Domov » Zdravie a krása » Chia Shake – Ďalšie predražené doplnky výživy? (skúsenosti a recenzie)

Chia Shake – Ďalšie predražené doplnky výživy? (recenzia a skúsenosti)

Produkty na chudnutie od Chia Shake

Chia Shake je zákazníkmi overený eshop ponúkajúci nízkoenergetické diétne jedlo, s ktorým sa naozaj dá efektívne schudnúť. Ak teda hľadáte recenziu na Chia Shake, ste na správnom mieste. 

Jedlá, ktoré som od nich vyskúšala boli navyše aj chutné. Ako dopadli produkty Chia Shake v mojom teste?

Tento článok vám ďalej prezradí viac o mojej skúsenosti s produktami Chia Shake, odpovie na často kladené otázky a zhrnie všetko čo potrebujete pred objednávkou produktov vedieť, poďme na to!

V skratke - to najdôležitejšie

 • Kvalitné zloženie produktov – obsahujúce chia semienka
 • Produkty prispôsobené na viacero typov diét
 • Plnohodnotná náhrada jedla
 • Veľmi prijateľná cena
 • Počas prvých týždňov sa mi podarilo zhodiť 4 kilogramy a zvyknúť si na nové návyky
 • Chuť je naozaj skvelá a máte na výber viacero príchutí

Chia Shake patrí medzi nielen najlepšie keto diéty. Preto sa ich produkty umiestnili na skvelom mieste vo veľkom teste keto diét na našom trhu. 

CHIA SHAKE RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo to vlastne Chia Shake je a prečo som si ich zvolila?

Kilá navyše už dozaista trápili nejednu z nás a ja som sa opäť rozhodla čo to zhodiť a otestovala som pri tom produkty od Chia Shake. Chia Shake som si vybrala na odporúčanie mojej kamarátky, ktorá si ich chuť nevedela vynachváliť a navyše za 3 týždne schudla 7 kíl

Pri diéte či už sa rozhodnete chudnúť s Chia Shake produktami alebo bez nich, nezabúdajte na pravidelný pohyb, pitný režim a kvalitný spánok.

Spoločnosť Chia shake vyrába svoje produkty v Českej republike a na svojom webe Chiashake.sk niekoľko krát podčiarkuje, ako je pre nich podstatná kvalita a účinnosť ich výrobkov. 

S výrobkami Chia Shake sa môžete rozhodnúť či chcete schudnúť alebo budovať svalstvo prípadne len bez výčitiek zahnať večer hlad niečím čo je zdravé a chutné. Spoločnosť Chia Shake navyše podporuje udržateľný rozvoj, každou kúpou produktov u nich prispejete aj organizáciám podporujúcim našu planétu.

Vráťme sa k Chia Shake produktom, ide o diétne koktaily a jedlá, ktoré majú nízky obsah sacharidov a naopak vyšší obsah bielkovín. Navrhnuté sú tak, aby podporovali jednoduché a hlavne efektívne chudnutie

Prinášajú nám tak pri zbavovaní sa prebytočných kíl želaný efekt. Tajomstvo Chia Shake produktov tkvie v ich zložení, ktoré je bez pridaného cukru a skladá sa zo superpotravín. Okrem toho sú obohatené o radu potrebných minerálov, vitamínov a vlákniny.

Chia semienka a čakanková vláknina

Jednou z hlavných superpotravín v zložení Chia Shake sú práve chia semienka, tie sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, omega 3 mastných kyselín, bielkovín, obsahujú dokonca viac vápnika ako mlieko či viac železa ako špenát, okrem toho pôsobia ako antioxidant a dokážu zahnať hlad a skvele zasýtiť. 

Chia semienka nie sú ničím novým, pochádzajú zo šalvie hispánskej, ktorá má pôvod v Mexiku a chia semienka sa na zemi vyskytujú už viac ako 4000 rokov. Ich zdravotné benefity objavili aj kmene Aztékov, tí im pripisovali blahodárne až magické účinky. Na túto potravinu sa akosi rokmi zabudlo, no v súčasnosti zažíva opäť veľký “boom”.

Ďalšou skvelou látkou, ktorú Chia Shake potraviny obsahujú je čakanková vlíknina – inulín. Prečo je vláknina tak dôležitá pri chudnutí už snáď ani vysvetľovať nemusím, ale v skratke podporuje činnosť našich čriev a dokáže naštartovať aj veľmi spomalený metabolizmus. Čím je však inulín tak jedinečný? Inulín slúži ako rpírodné probiotikum a obohacuje črevá o potrebné baktérie, okrem toho má aj zahusťovacie účinky a tak sa ním častokrát vo fitness jedlách nahrádza tuk. Jedlá sú potom ľahšie a zdravšie. 

Diéty s Chia Shake

Chia Shake produkty môžeme zaradiť do hneď niekoľkých diet a dietnych plánov – Keto diétu (nazývanú aj Ketónová), Proteínovú dietu, Dukanovu dietu, Nízkosacharidovú diétu, Atkinsonovu či anglickú diétu. To znamená, že ak už niektorú poznáte alebo ju držíte, s Chia Shake produktami ju viete podporiť a neporušiť. 

V prípade, že ich nepoznáte v krátkosti vám tieto diéty predstavím, môže sa vám to zísť ak si nebudete vedieť zostaviť jedálniček počas diéty a nasmeruje vás to tým správnym smerom k redukcii prebytočných kíl.

Keto diéta s chia Shake

Začnem asi momentálne tou najznámejšou diétou, ktorá je medzi ženami, ale aj mužmi veľmi obľúbená. Keto diéta alebo Ketónová diéta patrí medzi veľmi účinné spôsoby chudnutia, ak by som to mala v krátkosti zhrnúť, tak Keto diéta funguje na základe toho, že telo ako hlavný zdroj energie využíva tuky a nie sacharidy, práve tým sa počas diéty musíte z oblúka vyhnúť. Táto diéta sa skladá z niekoľkých fáz čo zabraňuje opätovnému priberaniu už zhodených kíl. Keto diéta je vhodná ako pre mužov tak aj pre ženy a princíp chudnutia v podstate funguje bez ohľadu na vek

Produkty od Chia Shake výborným doplnením jedálnička pri Keto diéte, pretože obsahujú množstvo bielkovín vlákniny, primerané množstvo zdravých tukov a len veľmi málo sacharidov. Preto si s Chia Shake viete obohatiť váš keto jedálniček nech sa už nachádzate v ktorejkoľvek fáze Keto diéty.

Ďalšie diéty s Chia Shake

Medzi ďalšie diéty, pre ktoré sú vhodné Chia Shake produkty patria Proteínová dieta a Atkinsonova dieta. Obe fungujú na podobnom princípe, na konzumácií jedál s vysokým obsahom bielkovín, pričom proces s úbytok na váhe je pomerne rýchli. Chia Shake ponúka pestrý výber jedál s vysokým obsahom bielkovín od kokteilov a smoothie cez rôzne maškrty a preto je Chia Shake dobrý výber aj pri takejto diéte.

Ďalšou veľmi známou diétou, pri ktorej je možné stravovať sa s Chia Shake je Dukanova dieta, kedy sa opäť orientujeme najmä na zvýšený podiel bielkovín a znížený podiel sacharidov, okrem toho je povolené jedlá dopĺňať aj o väčšie množstvo zeleniny. Ďalej Low Carb Diet alebo teda nízkosacharidová diéta, kedy sa príjem najmä jednoduchých cukrov zníži takmer na minimum, pričom postupne sa zbavíte vlčieho hladu a výkyvov nálad spojených s kolísaním hladiny cukru v krvi. 

Ešte v krátkosti zhrniem Anglickú diétu, pri nej si pripravujete a porciujete instatné jedlo s menším podielom sacharidov, ale s dostatkom živín, čo spĺňajú aj Chia Shake produkty.

Chia Shake produkty a ich balenie

Chia Shake ponúka na výber pomerne pestrú škálu produktov, nájdeme tu dietné kokteily v mnohých príchutiach (napríklad jahoda a malina, banán, vanilka, kokos a ananás, hruška so škoricou,…), v dvoch základných veľkostiach (300g a 900g), ďalej smoothie, ktorých konzistencia je mierne hustejšia ako je to u kokteilov a rovnako aj príchute sú odlišné (napríklad lesné plody, ananás) a tiež aj veľkosť balenia (450g). Ďalšie produkty Chia Shake sú rozdelené do sekcií Chudnutie a Fitness. Teda či sa plánujete orientovať predovšetkým na úbytok váhy alebo chcete skôr telo poriadne spevniť.

Chia shake ponúka proteínové palacinky, mne toľko ospevovaný chia muffin, pudingy, diétne tyčinky, kaše, polievky, omelety, dokonca Keto BCAA, fat burnery a mnoho ďalšieho. Podobne ako iné eshopy ponúkajúce jedlo na chudnutie, aj Chia Shake má na výber kúpiť si produkty jednotlivo, podľa vlastných preferencií alebo si môžete vybrať z jednotlivých balíčkov na 1 až 8 týždňov. 

Diétny balíček Chia Shake na 1 týždeň

 • Takýto balíček sa hodí na otestovanie toho či vám diéta a produkty vyhovujú.
 • Už za takýto krátky čas viete schudnúť 1 až 3 kilá.
 • Obsah balíčka je 35 porcií.

Diétny balíček Chia Shake na 2 týždne

 • Tento balíček produktov je vhodný ak máte záujem zhodiť pár kíl za krátky čas.
 • S balíčkom na 2 týždne viete schudnúť 3 až 6 kíl.
 • Obsah balíčka je 70 porcií.

Diétny balíček Chia Shake na 4 týždňov

 • Je vhodný v prípade, že máte záujem zhodiť kíl viac.
 • Za 4 týždne s balíčkom od Chia Shake viete schudnúť približne 6 až 10 kíl.
 • Obsah balíčka je 140 porcií.

Diétny balíček Chia Shake na 8 týždňov

 • Ide o najväčší balíček produktov od Chia Shake, ktorý je vhodný najmä pre ľudí, ktorí už bojujú s vyššou nadváhou.
 • S týmto balíčkom viete počas 8 týždňov schudnúť 9 až 15 kíl (ak je telo zavodnené, môže to byť aj viac)
 • Obsah balíčka je 280 porcií

Produkty Chia Shake, ktoré som počas diéty vyskúšala

Chia Shake Meal Shake

Jeden z produktov Chia Shake, ktoré som si počas svojej diéty otestovala Meal Shake v jahodovej príchuti. Chuť jahoda mi vyhovovala a čo sa týka prípravy tá bola naozaj veľmi jednoduchá. 

Do svojho shejkra som nasypala odmerku zmesi (odmerku dostanete pribalenú k produktom) a zaliala som to 200ml čistej vody. V prípade ak chcete, aby bola konzistencia hustejšia pridajte mlieko alebo rastlinné mlieko, ale mne Meal Shake úplne vyhovoval pripravený aj s vodou. Prášok sa rozpustil veľmi rýchle a môžete rovno konzumovať.

Meal Shake od Chia Shake som si zvykla pripravovať vopred a začala som si ho dávať do chladničky, takto mi chutil ešte viac, nakoľko nápoj bol aj príjemne osviežujúci. Meal Shake obsahuje všetky potrebné živiny a minerály a preto je skvelou náhradou stravy, ja som ho konzumovala predovšetkým ako desiatu alebo poobede ako olovrant. Vždy som sa cítila dobre zasýtená, ale nikdy nie prejedená. Približne po 3-4 hodinách som už opäť pociťovala mierny hlad.

Za zmienku určite stojí aj to, že Chia Shake Meal Shake je bez GMO a lepku a samozrejme pridaného cukru, pričom má mierne sladkastú chuť vďaka stévii. Podobne ako ostatné produkty od Chia Shake má nízky obsah sacharidov, takže ak vás pochytí vlčí hlad je výbornou voľbou.

Zhrnutie: Meal Shake vám na základe mojej skúsenosti môžem odporučiť, je to výborný pomocník pri zdravom stravovaní, pre športovcov, ale aj pri diéte. Vždy mi doplnil telo energiou, ktorú som potrebovala a zasýtil, okrem toho chuť bola príjemná a keď si ho dáte vopred vychladiť bude ešte lahodnejší. Balenie obsahuje 450g čo je približne na 15 porcií.

Chia Shake Chia Muffin

Na tento muffin od Chia Shake som bola obzvlášť zvedavá, ako som už aj spomínala, o jeho skvelej chuti mi kamarátka viac razy rozprávala. No a musím povedať, že tento muffin bol asi to najlepšie čo som z jedál vhodných na rôzne diéty vyskúšala. Príchuť máte na výber len čokoládovú, ale je naozaj fantastická. Chia muffin som si najčastejšie robila na raňajky a vždy už večer som sa naň tešila.

Príprava je jednoduchá, do hrnčeka/menšej misky nasypete odmerku zmesi a pridáte trochu mlieka, v tomto prípade naozaj odporúčam siahnuť po mlieku nie po vode, kvôli konzistencii, no a vložíte ho do mikrovlnky približne na 2 minúty. 

Takúto pochúťku si tak môžete vychutnať aj kedykoľvek v práci. Plnohodnotne vás zasýti a zbaví chuti na sladké, okrem toho má samozrejme ako ostatné Chia Shake produkty, málo sacharidov, takže ak sa rozhodnete si ho dopriať aj na večeru, smelo do toho!

Pri príprave Chia Muffinu som bola nápaditá a pripravila som si ho vždy s kúskom horkej čokolády, ktorú som buď dala do zmesi ešte pred zohriatím v mikrovlnke alebo som ju položila na vrch hneď po vybratí muffinu z mikrovlnky a krásne sa mi rozpustila. 

Potom som si na vrch pridala ešte kúsok ovocia (napríklad jahody, čučoriedky, maliny či černice) a niekedy som miesto ovocia pridala kúsok hrudkovitého tvarohu. Medze sa pri príprave nekladú, len dajte pozor, aby ste to neprehrotili so sacharidmi.

Zhrnutie: Chia Muffin mi skutočne veľmi chutil, bolo to najlepšie diétne jedlo, ktoré som kedy skúšala. Zasýtil ma vždy dokonale a tešila som sa vždy, keď som si ho šla pripraviť. Príprava je pritom veľmi jednoduchá a rýchla. Balenie obsahuje 350g čo je postačujúce na 10 jedál.

Chia puding - Piňa colada

Vyzdvihnúť musím aj ponuku proteínových pudingov, ktoré sú príjemným spestrením diéty. V ponuke sú celkom 3 príchute:

 • mango
 • piňa colada
 • lesné plody

Puding od Chia Shake  je vhodný nielen na desiatu, ale užívala som ho aj pred alebo po športovej aktivite – či už behu alebo klasickom tréningu.

Základné informácie:

 • Hmotnosť: 300 g
 • Počet porcií: 10
 • Cena za 1 balenie: 15,99 €
 • Cena za 1 porciu: 1,59 €
 • Príchuť: Piňa colada
 • Vitamíny : A, B, C, D, E, K
 • Minerály : Vápnik, draslík, fosfor, železo, mangán, chróm, meď, jód, horčík, zinok a selén
 • Neobsahuje : Lepok, GMO a pridaný cukor

Príprava je veľmi jednoduchá. Jedna dávka obsahuje 30 g prášku –  v balení nájdete aj odmerku, tak nebudete potrebovať ani váhu. Odmerku nasypeme do pohára a prilejeme 100 ml vody. Dôkladne premiešame, aby vznikla hmota.

Pre lepšiu konzistentnosť môžete použiť šejker alebo mixér. Následne puding vložíme do chladničky a necháme stuhnúť 1-2 hodiny.

Proteínový puding od Chia Shake je naozaj skvelý. Navyše ide o účinné spestrenie jedálnička – čo veľmi oceňujem. Tento puding môžem odporučiť všetkým, čo si chcú zdravo zamaškrtiť. Po tomto jedle naozaj nebudete mať žiadne výčitky.

Chia Shake Proteínové palacinky

Ďalším otestovaným produktom od Chia Shake boli Proteínové palacinky v príchuti vanilka. Chuť palaciniek je mierne sladkastá a vanilka je veľmi jemná, nerušivá a hlavne neumelá. Palacinku som si pár razy spravila na obed, ale aj večeru, veď prečo nie? Je diétna a navyše plná proteínov. Je to fajn byť na diéte, v procese chudnutia a môcť si dopriať aj palacinky.

Čo sa týka samotnej prípravy tejto proteínovej palacinky od Chia Shake, opäť nasypeme zmes zo sáčku do shejkra a zalejeme vodou alebo mliekom (v tomto prípade kľudne aj vodou, konzistencie je tak v poriadku) a poriadne to spolu v shejkri rozmiešame, zmes vylejeme na rozohriatu neprilnavu panvicu alebo si na panvici rozotriete kvapku olivového oleja a pečiete na ňom. Do pár minút máte palacinku hotovú. 

Ja som si ju zvykla ozdobiť gréckym jogurtom alebo jemným tvarohom a na vrch som pridala kúsok škorice či kakaa. Jedlo bolo chutné a sýte, palacinka sa mi vždy upiekla dobre, bez toho, aby som ju musela z panvice nejak oškrabávať a podobne.

Zhrnutie: Palacinka od Chia Shake je chutná a sýta a tým, že má nízky obsah sacharidov si ju s kľudným svedomím môžeme dopriať aj na večeru. Príprava je nenáročná, potrebujete však dobrú neprilnavú panvicu ak ju nemáte je potrebné použiť kvapku oleja. Balenie obsahuje 300g čo je približne 10 porcií.

Chia Shake diétna kaša

Od Chia Shake som tiež vyskúšala diétnu kašu v príchuti čokoláda. Myslím si, že práve čokoláda je tá príchuť, kde sa snáď nedá nič pokaziť a preto ma nesklamala ani tentoraz. Kaša chutila dobre, nie umelo a cítila som z nej chuť horkej čokolády. Príprava kaše bola jednoduchá, asi jednoduchšia príprava jedla už ani nemôže byť. 

Nasypala som do misky odmerku zmesi Chia Shake kaše a zaliala, opäť je na vás či preferujete skôr mlieko (vtedy je kaša hutnejšia a o čosi sýtejšia) alebo vodu, prípadne rastlinné mlieko. Celé to v miske spolu zmiešate a môžete konzumovať.

Do kaše som si zvykla pridať aj nejaké ovocie, napríklad jahody alebo maliny, niekedy aj kúsok horkej čokolády. Opäť chcem len upozorniť, aby ste to so sacharidmi príliš nepreháňali ak nechcete spomaliť proces vášho chudnutia. Kašu som jedávala na raňajky a niekedy aj na olovrant či večeru.

Zhrnutie: Chia Shake diétna kaša je pripravená doslova za pár sekúnd a chutí dobre, môžete si do nej pridať napríklad nejaké ovocie, aby ste mierne pozmenili chuť a nejedli stále to isté. Diétna kaša dodá dostatok energie a jej vyvážené zloženie zabezpečujee že si ju môžete dopriať kdeokoľvek počas dňa. Obsah balenia je 300g čo zodpovedá 10 porciám. 

Chia Shake Smoothie - Lesné plody

Nemôžeme zabudnúť ani na smoothie so skutočným ovocím, bez umelých aróm a chemických prísad. Mrazom sušené ovocie, tiež známe ako lyofilizované ovocie, chutí presne tak, ako by malo a nepotrebuje nič navyše, takže môžete vychutnať prírodný produkt plný vitamínov a minerálov, pričom sa neodchyľujete od zásad zdravej výživy. 

Toto je skôr smoothie s plnohodnotnou stravou ako obyčajný koktail na chudnutie, aj keď sa pripravuje rovnako ako vegan Shake. Aby ste dosiahli ideálnu konzistenciu, nechajte hotové Chia Shake Smoothie s lesnými plodmi odstáť na dve minúty po príprave v šejkri. Nutričné hodnoty tohto smoothie s ovocím nie sú zlé a môžu byť zahrnuté v akejkoľvek diéte.

Chia Shake Diet Soup - Paradajková

Dokonca som mal možnosť vyskúšať aj Diet Soup od Chia Shake, konkrétne išlo o paradajkovú polievku. Chuť hodnotím veľmi pozitívne, naozaj chutila ako klasická paradajková polievka, ktorú si bežne pripravujete. Až na to, že v jednej takej polievke nájdete skvelé množstvo bielkovín a vitamínov.

V eshope chiashake.sk nájdete aj zeleninovú a syrovú polievku, ktoré môžu mať chuť podobnú ako paradajková polievka. Príprava je jednoduchá, stačí do misky nasypať 30 gramov prášku a zaliať 200 ml horúcej vody

Potom je potrebné dobre rozmiešať prášok v horúcej vode, aby sa nestalo, že budete jesť suchý prášok. Nakoniec som navrch pridala trochu syra, ako to robím aj pri bežnej paradajkovej polievke, a výdatné proteínové jedlo bolo hotové!

Orieškové maslo CHOCONELLA a kokosové maslo COCONELLA

Orieškové maslo vyrobené z kvalitných prírodných surovín, ktoré je chutné, obsahuje navyše srvátkový izolát, takže je ideálne nielen pre držanie ketónovej diéty, ale aj pre redukčné diéty alebo pre výživu aktívnych športovcov.

Rovnako to platí aj pre iné príchute tohto masla. Tiež som mal možnosť vyskúšať kokosové maslo Coconella od Chia Shake a môžem potvrdiť, že ide o kvalitný produkt, ktorý obsahuje tiež srvátkový izolát a je vhodný pre ketónovú diétu.

Základný Informácie:

 • Hmotnosť: 300 g 
 • Cena za 1 balenie: 11,99 €
 • Príchuť: Lieskové oriešky, arašidy a čokoláda
 • Ďalšie príchuti: Kokos, arašidové maslo so slaným karamelom
 • Neobsahuje: Konzervanty, GMO a pridaný cukor.

Použitie je veľmi jednoduché. Choconellu a Coconellu si môžete natrieť na proteínové palacinky, ako som to urobil aj ja, alebo na celozrnné pečivo.

Vyjedať pixlu lyžičkou ale neradím, i zdravé maslá obsahujú celkom dosť tuku.

Chia Shake diétny koktejl

Pri svojej objednávke som nemohla vynechať ani diétny koktejl, ten som ochutnala v príchuti čučoriedka-vanilka. Priznám sa, že tento diétny koktejl som si objednala aj z toho dôvodu, že som chcela vedieť aký je rozdiel medzi ním a Meal Shakom

Rozdiel je predovšetkým v tom, že tento diétny koktejl je skôr ako koktejl, je redší, no rovnako sýty a navyše obsahuje MCT olej. MCT olej je veľmi prospešný, ak chceme nejaké tie kilá navyše zhodiť pečeň ho premieňa na ketóny a tak sa do stavu ketózy (ktorý je charakteristický pre keto diétu a telo počas neho spaľuje najviac tukov), telo začne poriadne spaľovať a tuky meniť na energiu. 

Chia Shake diétny koktejl by som tak odporúčala hlavne tým z nás, ktorý chceme ešte čo to schudnúť a Chia Shake Meal Shake zas tým, ktorí chcú spevniť a hľadajú kvalitné a plnohodnotné jedlo, ktoré si môžu bez výčitiek dopriať kedykoľvek a a kdekoľvek počas dňa.

Prejdem k chuti diétneho koktejlu, mne príchuť čučoriedky s vanilkou veľmi vyhovovala, preferujem skôr jemné sladkasté príchute ako tie kyslejšie a toto bolo naozaj chutné prepojenie, ktoré navyše nebolo zas presladené. Okrem toho oceňujem, že chuť nebola umelá čo sa stále často pri diétnych jedlách stáva. Ďalej, čo sa týka prípravy diétneho koktejlu, tá je opäť veľmi jednoduchá a časovo nenáročná. Do šejkru dáte odmerku zmesi a zalejete vodou či mliekom (ja som opäť siahla skôr po vode).

Zhrnutie: Diétny koktejl Chia Shake je ako stvorený pre chudnutie, obsahuje dôležitý MCT olej a samozrejme aj mnoho vitamínov a minerálov. Rozpustnosť je primeraná a chuť je dobrá, dokonca lahodná aj pri použití čistej vody (namiesto mlieka). Obsah balenia je 300g čo zodpovedá 10 plnohodnotným koktejlom.

Moja skúsenosť s Chia Shake

Prejdem k mojej skúsenosti s Chia Shake a testovaniu produktov. Ako som už aj v úvode načrtla, opäť som chcela pár kíl schudnúť a hľadala som šikovného pomocníka, s ktorým bude tento proces rýchlejší a zároveň si obohatím aj svoj jedálniček. Kamarátka mi odporučila Chia Shake, s ktorým schudla takmer 10 kíl a pritom si nevedela vynachváliť chuť jedál (najmä chia muffinu).

Musím oceniť prehľadnosť eshopu Chia Shake, keď som ho prvý raz otvorila veľmi rýchle som sa zorientovala a prešla som si čo všetko zákazníkom ponúkajú. Keďže som chcela schudnúť vyberala som si produkty v sekcii chudnutie. 

Schudnúť som chcela približne 4kilá, nakoľko už mám skúsenosti s keto diétou vedela som, že je to možné pomerne rýchlo a jednoducho a to som očakávala aj od produktov Chia Shake. Na dosiahnutie môjho cieľa, teda schudnúť 4 kilá som si stanovila obdobie 12 dní. Je veľmi dôležité mať pri chudnutí stanovený jasný cieľ koľko chcete schudnúť a do akého času.

Začiatky boli, ako to už pri diéte býva, dosť ťažké. Som veľkou milovníčkou sladkého a preto vynechať ho úplne bolo pre mňa veľmi náročné, ale výborne mi v tom pomohol Chia Muffin a aj Chia Shake diétny koktejl

Musím povedať, že po približne 4 dňoch som si túto diétu s Chia Shake produktami začala aj užívať, pretože vybrané produkty mi skutočne chutili a vždy ma zasýtili. Navyše som sa cítila dobre, nenastal pocit, že mám málo energie alebo, že nevládzem, je však pravda, že počas diéty som necvičila len som chodila na prechádzky.

Chudnúť som začala približne po 5 dňoch, kedy som sa aj prvý raz odvážila a už vtedy som mala dole 2 kilá. Cítila som sa ľahšie a hlavne sa mi opäť nakopol metabolizmus. 

V diéte som zotrvala celých 12 dní a naozaj som schudla dokonca nie 4, ale 5 kíl. Samozrejme som nechcela, aby sa kilá hneď vrátili a objednala som si ešte jedno balenie Chia Shake Meal Shake a samozrejme aj obľúbený Chia Muffin. Toto Chia Shake jedlo som jedla ešte pravidelne 2x do dňa. Vytvorila som si takú vlastnú udržiavaciu fázu

Recenzie iných užívateľov Chia Shake

Na internete nájdeme mnoho recenzií na produkty Chia Shake – pretože ich vyskúšalo už pomerne množstvo nielen žien ale aj mužov. 

Podobné výrobky na trhu

Ketomix

Najznámejší priekupník v oblasti Keto diety. Jedlá sú navrhované tak, aby ste schudli rýchlo a zdravo a navyše bez zbytočnej námahy. Ketomix ponúka pestrú paletu jedál, koktejlov, polievok kaší a mnoho iného. Ketomix produkty sme už recenzovali TU.

DailyMix

DailyMix predstavujú kvalitné jedlo, ktoré si viete dopriať kdekoľvek sa práve nachádzate a to aj vo chvíľach, keď nemáte práve čas na jeho prípravu. Proteínové jedlo od DailyMix je vhodné pre všetkých aktívnych ľudí, študentov, ale aj seniorov a rovno aj športovcov a fitness nadšencov.

Mana

Lahodná a predovšetkým nutrične vyvážená strava – to je Mana. Ide o vopred naporciované drinky s dlhou trvanlivosťou a ľahkým skladovaním. Pričom je Mana komplexné jedlo s obsahom viac ako 38 vitamínov, omega 3 mastnými kyselinami a minerálmi.

Často kladené otázky

Pre koho je Chia Shake vhodný?

Produkty Chia Shake sú vhodné ako pre ženy tak aj pre mužov vo veku od 18 rokov. V prípade, že chcete schudnúť, v prípade ak chcete nabrať svalovú hmotu (pretože obsahujú vysoký prídel bielkovín), v prípade ak hľadáte len zdravý snack, napríklad na večeru alebo akékoľvek iné jedlo počas dňa. Okrem toho sú produkty vhodné aj pre vegánov (okrem, chia pudingu, palaciniek a omelety) obsahujú širokú paletu vitamínov, ktoré sú (nielen) vo vegánskom jedálničku potrebné na optimálne fungovanie.

Ako sa Chia Shake pripravuje?

Príprava produktov Chia Shake je jednoduchá, máte ku nim pribalenú odmerku a tak nie je nutné ani nič vážiť. Vo väčšine prípadov vám produkt stačí zaliať čistou vodou, prípadne mliekom či rastlinným mliekom. Príprava je okrem toho aj časovo nenáročná, produkty majú dobrú rozpustnosť a hotové sú veľmi rýchlo. 

Ako často môžem Chia Shake konzumovať?

Chia Shake produkty sú vytvorené tak, že slúžia ako plnohodnotná náhrada stravy, obsahujú dostatok vitamínov, minerálov, ale aj vlákniny, bielkovín, tukov a sacharidov a preto ich môžete konzumovať 5x denne.

Musím nevyhnutne počas diéty s Chia Shake športovať?

Nie, výhodou je, že počas diéty s Chia Shake nemusíte nevyhnutne športovať a chudnete aj napriek tomu rýchlo. Nezabúdajme však, že šport nie je vhodný len na chudnutie, ale aj na tvarovanie a spevnenie tela.

Môžem užívat Chia Shake produkty, aj keď som tehotná, alebo dojčím?

Áno, produkty od Chia Shake neobsahujú žiadne pridané, zdraviu škodlivé látky ani GMO potraviny a ani nič iné, čo by mohlo tehotným či dojčiacim ženám uškodiť.

Môžem si dať počas diety aj Cheat day?

Bohužiaľ cheat day v tejto diéte nie je povolený, ak chcete skutočne schudnúť a to za pomerne krátky čas a navyše nenabrať kilá hneď naspäť, cheat day nie je vhodný. Ak sa však počas diéty budete riadiť pravidlami napr. Keto diéty, máte tam v druhej a predovšetkým tretej fáze dostatok priestoru na vlastné obľúbené jedlá, ktoré si však je potrebné pripraviť zdravším spôsobom, takéto recepty nájdete napríklad na stránke KetoMix.sk.

Sú jedlá vhodné pre vegetariánov?

Áno mnohé z jedál Chia Shake si vhodné ako pre vegetariánov tak aj pre vegánov.

Moje hodnotenie Chia Shake

S produktami od Chia Shake, ktoré som si počas svojho chudnutia otestovala na vlastnej koži som bola spokojná. Príchuť jedál a rovnako aj príprava boli v poriadku a skutočne som si pochutnala

Moja diéta s Chia Shake ma po prvých ťažkých dňoch začala dokonca baviť. Okrem toho musím oceniť aj krásne obaly jednotlivých produktov, keď to vidíte máte chuť si ich hneď pripraviť. Takéto pekné obaly som pri diétnych produktoch naozaj ešte nevidela. 

Ďalej sa mi páčil aj pestrý výber chutí jednotlivých produktov. Ak teda hľadáte rýchle, diétne a zdravé jedlo, ktoré si môžete kdekoľvek vziať so sebou, s Chia Shake rozhodne nešliapnete vedľa. Môžem teda zhodnotiť, že Chia Shake produkty obstáli v recenzii veľmi dobre!

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *