové ovládanie je množstvo. Pri výbere sa môžete orientovať podľa záľub chlapca. Ak má rád napríklad policajné naháňačky môžete mu kúpiť policajné auto na diaľkové ovládanie. Ak nie, pokojne vyberte iný typ auta.

Praktický darček: Cyklistická prilba

Pokiaľ hľadáte praktický darček pre chlapca vo veku 13 rokov, ktorý sa rád bicykluje môžete mu darovať cyklistickú prilbu. Ide o perfektný darček, ktorý zvýši bezpečnosť dieťaťa. Ak bude prilba v obľúbenej farbe chlapca, alebo ak na nej bude motív, ktorý sa chlapcovi páči určite to bude aj jeho najobľúbenejší darček.

Čo darovať 13 ročnému chlapcovi? Knihy

Deti majú radi príbehy a tak je kniha dobrým darčekom aj pre starších chlapcov. Samozrejme, že sa vekom vkus detí mení a preto sa pri výbere vhodnej knihy pre 13 ročného chlapca zamerajte na knihy vhodné pre jeho vek. Na trhu ich nájdete množstvo. Pokiaľ si nebudete vedieť vybrať môžete si nechať poradiť od predavača vhodný titul.

Jediný problém, ktorý s týmto darom môžete mať je, že kúpite knihu, ktorú už chlapec čítal. V tom prípade je lepšie darovať mu darčekovú poukážku a výber vhodnej knihy nechať na ňom. Navyše, môžete ísť vybrať knihu spolu s ním a zistíte tak, ktorý žáner kníh ho najviac zaujíma.

Užitočný darček pre chlapca: Puzdro na tablet

Tablety sú dnes u detí bežné. Ak chlapec, ktorého chcete obdarovať jeden vlastní môžete mu kúpiť obal na tablet. Tento praktický a užitočný dar určite využije. Pri výbere si ale dajte pozor. Nie je nič horšie ako nádherné puzdro na tablet, ktoré nepasuje. Pokiaľ neviete aký tablet chlapec vlastní bude výber správne puzdra naozaj náročný. Najlepšie urobíte ak sa na typ tabletu opýtate jeho rodičov. 

Vysnívaný dar 13 ročných chlapcov: Mobilný telefón

Keby ste sa chlapca opýtali aký chce darček pod stromček takmer s istotou by vám povedal, že mobilný telefón. Ide naozaj o vysnívaný darček každého 13 ročného chlapca. Ak sa rozhodnete ale mobil darovať dobre si to premyslite. Ide o darček, ktorý by mali darovať rodičia, nakoľko práve oni vedia, či je to vhodný dar pre ich syna.

Keďže je mobilný telefón finančne drahší dar môžete ho darovať na Vianoce alebo k narodeninám. Pokojne sa naň môžete zložiť viacerí a darovať ho ako spoločný darček.

Neobyčajný darček: Levitujúci glóbus s podsvietením

Pokiaľ hľadáte praktický, zaujímavý a určite neobyčajný darček pre chlapca darujte mu levitujúci glóbus s podsvietením. Túto LED lampu bude chlapec určite používať každý večer a s radosťou sa ním pochváli aj pred kamarátmi.

Čaro lietajúceho glóbusu spočíva vo využití magnetických polí, vďaka ktorým sa glóbus naozaj vznáša. Možno práve tento darček vzbudí u chlapca záujem o fyziku alebo zemepis.

Užitočný darček pre 13 ročného chlapca: Batoh do školy

Ak stále rozmýšľate aký darček dať 13 ročnému chlapcovi vyberte mu batoh do školy. Tento praktický a užitočný darček ho určite poteší. Môže sa ním pochváliť pred kamarátmi a vždy keď sa bude pripravovať do školy spomenie si na vás. 

Veľkou výhodou tohto darčeka je fakt, že nepotrebujete poznať veľkosť (ako pri oblečení). Stačí len vedieť akú farbu má chlapec rád a máte perfektný darček k narodeninám alebo aj pod stromček.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *