Domov » Zdravie a krása » Brilliantcoco – Najlepší prírodný set na bielenie zubov? (recenzia a skúsenosti)​

Brilliantcoco – Najlepší prírodný set na bielenie zubov? (recenzia a skúsenosti)​

set-na-bielenie-zubov-Brilliantcoco

Mnoho ľudí si myslí, že bielenie zubov je možné iba u špecialistu, pričom tento zákrok je častokrát veľmi drahý. Kvôli vysokej cene bieliacich zákrokov sa na trhu objavilo množstvo prírodných produktov, ktoré vám vyčaria svetlejší úsmev. Jedným z nich je aj Brilliantcoco – domáci set na bielenie zubov

Táto slovenská značka má vo svojej ponuke množstvo bieliacich produktov. Tým hlavným je zero waste zubná pasta, ktorá spája účinky kokosového oleja a aktívneho čierneho uhlia. Navyše má 100 % prírodné zloženie a je vhodná pre vegánov. 

V tejto recenzii sa pozrieme bližšie na kompletný Brilliantcoco set. Dozviete sa o jeho výhodách, nevýhodách a či naozaj pomáha bieliť zuby. Môžem však dopredu uviesť, že naozaj po jednej kúre sa mi zuby vybielili minimálne o 1 až 2 odtiene, takže po prestávke sa vrhnem na Brilliantcoco opäť. Pozrite však ako prebiehalo celé moje testovanie produktu na bielenie zubov Brilliantcoco.

Pozrite si aj naše porovnanie najlepších setov na bielenie zubov.

V skratke - to najdôležitejšie

 • Domáci produkt zo Slovenska
 • Dôraz na zero waste produkty a aby sa netestovalo na zvieratách
 • Zuby po jednej kúre sa mi vybielili o 1-2 odtiene, takže po pauze opäť budem používať tento set
 • Veľmi prijateľná cena
 • V najvýhodnejšom sete dostanete : zubnú pastu, kokosový olej na oil pulling metódu, bambusovú kefku a čistič jazyka

BRILLIANTCOCO RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo obsahuje Brilliantcoco set?

Brilliantcoco predstavuje jedinečný koncept čistenia zubov. Spája v sebe oil pulling kokosovým olejom a čistenie zubnou kefkou, pastou a ústnou vodou Brilliantcoco. Zloženie pasty je čisto prírodné, taktiež aj zubná kefka a čistič jazyka sú vyrobené z bambusu. Celé balenie je zero waste, vďaka čomu má minimálny dopad na životné prostredie. Skvelou správou je, že Brilliantcoco skutočne funguje. Používanie týchto produktov je naozaj jednoduché a prvé výsledky môžete vidieť už po 2 týždňoch

Vďaka Brilliantcoco produktom budú vaše zuby belšie, zbavia vás baktérií v ústnej dutine a aj váš dych bude oveľa lepší. Najväčším prínosom kokosového oleja je, že pôsobí antibakteriálne.

Čo obsahuje Brilliantcoco set?

V tomto sete nájdete:

Zero Waste zubná pasta

V tejto paste nájdete kombináciu aktívneho čierneho uhlia a kokosového oleja, vďaka čomu budú vaše zuby belšie a zdravšie. Ide o 100 % vegánsku zubnú pastu, ktorá sa nachádza v sklenej nádobe. Okrem toho má čisto prírodné zloženie, neobsahuje ani škodlivé látky PEG a SLS, ktoré sa používajú v kozmetike.

Kokosový olej má antibakteriálne účinky a ničí baktérie, ktoré vytvárajú zubný kaz a zápal ďasien. Ďalšia zložka je čierne uhlie, ktoré pôsobí proti zápachu, upravuje pH v ústach a odstraňuje zafarbenie zubnej skloviny.  Zubnú pastu si pri používaní môžete nabrať pomocou rozložiteľnej bambusovej naberačky.

Kokosový olej na oil pulling metódu

Tento olej je určený pre oil pulling metódu. V balení sa nachádza 14 sáčkov, pričom na každý deň máte jeden. Kokosový olej má výborné antibakteriálne účinky a pomáha odstraňovať povlak. Jedná sa o 100 % prírodný kokosový olej s výťažkom z mäty, ktorý nájdete v malých vrecúškach. Vďaka pravidelnému preplachovaniu úst kokosovým olejom budete mať čistejšie a belšie zuby. Okrem toho oil pulling podporuje zdravie ústnej dutiny, posilňuje zdravie vašich ďasien a imunitný systém.

Bambusová kefka a čistič jazyka

V balení nájdete aj zubnú kefku a čistič jazyka, pričom oba produkty sú vyrobené z bambusového dreva, ktoré je dlhodobo udržateľným materiálom. Zubná kefka aj čistič jazyka majú jemné štetinky, ktoré pomáhajú udržiavať vaše zuby a jazyk čisté

Okrem toho majú pekný dizajn, ktorý je vďaka zloženiu šetrný k prírode

Používanie kefky aj čističa je veľmi príjemné vďaka kvalitným štetinkám a jemnému drevu. Ďalšou výhodou je, že tieto štetinky sú BPA free.

Set je naozaj veľmi dôkladne zabalený v peknej krabici a všetky produkty sú vyrobené z naozaj kvalitných materiálov. Oil Pulling je známy aj ako preplachovanie úst kokosovým olejom, ktoré zabezpečuje detoxikáciu a zdravie organizmu na viacerých úrovniach. Táto technika má mnoho zdravotných benefitov. V prvom rade čistí a udržiava vaše zuby biele, podporuje zdravie ústnej dutiny, no taktiež podporuje imunitný systém.

Brilliantcoco zloženie

Zero waste zubná pasta je naturálna pasta s čisto prírodným zložením a taktiež nebola testovaná na zvieratách. V zložení nájdete tieto látky:

Aqua, Cocos Nucifera, Xylitol, Bentonite, Solum Diatomeae, Activated Charcoal, Sodium Bicarbonate, Mentha Spicata, Mentha Piperita, Gaultheria procumbens (wintergreen) essential oil, Xanthan Gum, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citric Acid, Panax Ginseng Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract.

Okrem toho je celá pasta zabalená v papierovej krabičke z rozložiteľného papiera.

Čo je to metóda Oil Pulling?

Oil Pullung metóda pochádza z ajurvédskej medicíny. Ide o vyplachovanie úst kokosovým olejom, ktoré podporuje ústnu hygienu, ničí škodlivé baktérie v ústach a zlepšuje zdravie zubov. Vyplachovanie zvlhčí vaše ďasná a zvýši sa produkcia slín, čo môže zničiť veľký počet baktérií. 

V praxi to vyzerá tak, že kokosový olej máte v ústach približne 10 až 20 minút, a potom ho vypľujete. V každom prípade však dajte pozor, aby ste olej neprehltli.

Výhody oil pullingu:

 1. Zlepšuje váš dych
 2. Zabíja baktérie v ústnej dutine
 3. Slúži ako prevencia pred zubným kazom
 4. Jednoduché na použitie

Jednoduché užívanie pre skvelé výsledky

Užívanie pasty je veľmi jednoduché. Výhodou je najmä to, že pasta sa nenachádza v klasickej tube, ale v sklenenej nádobe, z ktorej ju lahko dostanete na kefku. Takže naozaj stačí len vziať kefku a vybrať si zo sklenenej nádoby toľko, koľko potrebujete. V prípade potreby môžete využiť aj bambusovú naberačku, na ktorú si dáte pastu a až potom ju dáte na kefku. Samotné umývanie zubov by malo trvať aspoň 2 minúty, ideálne ráno a večer. 

 

Rutina čistenia obsahuje 3 jednoduché kroky:

 1. V prvom rade si vyčistíte jazyk pomocou na to určeného čističa. V ideálnom prípade ráno nalačno
 2. Potom si vypláchnete ústa olejom (Oil Pulling), ktorý je potrebné nechať v ústach 5 až 20 minút.
 3. Po vypláchnutí si umyjete zuby pastou.

Moje skúsenosti s Brilliatcoco setom

Značka Brilliantcoco vo mne vzbudila dobrý dojem už od začiatku. Pekné a kompaktné balenie a užitočné produkty, ktoré sú vyrobené z naozaj kvalitných materiálov. Takže prvý dojem bol výborný

Pastu som užíval presne podľa pokynov a môžem povedať, že naozaj fungovala. Moje zuby boli už po 2 týždňoch čistenia belšie a dych sviežejší. Dennú rutinu som opakoval ráno a večer. Štetinky na oboch kefkách sú veľmi jemné, no zároveň vyčistia všetko potrebné.

Nepríjemnejšie pre mňa bolo vyplachovanie úst olejom. 5 minút bolo na mňa niekedy veľa a zároveň som musel dávať pozor, aby som ho neprehltol.

Napriek tomu sa mi Brilliantcoco set veľmi páčil a určite ho môžem odporučiť každému, kto má záujem o belšie zuby.

Podobné sety na bielenie zubov

DayNight

Bieliaci set DayNight patrí medzi tie najlepšie bieliace produkty na našom trhu. Zubné pasty s obsahom kokosového oleja a aktívneho čierneho uhlia majú vynikajúce účinky.

TeethTox

Ide o sadu na bielenie zubov, ktorá posilňuje a chráni zdravie vášho chrupu. Okrem toho produkt obsahuje vápnik, vitamín E a aloe vera.

Často kladené otázky

Čo je to oil pulling?

Ide o známu metódu čistenia zubnej dutiny. Ide o to, že ráno nalačno si vypláchnete ústa kokosovým olejom.

Ako často je potrebné si čistiť zuby?

Zuby si čistite ideálne ráno a večer, minimálne 2 minúty. Pre čo najlepšie výsledky spravte kompletnú Brilliantcoco rutinu, ktorá zahŕňa čistenie jazyka, oil pulling a samotné čistenie zubov.

Kedy uvidím prvé výsledky?

Výsledky sa môžu často líšiť. Niekto bude mať belšie zuby za týždeň, niekto za tri. Väčšina ľudí však uvidí prvé výsledky po mesiaci pravidelného čistenia.

Koľko stojí Brilliantcoco a kde si ho môžete kúpiť?

Kompletný Brilliantcoco set si môžete kúpiť z oficiálnej stránky výrobcu za výhodnú cenu 34,99 €. Na webovej stránke nájdete na predaj aj samotné produkty z tohto setu.

Záverečné zhodnotenie Brilliantcoco

Značka Brilliantcoco si veľmi dáva záležať na detailoch, čo bolo pekne vidieť na celom bieliacom sete. Pekné balenie, kvalitné produkty a zrozumiteľne vysvetlený postup čistenia. Za túto skúsenosť im dávam veľké plus. Čo sa týka samotného čistenia, to prebehlo vždy hladko, možno až na vyplachovanie úst olejom, ale to je skôr môj osobný pohľad. Niekomu to vôbec nemusí vadiť. 

Ja osobne som výsledky začal vidieť po cca 2 týždňoch pravidelného užívania a som určite s nimi spokojný. Celkovo sa mi veľmi páči posolstvo značky a som rád, že aj v našich končinách niekto vyrába podobné produkty, no zároveň myslí na planétu a životné prostredie.

Brilliantcoco na mňa zapôsobilo už po prvej návšteve webstránky. Všetko je prehľadné a ľahko si objednáte to, čo potrebujete. Taktiež aj samotné balenie na mňa pôsobilo veľmi minimalisticky, no zároveň som sa jednoducho dozvedel všetko potrebné. Môžem teda potvrdiť, že bieliaci set Brilliantcoco dopadol v recenzii veľmi dobre. Značku Brilliantcoco preto môžem s určitosťou odporúčiť ďalej.

Použité zdroje

 • https://www.healthline.com/nutrition/6-benefits-of-oil-pulling
Norbert Skoupa
Norbert Skoupa

Volám sa Norbert Skoupa a mojou najväčšou vášňou je písanie a hudba. Venujem sa copywritingu, hudobnej žurnalistike a občas aj prekladám. Mimo písania tvorím vlastnú hudbu, aktívne športujem a čítam knihy. Som zakladateľom knižného Instagramu a online magazínu Moderný Čitateľ, kde píšem o knihách a literárnom svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *