Domov » Najlepšie tipy na darček » Najlepšie darčeky pre 10 ročného chlapca
Darčeky pre deti
Darčeky pre rodinu
Darčeky podľa veku

Na 40.tku

Na 50.tku

Na 60.tku

TOP 15x najlepší darček pre 10 ročného chlapca, ktorý má všetko!

Rozmýšľate aký darček dať 10 ročnému chlapcovi? Kupovať darčeky deťom sa môže zdať jednoduché ale ak sa nad tým poriadne zamyslíte zistíte, že to až taká hračka nie je. Deti vedia dať najavo hneď čo sa im páči a čo nie. Často chcú to, čo má ich kamarát alebo niečo, čo je práve in. Ako teda vybrať to, čo urobí chlapcovi naozaj radosť?

Či už vyberáte darček pre 10 ročného chlapca na narodeniny alebo neviete čo mu dať pod stromček nemusíte tráviť dlhý čas premýšľaním. V našom článku vám dáme tip na darček pre 10 ročného chlapca a nie len jeden. Prezradíme vám aké darčeky pre chlapcov teraz letia, poradíme vám na aké hračky sa zamerať a neobídeme ani praktické a užitočné darčeky. 

Chlapci vo veku 10 rokov sa už cítia ako veľký školáci ale napriek tomu sú to stále deti, ktoré sa radi hrajú. Tak ako je náročné vybrať vhodný dar pre dievčatá je náročné vybrať aj vhodný dar pre chlapcov. Ak ale viete, čo chlapec uprednostňuje, aké má koníčky, čo rád robí, prípadne čo by sa mu mohlo zísť do školy máte o problém menej. 

NAJLEPŠIE DARČEKY PRE 10 ROČNÉHO CHLAPCA

Tip na darčeky pre 10 ročného chlapca

Originálny darček pre 10 ročného chlapca – deka

Aj deka z vlastných fotiek môže byť ideálnym darčekom pre chlapcov, musí mať ale správny dizajn. Ak sa rozhodnete pre fotky, kde ste spolu s chlapcom aj vy, kde je s kamarátmi, alebo kde je s obľúbenými hračkami pôjde naozaj o originálny darček. Pokojne môžete použiť fotky z rodinného výletu, kde je s chlapcom celá rodina. Keďže ide o personalizovaný darček môžete dať pokojne na deku aj venovanie. 

Aj chémia vie urobiť radosť – hra 30 chemických výziev

Aj chémia môže byť zábavná. 30 chemických výziev je hra pre deti od 10 rokov a ukáže deťom zábavnú stránku chémie. Vďaka tomuto setu sa môže stať chémia obľúbeným predmetom chlapca. V tejto hre je celkovo 30 výziev, ktoré môže chlapec plniť a postupne dávať na sociálnu sieť (ak má profil) alebo sa pochváliť pred kamarátmi.

Hra je určená pre deti od 10 rokov, takže je do vhodný darček pre 10 ročného chlapca pod stromček alebo k výbornému vysvedčeniu na konci školského roka.

Praktický dar pre 10 ročného chlapca - zimné topánky

Ak dávate prednosť praktickým darčekom, ktoré chlapec potrebuje a aj určite využije môžete mu kúpiť tenisky alebo zimné topánky (v závislosti od ročného obdobia). Deti stále rastú a tie staršie mu budú určite malé. Štýlové a moderné zimné topánky chlapec určite využije ak sa bude v zime šantiť s kamarátmi vonku.

Pri výbere vhodných topánok by ste mali poznať chlapcovu veľkosť obuvi. Pre každý prípad sa ale pri kúpe informujte aj na možnosť vymeniť ich za väčšiu veľkosť.

Mravčia farma – netradičný darček 10 ročných milovníkov prírody

Mravčia farma je úžasným darčekom pre menších chlapcov, ktorí radi skúmajú svet okolo seba a prírodu. Ak chce pochopiť ako žijú mravce, ktoré našiel na záhrade môžete mu to cez tento darček umožniť. Aby ale farma fungovala musí si chlapec chytiť mravce sám. A keďže si mravčiu farmu v podstate sám založí bude sa o ňu aj s radosťou starať.

Tento darček je ideálna pre chlapcov, ktorí nemôžu pre alergiu chovať psíka alebo mačičku. Taktiež je vhodný aj pre deti, ktoré chcú, ale nemôžu mať zvieratká. Mravčia farma naučí chlapca zodpovednosti za zvieratko. Ďalšou výhodou tohto daru je fakt, že mravce môžete kedykoľvek vypustiť do voľnej prírody.

Darček pre 10 ročného chlapca - lietajúci šarkan

Chlapci radi trávia čas vonku s kamarátmi. Ak im kúpite lietajúceho šarkana budú mať o dôvod viac zostať vonku a navyše, k púšťaniu šarkana sa istotne pripojí celá rodina. Existuje množstvo motívov lietajúcich šarkanov. Pri výbere sa preto zamerajte na tie, ktorých motív je najbližšie chlapcovým záľubám. Napríklad šarkan s autíčkom.

Aj keď ide o tip na darček pre 10 ročného chlapca určite poteší celú rodinu. Rodičia si môžu zaspomínať ako púšťali šarkanov oni a deti si vytvoria nové príjemné spomienky, ktoré strávili s rodičmi. 

Čo kúpiť 10 ročnému chlapcovi? Lego

Chlapci majú radi aktivity, pri ktorých môžu ukázať svoju zručnosť a fantáziu. Z toho dôvodu sú stavebnice pre nich ako stvorené. Lego je celosvetovo známou značkou tých najlepších stavebníc pre deti. Ak sa rozhodnete venovať ju 10 ročnému chlapcovi pod stromček alebo k narodeninám určite to bude správne rozhodnutie.

Keďže je stavebníc Lego množstvo druhov bolo by dobré aby ste si zistili aké stavebnice už chlapec má, aby sa nestalo, že bude mať dve rovnaké. 

Praktický darček pre chlapca, ktorý poteší – peračník

Ak chcete obdarovať chlapca niečím pekným a zároveň praktickým môžete sa obzrieť po peračníku. Tento darček veľa nestojí ale môže urobiť veľkú radosť, hlavne ak bude na ňom obľúbený hrdina oslávenca. V súčasnosti sú in Avengers, takže ak na ňom bude jeden z hrdinov určite to bude výborný darček.

Navyše, tento darček uvidia všetci jeho kamaráti v škole a on sa bude môcť pochváliť od koho ho dostal. Pri výbere sa zamerajte hlavne na motív peračníka a vyberte taký, ktorý by sa chlapcovi určite páčil. 

Užitočný a štýlový darček pre 10 ročného chlapca - mikina

Aj keď sa to nezdá, chlapci v tomto veku už majú obľúbených športovcov či obľúbené tými, ktorým fandia. Ak viete komu fandí chlapec, ktorého chcete obdarovať môžete mu kúpiť mikinu s logom jeho obľúbeného hokejového alebo futbalového týmu prípadne s konkrétnym hráčom.

Mikina je vhodným a aj praktickým darčekom pre každého chlapca. Ak neviete aký kúpiť darček chlapcovi v školskom veku mikinou nič nepokazíte. Pokojne ňou môžete obdarovať aj vysokoškoláka.

Darček pre začínajúcich športovcov – hokejka

10 roční chlapci už majú obľúbený šport a mnohí z nich sa mu aj venujú alebo by aspoň chceli začať. Ak malý oslávenec chodí napríklad na hokej môžete mu kúpiť hokejku. Ak sa v hokeji a hokejovej výstroji veľmi nevyznáte nechajte si poradiť od predavačov, ktorí vám radi odporučia vhodný darček.

Hokejka je vhodným darom aj pre 10 ročných chlapcov, ktorí sa vonku hokej hrávajú. Nikdy neviete, či chlapca dar neinšpiruje a či z neho nevyrastie ďalšia  svetová hokejová legenda…. a možno len vďaka vášmu daru.

Darčeky pre 10 ročných chlapcov – torta

Ak chcete urobiť 10 ročnému chlapcovi radosť nemusíte darček kupovať ale urobiť ho. Sladkej torte určite neodolá žiadne dieťa. Torta je ideálnym darčekom k narodeninám a keďže ňou chcete gratulovať 10 ročnému chlapcovi mala by byť originálna. 

Možno nemáte doma všetky potrebné ingrediencie na upečenie slávnostnej torty, to vás ale trápiť nemusí. Všetko čo budete potrebovať môžete dokúpiť. Poťahová hmota na tortu, farebná čokoláda či rôzne jedlé perličky tortu ozdobia. To ale nie je všetko. Môžete ju dozdobiť napríklad figúrkami Mickey Mouse alebo inými. 

Pri pečení torty pre deti sa fantázii medze nekladú a môžete ju vyzdobiť ako chcete. Jediné pravidlo, ktoré pri pečení a zdobení torty platí je, aby bola sladká a aby dekorácia na torte súvisela s tým, čo sa páči oslávencovi.

Čo kúpiť 10 ročnému chlapcovi? Detské posteľné obliečky

10 ročný chlapec má už svoje záujmy a záľuby, ktorým prispôsobuje svoj život. Ak má rád šport, napríklad futbal nájdete obrázok futbalovej lopty alebo známeho futbalistu všade (peračník, taška do školy, tričko,…). Podporte ho v tom a kúpte mu posteľné obliečky s tematikou futbalu.

Veľkou výhodou tohto darčeka pre 10 ročného chlapca je fakt, že nepotrebujete poznať veľkosť. Jediné čo by ste mali vedieť je, čo má oslávenec rád a podľa toho vybrať vhodnú tému obliečok.

Perfektný darček na rodinné výlety pre chlapca - turistický batoh

Turistike sa v súčasnosti venuje veľa ľudí. Ak je to aj vaša obľúbená aktivita môžete synovi k 10 narodeninám kúpiť turistický batoh a užiť si spolu nezabudnuteľné rodinné výlety. Navyše, nebudete musieť nosiť všetko vo svojom batohu. S niečím vám syn určite pomôže.

Detský turistický batoh je perfektným darčekom pre chlapca. Keďže si bude môcť niesť vlastné veci bude mať väčší pocit zodpovednosti a podrastie, bude sa cítiť dospelejší. Pri výbere sa zamerajte aj na farbu batohu. Je tu riziko, že ružový alebo červený batoh chlapec nebude chcieť.

Darček pre 10 ročného chlapca: RC autíčka na ovládanie

RC autíčka (autá na ovládanie) sú vynikajúcim darčekom pre 10-ročných chlapcov, ktorí majú záujem o autá a technológie. Tieto hračky nie sú len pre deti, ale aj pre dospelých, a ponúkajú širokú škálu modelov, od terénnych vozidiel až po športové autá. Dôležité je vybrať správnu mierku a typ motora. 

Na Alza.sk nájdete rôzne typy RC aut, vrátane terénnych vozidiel, drift aut, buggy a ďalších. Niektoré modely sú vybavené špeciálnymi funkciami, ako sú svetelné a zvukové efekty, vodoodolnosť, alebo proporciálne ovládanie.

Čo kúpiť 10 ročnému chlapcovi? Herné sluchadlá

Herné slúchadlá Logitech G435 sú vynikajúcim tipom na darček pre 10 ročného chlapca, ktorý má záujem o hry a technológie. Tieto modré, bezdrôtové slúchadlá sú vybavené 40mm meničmi, poskytujú dosah až 10 metrov a výdrž batérie až 18 hodín. Ich ľahká konštrukcia vážiaca iba 165 g a náušníky z pamäťovej peny zabezpečujú pohodlie aj pri dlhodobom nosení. Slúchadlá sú kompatibilné s rôznymi zariadeniami, vrátane PC, Mac, PlayStation 4, PlayStation 5 a mobilnými zariadeniami.

Pre 10 ročných chlapcov, ktorí hľadajú kvalitný zvuk a pohodlie, ponúkajú slúchadlá Logitech G435 vysokú kvalitu zvuku s meničmi o priemere 40 mm. S funkciou obmedzenia hlasitosti na maximálne 85 dB chránia sluch mladých užívateľov. Vstavané mikrofóny a možnosť ovládania hlasitosti priamo na slúchadlách zvyšujú ich praktickosť. Ľavé a pravé slúchadlo sú označené Braillovým písmom pre ľahšiu orientáciu. Navyše, ich udržateľný dizajn s 22% recyklovaných plastových častí a ekologický obal robia z týchto slúchadiel nielen skvelý darček, ale aj voľbu podporujúcu udržateľnosť.

Tech deck vitrína a pódium: ideálny darček pre 10 ročného chlapca

Tech Deck Vitrína a Pódium je vynikajúcim darčekom pre 10 ročného chlapca, ktorý má záujem o skateboarding a fingerboarding. Tento set umožňuje deťom vytvoriť si vlastné prostredie pre fingerboardové triky, či už ide o štýlovú vitrínu alebo rampu s funboxom a zábradliami. Vďaka možnosti zostavenia dvoch rôznych variantov prostredia poskytuje tento set hodiny zábavy a kreativity. Deti môžu trénovať nové triky s doskou pomocou svojich prstov, čo rozvíja ich motorické schopnosti a kreativitu.

Tech Deck Vitrína a Pódium obsahuje fingerboard, kufrík play and display, krabicu s pántami, dva otváracie kickery, štyri vertikálne spojky, pravý a ľavý dvojitý kicker, dve vysoké zábradlia a dlhé zábradlie. Tento set je kompatibilný s ďalšími produktmi Tech Deck, čo umožňuje deťom rozšíriť svoju zbierku a vytvoriť ešte väčšie a komplexnejšie skateparky. Vhodný pre deti od 6 rokov, tento set je nielen zábavný, ale aj edukatívny, poskytujúc deťom príležitosť učiť sa nové zručnosti a rozvíjať svoju fantáziu.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *