Domov » Testy a recenzie » Chlorella – účinky a skúsenosti – ktorá je najlepšia? Porovnanie a recenzie 2024!

Chlorella - účinky a ktorá chlorella je najlepšia? Porovnanie a recenzie 2024!

Tieto najlepšie chlorelly odporúčame:

Víťaz testu

Chlorella ADVANCE
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Čo je zelené, to je najdravšie! Takto zmýšľajú tí, ktorí sa zaujímajú o zdravé bio potraviny a doplnky stravy. Preto sa niet čo čudovať, že práve chlorella je na vrchole prírodných výživových doplnkov. Poďme si predstaviť čo je to chlorella, účinky chlorelly a jej dávkovanie. Aj vás zaujíma, ktorá chlorella je najlepšia? Pozrite si ako dopadla v recenzii.

Kľúčové informácie

icon Chlorella je jednobunková riasa s množstvom zdravotných výhod, ako je podpora imunitného systému, detoxikácia organizmu a zlepšenie trávenia.
icon Najlepšie hodnotené chlorella produkty sú Chlorella Advance, Blendea Supergreens a Chlorella Extra Bio.
icon Chlorella môže byť užívaná v rôznych formách, vrátane tabliet a prášku.
icon Pri užívaní chlorelly je dôležité dodržiavať odporúčanú dávku a prípadne sa poradiť s lekárom.

Najlepšia chlorella na základe testu

Najlepšia chlorella na trhu

Hodnotenie

Najlepšia ponuka

CHLORELLA ADVANCE

BLENDEA SUPERGREENS

CHLORELLA EXTRA BIO

TREE 3 CHLORELLA

TOPNATUR CHLORELLA

GREENFOOD CHLORELLA

BIO CHLORELLA GYMBEAM

NAJLEPŠIA CHLORELLA RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie chlorelly recenzie a skúsenosti

Chlorella ADVANCE - víťaz testu

Aby chlorella tablety skutočne účinkovali, je nepochybne najdôležitejší čistý obsah tejto riasy. A práve tablety Chlorella Advance sa radia medzi to najlepšie na trhu. Obsahujú čistú 100 % prírodnú sladkovodnú riasu chlorella, a to v množstve 200 mg na 1 tabletu. 

Aby sa zachovalo super naturálne zloženie, do tabliet neboli primiešané žiadne spojivá ani pridané látky. Užívaním tabliet Chlorella Advance dostanete do svojho tela biologicky aktívne látky, potrebné pre správne fungovanie organizmu: aminokyseliny, chlorofyl, kyslinu listovú, vitamíny a minerály, antioxidanty aj vlákninu. 

Tento výživový doplnok je tak určený pre každého, kto chce posilniť svoju imunitu, zbaviť svoj organizmus toxínov a naštartovať metabolizmus. Tablety sa odporúčajú užívať 15 – 30 minút pred jedlom 2 × denne 3 až 10 tabliet.

Blendea SUPERGREENS

Pre tých, ktorí majú problém s prehĺtaním tabliet, odporúčame chlorella prášok Blendea Supergreens. Je rozpustný vo vode, ovocnom džúse či smoothie, ľahko si tak zvyknete na pravidelné užívanie. 

Už názov tohto prášku napovedá, že pôjde o niečo super zelené. Prášok obsahuje 4 základné zložky – 30% zeleného jačmeňa, 30% mladej pšenice, 20% spiruliny, 15% chlorelly, plus stopové prvky mäty priepornej. Blendea Supergreens vám pomôže so zdravým stravovaním, detoxikáciou, posilní vašu imunitu, celkovo sa budete cítiť zdravší a fit. Plnú silu z prípravku vyťažíte, ak budete užívať 1 – 2 lyžičky prášku 1 – 2 denne.

Vysoký obsah vitamínov, minerálov, bielkovín, enzýmom, antioxidantov a chlorofylu ponúkajú tablety od českého výrobcu výživových doplnkov Nástroje Zdravia. Tablety Chlorella Extra Bio je bio produkt, ktorý vám dodá „konskú“ dávku čistej chlorelly. 

V jednej tablete nájdete až 250 mg tohto zeleného liečiteľa. Bio chlorella prispieva k normálnej psychickej činnosti a činnosti nervovej sústavy, pozitívne vplýva na tvorbu červených krviniek, zbavuje náš organizmus toxínov a zlepšuje metabolizmus, čo sa prejaví aj na stavu našej pokožky a zdravého úbytku hmotnosti. 

Výhodná je aj bio chlorella cena. Pri odporúčanej dávke 15 tabliet denne, vám 1 200 tabletové balenie vystačí na 80 dní.  

V tomto výrobku sa stretli 3 účinné látky, ktoré s naším organizmom dokážu divy. Tablety Tree 3 Chlorella obsahujú extrakt z kurkumy, ktorý zlepšuje trávenie a podporuje správnu činnosť žalúdka, pečene a žlčníky; extrakt zo zeleného čaju, ktorý pomáha udržiavať zdravý tráviaci systém a funguje ako antioxidant; nakoniec nesmie chýbať chlorella pre zlepšenie imunity a odbúranie toxínov z tela

Výživový doplnok sa odporúča užívať dlhodobo, aby sa prejavili požadované účinky. Nakoľko cena je vyššia, je potrebné si túto investíciu dobre zvážiť. Výhodou však je, že odporúčaná denná dávka je iba 2 – 4 tablety denne, čo je oveľa menej ako pri ostatných chlorella prípravkoch.

TOPNATUR Chlorella original

Chlorella original od TOPNATUR ponúka 750 tabletové balenie za veľmi priaznivú cenu. Chlorella dávkovanie je 15 tabliet denne, takto vám toto balenie vystačí na 50 dní. 

Čo je také skvelé na týchto tabletách okrem ceny? Tieto chlorella tablety sú perfektným zdrojom bielkovín a aminokyselín. V dennej dávke 2 400 mg dodáte svojmu organizmu 19 zo všetkých 22 aminokyselín, vrátane 8 kľúčových, ktoré sú nevyhnutné pre správny vývoj buniek, pre ich regeneráciu a tiež pre metabolizmus. 

Tieto tablety z chlorelly sú lisované za studena. Sú preto vhodné aj ako potravinový doplnok pre vitariánov a priaznivcov raw životného štýlu.

GreenFood Nutrition Chlorella

Tablety chlorella sú známe tým, že v jednej dávke sa ich niekedy musí vziať aj 10 naraz. Ak vás práve tento počet zelených „cukríkov“ odrádza, siahnite po tabletách GreenFood Nutrition Chlorella, kde výrobca priamo upozorňuje, aby sa neprekročila denná dávka 2 kapsuly. 

Dve tablety, a predsa s nimi dostanete do tela až 700 mg chlorella prášku denne. Chlorella vegan funguje ako silný antioxidant a účinné probiotikum, je bohatým zdrojom bielkovín, zvyšuje psychickú i fyzickú kondíciu. Preto sú tieto chlorella tablety vhodné aj pre športovcov.

BIO Chlorella GymBeam

Skúsenosti s chlorellou nás zaviedli aj k týmto tabletám, ktoré obľubujú nielen športovci, ale každý, kto sa zaujíma o zdravý životný štýl. Tablety BIO Chlorella GymBeam vás dobijú energiou, nastolia psychickú pohodu a správne fungovanie tráviaceho systému. 

100 % čistá sladkovodná riasa chlorella podporuje tiež zdravie kostí a zubov, prispieva k tvorbe červených krviniek a zbaví vaše telo škodlivín. Tablety sú bez prímesi lepku a laktózy, preto im prislúcha označenie vegánske chlorella tablety. Odporúčané chlorella dávkovanie je 3 tablety 2 × denne. Toto 500 kapsulové balenie vám vystačí na približne 80 dní.

Čo je chlorella?

Zelené chlorella tablety alebo zelený chlorella prášok – kúpim si, lebo ich odporúča mnoho ľudí. Viete však, odkiaľ sa berie ich typická tmavozelená farba? Chlorella, zvaná aj superpotravina, je jednobunková riasa, ktorá rastie v sladkej vode, a za jej farbu môže chlorofyl. 

Ten patrí do skupiny prospešných živín, ktoré pre nás príroda vložila do tejto najznámejšej riasi, preto je najúčinnejšia bez prímesi spojív a ďalších prídavných látok. Pestuje sa najmä v Číne, Japonsku a Taiwane, odkiaľ sa distribuuje do celého sveta.

Chlorella účinky

Mohli by sme povedať, že chlorella funguje ako špongia. Je schopná pohlcovať jedy a ťažké kovy bez ich opätovného uvoľňovania do organizmu tak, že ich samotné telo dokáže neskôr vylúčiť. 

Ponúka veľmi významnú nutričnú hodnotu, ktorú nenájdete v žiadnej inej potravine. Tým, že obsahuje bielkoviny, aminokyseliny, vitamíny a minerály, chlorofyl, vlákninu a kyselinu listovú, má mimoriadne blahodarný účinok pre náš organizmus. Vymenujme si aspoň základné chlorella účinky:

 • znižuje mieru únavy a vyčerpania;
 • napomáha normálnej činnosti nervovej sústavy a psychickej činnosti;
 • prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a metabolizmu;
 • podporuje správnu činnosť tráviaceho traktu;
 • pozitívne ovplyvňuje krvotvorbu;
 • stráži správne fungovanie štítnej žľazy, pečene a žlčníka;
 • má protizápalové účinky a je silným antioxidantom;
 • dokáže neutralizovať pH v tele, čím znižuje výskyt plesní;
 • stimuluje optimálnu hladinu cholesterolu;
 • pomáha pri prevencii proti nádorovým ochoreniam.
Chlorella nápoj

Chlorella a detoxikácia

Chlorella je často propagovaná ako účinný prostriedok na detoxikáciu organizmu. Táto sladkovodná riasa obsahuje veľké množstvo živín, ktoré môžu pomôcť pri eliminácii toxínov z organizmu. Chlorella obsahuje napríklad chlorofyl, ktorý je účinný pri detoxikácii krvi a pečene. Okrem toho obsahuje aj vlákninu, ktorá pomáha odstraňovať toxíny z tráviaceho traktu.

Niektoré štúdie naznačujú, že užívanie chlorelly môže pomôcť pri detoxikácii ťažkých kovov, ako je ortuť, olovo a kadmium. Výskum tiež naznačuje, že chlorella môže pomôcť pri detoxikácii z nebezpečných látok, ako sú pesticídy a herbicídy.

Chlorella a podpora imunity

Chlorella obsahuje napríklad vitamíny A, C a E, ktoré sú známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami a môžu pomôcť chrániť organizmus pred poškodením voľnými radikálmi.

Okrem toho obsahuje chlorella aj fykocyanín, ktorý je považovaný za účinný prostriedok pri podpore imunitného systému. Fykocyanín môže pomôcť zvýšiť produkciu bielych krviniek, ktoré sú zodpovedné za obranu organizmu proti chorobám a infekciám.

Štúdie tiež ukazujú, že užívanie chlorelly môže pomôcť pri prevencii a liečbe niektorých infekčných ochorení. Napríklad sa ukázalo, že chlorella môže pomôcť pri liečbe hepatitídy C a herpesu.

Môže Chlorella uškodiť?

Všeobecne nie sú známe chlorella nežiaduce účinky. Ťažkosti môžu nastať s prekročením dávky, kedy sa môžu objaviť hnačky a nevoľnosť. Bežné sú aj žalúdočné nevoľnosti, kým si na dennú dávku chlorelly zvyknete či bolesti hlavy pri detoxikácii. 

Väčšiu ostražitosť venujte užívaniu chlorelly počas tehotenstva. Chlorella v tehotenstve a počas dojčenia jedine po konzultácii s lekárom.

Chlorella cena

Cena chlorella tabliet a chlorella prášku sa líši od výrobcu aj od objemu balenia. Kvalitné bio produkty sa pohybujú v rozpätí od 15 – 25 €.

Aké látky nájdeme v chlorelle?

Medzi najdôležitejšie látky, ktoré môžeme nájsť v chlorelle, patria:

 1. Chlorofyl: Je to zelený pigment, ktorý pomáha riasam pri fotosyntéze. Chlorofyl má však aj množstvo zdravotných výhod, pretože pôsobí ako antioxidant, podporuje detoxikáciu organizmu a môže pomôcť zlepšiť trávenie.

 2. Proteíny: Chlorella obsahuje približne 60% bielkovín, ktoré obsahujú všetky aminokyseliny, ktoré sú pre telo nevyhnutné.

 3. Vitamíny a minerály: Chlorella je bohatá na vitamíny A, C, E a K, ako aj na minerály, ako sú napríklad železo, vápnik a horčík.

 4. Nukleové kyseliny: Obsahuje vysoké množstvo nukleových kyselín, ako je napríklad DNA a RNA. Tieto látky sú dôležité pre tvorbu nových buniek a podporujú regeneráciu tkanív.

 5. Kyselina listová: Je bohatá na kyselinu listovú, ktorá je dôležitá pre tvorbu nových buniek a DNA.

 6. Vláknina: Chlorella obsahuje vysoké množstvo vlákniny, ktorá podporuje zdravie tráviaceho traktu a môže pomôcť zlepšiť trávenie.

Chlorella v talbetkach

Kedy môže byť užívanie chlorelly nebezpečné?

Chlorella je považovaná za bezpečnú pre väčšinu ľudí, ale v niektorých prípadoch môže spôsobiť nežiaduce účinky.

U niektorých ľudí môže konzumácia chlorelly spôsobiť tráviace problémy, ako sú napríklad hnačky, bolesti brucha alebo plyny. Chlorella môže tiež obsahovať jód, takže osoby s nadbytkom jódu by mali konzumovať chlorellu opatrne a neprekračovať dávky.

Osoby, ktoré užívajú lieky na riedenie krvi alebo antikoagulanciá, by mali tiež byť opatrné pri užívaní chlorelly, pretože táto riasa obsahuje vitamín K, ktorý môže ovplyvniť zrážanlivosť krvi.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že nie všetky druhy chlorelly sú rovnaké a niektoré môžu byť kontaminované ťažkými kovmi alebo inými nečistotami. Preto je dôležité zakúpiť si kvalitnú chlorellu od spoľahlivého predajcu.

Aké je ideálne dávkovanie chlorelly?

Odporúčaná denná dávka chlorelly sa líši v závislosti od veku a zdravotného stavu jednotlivca. Všeobecne sa odporúča užívať 2 až 3 gramy chlorelly denne pre dospelých a 0,25 až 1 gram pre deti. 

Pri liečbe konkrétneho ochorenia môže byť dávka vyššia a mala by byť určená lekárom alebo odborníkom v oblasti výživy. Je dôležité dodržiavať odporúčanú dávku a prípadne sa poradiť s lekárom pred začatím užívania.

FAQ - často kladené otázky

Aj keď chlorella je všeobecne považovaná za bezpečnú, nie sú k dispozícii dostatočné informácie o tom, ako by mohla ovplyvniť tehotenstvo a dojčenie. Preto by tehotné alebo dojčiace ženy mali byť opatrné pri užívaní chlorelly a mali by sa poradiť so svojím lekárom, aby sa uistili, že je to pre ne bezpečné a vhodné.

Pri správnom dávkovaní a užívaní je chlorella všeobecne považovaná za bezpečnú. Niektorí ľudia však môžu mať nežiaduce účinky, ako sú tráviace ťažkosti, bolesti hlavy, alergické reakcie alebo kožné vyrážky.

Chlorella je druh sladkovodnej riasy, ktorá sa používa ako doplnok stravy kvôli svojmu vysokému obsahu vitamínov, minerálov, antioxidantov a iných výživných látok. Medzi zdravotné výhody konzumácie chlorelly patrí podpora imunitného systému, detoxikácia organizmu a zlepšenie trávenia.

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Internet je úžasný svet. Ponúka nekonečné možnosti vzdelávania sa. Pohltil aj mňa, preto milujem písanie článkov na rôzne témy, návodov, ako si poradiť s nejakým problémom a recenzií produktov, ktoré vám často pomôžu s rozhodovaním. Popri písaniu článku sa dozviem vecí, o ktorých som často ani nechyrovala. A práve tieto informácie sa snažím posúvať ďalej. Zaujímam sa najmä o bývanie a domácnosť, krásu a zdravie, hobby, elektroniku a pod. Ak nepripravujem články pre vás, píšem knihy (som autorkou niekoľkých kníh určených najmä ženám). Okrem toho milujem chalupárčenie, nakoľko bývam na krásnej hornatej Orave.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *